Блокер за въглехидрати!

  • 4 876
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 564
t, Районът се казва Синдзян. Нищо друго няма да коментирам, защото съм безмълвна.
Вегански дюнер Joy
По темата - не мога да препоръчам нищо специално, но тъпченето вечер с каквато и да е храна е ужасен навик и го спри. Не вярвам на хапчета за отслабване.

# 31
  • Мнения: 3 250
Задавала ли си е авторката въпроса какво я кара да нагъва чипс и тирамису?
Гладен организъм. Много гладен.
Но не за чипс, картофи, банички.

# 32
  • Мнения: 727
Задавала ли си е авторката въпроса какво я кара да нагъва чипс и тирамису?
Гладен организъм. Много гладен.
Но не за чипс, картофи, банички.

Лоши навици от детството : Ако слушкаш , ще ти купя ...
Другото до  , което стигнах е , че за да се преработят мазнините в енергия трябвало L-карнетин . Нормалният човек със здрав организъм би трябвало да няма проблем ....Но след специално за България 6 поколения израснали във войни и икономически  кризи  , където хората и специално жените са карали само на хляб , кортофи и царевица т.е. високо въглехидратен режим , тези микрограмчета L-карнетин просто не се произвеждат + това хомосапиенсите не са хищници  като неандарталците  и всъщност 1 милион години еволюция е отишъл зян за 140 г.
Отделно пак във връзка с неандарталците : от 1 до 3 % имаме наследственост от тях и е баш тази . Те са били хищници и захар не им е трябвала и следователно инсулина им е като L-карнетина при хомосапиенса , който  е плодояден ...И така европейците сме един неудачен хибрид ...и особено , ако някой има произхождение в района на  Испания ( от римско време няма как да се знае ), защото там 50 000 г. са съжителствали двата вида

# 33
  • Paris, France
  • Мнения: 14 016
Невена, благодаря за съветите, ходенето и спорта си ми харесват, не се оплаквам от това, дори на големия студ сега когато излизам където ми е на път с транспорта за 5 спирки го пропускам и ходя пеша и после на прибиране пак така.

Но защо 15 кг за 3 месеца да са малко?По 1 кг на седмица свалям откакто съм НВ и дори инструкторът каза, че не бива да са повече.
И това където ме посъветва единият ден да преяждам с двойни калории, а на другия ден да не ям абсолютно нищо сигурна ли си, че не е сарказъм? Grinning Извинявам се ако не е, просто за първи път чувам такъв съвет и съм питала и преди за такава идея по фейсбук групите не помня къде и ми бяха казали, че е безумие да вкарвам тялото от едната крайност в другата.

Малко са, защото за да се отмазнят вътрешни органи качествено трябва загубата на тегло да е рязка и бърза. Отмазняването помага черен дроб, панкреаса да работят качествено. За протокола - свалих 10кг за месец на кетогенна диета, но трябваше да се сложа на VLCKD от около 500 калории на ден за да си отмазня черния дроб, който въпреки 10те свалени кила си седеше мазен. Ако се бях сложила по-рано на нискокалоричен кето режим щях да сваля първо мазнината в дроба и изобщо да не се наложи да свалям цели 15 кила и после да се чудя как да кача 5-6 без да си омазня дроба.

Намаляването на калории и увеличаването на физическа активност намаляват метаболизма и това намаление си остава и след края на режима. После ще се чудиш защо качваш. Ако преди си яла 2000 калории и сега ядеш 1200 и спортуваш като луда, организмът ти се пригажда и се научава да функционира на 1200 калории. Тук е обяснено:

https://www.dietdoctor.com/biggest-loser-fail-ketogenic-weight-loss-study-success

Някои от отслабналите на малко калории и спорт се оказват с базов метаболизъм от 500 калории дневно, което означава, че или трябва да гладуват или връщат колата.

За да го качат трябва да започнат да ядат по поне 1500 дневно и на следващия ден да не ядат нищо и после бавно да качват калориите в деня, в който могат да ядат.

Единствено пълен глад и кетогенна диета не намаляват метаболизма. Единствено кетогенна диета с повече протеин запазва мускулите.

Ти в момента нищо положително не правиш.

