"Влад" - новият румънски сериал по бТВ.

  • 49 584
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 563
Аз, както казах, не съм го гледала. Като бях на гости при свекърва ми, тя ми сподели, че е гледала Езел, но гледа и Влад и много ги харесва и двата.
И аз съм впечатлена от връзката майка - син и как е представена. Как си го позна, дори и да не го вижда. Това е показателно колко силна е връзката майка - дете в живота. Много ме разчувстваха тези сцени. Аз също имам син и някак си много ме докоснаха 💙
Другото, което ми хареса и аз не очаквах е, че Тибо е човек на Влад, който се представя за приближен на Лео. Ей тук много ме изненадаха приятно!
Майка ми пък ми сподели, че е плакала на сцените, които са показвали миналото на Адриан. Как такова добро момче става жертва на такава голяма измама и предателство от най -близките си. Побоищата в затвора, посещението на майка му и брат му пак в затвора.. много силни моменти, изиграни по блестящ начин!
За Елиза още съм със смесени чувства..

# 16
  • София
  • Мнения: 3 159
Всъщност, дали е 1:1 с турския сценарий, или само основната рамка е взета? Имам предвид детайлите - Мики, асистентът на Влад, техните истории, Роксана и тн?

# 17
  • Мнения: 248
Аз, както казах, не съм го гледала. Като бях на гости при свекърва ми, тя ми сподели, че е гледала Езел, но гледа и Влад и много ги харесва и двата.
И аз съм впечатлена от връзката майка - син и как е представена. Как си го позна, дори и да не го вижда. Това е показателно колко силна е връзката майка - дете в живота. Много ме разчувстваха тези сцени. Аз също имам син и някак си много ме докоснаха 💙
Другото, което ми хареса и аз не очаквах е, че Тибо е човек на Влад, който се представя за приближен на Лео. Ей тук много ме изненадаха приятно!
Майка ми пък ми сподели, че е плакала на сцените, които са показвали миналото на Адриан. Как такова добро момче става жертва на такава голяма измама и предателство от най -близките си. Побоищата в затвора, посещението на майка му и брат му пак в затвора.. много силни моменти, изиграни по блестящ начин!
За Елиза още съм със смесени чувства..



Абсолютно! Аз също ревах на всички сцени в затвора и при срещите със сина, също имам момченце. Честно да си призная, не мога да оправдая Елиза. Не знам дали Влад ще й прости, но аз не мога. Трябваше ли да погуби един живот, за да спаси друг? Не беше това правилният начин. Тя постъпи подло. В реалността , ако наистина обичаш някого, не би постъпил така с него, за нищо на света. Затова аз не я разбирам и не и симпатизирам. Човек винаги има избор. Другото са оправдания.

# 18
  • Мнения: 281
Не веднъж засичах рекламата на сериала още преди да започне, но бях скептично настроена и не започнах да го гледам.
Преди няколко дни стана на въпрос за него и ми разказаха каква е историята, изгледах един епизод и до толкова се зарибих, че за една нощ наваксах с пропуснатите серии. Не съм гледала турска версия, но много ми допадна като замисъл и постоянно ме държи в напрежение. Тук актьорите са наистина добре подбрани, а за главният просто нямам думи... Очаквам всеки епизод с нетърпение! Днес се изненадах, че дясната ръка на Лео също е човек на Влад. Много ми хареса сцената с майка му, беше много силна, настръхнах направо. Зарадвах се, че Влад ѝ се разкри. Смятам, че силната ѝ интуция се дължи и на това, че е сляпа. Изкефих се и на Мики, очаквах, че ще успеят да я подкупят.
Баща му ми е неприятен - подразни ме как реагира още в затвора, без дори да го попита, директно го обвини. Сега се държи с този паун все едно му е син.. това не е бащинска постъпка. Към Елиза също не съм добре настроена за момента - видимо я гризе съвестта, но с лека ръка го предаде.
Само не разбрах за златото, което намери - инженера му направи подарък ли?

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 23:26 от Letter.

