Проблем с един приятеля на моя приятел

  • 4 252
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Е, не. Тя не каза никъде, че иска да спрат всякакъв контакт.

# 16
  • Мнения: 19 848
Възможно е приятелят да ревнува от теб и затова да с енатяга постоянно, търси си предишния статут и място до твоя приятел. Демек, маркира си територията. Познавам такива хора, и да, правят го нарочно всъщност. Няма как да си толкова кон с капаци да не виждаш, че примерно приятелката ми си има семейство, мъж и аз да ѝ дрънча постоянно в чата или по телефона. Първо, това е несъобразително от моя страна. И второ, говори за нужда от постоянно внимание, което лично за мен не е здраво.

Хубаво си направила, че си говорила с него. Но не го карай нищо да прави насила, само му сподели как ти усещаш нещата и как ти се струва. Остави той да прецени и вземе сам решение дали ще промени нещо или не.

# 17
  • Мнения: 57
Босилка,лошото в случая е,че аз трябва да се принеса при него както казах в друг град и с дете.А аз се познавам и знам,че ако продължат така нещата ще се изнеса(върна обратно).А когато е намесено и дете вече трябва  се замисляш за тия неща преди това.Обичам приятеля си и знам,че той е човека за мен.Не искам някаква глупост да провали отношенията ни.
Никъде не съм казала,че трябва да спрат контактите си,не бих и поискала такова нещо.Прикалено много държа на приятеля си и знам,че приятелите му са важни за него.
С темата,която пуснах исках да разбера дали само аз виждам,че въпросният приятел е обсебващ или си е така.И дали ви се е случвало такова нещо и как бихте постъпили Вие ако бяхте на мое място.
Както казах,говорила съм с приятеля ми и той вижда също,че има проблем,просто нз как е редно да се подходи.Онзи ще се обиди със сигурност

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 13:29 от nefertiti3

# 18
  • Мнения: 4 611
Говорила си с приятеля си по въпроса и няма какво повече да направиш. Бъди готова да живееш по този начин, защото от това което прочетох, гаджето няма решителността да го ограничи. Във връзка ще сте тримата явно... С това звънене и писане постоянно.

# 19
  • Мнения: 1 119
Не съм чела коментарите. По основния пост, смятам, че проблемът е че сте в ранни отношения (една година, от която той е бил и в чужбинa). Все още ревнуваш от всичко, все още искаш да докажеш (включително и да СИ докажеш), че ти си на първо място.
Не, че не искам да ти дам съвет и не че не виждам проблем. Просто си мисля, че като поживеете известно време заедно, това за самата теб вече няма да е проблем. Или ще се оправи от само себе си.

# 20
  • Мнения: 18 298
Ще си оставяш семейството, да идеш при него? Тоест детето? А, не, то идва с теб? Ми кое семейство тогава? Мама и тати?
Аууу, тоя трябва да ти е благодарен до гроб!

Твърдо смятам, че не си права въобще. Ако и смяташ да ви издържа мъжът ти, супееер...

# 21
  • Мнения: 9 697
Имаш намерение да се преместиш да живееш при него в друг град, което по твоите описания звучи като подвиг, но още отсега заявяваш, че ще се върнеш обратно, ако комуникацията между двамата продължи по същия начин .... Не знам колко зрели хора сте, особено ти, но не е лошо да обмислиш добре ситуацията, в която има и замесено дете, преди да предприемаш чисто емоционални решения, защото не е станало, както ТИ го искаш.

# 22
  • Мнения: 21 445
Всичко това ми звучи кат опит за контрол от твоя страна, авторке, и то доста преждевременен. Обикновено когато някой го завърти семейният живот, приятелите постепенно отпадат като интензивност на контактите и време, прекарано заедно. С тия опити за поставяне на условия, негативно отношение към човек, който е важен за приятеля ти и заплахи, че ако не ти изнася ще се връщаш най-много да си скапеш връзката. Още не сте се събрали и вече искаш да му налагаш някакви промени, изчакай да започнете да живеете заедно изобщо и тогава претендирай. Най-вероятно ще се регулират нещата и времето за приятеля ще се намали, както става обичайно.