Отслабнах с 15кг преди 6 години и половина и оттогава ям чисто  но каквото си искам. Качвала съм 5-6 кила и съм ги сваляла. Имам амбиция да кача мускул, но поради карантинните не ми е възможно и от година ям кето. След отслабването ям по 1500-1600 калории високо ВХ или около 2000 кето, 1000 когато лежа по цял ден. На 1200 калории дневно и спорт продължавах да качвам.

Витамини и минерали също са много важни.

Чипс, дюнери, макдоналдс, безалкохолни, алкохол, млечен шоколад,  мога да консумирам веднъж седмично в "свински ден", който съм си определила да е събота. В петък поста и в неделя пак. Дюнер не съм яла от 1993г, гледам да не ям боклуци

Успех

# 34
  • Мнения: 3 306
Е, не! Уби ме Grinning
Що за глупости прочетох току-що, не знам.
Бързото и рязко отслабване е вредно точно за черния ти дроб, отиди гледай малко видеа на тези, които са си направи тази операция на стомаха и са отслабнали рязко, да видиш инфекции и болки на всяко хранене. Някои и до операция стигат. Черният ти дроб не е програмиран да се справи с това пречистване толкова бързо, просто е физически невъзможно за него.
Бавното отслабване и консумирането на протеин запазват мускулите, и то пак не нацяло, трябва много силови тренировки и кардиото да не е супер агресивно, не глада и кето диетата.
Когато отслабнеш организма ти има нужда от по-малко храна, това е научно доказано, не че свиква с 1200 калории. За да засилиш метаболизма ти трябва мускулна маса, мускулите ти горят калории дори и като си седиш и пишеш във форума.

# 35
  • BG
  • Мнения: 62
Nevena не прави разлика между пакетираните неща, пълни с Е-та и срок на годност 1 година, и дюнер. Съвети от такива хора тц!

# 36
  • Paris, France
  • Мнения: 14 016
Nevena не прави разлика между пакетираните неща, пълни с Е-та и срок на годност 1 година, и дюнер. Съвети от такива хора тц!

Невена прави разлика между пакетирани храни, пълни с Е-та и дюнер, но не намира за нужно да яде нито едното, нито другото, защото нито в едното, нито в другото има нещо полезно.

А за отровите и там каквото пишете при ниско калоричните диети - преди да се мине на ниски калории се правят много други неща, така че черният дроб да има време да свикне и в организма да не останат кой знае какви отрови.

1. Изчиства се храненето от пакетирани храни, дюнер, безалкохолни, алкохол, сладкиши и се започва да се намалява хляб и други въглехидрати  като се заменят с протеин. Спират се транс, наситени  омега 6 мазнини и се остава на студено пресован зехтин + някакви ядки като сме навън.  Сокове от зеленчуци, пресни зеленчуци. По 5 салатки ми каза да ям ендокриноложката.

2. Същевременно се приемат витамини, минерали и добавки, които обикновено липсват поради лошо хранене, лошо усвояване, прекомерно отделяне. Омега 3, ниацин, цинк, йод, магнезий, Е, селен + всички В витамини в консумирана форма, вит Ц, вит Д ако има недостиг и всички други.

3. Мери се киселинност на урина и не се допуска урина под pH 6.5  Много важно. При повече протеин урината става кисела. Ядат се алкализиращи зелении. Даже и в нюкасълската диета има по 200 калории от зелени листа  а тя е точно за отмазняване на вътрешни органи.

4. Като се влезе в кетоза  измерена в кетони в кръвта, не в урина се пие цитат до края на диетата. След този момент гладът изчезва. Пие се много вода.

5. Може да се пристъпи към периодичен или дълъг глад.

След отмазняване на дроба, ако има килограми за сваляне може да се увеличават калории.

Да, трябва мускулна маса, но когато мазнините са над 30%, хората не можем да качваме мускулна маса, а само мазнини.

На мене ми казаха, че над 2гр протеин на кг тегло не ми е нужен, но в някои дни ядях повече.

За човек с много наднормено тегло е по-уместно да отслабне до приличен % мазнини, опитвайки да запази малкото мускули, които са му останали и после да опита да качи мускулна маса. Другото е на някакво тегло да започне силови тренировки и да качва мускул и губи мазнини, но това с мас в черен дроб не е възможно.

