9 ФЕГ - 5

  • 67 784
  • 773
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 925
А защо е лошо да получиш добро образование в чужбина и да се върнеш да практикуваш тук? Не те разбрах защо не ти харесва тази идея.
Една чуждестранна диплома от EPFL примерно ти отваря възможност за работа и тук, и в чужбина, пък твоя воля какво ще избереш. Аналогична диплома от УАСГ не ти дава същите възможности и същите знания, а периодът на обучение е еднакъв. Да не говорим, че не зная в БГ примерно да има специалност "Life sciences engineering" и ако я има кой и как те обучава и какви възможности имаш след това. Разбира се разходите за обучение са несравними, също както и самото обучение. Но това е за такъв тип специалност. Филология вероятно може и тук да се учи на същото ниво като в чужбина, същото е и за информатиката (в СУ има добър факултет) и сигурно за още много специалности. Много е индивидуално.

И за да върна темата към фег, дали има някакъв шанс да публикуват на сайта протоколите от олимпиадите (от всички проведени оли-та)? Детето си знае точките, но някак ми се ще да видя къде е като ниво.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Момичета,  искам да споделя, че вчера  на срещата в 9 ФЕГ, ръководството сподели, че строежа  в момента е стигнал до 3ти етаж и предстои в кратък срок да завършат грубия сроеж, като работят събота и неделя Simple Smile Най-хубавата новина за мен беше, че новата сграда ще прибави нови учебни кабинети, които ще позволят децата да учат само в първа смяна! Надявам се това да бъде възможно до края на тази или началото на следващата година.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 11:25 от alegra

# 77
  • Мнения: 6 925
Ето снимка от вчера:


Не ми прилича да са много напред, но се строи, което е отлично.
Каква среща е имало вчера във ФЕГ?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
имаше среща между родители на 9класниците и директора, зам.директор и педагогически съветници. Аз останах с много добри впечатления от ръковоството на 9 ФЕГ

# 79
  • София
  • Мнения: 2 437
Аlegra, а ще вземат ли мерки срещу тази учителка?

# 80
  • Мнения: 4 068
Учителката съвсем не е една. Обещаха да са кооперативни. Времето ще покаже.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Аlegra, а ще вземат ли мерки срещу тази учителка?

Не зная коя учителка конкретно имате предвид. Родителите споделиха опит, лични казуси, в това число позитивен и негативен опит, който е много разнообразен за всяко дете и ръководството си водеха бележки. За мен важното е че директорката имаше много радушна и адекватна реакция.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 16:37 от alegra

# 82
  • София
  • Мнения: 2 849
Наистина е така - събота и неделя се работи много сериозно. Тази събота минахме оттам пеша, тъкмо единия бетоновоз излезе празен.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте. Да попитам тези, които продължават да са ДО по колко минути са часовете - 30 или 40? Имам познато дете в 11 клас, което е първа смяна и започват часовете в 7,30, а не в 9,00. Казали са им, че ще са нормални часове, защото иначе не могат да стиковат ПО и ДО. Има учители, които преподават в различни випуски на едните ПО на другите ДО. Не го знам конкретно от детето, а през втори човек затова и питам тук за потвърждение.

# 84
  • Мнения: 4 068
Здравейте. Да попитам тези, които продължават да са ДО по колко минути са часовете - 30 или 40? Имам познато дете в 11 клас, което е първа смяна и започват часовете в 7,30, а не в 9,00. Казали са им, че ще са нормални часове, защото иначе не могат да стиковат ПО и ДО. Има учители, които преподават в различни випуски на едните ПО на другите ДО. Не го знам конкретно от детето, а през втори човек затова и питам тук за потвърждение.

по 80 минути са им блоковете. Всеки ден плътно по 6-7 часа пред мониторите. А в някои класове в един ден от седмицата са от 11 до 19.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 437
Много благодаря, Мартеа.

# 86
  • Мнения: 6 925
Имате ли отзиви от тези френски летни училища, които ни ги предложиха в Школо? Моята дъщеря веднага прояви желание да я запиша, та даже и на двете (и Академията, и Училището). Дали са еднакви и дали са подходящи за дете, минало само осми клас?

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Казаха, че изискват ниво В1 или В2, но мисля, че ще запишат и деца от 8 клас Simple Smile

За отзиви трябва да разкаже някой с децата от 11 или12 клас

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Най-после получихме потвърждение за летния лагер. Моля, пишете има ли децап които са се записали през месец август?

# 89
  • Мнения: 6 925
Ние ще подадем и за двата лагера. Но организаторката каза да сложи в мотивационното си писмо и точки от олимпиадата (това беше преди да излезнат резултатите от втори кръг) и от ЕК на ФЕ. Та чакахме резултатите от втори кръг, но сега май ще трябва да чакаме и от трети и тогава да ги пратя. Точно днес се чудехме дали така да пусне мотивационното писмо, за да не се заемат местата или да си чака резултатите и тогава.

Общи условия

Активация на акаунт