Августинки 2021 - Тема 2

  • 22 041
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 335
Синът ми е кръстен на баща ми - Георги.
Второто ще го кръстя на свекър ми, Бог да го прости, много го обичах ! Беше ми най-фобър приятел! Всички го обожаваха, нямаше такъв мъж! Умен, кадърен, добър, забавен! Изгледал двамата си синове съвсем сам, защото жена му е починала, когато те са били бебета.
Толкова го обичам! Мъжът ми не е съглсен, но аз казах, че имам ли второ - ще е Валери или Валерия и няма да склоня!

# 61
  • Мнения: 204
Забравих да напиша за кошарата. Нашата е на Arbor. Ако не се лъжа ги правят в Асеновград. Дървена, но олекотена винаги си я дърпах дп леглото нощем. С 4 колелета. Нашата е за матрак 120/60, но има и модели за 140/70.

# 62
  • Мнения: 73
Ние имаме измислени 2 имена, ако са момичета. Ако са момиче и момче, пак ще измислим някак, макар че не постигаме особено съгласие. Ако са 2 момчета обаче, не знам какво ще правим, ние не можем 1 име да харесаме, представям си 2. Иначе дъщеря ни се казва Мария, не знам защо реших да бъде това име, но вече го обожавам.
Относно спането - дъщеря ни спи с креватче при нас. Първите 3 месеца спеше на спалнята при нас, имаше силни колики и това беше единственият начин да се поспим 2-3 часа. Да не говорим, че имах и драми с кърменето. Сега много се чудя дали бих кърмила 2 бебета, струва ми се мисията невъзможна, но от друга страна доскоро го правех и имам тренинг.

# 63
  • Мнения: 354
Ихуууу здравейте пак. Махнаха ми забраната най-накрая. По темата с имената, за баткото много бързо го измислихме Борис. Не исках да е на никой и исках да е хубаво, българско тежко име. Мъжът ми е Симеон та малко исторически объркахме схемата 🤣 аз сега имам усещане, че ще е девойка. И мисля за Гергана, Елена пак хубави бългасрки имена. Има си и имен ден. Ама ще видим. А за нешата с храната. Днес влизах за дребен пазар в едно малко магазинче и като ми замириса на хляб топъл от пекарна, ръчен лелееее. Прибрах се, разтопих масло и се почна 🤣 аз за това си мисля, че е мома. Прияждат ми се някакви неща, което никога не е било с 1вата бременност. Отделно от това, фигурата ми така се измени. Толкова бързо пролича корема, вече нямам талия, ханш, нищо. Това само една жена може да го направи 🤣

# 64
  • Мнения: 802
Ихуууу здравейте пак. Махнаха ми забраната най-накрая. По темата с имената, за баткото много бързо го измислихме Борис. Не исках да е на никой и исках да е хубаво, българско тежко име. Мъжът ми е Симеон та малко исторически объркахме схемата 🤣 аз сега имам усещане, че ще е девойка. И мисля за Гергана, Елена пак хубави бългасрки имена. Има си и имен ден. Ама ще видим. А за нешата с храната. Днес влизах за дребен пазар в едно малко магазинче и като ми замириса на хляб топъл от пекарна, ръчен лелееее. Прибрах се, разтопих масло и се почна 🤣 аз за това си мисля, че е мома. Прияждат ми се някакви неща, което никога не е било с 1вата бременност. Отделно от това, фигурата ми така се измени. Толкова бързо пролича корема, вече нямам талия, ханш, нищо. Това само една жена може да го направи 🤣
Хахаха, същото е при мен. Станах като с пояс около кръста, с баткото бях слабичка и само с остро коремче, чак към седмия наваксах с килата. Сега е коренна разлика, макар мъжа ми да е убеден, че пак син е направил Grinning а Гергана е толкова хубаво име и не познавам момиченце, което да го носи, а Гери е много сладко Simple Smile

# 65
  • Мнения: 14
Много сложна тема са тези имена. Направих ДНК пренатален тест и в петък ще знам пола и чак не мога да спя от вълнение и дали всичко ще е наред с резултатите. При нас е доста сложно с имената, защото и двамата с мъжа ми сме със собствени международни бизнеси и на година имаме между 50-70 полета ( и двамата сме българи), но голяма част от годината прекарваме и в Холандия,където е централата на мъжа ми и съответно искаме име,което да е българско, но и на двата езика да се пише по един и същи начин и да звучи добре и на английски и на български. Отпадат много букви от нашата азбука като я,ч,щ,й,ц. Аз съм Мария и редовно се обяснявам как се произнася това MarIYA в паспорта ми и не искам детето да страда с някакви по-странни имена ( имайки на ум че и то ще живее с нас в чужбина като порасне). Естествено аз ще намаля полетите , а и сега с този коронавирус ми беше перфектно за забременяване, защото аз пътувам основно на изток и там всички държави са мизерни и имах оправдание да не ходя много миналата година и тази + първи ги затвориха😀 Аз много искам да се казва на баща ми,който е Христо ( Христин за момиче) но не знам дали ще ме огрее.