# 23
  • Мнения: 11 566
Ами, досаден е тоя приятел. Ядосах се докато четях.
Щото имам в обкръжението си подобен и знам за какво става дума.
То все неоправдан, няма подходяща работа за него, пари събирахме за болестта му, излекува се, но продължава да каканиже. Помощи от църква взема, здрав, прав, млад мъж.
Че и тоя..

# 24
  • Мнения: 18 298
В твоя случай сигурно ти е бегъл познат.
Ако някой е най-близък приятел, обикновено има защо.

# 25
  • Мнения: 57
Не знам до колко останах разбрана,но аз не претендирам да си развалят приятелството задари мен,това въобще не бих и го помислила.Просто исках да видя само на мен ли този човек ми изглежда обсебващ и търсещ внимание постоянно.
При последното прибиране на моя приятел и след като забелязах тия неща и говорих с него,той се опита да намали разговорите им докато е с мен-и познайте онзи беше сърдит,че го пренебрегвал.Аз просто искам "въпросният" да се усети поне докато приятелят ми е със семейството си,че нещата вече са различни и той не е както преди свободен.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 559
Приятелят на приятеля няма задължение да се грижи за вашите отношения - те са ваша грижа. Ако твоят приятел не го намира за обсебващ, вината за това не е в приятеля.

# 27
  • Мнения: 15 960
Ще го помолиш да си провежда разговорите с приятеля през деня, докато е на работа. Вечерите са за семейството. Сега, някой извънреден разговор може, ама всяка вечер да отделя по един час на приятеля, е неуважително.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Според мен дългогодишно приятелство не се разваля току така. Ако партньорът на авторката не усеща нуждата да разреди контактите, намесата ѝ ми се струва неподходяща.
И аз имам приятелка от над 30 години, която звъни ежедневно и на моменти не ми се говори с нея и не вдигам. Иначе се чуваме, когато няма мъже наблизо, откъснали сме се от децата за малко и да си побъбрим по женски. Дружка ми е от детинство и ако мъжът ми се опита да ме накара да огранича контактите с нея, ще вдигна революция.
Приоритетите са си приоритети, но не виждам приятелството с какво пречи на семейството. Вече, ако той не се включва в семейните задължения за сметка на приятеля, е друго. Но все пак говорим и за връзка на 1 година, където тепърва ще се формират тези ангажименти.

# 29
  • Мнения: 280
Авторке, направо не мога да повярвам какви коментари са написали толкова жени тук! Как пък видяха, че искаш да се доказваш, че искаш да се налагаш и т.н. !?! Аз ги виждам така нещата : въпросният приятел на твоя Половин, досега наистина го е обсебвал с тези постоянни и безкрайни разговори. По няква причина онзи човек явно изпитва нездрава нужда от такава комуникация. Твоят приятел не е бил обвързан и явно не е било проблем. Вече сте двойка, предстои ви да се събирате заедно и да бъдете семейство - това няма как да продължи по същия начин. Дори и чисто физически няма да е възможно да отделя време за разговори часове наред. Коя ли от тези, които те нападнаха ще е съгласна ВСЕКИ ден мъжът да говори по телефон по няколко часа с приятел? Всеки ден!!!! Аз не видях ти да споменаваш, че искаш да прекъснат всякакъв контакт, да го ограничиш да няма приятели и други подобни. Правилно ти е светнала лампата, че това не е нормално за обвързан човек/ то ако трябва да съм искрена, не е нормално и за необвързан/. Хубавото е, че сте на едно мнение с твоя приятел. Ще има малко драма от страна на Лепката, защото ще ревнува от теб. Дано се справите по-бързо. За хора, които живеят заедно като семейство животът и без нова е достатъчно забързан и напрегнат, работа, ангажименти, трябва да остава и време за вас, няма как да бъбриш по сто хиляди часа всеки ден. Въпросният болен приятел дали би отделял същото време, ако той си беше намерил половинка? Дано си запазят приятелството, но да е без такива изкривени и егоистични комуникации.

Общи условия

Активация на акаунт