ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 106

  • 51 840
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 275
Браво!
Отлично си е 70-80 грама въглехидрати. Вероятно от време на време са повече или по малко , важното е посоката да е правилната.
Много хора виреят отлично на 80% режимност и 20% удоволствие,  но това вече е според зависи.
Важното е да се чувстваш добре и да имаш енергия.

# 676
  • Мнения: 1 176
Благодаря, Таня!
Обикновено ги държа между 80-100.
За мен 80:20 философията е единственото, което работи дългосрочно, но това го казвам с disclaimer-a, че не даваше такива резултати, докато не започнах да тренирам 5 пъти седмично и то извън зоната ми на комфорт. Както и че съм на 30.

# 677
  • Мнения: 426
Мили дами, толкова сте заети да отслабвате, че даже и не пишете 😊🤗 Чета темата за мотивация, та рекох да я побутна малко 😊 В последно време четох за ново моно, през ден, бихте ли споделили повече? Има ли резултати? Извинявам се, но не помня кой го сподели. И друго да питам, чаша-две бяло вино много ли е грешно?

# 678
  • Мнения: 25 739
Аз съм от пиещите чаша или 2 бяло вино, за това и не съм от слабеещите.
Шегата на страна. Ако си в калориен дефицит, виното не пречи. Наздраве.
Отчета ми 62-63, това със +3 кг от миналия юни. Тоест излагам се,  но имам няколко извинения.

# 679
  • Мнения: 426
И аз напоследък съм плюс 1-2 кг., но тренирам табата и го отдавам на това, че явно правя мускули 😄 но често казано не се ограничавам много. Сега като ходим по разсъблечени....ами гадно ми е, задължително трябва да се взема в ръце. Искам да отслабна 5 кг., сега съм 65 кг., висока съм 163 см., на 39 години. Просто се чудя какво да следвам: моно, ниско въглехидратен режим, кето или и аз не знам!?

# 680
  • Мнения: 153
А пиете ли нещо за разхлабване? Или някакво решение за подуто коремче след хапване и пийване? Joy

# 681
  • Мнения: 2 275
А пиете ли нещо за разхлабване? Или някакво решение за подуто коремче след хапване и пийване? Joy
Фаст или ден "варени яйца"

# 682
  • Мнения: 667
Момичета, фаст 16-20 часа, досега ме е държал в прилична форма, ама от няколко месеца насам, тц. Нищо не мръдва тия 5 кг, дето си ги натресох неусетно последната година. Ограничих В, не толкова драстично като момичетата на НВВМД, но разликата ми е от плодове, не от вафли. Чудя се дали да не сменя честотата на храненията, никога не съм се хранила 5 пъти дневно, напр. с малки количества. Дали над 40г., 1-2 основни хранения на ден не е работещо и 4-5 мънички хапвания е по-добре? Странно ще ми е да ям 5 пъти и дали ще съм сита така или да си се наплюскам веднъж, ама като хората Joy

# 683
  • Мнения: 15 555
Пробвай, но много, много внимателно, защото има вероятност, докато пробваш да видиш дали ще действа, да се сдобиеш с още някое килце отгоре. При мен поне така стана - винаги съм се хранила 2 пъти на ден, реших да пробвам да вкарам закуска и айде честити + 2 кг за седмица, ей така, докато видя как ми понася

# 684
  • Мнения: 667
Точно така си помислих и аз, рисковано ми е някак си Blush Ама пусто, нищо не ми действа вече... та от няма накъде. Давам си 1 седмица, считано от днес, да видим накъде ще тръгнат нещата. Че ако стане по-зле, направо да се гръмна вече Joy

# 685
  • Мнения: 2 275
Аха, често и по малко. Ми за мен не е естествено хранене. Както казваше един лекар : опитайте се да ходите на тоалетна често и по малко т.е спирате насила преди да изпразните мехур/черво.
Виж, смяна на прозореца (продължителност или време) е по-интересно. Или ден фаст/ден без фаст.
Виж дали не е твърде малко храната и да си минала в икономичен режим.
Или 3 хранения в рамките на 8 часа.
Или зареждащ ден....от време на време.

# 686
  • Мнения: 451
Ще предложа ефикасен за мен,режим,на който и аз трябва отново да се подложа след като се върна от почивка.
Понеже всички готвим вечер за семейството си
От вечерта си сипвам средна порция от вечерята в чиния и знам,че сутрина ще я изям
Диетата е :10ч порцията ми от вечерта с 1 филия хляб .
15ч обяд : Малка порция от нещо,което обичам с половин филия хляб
Вечеря: 20ч или 21ч голяма чиния салата
Ако през промеждутъците сте гладни-зелена салата.
Задължително се храните възможно най-бавно
3 пъти седмично 1ч тренировка от тренировките на Синди Крауфорд (има ги в you tube)
Веднъж месечно ,(еднократно)хапвате сладко ,без да броите калории.
След 1 месец всичко е същото,само сутрин хляба е намален на половин филия а на обяд  се храните без хляб
Ако някога ви се хапва нещо много силно(без сладко),си го хапвате,но задължително вместо закуската и отново без притеснения продължавате.
Не броите калории,не ядете диетични храни.
До преди 7г,когато заминах в чужбина с този режим се поддържах и нямах никакви проблеми
Успех ако някой реши да опита

# 687
  • Мнения: 219
И аз пробвах преди време да добавя "насила" още едно ядене под формата на закуска и не ми се получи добре. Не си спомням дали качих кг, но определено не свалих. А може и да трябва да се даде шанс на организма да се напасне, но аз исках по-бързи резултати и се отказах след по-малко от седмица. Не съм свикнала да закусвам и това е. И аз съм над 40г.
Съгласна съм с tania6, че трябва да промениш нещо. Аз лично харесах моно варианта на Лейди, който обсъждахме по-назад.
За мен-последните седмици си поддържам килограмите, движа се между 58 и 59 кг, тренирам когато имам свободен прозорец пилатес у дома и за сега се чувствам добре така. Пооформи ми се тялото и това ми дава голяма мотивация да продължавам с пилатеса.
Успех! Пишете как се движите с целите, това дава стимул и аз лично много се радвам на всеки постигнат ваш минус!

# 688
  • Мнения: 2 275
Е, то ако се яде 'ляб и зелена салата цял ден със сигурност ще отслабна, защото и двете не ям от двадесет-тридесет години.
Номера е да се яде подходяща и любима храна в подходящи време. А тези неща са различни за всеки.
И друг път съм казвала: с всички режими се отслабва, но ако не се промени начина на хранене, който ни е направил дебели , крайния резултат е временен. Нали не мислите цял живот да сте полугладни на 2-3 листа зелена салата?
Със зелена салата и сурови зеленчуци оформям кравешки корем, а хляб не обичам, не ми е вкусен.

Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 13:54 от tania6

# 689
  • Мнения: 3 308
Ако си разпределите калориите правилно може да ядете и по 6 пъти на ден, както и да си изядете всички калории на едно хранене.
Аз ям по 4 пъти, но се опитвам някои дни да са 5, просто нямам време да се храня толкова често.
Кравешкия корем всъщност е фибрен корем Grinning Често се получава когато се мине на диета или веганство, защото не си ял толкова фибри до сега и на организма му трябва време. Не е най- красивия корем, но пък е полезен Simple Smile Иначе съм съгласна, не може с малко маруля че пък и тренировки, играете си със здравето.

Общи условия

Активация на акаунт