ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът дистанционно продължава, осмокласни майки с винце се успокояват

  • 26 455
  • 790
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 727
Мария Joy
Айде, минавай вече в 8.клас! Hug
хахахах, верно съм куку! За мен времето е спряло Simple Smile

# 361
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 913
Мария Joy
Айде, минавай вече в 8.клас! Hug
хахахах, верно съм куку! За мен времето е спряло Simple Smile

Ааа, като ще връщаме времето и ще го спираме, нека да е в интервала между 23-тата и 27-мата година - след завършване на университета и преди появата на децата 🤣🤣🤣

# 362
  • София
  • Мнения: 3 440
Подкрепям Мария! Не ви ли омръзна едно и също да пишете? Досадно е вече, съжалявам. Германия се готви за пълен, тотален локдаун. Или и там политиците са тъпи?!

# 363
  • Мнения: X
Judy, Luba Rizova + 100 и на двете.
И както е модерно да се завъшва днес пост, дотук ще спра..😇

Gadamer, аз съм на 2-ри клас задачи от един сборник с повишена трудност. Мноого амбициозна госпожа имаме, но няма лошо де.
После ще правим и диктовка, изобщо, неделята ни е ден за учене с дребния.

# 364
  • Мнения: 9 168
Аз пък съм на шестокласни задачи, освен квадратните уравнения. И вчера проверих и помогнах за първия тест тип НВО на малкия. Доста работа ме чака и там. Ако успея и с малкия да изкарам 80+ точки, официално ще се провъзглася за мат мастър.

# 365
  • Между гори и планини
  • Мнения: 12 616
Аз съм все още по пижама, пуснала съм си ел.одеало и камината пука.
Детето се излюпи към обяд и хапна. После чете по философия, сега Антигона, после пак ще решава малко задачи . Аз се ровя в ютуб и дремя с няколко котки. Дори сега ще пия първото кафе .

# 366
  • Мнения: 24 467
Подкрепям Мария! Не ви ли омръзна едно и също да пишете? Досадно е вече, съжалявам. Германия се готви за пълен, тотален локдаун. Или и там политиците са тъпи?!

Точно в момента настоящите - определено.

https://www.dunavmost.com/novini/babo-merkel-gde-taka-za-dzhamiya-barzam-mustafa

Laughing

Скрит текст:
На мен, ще го казвам всеки път, когато някой се опита да апелира да спрем обсъждането на тема, която пряко касае настоящата - образованието, също са ми досадни редица неща - дребнотемия, на които тази не е посветена, които са много далеч от нея, ама си слагам една лепенка на пръста и не напирам с апели от възспиране. На някой пък може да му е важното и другото. Нищо че има други теми за това друго. Пък тази си е за това. А на който не му се чете - лесно е.

Искате да си говорим сега за предпочитан житейски етап ли?
За мен - баш сега. Децата - големи. Ние - постигнали каквото основно сме искали. И оставили зад гръб купища безсмислени утежнения, основно сътворени от самите нас. Вече не сме наивни мечтатели и още сме здрави и работещи. Не ща ни преди, ни след. Предито - не ми харесва. След-то - не го знам какво е.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 16:49 от Judy

# 367
  • у дома...
  • Мнения: 4 024
Ние пък открихме що щерката е с толкова слаба оценка по математика. А преди класното решава два дена задачи. Решава детето квадратни уравнения. До един момент решението е точно. Стигаме до отговора и, О небеса!, ми не излизат. И се мъдрят някакви безкрайни десетични дроби. Питам що така? Отговор - ми не ми се виждат завършени, ако остане  примерно 5  по корен квадратен от 3, цялото върху 2. Тя решила, че има собствен поглед върху нещата и решавала и с калкулатор до число, пък и било то безкрайна дроб... Ми това си е моето дете! Поне се посмяхме. За напред ще си знае.

# 368
  • София
  • Мнения: 3 959
Аз пък да питам ,тъй като съм баш на тая вълна с летните курсове,дали ако сте проучвали вече такива бихте споделили евентуални препоръки? Две години без английски  вече...разбрали сме се да навакса лятото така че са не зареже езика,който в учила толкова години.От другата година ще влезе испанско като втори език при нас.За френският се надявам да не е толкова зле положението в края на тази важна първа година.Тя,ще ми бъде интересно да споделите мнения по тази тема и как мислите да процедирате с езиците.Софийските  школи уж са много,но...

