Изследване на ХОРМОНИ – 22 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 45 373
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 270
Здравейте, високите нива на Б6 токсични ли са по време на бременност? Какви проблеми могат да възникнат? Освен от ниски нива на витамини от Б групата от какво друго може да е завишен хомоцистеина?

# 706
  • Мнения: 5 871
Правена ли е почивка (3-4 седмици) от приема на добавки, преди да се пуснат тези изследвания?

За Хомоцистеина и на мен ще ми е любопитно.

# 707
  • Мнения: 3 143
Вит. В12 не е достатъчно висок, освен това има и други витамини от група В (на мен ми пуснаха и В2, и В7) - може те да са ти ниски също и от там хомоцистеина да е висок

# 708
  • Мнения: 270
Правена ли е почивка (3-4 седмици) от приема на добавки, преди да се пуснат тези изследвания?

За Хомоцистеина и на мен ще ми е любопитно.

Не съм правила почивка, по скоро Б12 и Б6 съм ги пила по-нередовно. Изследването го правих когато разбрах, че съм бременна. Фолиева киселина пия всеки ден.

Вит. В12 не е достатъчно висок, освен това има и други витамини от група В (на мен ми пуснаха и В2, и В7) - може те да са ти ниски също и от там хомоцистеина да е висок

Благодаря, ще изследвам и тях. При предното изследване Б6 ми беше 22 и очаквах, че от него ще е висок хомоцистеина, но уви. А Б6 към момента вероятно ми е още по-висок, тъй като докато излезе резултата съм го пила.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 16:38 от smiley-girl

# 709
  • Мнения: 374
Здравейте, как ви се виждат тези резултати ? На сестра ми са , аз съм с Хашимото и пия елтирокс. Благодаря !

# 710
  • Мнения: 5 871
Не съм правила почивка, по скоро Б12 и Б6 съм ги пила по-нередовно. Изследването го правих когато разбрах, че съм бременна. Фолиева киселина пия всеки ден.

Това, което аз знам, е, че задължително трябва да се прави почивка / пауза от поне 3 седмици, преди контролни изследвания на витамини. В противен случай, резултатите не са обективни.

# 711
  • Мнения: 196
Момичета,имах + тестове за овулация на 7 и 8 Юни,на 8 ми ми поставиха инжекция 5000 зс предизвикване на овулацията. Правихме опити на 8,9,10,11 но без никакви други лекарства днес ми дойде цикъла. Не е ли прекалено рано това идване и на какво може да се дължи. 😥

# 712
  • София
  • Мнения: 35 968
Момичета,имах + тестове за овулация на 7 и 8 Юни,на 8 ми ми поставиха инжекция 5000 зс предизвикване на овулацията. Правихме опити на 8,9,10,11 но без никакви други лекарства днес ми дойде цикъла. Не е ли прекалено рано това идване и на какво може да се дължи. 😥
Когато се правят половинчати работи - не се постига много, постоянно си в някакво неведение и дори може да си навредиш.
1. О. не се засича с тестове за О. - ако така е преценил лекаря, това е много безотговорно и непрофесионално... защото тестовете за О. не ти гарантират, че ще има такава... те може да са положителни при ЗФ от минал МЦ, ПКЯ и т.н.
2. при таймиране на О. задължително се прави ФМ с три прегледа на УЗ - преди О. , предполагаемия ден на О. ( защото предполагаемия ДФ, може да е претърпял обратно развитие или да се е случило нещо друго) и след О. ( за да се види дали ДФ се е спукал)
3. на 7 ден след предполагаемата О. се пуска Прогестерон и Е2 - те показват дали наистина е имало О. и дали ЖТ функционира добре... а това донякъде е критерий и каква Я. е имало в този ДФ, дали е била годна за оплождане или не, какви са нивата на Прогестерерона - достатъчни ли са за бременност, защото ако са ниски, дори и да има оплождане, бременността няма да се развие ... показват също дали не е ЛУФ ( т.е ДФ не се е спукал, а е лутеинизирал с Я. в него), дали не се е превърнал в ЗФ и т.н.

Ако ти идва М. по-рано, това означава че най-вероятно не е имало О. - ако ЛФ е под 12 дни си показва проблем с О. или ЛФ.

Това таймиране на О. не винаги "работи"  както се очаква. При някои, ДФ се пука с 5000 единици, при друг трябват 10 000, важно е кога точно се поставя - ако е много рано или много късно - полза от него много няма и т.н. Трябва много точно да се прецени момента и това става само с преглед на УЗ.

# 713
  • Мнения: 225
Здравей Денис! Как са според теб тези изследвания на 7ми ден след О?

# 714
  • София
  • Мнения: 35 968
Здравей Денис! Как са според теб тези изследвания на 7ми ден след О?
Скрит текст:
Здравей!
Супер са. Показват, че е имало О. и че ЖТ функционира много добре ... т.е, че осигурява нужните кол-ва  Прогестерон, за евентуална бременност. Ако няма бременност и дължината на ЛФ е 13-14 дни, това пък показва, че няма проблеми с ЛФ и "живота" на ЖТ.
Дано да е станало. Стискам палци Peace

# 715
  • Мнения: X
Здравейте... От около 1,5 година имам първоначално напълно липсваш цикъл, а след спиране на спорт и нисковъглехидратно хранене - частично възвръщане на 45-50 дни и оскъден. Тази пролет имах някакъв синузит/ринит, който не минаваше и пак временно намалих ВХ за повишаване на имунитета и нямах цикъл 3 месеца - до 10.06.
Въпросът е кога е най-добре да тръгна пак на изследвания, да чакам ли следващия? Тъй като е важна фазата, а при мен тя може да е следващия месец, но може и да е след два месеца и т. н.