# 19
  • Мнения: 5 563
Всъщност, дали е 1:1 с турския сценарий, или само основната рамка е взета? Имам предвид детайлите - Мики, асистентът на Влад, техните истории, Роксана и тн?
Според свекърва ми върви по турския сериал, но казва, че не си спомня всичко, защото е било отдавна. Ако другите, вписващи в темата, си спомнят - нека кажат.
Абсолютно! Аз също ревах на всички сцени в затвора и при срещите със сина, също имам момченце. Честно да си призная, не мога да оправдая Елиза. Не знам дали Влад ще й прости, но аз не мога. Трябваше ли да погуби един живот, за да спаси друг? Не беше това правилният начин. Тя постъпи подло. В реалността , ако наистина обичаш някого, не би постъпил така с него, за нищо на света. Затова аз не я разбирам и не и симпатизирам. Човек винаги има избор. Другото са оправдания.
Аз също не я оправдавам, дори изобщо. Вярно, че кръвта вода не става и за брат/сестра си си готов на всичко, но пък... човека, когото обичаш, когото си чакал. Не мисля, че постъпи правилно изобщо. Но под натиска на баща си го направи, истински манипулатор е той, а и в крайна сметка излезе,че Роксана не е оздравяла. Значи ли това, че Елиза пожертва Адриан и любовта си напразно? Трябва да е имало и друг вариант...
За инженера и аз не съм наясно още с каква цел му помогна, как му даде такъв старт - операции, злато, връзки... и то без да иска нищо в замяна. Харесвам връзката, която имат с Влад/Адриан, но не я разбирам напълно. Или по -скоро не разбирам какво го подтикна да му помогне? Единственото, което ми идва на ум е, че е знаел или разбрал, че  е невинен. Но пък такава помощ..?
А за главният (по-скоро за Влад от настоящето) ... голяма красота ей! Истински мъж, визуално много го харесах! 💙

# 20
  • Мнения: 746
На Елиза не и беше лесно. Тя трябваше да избира между двама души, които обича и държи на тях. Беше поставена на труден кръстопът относно живота и съдбата на любими хора заради лъжи и манипулации.

# 21
  • Мнения: 248
На Елиза не и беше лесно. Тя трябваше да избира между двама души, които обича и държи на тях. Беше поставена на труден кръстопът относно живота и съдбата на любими хора заради лъжи и манипулации.

Да, ама срещу съдбата не можеш да вървиш.  Аз усещам , че скоро Роксана ще си отиде, така или иначе. Струваше ли си жертвата... Съсипа живота на човека. А ,ако той не се беше завърнал да отмъщава, тя пак щеше да си живее живота с богатия, който не й се полага, нямаше да се замисля за миналото толкова задълбочено, както показват сега. Тоест и съвестта едва ли щеше да я загриже от раз, при все ,че 10 години не я е загризала чак толкоз. Мамиш някого , набутваш го в затвора, а ти си живееш охолно , сякаш не е било. Не е честно просто.

# 22
  • Мнения: 5 563
Еее, на няколко пъти показваха, че тя мисли за Адриан. Единият път го посети в затвора, там разговора не протече особено добре. Вторият е когато казаха за смъртта му по телевизията, тя много се натъжи. Тя още не се съмнява във Влад, според мен. Но той много добре я провокира да мисли в посока Адриан и какво е било, какво е можело да бъде, а какво всъщност е станало и ситуацията/животът й в момента.
Сигурна съм, че ако вместо този подъл план на бащата, Елиза беше споделила на Адриан за проблема заедно щяха да намерят начин да спечелят пари и да помогнат на Роксана, дори и тя да си отиде след време. Той беше готов на всичко за нея, любовта се четеше в очите му, щяха да измислят изход от ситуацията.. но така нямаше да има сериал за гледане, все пак. 😀

# 23
  • Мнения: 746
Да, срещу съдбата не можеш да вървиш, но и не можеш да знаеш какво ще се случи в бъдеще. Елиза няма как да знае, че Роксана може би ще умре, за да си струва или не жертвата, която направи, разбивайки живота на Влад/Адриан.
На мен ми се стори от това, което досега са показали в сериите, че Елиза я измъчва това, което е извършила спрямо Адриан и през годините е мислила за него.