# 66
  • Мнения: 541
Добро утро, от няколко дни ми е подут венеца и ме боли, по принцип имам чувствителни венци и зъби, но сега положението е ужасно. Какво да направя, някой имал ли е подобен проблем

# 67
  • Мнения: 1 221
Моят шеф е холандец, женен за българка. Кръстили са дъщеря си София. Колегите ми са в Блегия. Има в екипа София белгийка и София мексиканка.
Маринела, така ще е. От Прогестерона стават по-чувствителни венците, че даже и кървят понякога.
Точно вчера четох едно интервю със зъболекар в брошурата на 36.6. обясняваше, че при бременност се подуват венците, стават също фалшиви джобове и затова след раждането се откриват много кариеси в шийката на зъбите. Общо взето се препоръчва след третия месец посещение на зъболекар. Ти май си близо до 12 г.с.  При мен го имаше този проблем веднага след положителния тест, ни след седмица утихна.
И говорейки за зъболекар. Звъня аз началото на декември:"Може ли да ми запишете час за д-р К. Края на декември, началото на януари, няма значение кога и по кое време" и те ми дадоха час на 23.12 Е да, ама на 21 имах положителен тест и на 22ти звъннах да отменя часа. Преди седмица една моя колежка отива при същия зъболекар. Как е направил връзката не знам, но й казал: "Ти да не си колежка на Т. Всяка година си пускам отпуск от 17.12, но тази година тя си записала час за зъболекар за 23.12 и не пуснах отпуск. На 22.12 се обадила да си отмени часа". Мисля, че следващия път като ида ще ми вади зъби без упойка

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 09:01 от teri__90

# 68
  • Мнения: 37
Добро утро, от няколко дни ми е подут венеца и ме боли, по принцип имам чувствителни венци и зъби, но сега положението е ужасно. Какво да направя, някой имал ли е подобен проблем

Добро утро, на мен също ми се обадиха венците. Дори преди седмица бях със страшни болки в мъдреца и изкарах няколко безсънни нощи. Ходих на зъболекар оказа се, че има гной и подути лимфни възли. Веднага ми изписа вода за уста Елудрил, отделно си варях тетра и лайка, жабуриках се и с тях. За 2-3 дена отшумя болката и спадна отока. Продължавам с Елудрила. Иди на зъболекар за да те види и поне да ти изпише някаква вода за уста и хубава паста. Сестра ми също беше с проблемни венци по време на 1вата бременност, каза, че зъболекаря й бил изписал някакво спрейче и са й се пооправи ли тогава (ама не помнеше какво). Така ще е със зъбите, ще ги лекуваме след това живот и здраве. 🙂

# 69
  • Мнения: 541
Благодаря, ще отида Simple Smile в сряда съм на преглед и нямам търпение вече, да видя всичко ли е наред. Близо съм до 12г.с по календар съм 11+3, но ще видим ехографа какво ще покаже все дава разлика от 1 до 4 дни назад.

# 70
  • Мнения: 14
Добро утро, от няколко дни ми е подут венеца и ме боли, по принцип имам чувствителни венци и зъби, но сега положението е ужасно. Какво да направя, някой имал ли е подобен проблем
аз бях миналата седмица на зъболекар и се оказа, че имам 3 кариеса в 2 съседни зъба и ми ги направи без упойка,което за мене не е проблем. Аз бях точно в началото на 11 седмица, но му казах, че съм бременна и той внимаваше какво и как прави Simple Smile По-добре отиди на зъболекар да те погледнат.

# 71
  • Мнения: 802
Добро утро, от няколко дни ми е подут венеца и ме боли, по принцип имам чувствителни венци и зъби, но сега положението е ужасно. Какво да направя, някой имал ли е подобен проблем
Аз имам такъв проблем от месеци и чак сега тръгнах сериозно по зъболекари. Пробвай с локум на венеца, с прополис, засега това се сещам. Аз ще правя снимка на зъба и ще лекуваме Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 84
Marinela не се притеснявай въобще с дните + или - , с дъщеря ми бях стигнала до седмица назад и после изведнъж дръпна пък със седмица напред. Роди се в 38 седмица с планирано секцио 3,800 и 52см.
Сега съм пак с 3-4 дни назад.

# 73
  • Мнения: 354
По повод зъболвкарите, аз започнах да водя детето още лятото, той е с моите зъби, страшно трошливи кариеси навсякъде. След август след аборта се записах и аз при неговатя зъболекарка бая зъби направихме. Но тя категорично каза след 12 седмица, ако АГ разреши поставяне на упойка. Вярвам й тъй като и тя самата е бременна в 19 седмица. Така че ще поизчакам да видим.

# 74
  • Мнения: 1 221
Аз понеже планувам все инвитро процедури и на мен зъболекаря ми е казал след 12 седмица, ама задължително да го посетя. И аз съм с много лоши зъби. И в тази брошура пишеше, че манипулации след 12 седмица, преди това се ходило само за насоки как да лекуваме локално и да подобрим устната хигиена. А относно снимките пишеше, че хич не са препоръчителни, а ако наистина се наложи, да се сложи оловна яка/жилетка и да се ходи на дигитален рентген с ниско ниво на лъчение.

Общи условия

Активация на акаунт