Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Препоръчайте входна/блиндирана врата

• 475
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, моля да ми препоръчате за София коректна фирма запродажба и монтаж на входна врата на панелен апартамент по индивидуални размери. Касата е дървена, което предполагам ще спести малко главоболия и прах при смяната.
Като бюджетен вариант харесах турските врати на Стар Челик Капъ, но са с фиксирани размери и не знам до колко ще пасне. Някой ползва ли такава?
Какви други варианти бихте ми препоръчали?

# 1
според мен трябва да пишете и бюджета какъв ви е...

# 2
  • София
Бюджетът за момента е около 1000 лв /с монтажа/, но както се казва според предлаганото качество търпи промяна.

# 3
Вратите вървят с каси. Ако искате само вратата без каса ми се струва, че малко фирми ще се навият.

# 4
  • София
Искам пълна подмяна на врата + каса /ще се обърне и посоката на отваряне/. Споменах за касата, че е дървена с оглед на това, че се маха по-лесно и не се налага къртене за сметка на металните каси, монтирани масово в панелните жилища.

# 5
Включвам се да попитам как се разбира дали една входна врата е качествена? Давам пример А две:
Едната - 46мм крило, уякчено с масивен стоманен профил, периферна рамка от MDF с дебелина 40мм, пълнеж Homalight,  вградени метални профили 3мм, рамката и пълнежът са покрити двустранно с HDF, с дебелина 6 мм.

Другата - блиндирана, 90мм крило, 1.5мм прахово боядисан метал и 10мм MDF панели, Крилото се състои от два MDF панела по 10 мм, между които има метален лист с дебелина 1.2 мм. Пълнежът е от минерална вата за шумо- и топлоизолация, с допълнително метално оребряване. Панелът е с ламинатно покритие. От вътрешната страна на вратата има допълнителна MDF лайсна, която оформя рамка на MDF панела.

Въпросът ми е коя от двете врати е по-устойчива  на влизане с взлом и с по-добра топло и шумоизолация?

Ако авторката все още търси фирми за врати - мисля че Диадорс правят по размери на клиента. Други популярни фирми, които обаче не правят по размери, подрязват и т.н. - Порта Нова, Флор Декор - имат бюджетни варианти. Диадорс, Порта Доорс вече идват по-скъпи

# 6
вратите имат някакъв сертификат за сигурност, по това ги ставнявай.
Иначе тази с ватата ще има по-добра шумоизолация, и това е важно, също и топлоизолация.

# 7
вратите имат някакъв сертификат за сигурност, по това ги ставнявай.
Иначе тази с ватата ще има по-добра шумоизолация, и това е важно, също и топлоизолация.

Благодаря за идеята, ще попитам за тези сертификати.
Иначе и аз си мислех, че тази с вратата ще изолира по-добре, но ми казаха, че тази вата с времето слягала и се намалявал ефекта, което не знам доколко е така. В същото време другата е доста по-скъпа и ми се струва с по-качествен пълнеж, но не знам наистина как се преценява коя е по-качествена...

Общи условия

Активация на акаунт