# 369
  • Мнения: 24 467
Просто майка, те на класното е трябвало получен отговор ли да запишат? Или предават цялата задача? Ако е цяла задача - не им ли зачитат поне, че е решена правилно почти до края?
Моят вчера на една задача тип: -8 . /4Х^2 - 12/ = 0 /примерно, не помня точно израза, но такъв е смисълът/,
запецна на това: Защо сега взимаме само /4Х^2 - 12/ = 0
А такива задачи, само че без Х на степен 2, си е решавал миналата година... Добре, че ми я показа. На контролното другата седмица сигурно щеше да сбърка нещо такова. Прости грешки, ама грешки.

Аз пък да питам ,тъй като съм баш на тая вълна с летните курсове,дали ако сте проучвали вече такива бихте споделили евентуални препоръки? Две години без английски  вече...разбрали сме се да навакса лятото така че са не зареже езика,който в учила толкова години.От другата година ще влезе испанско като втори език при нас.За френският се надявам да не е толкова зле положението в края на тази важна първа година.Тя,ще ми бъде интересно да споделите мнения по тази тема и как мислите да процедирате с езиците.Софийските  школи уж са много,но...
За английски ли питаш? Аз от немския се интересувах и за него питах. Ще минем първо обаче един реален изпит за ниво, да си го определят и разпределят от школата. Аз не мога. Предпочитам ако е до А2 - да го повтори и да затвърди, вместо да препуска. Но очаквам те да са добре запознати с подобни случаи. Ще разчитам на препоръките от школата изцяло.

# 370
  • софия
  • Мнения: 33 373
От обяд "решава" задачи от комбинаторика (утре има класно) и сега дойде да обяви, че нищо не може да реши и не разбира. Баща й се ядоса. Утре ще бъде много изнервено.

# 371
  • у дома...
  • Мнения: 4 024
Джуди, снимали са и са пращали решенията. Те двете точки, които има са на корени. Другото е тотално объркано. Ма като питам дали всичко е ясно и дали има нужда от помощ - всичко било наред. Сега ще се бори да я изпитват пак. Аз знам, че математик не става от нея. Но все пак да се старае повече.

# 372
  • София
  • Мнения: 3 879
Това че Германия се готви за тотален локдаун не означава непременно, че това е правилното решение.

# 373
  • София
  • Мнения: 3 440
Това че Германия се готви за тотален локдаун не означава непременно, че това е правилното решение.
Оценка за решението не давам, не считам, че съм компетентна. Просто констатирам факт.

# 374
  • Мнения: 24 467
Джуди, снимали са и са пращали решенията. Те двете точки, които има са на корени. Другото е тотално объркано. Ма като питам дали всичко е ясно и дали има нужда от помощ - всичко било наред. Сега ще се бори да я изпитват пак. Аз знам, че математик не става от нея. Но все пак да се старае повече.
Човек е тъй устроен принципно - да отмята работа, ако може - да спести. Laughing
Моят затова го хващам събота- неделя със сборника за проверка. Иначе грешките ще си останат такива и ще се трупат ли трупат... А имаме още 4,5 години до края. По десетина задачи решава на ден почивните дни, ама е все нещо. От учебника в клас си решават задачите, поне той си ги решава със сигурност, вкл. и домашните. Но те са малко. И само с тях нищо не може да му отлежи и да се отработи добре. От сборника има и по-сложнички, а и проверка се прави така върху всичко.

Скрит текст:
Това че Германия се готви за тотален локдаун не означава непременно, че това е правилното решение.
Те затова протестите там са най-много, най-чести и с най-голям брой участници. Щот правителството им в момента е чудно! Smile Е, поне на училище децата им ходеха.

Скрит текст:
Това че Германия се готви за тотален локдаун не означава непременно, че това е правилното решение.
Оценка за решението не давам, не считам, че съм компетентна. Просто констатирам факт.
Не, всъщност ти попита:
Цитат
Или и там политиците са тъпи?!
И моето мнение е, че точно сегашните не блестят с някакъв особен интелект или конструктивни решения. Trollface

Общи условия

Активация на акаунт