# 24
  • Мнения: 5 563
Елиза няма как да знае, че Роксана може би ще умре, за да си струва или не жертвата, която направи, разбивайки живота на Влад/Адриан.
Съгласна съм!!!
А и нека не забраваме, че по първоначален замисъл се е предполагало, че Адриан ще е в затвора за 3 -4 години (това е по спомен), но убийството, което извършва Лео проваля всичко и увеличава присъдата.
Не казвам, че 3-4 години в затвора са нищо, но сякаш Елиза се успокояваше с това, че са малко, още повече, че ще спаси сестра си. Не знам дали  е имала надежди за нея и Адриан, ако всичко беше изпълнено по план. Тя не е знаела какво са свършили Лео и Щефан, нито какви ще са последиците от постъпките им. И въпреки всичко не се отказва, не признава нищо, а продължава лъжата и в съда, осъзнавайки ясно каква ще е присъдата, колко ще нарани не само Адриан, а и семейството му, което я прие толкова топло. А след това Адриан умира и тя обвинява себе си, което намирам за напълно нормално. Все пак в основата е тя и баща й. После се появява един напълно непознат (Влад), който постоянно ,по един или друг начин, я връща в миналото.
И не я оправдавам, все пак.

# 25
  • Мнения: 281
Измъчва я определено, но това какво му помага на него? След като си уредиха те живота, а него кучета го яли.. и от тези сълзи при мнимата му смърт - файда. Факт е, че доста добре беше изманипулирана от баща си, но все пак не беше това начинът. Адриан до последно разчиташе на нейните показания в съда, а тя какво направи.. просто още там го уби. Защо не натопиха някой друг? Да, пак би била ужасна постъпка, факт, но да тикнеш в затвора любовта на живота си?!? "Приятелите" му изобщо няма да ги коментирам, жадни за пари гамени, забравили от къде са тръгнали... За момент се притесниха, когато убиха един от охранителите, но бързо забравиха.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 159
Тъкмо си пуснах днешния епизод. Мики адски ми прилича на  Йорданка Фандъкова.

# 27
  • Мнения: 248
Измъчва я определено, но това какво му помага на него? След като си уредиха те живота, а него кучета го яли.. и от тези сълзи при мнимата му смърт - файда. Факт е, че доста добре беше изманипулирана от баща си, но все пак не беше това начинът. Адриан до последно разчиташе на нейните показания в съда, а тя какво направи.. просто още там го уби. Защо не натопиха някой друг? Да, пак би била ужасна постъпка, факт, но да тикнеш в затвора любовта на живота си?!? "Приятелите" му изобщо няма да ги коментирам, жадни за пари гамени, забравили от къде са тръгнали... За момент се притесниха, когато убиха един от охранителите, но бързо забравиха.

Съгласна съм! Винаги има начин. Този не беше правилният.

# 28
  • Мнения: 6 159
Привет ! И аз го загледах - от начало като фон , но постепенно все повече време му отделям .
Водещата история е ясна . Интересно ми е какво са направили румънците .
До тук ми харесва , не са икономисвали откъм  хубави гледки , а и когато слушам ясните гласове на  актьорите-дубльори , направо  си е кеф . Нашите продукции страшно ме изнервят заради фъфленето и предъвкването на думите от актьорите .
Освен това е приятно , когато гледаш хубави хора .
В началото реших ,че  ще е румънски ънърграунд срещу  българския такъв - "Под прикритие" и не бях очарована , защото ми писна от главни герои  мутри , но тук ще е по-различно .
Нямам мнение за турския вариант . Техните филми  не ме грабват , защото просто  не различавам мъжките и женските имена , а и мъжете  им  са ми доста неприятни за гледане . Жените  пък  все са облечени с някакви минижупи до прашката и деколтета и това е много комично  като дадат някоя обща сцена навън - всички тетки от фона са  със забрадки , вързани по  специален начин . Турците май правят филми само за износ , защото  там едва ли някой може да се облече така .
До тук  "Влад"  ми е интересен . Актьорите ми харесва как  пресъздават настроения . Сцените  на срещите на майката и сина бяха много трогателни , без излишно пресилване . Бащата  е много неприятен селяндур , по някаква причина май не обичаше  големия си син  още преди "случката" . Ведната прие ,че той е виновен , а сега се лигави  с "братлето-приятел" .

# 29
  • Мнения: 2 542
Румънците стремглаво си ни изпреварват.
По празниците пуснах по НВО уж само да видя за какво иде реч румънски сериал *Мръсни пари*.
Уж между другото, но си го изгледах.
Комедийна драма. За губене на време става.

Общи условия

Активация на акаунт