Хората с операции в стомаха, които са давани за пример не са удачно сравнение с такива, на които не са ни пипани стомаха и червата. При тези хора има прерязване на нерви, промяна на количеството усвоени витамини, залесяване + че влачат проблеми от огромното наднормено тегло, което са носили.

6 години и половина след намесата чернодробните ми ензими са идеални и не съм върнала мазнина в органите. Имах инсулинови резистентност,която значително се подобри след диетата, но не изчезна. Отне ми още 2 години чисто хранене и спорт за да нормализира инсулина, но диетата беше добър старт. След тази диета имам 6 идеални чернодробни теста и ми предстои седми през февруари.

Отвреме навреме пия магнезий, като него го пих 2 години, пия В витамини, само консумирани веднъж годишно за месец.

Единствено нивата на витамин Д са ми ниски, като го пия непрекъснато, дори лятото. Всичко друго влезе в норма.

Оставам си на мнението, че за слаб човек е по-удачно да се сложи усърдно на глад ако има мазни органи. Е, не пиша да не е под наблюдение или от утре, като му скимне, но хиляди проучвания го доказват.

Ако виждате, че имате проблем с теглото, изследвайтес се, идете на ендокринолог!

Мъчих се да отслабвам на 1200 калории и тичах като луда и ........ дебелеех.

# 37
  • Мнения: 3 306

Да, трябва мускулна маса, но когато мазнините са над 30%, хората не можем да качваме мускулна маса, а само мазнини.

На мене ми казаха, че над 2гр протеин на кг тегло не ми е нужен, но в някои дни ядях повече.

За човек с много наднормено тегло е по-уместно да отслабне до приличен % мазнини, опитвайки да запази малкото мускули, които са му останали и после да опита да качи мускулна маса. Другото е на някакво тегло да започне силови тренировки и да качва мускул и губи мазнини, но това с мас в черен дроб не е възможно.

Първо искам да уточня, че съжалявам за хората, които имат здравословни проблеми и заради тях не могат да отслабнат, това е един много малък процент, и е много неприятно да ти се падне. Радвам се че си намерила решение за проблема си, но не пиши такива измишльотини.
Нека започнем с това че процента мазнини си е процент мазнини, мускулната маса е отделно. Разбира се че хората с над 30% телесна мазнина могат да натрупат мускули. Също така и хората в умерен калорен дефицит могат да натрупат мускули.
За натрупване на мускули ти трябват тези неща, само тези -
Вода, по-голямата част от мускулите е вода, можеш ли да си набавиш вода когато си в дефицит или когато си дебел - да, можеш.
Протеин- можеш ли да си набавиш в дефицит- да, можеш. Дали са ти г/д точни данни за протеина, леко занижени, по принцип е  1гр. за паунд телесно тегло, да речем си 80кг, това прави около 176 паунда, значи толкова протеин на ден. Това дали ще ядеш повече не е кой знае какво, но трябва да се избягва да се яде по-малко. Ако не ти се следят макроси, просто като човек се старае да има протеин във всяко хранене достига тези числа.
Енергия- трябва ти енергия, още едно достижимо нещо.
И причина на мускула да порастне също е хубава идея, силови упражнения, тежести, тренировки със собствено тегло.
Дебелите хора имат завидно количество мускули под всичките тези мазнини, от целият протеин който са погълнали. Има причина дебелото дете в училище да може да набие всички други, има причина тези "най-силните мъже в света" да са доооста над 30% телесни мазнини, и не, не мазнините вдигат тежестите, а мускулите.
Знам че е трудно да повярва човек, но да си дебел си има и своите предимства. Тръгваш да отслабваш с една прилична мускулна маса отдолу, ако си изиграеш картите правилно и не правиш бързи диети, а свалиш теглото бавно и тренираш можеш да получиш мечтаното тяло. Мноооого по-бързо е да изгориш мазнини, от колкото да натрупаш мускули.