# 716
  • София
  • Мнения: 35 968
Здравейте... От около 1,5 година имам първоначално напълно липсваш цикъл, а след спиране на спорт и нисковъглехидратно хранене - частично възвръщане на 45-50 дни и оскъден. Тази пролет имах някакъв синузит/ринит, който не минаваше и пак временно намалих ВХ за повишаване на имунитета и нямах цикъл 3 месеца - до 10.06.
Въпросът е кога е най-добре да тръгна пак на изследвания, да чакам ли следващия? Тъй като е важна фазата, а при мен тя може да е следващия месец, но може и да е след два месеца и т. н.
Здравей!
Професионално ли се занимаваш със спорт или си любител?!
Ако е професионално, предполагам периодично ти се правят хормонални изследвания ... ако искаш, пусни последните да ги видим.
Може да изследваш:
ТСХ, Т3 и Т4
Тестостерон, ДХЕА, Андростендион, SHBG
Пролактин
Може да провериш и за дефицити - цинк, селен, мед, ФК, Биотин, ФК, В12, вит. Д, желязо, феритин, трансферин, ЖСК...

# 717
  • Мнения: 88
Здравейте, denis и на всички останали, които бихте могли да ми дадете съвет.

Предстоят ми хормонални изследвания и, тъй като предишния път направих грешка при пресмятането на дните (изследвах половите хормони на 4-ти ден), искам да съм сигурна, че този път всичко ще е точно.

Цикълът ми дойде днес (20.06) в 14ч. Зная, че хормони се изследват на гладно, сутрин до 10ч. - на 3-ти ден от МЦ. В такъв случай, правилният ден, на който трябва да изследвам, все пак е вторник (22.06) ли?

Или се брои 1 ден, считано от днес - като минат 24ч. - до утре по това време. Ако така се преброяват, то 3-ти ден се пада в сряда (23.06). Малко се обърках в сметките и исках да ме посъветвате, за да не объркам отново нещо.

Благодаря предварително! Прочетох на 1-ва страница, преди да ви занимавам с глупави въпроси, но точно това, не го открих като информация.

# 718
  • София
  • Мнения: 35 968
Здравейте, denis и на всички останали, които бихте могли да ми дадете съвет.
Скрит текст:
Предстоят ми хормонални изследвания и, тъй като предишния път направих грешка при пресмятането на дните (изследвах половите хормони на 4-ти ден), искам да съм сигурна, че този път всичко ще е точно.

Цикълът ми дойде днес (20.06) в 14ч. Зная, че хормони се изследват на гладно, сутрин до 10ч. - на 3-ти ден от МЦ. В такъв случай, правилният ден, на който трябва да изследвам, все пак е вторник (22.06) ли?

Или се брои 1 ден, считано от днес - като минат 24ч. - до утре по това време. Ако така се преброяват, то 3-ти ден се пада в сряда (23.06). Малко се обърках в сметките и исках да ме посъветвате, за да не объркам отново нещо.

Благодаря предварително! Прочетох на 1-ва страница, преди да ви занимавам с глупави въпроси, но точно това, не го открих като информация.
Здравей!
Ако не е само зацапване и си е нормална М. ( това ще си проличи до 18-19ч.), от днес, броиш 1-ви ден ... 22.06 е трети ден на МЦ

# 719
  • Мнения: 88
Здравейте, denis и на всички останали, които бихте могли да ми дадете съвет.
Скрит текст:
Предстоят ми хормонални изследвания и, тъй като предишния път направих грешка при пресмятането на дните (изследвах половите хормони на 4-ти ден), искам да съм сигурна, че този път всичко ще е точно.

Цикълът ми дойде днес (20.06) в 14ч. Зная, че хормони се изследват на гладно, сутрин до 10ч. - на 3-ти ден от МЦ. В такъв случай, правилният ден, на който трябва да изследвам, все пак е вторник (22.06) ли?

Или се брои 1 ден, считано от днес - като минат 24ч. - до утре по това време. Ако така се преброяват, то 3-ти ден се пада в сряда (23.06). Малко се обърках в сметките и исках да ме посъветвате, за да не объркам отново нещо.

Благодаря предварително! Прочетох на 1-ва страница, преди да ви занимавам с глупави въпроси, но точно това, не го открих като информация.
Здравей!
Ако не е само зацапване и си е нормална М. ( това ще си проличи до 18-19ч.), от днес, броиш 1-ви ден ... 22.06 е трети ден на МЦ

Здравей, много благодаря за бързия отговор!

Общи условия

Активация на акаунт