Проблеми със свекървата

  • 12 263
  • 207
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 307
Здравей те момичета някоя да е имала следния проблем аз съм с секцио трудно мие да вдигам бебето и по тази причина моята свекърва дойде с свекар ми уж за една седмица уж за да помага за малкия  но има неща който ме дразнят  примерно когато храня бебето тя все е около мен все акъл дава това някак си се преживява на съпруга ми все му се меси това така не правиш както трябва онова не правиш и тази вечер много ме ядоса когато бебе то имаше колики моя се опитваше да го успокой а тя нахълта и взе бебето от ръцето му много се ядосах не мисля че е нормално но от друга стана незнам не мога да се грижа сама за него все още но какво да я правя
Да си седиш на дупето и да си подтискаш хормоните. Защо иначе само ще се изпокарате.
Не знам защо не можеш сама да се грижиш за детето си но това си е твоя работа. В комуникацията между майка и син не се меси. Ако мъжа ти е нормален сам ще се разбере с нея. Сложете краен срок до който ще ви помага.

# 31
  • София
  • Мнения: 28 850
На мен след секциото ми бяха казали, че повече от 3 кг. не трябва да вдигам, съответно мъжът ми вдигаше всичко по-тежко от бебето. Мъжът на авторката какво му има, че не може да си гледа детето, не знам.

# 32
  • Мнения: 12 881
личи си че сте нямала такива проблеми съгласна съм че помага не го отричам но че казва кое как кога и какво да се прави че се мъкне и седи с часове до мен дори не мога да го нахраня и все ни го взима от ръцете.  Но няма как да влезете в положение щот не вие било на главата
Симона, твой е проблемът и твое е решението.  Решението се нарича - дар слово. Кажете й на жената! Понеже е негова майка, нека той да поговори с нея насаме. Няма нужда да тупа с юмрук по масата. Просто да й каже, че не е допустимо да ви измъква бебето от  ръцете. Да й каже дипломатично например, че тя се оправя добре с бебето, но вие ще й казвате кога може да го взима, иначе вие никога няма да се научите да се справяте сами. Че вие искате да се научите от нея, така че нека тя да ви  показва, но да не прави всичко.

А когато кърмиш, можеш да й кажеш, че предпочиташ да останеш сама. Ето пример: "Пенке (или както там й казваш), извинявай, предпочитам да съм сама, когато кърмя. Ако обичаш, отиди в хола". Ако искаш да си почиваш: "Пенке, искам да си почина / почета / видя нещо на компютъра, ако обичаш, отиди в хола".

Ако вие се държите с нея като деца, то и тя ще се държи с вас като майка. Помислете с него, поговорете си и си изменете държанието, та тя да уважава вашите решения и да забележи, че нейните не са винаги приемливи за вас.

# 33
  • Мнения: 1 011
Вини, но тя реално Е загрижена баба.Simple Smile А на който не му харесва характерът й... нали знаеш какво да направи.

Доколко е загрижена бабата не можем да знаем. Съгласна съм, че след като на снахата не й харесва помощта, трябва да се откаже от нея, но проблемът в такива случаи е, че искащите помощ не знаят каква цена ще трябва да платят, за да си направят сметка дали не е по-добре да опитат да се справят сами.

# 34
  • Мнения: 5 913
А защо трябва да се грижи сама за детето? Няма нищо по-хубаво от това, някой да ти помогне след раждане, дори и да се чувстваш добре. Ако авторът на темата е умна жена, ще се радва на помощта, тя и без това няма да е вечна.

# 35
  • Мнения: 746
Според мен младата майка и мъжът и нещо ги е страх и са неуверени сами да си гледат бебето и затова са извикали или съгласили свекървата да дойда да им помага. Свекървите и тъщите могат да ти се качат на главата ако ги допускаш прекалено близо до личното ти пространство. Младите сега хем се дразнят на свекървата, че била досадна, хем не смеят да и кажат, че така не им харесва, хем май ги е шубе сами да си гледат бебето.
Симона, страх те е сама с мъжа ти да си гледате бебето или не се чувстваш добре все още физически заради секциото?
Ако е второто и мъжът ти е плашлив да ти помага адекватно с бебето по-добре се възползвай от помощта на свекървата докато се възстановиш и не очаквай да те разбере как се чувстваш.

# 36
  • Мнения: 2 710
А защо трябва да се грижи сама за детето? Няма нищо по-хубаво от това, някой да ти помогне след раждане, дори и да се чувстваш добре. Ако авторът на темата е умна жена, ще се радва на помощта, тя и без това няма да е вечна.
Да но тя не е доволна от свекърва си, като помощничка. В името на мира или трябва да се откаже от помощта или да я приеме във вида в който и се предлага. Ако иска може да си потърси и детегледачка при която немалко от претенциите ще вървят.

# 37
  • Мнения: 5 115
На детегледачка ще плаща и ще и гледа само детето,а бабата сигурно и готви и чисти и каквото друго я накараш и то безплатно.Защо младите си мислят,че бабите ще им отнемат децата?Да не мислиш,че няма да и е по-добре да дойде за един час, когато детето е изкъпано,нахранено,преоблякано да му се порадва и да си отиде,отколкото да сменя памперси с лайна,да го дондурка и да върши домакинска работа.