# 38
  • Paris, France
  • Мнения: 14 016
За едно съм съгласна - че е по-лесно да се свалят мазнини, отколкото да се натрупа мускул..Не е лесно да се качи мускул, съжалявам. Това е генетично предопределено. Не всеки може да стане Шварценегер. Разбира се всеки, който спортува, прави някакви силови упражнения ще изглежда по-добре, отколкото ако лежи, но това не значи, че ще качи юускул. Познавам загубили мускулна маса, които имат мускулна дефиниция и изглеждат все едно са качили мускул, но всъщност са загубили мускул. Е, за 1кг загубен мускул са загубили 20 кила мас, но са загубили мускул. Например:

https://bretcontreras.com/oh-what-a-difference-one-year-can-make/

Конкретната жена е свалила мазнини, станала е по-силна, но е загубила 5кг мускул, повечето в първите 3 месеца. След това мускулната и маса е останала стабилна. Ако същата жена спре да тренира усилено, тя има 5 кила по-малко мускул и съответно няма да може да гори глюкозата, която е горила ежедневно като е тежала 75 кила. Докато тренира всичко е наред, но след това играта загрубява. Така се разболяват сумистите ако не отслабнат като се пенсионират.

Водата, ако се пие в огромни количества....... обезводнява 🥳. За да се задържи трябват минерали.

Протеини трябват, но болният, мазен черен дроб ги превръща в глюкоза. Тогава яденето на повече протеини е важно, но не качва мускул, за съжаление.

Енергия дебелият човек има в излишък в мастните клетки, но понякога не може да се добере до нея, защото липсват вещества за преработването и.

Не всички дебели имат мускули. Имаше едно проучване с образна диагностика преди много години и авторът се очуди не колко много мазнини имат, а колко малко мускули имат.

Не са ми занижили данните за протеина предвид, че имах мазен дроб и не тренирах. Сега сме в карантина, но като отворят залите тръгвам и зная,че ми трябват 2.5-3гр протеин на кг тегло.

За протокола- завърших диетата с мускулната маса, с която я започнах ✌.

Аз съм в менопозална възраст, жена, трудно оставам над 50кг и това от младостта ми, имам нисък витамин Д3 и само с протеини и щанги няма да стане.

Хормоните също имат значение и не бива да се подценяват.

А човек, който е видимо разплут и не може да отслабне няма как да няма здравословен проблем. Нормалният човек качва и сваля 10-15 кила, хайде 20 и до там.

# 39
  • София
  • Мнения: 30 121
Като човек опитал хапчета, чайове, фитнес, танци и какво ли още не, мога да кажа, че ако няма хранителен режим, просто не става. Изследвах ЩЗ, хормони, вит Д, вит Б12 ...абе какво ли не. Започнах бавно да свалям след драстично намаляване на въглехидратите. Иначе не става, поне при мен. Трудно ми е да променя тотално храненето си, но свиквам с новите вкусове и продължавам напред.

# 40
# 41
  • Мнения: 476
Missence, имаш ли ИР или нещо че не разбрах?Между другото писах си с влогъра от Нутризнание той е не на 100 ами на 1000 процента убеден, че това , че се дебелее от въглехидратите е само мит и е уверен , че ИР се лекува по друг начин БЕЗ никакви забранени храни.Толкова си вярва на всичко, което говори, че чак аз започнах да му вярвам Simple Smile Много ме впечатли и проявавам огромен респект към него.Заслужава всички да се абонират за него, имам си чувството, че този човек ще помогне на много хора и ще разкрие много истини и дано не се окажа "лошата" гадателка, но сигурно ще бъде бая намразен от доста диетолози и фитнес инструктори.

# 42
  • София
  • Мнения: 30 121
annabelle_the_doll, до ИР не стигнах, но по моему бях на път. Фактът, че опитах да огранича храни, записах се на фитнес, на танци, правих гимнастика вкъщи, правих и диети, пих чайове, хапчета, стигнах до изследвания (ЩЗ, хормони, кръвна захар и т.н). В един момент си казах, че спирам въглехидратите и започвам един вид НВНМ хранене и кантарът започна да мърда надолу, но спрях бели брашна, захар, плодове ......

# 43
  • Мнения: 3 250
И плодове Sad А лятото как?

# 44
  • Мнения: 476
Ужас.Не е вярно,че вкусът се променя, поне не при всеки е така.При мен не действа за жалост.6 месеца почти вече НВ хранене и резултатът е все по голяма непоносимост към месото (заради насилственото ми хранене с него) и все повече да ми липсват въглехидратите.Йойо ефекта не знам как да му избягам после.Когато достигна крайната цел ще разчитам на човека от Нутризнание какво ще ми казва,че много ме е страх от йо-йо-то...

Общи условия

Активация на акаунт