# 38
  • Мнения: 3 159
личи си че сте нямала такива проблеми съгласна съм че помага не го отричам но че казва кое как кога и какво да се прави че се мъкне и седи с часове до мен дори не мога да го нахраня и все ни го взима от ръцете.  Но няма как да влезете в положение щот не вие било на главата
Избирай си битките и мостове назад недей гори. Тук ще срещнеш и двата типа мнения и може да пресееш това, което ти се струва удачно. Но нещата се променят и помощ винаги може да ти потрябва. Повечето потребителки вече са били там където ти отиваш и затова ти казват да си кротуваш, да си почиваш и че има време да се грижиш за бебето си като се възстановиш. Живот и здраве и аз ще съм в подобна на твоята ситуация съвсем скоро, но малко по различна. Поговори със свекървата и опитайте да намерите баланс. Късмет.

# 39
  • Мнения: 1 113
Нищо кой знае какво не станало, не се филмирай излишно. Ще я потърпиш докато е у вас, щом ти е нужна помощ.Нормално е, тя се чувства всезнаеща в момента, а на теб хормоните  ти бушуват. Относно съветите на мъжа ти - да се оправят те са майка и син. Не се натоварвай сама с излишно напрежение.

# 40
  • Мнения: X
Аз мога да разбера защо бабата така импулсивно тича да вземе бебето от ръцете - ами, сигурно по цял ден чува (като нас тука) ОХ ЛЕКАРЯТ КАЗА ДА НЕ ВДИГАМ, ДА НЕ КЛЯКАМ, ДА НЕ СЕ НАВЕЖДАМ И ДА НЕ ЧИСТЯ... И жената в паника тича, да не ѝ стане нещо на снахата.

Лош театър, авторке.

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 316
Много ясно,че сте като сте извикали свеки да помага и тя ще се бърка навсякъде.

Виж на детегледачка може нареждаш и тя да изпълнява,но трябва да и плащаш добре.

# 42
  • Мнения: 5 913
А защо трябва да се грижи сама за детето? Няма нищо по-хубаво от това, някой да ти помогне след раждане, дори и да се чувстваш добре. Ако авторът на темата е умна жена, ще се радва на помощта, тя и без това няма да е вечна.
Да но тя не е доволна от свекърва си, като помощничка. В името на мира или трябва да се откаже от помощта или да я приеме във вида в който и се предлага. Ако иска може да си потърси и детегледачка при която немалко от претенциите ще вървят.
В името на мира двете трябва да изчистят отношенията си. Тук наричате свекървата “бабата”. За мен това обръщение е адски неуважително, все пак не сме в роман на Караславов, а в 2021 година, когато 50-те години са новите 30. Но, независимо от годината, всичко в този живот се оправя с добра комуникация и дипломация. Ако едната страна е по-неинтелигентна, пак могат да се оправят нещата. Просто по-умният или по-интелигентният завърта нещата и ги прави лесни за всички. Но, ако и двете страни са прости (извинете за директността) няма как да се получат нещата.
Авторът на тази така болезнена за българската душевност тема трябва да реши, от умните ли ще бъде и може ли да бъде полезна на себе си, на съпруга си, на детето и изобщо на цялата рода или просто ще се принизи до грозни батални сцени и простотия на килограм.

# 43
  • София
  • Мнения: 28 850
Е, ако  помощта ти излиза така през носа, помощ ли е?

Отделен въпрос е защо бащата не иска си вземе 15-те дни и да си гледа детето заедно с майката. Защото сега майка му му върши неговата работа.

П.П. Колкото повече чета такива теми, толкова повече се радвам, че отказах всякаква помощ след раждането. Двамата с мъжа ми си гледахме детето.

# 44
  • Мнения: 2 886
Е, ако  помощта ти излиза така през носа, помощ ли е?

Отделен въпрос е защо бащата не иска си вземе 15-те дни и да си гледа детето заедно с майката. Защото сега майка му му върши неговата работа.

П.П. Колкото повече чета такива теми, толкова повече се радвам, че отказах всякаква помощ след раждането. Двамата с мъжа ми си гледахме детето.

Как точно й излиза през носа помощта на свекървата? Като й осигурява така необходимата почивка и възстановяване първите дни. И вземането на отпуск от бащата трудно се получава в частна фирма, но дори ако е възможно, може би по - добре е той да остане в къщи, след като бабата си замине. 
Дадоха се добри съвети - просто да каже, че иска да си почине и да остане сама. То хормони, хормони, но да поискаш помощ, да си мълчиш и после да негодуваш по форумите? Ами да беше повикала майка си, но удобно премълчава въпросите в тази посока.
Моят съвет е авторката да се възползва от помощта, да си казва какво точно и как го иска, а спестеното време да инвестира в четене на учебника по бълг. език за 2-ри и 3-ти клас.

Общи условия

Активация на акаунт