Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 673
  • 244
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
Мен ме хващат нервите нещо с това училище. Все още нямаме програма. Госпожата всяка сутрин казва какво да носим за следващия ден. От миналата седмица ми обяснява как щяла да казва само на децата какво да си носят, а на нас- не. Трябвало да запомнят. Да, ама не. Моето помни математиката и българския, а другите предмети -не. И се почва едно звънене на тук натам, докато разбера какво имат ooooh!
Вили, още нямаме закуски. Носим си и изяждаме всичко, което страшно ме учудва.
Вече нямаме такъв интерес за ходене на училище- но поне не възразява.

# 16
  • Мнения: 15 226
Привет!   bouquet
Тръгнахме нормално сутринта.
ЗИП са БЕЛ и математика. Ще имат и английски, но още не съм добре запозната.
Искам да ви попитам - закусвате ли преди училище. В у-щето закусват след втория час, но понякога сутрин искат вафла, кроасан ... До сега слагам по нещо в раничката, понякога го връщат.
Лека седмица!

# 17
  • Мнения: 3 342
Grinning Много ни морят тези чертички!

Кажете, моля пак за ЗИП-овете при нас са само български и математика.


И при нас ЗИП-овете са по български език и математика. На родителската среща обясниха, че нормативът от часове по български език най-вече бил недостатъчен за материала, който трябвало да покрият, а и по този начин най-добре се посрещали нуждите на децата.

И Дани много го мори писането. Предполагах, че след като може да чете и смята, поне първите дни ще му бъде лесно. За писането бях забравила напълно ooooh!. Всъщност с чертичките вече се справя доста добре, но отскоро на дневен ред са ченгелчетата, а там положението е близко до трагичното Joy

А по отношение на извънучилищните занимания все още размишляваме, но тук няма особен избор. Колебая се между народни танци и бадмингтон. Но пък Дани не е никак въодушевен... Дали да настоявам? newsm78
А другата година ще изберем между тенис и плуване. Предполагам, че ще е плуване, като знам каква рибка си имам вкъщи Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 258
Може да съм изпуснала от предишната тема нещо,но на мен ми направи много лошо впечатление с тези СИП-ове,които всъщност се оказаха задължително неизбираеми.Но после съм забравила да попирам учителката защо се оказва така.
И кака така не се постига нормативът,това не се ли знае предварително?

# 19
  • Мнения: 3 342
Може да съм изпуснала от предишната тема нещо,но на мен ми направи много лошо впечатление с тези СИП-ове,които всъщност се оказаха задължително неизбираеми.Но после съм забравила да попирам учителката защо се оказва така.
И кака така не се постига нормативът,това не се ли знае предварително?

Ами всъщност това не са СИП-ове/свободно избираема подготовка/, а ЗИП-ове/задължително избираема подготовка/.

Нормативът се постига - той за това е норматив, защото е нормативно определен. Просто нормативно определените часове не са достатъчни за някои/повечето деца да усвоят учебния материал.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
При нас има ЗИП по Роден край и СИП по Български език.Записала съм ги на плуване,и мисля и на английски език.

# 21
  • Мнения: 474
Здравейте и от нас аз съм Светла а моята първокласничка се казва Йоанна.на нас също ние трудно с ченгелчетата чертичките ги пишем вече: орентираме се в редовете,малко ни са трудни наклонените черти в тетрадката с квадрачета но се стараем.така отчетох се .днес ми е малко притеснено за първи път цял ден, за първи път я пуснах сутринта с буса на училището,от притеснение забравих да питам в колко часа ще  я докара та сега ще се обаждам на класната.

# 22
  • Мнения: 79
Здравейте и от нас!Днес Мишо за първи ден ще е на занималня.Да видим как ще му понесе,защото племеничката,която също е първокласничка плачела и се дърпала нещо...
  При нас ЗИП имаме само по БЕЛ и домашен бит и техника.Иначе от 1 октомври ще тръгва пак на кръжок по малка пластика,където работят с глина.Не знам как ще се оргнизираме за кръжока,защото той е два пъти седмично и е на другия край на града.Засега аз ще го водя,но скоро започвам работа и обмисляме вариант да си вземе наведнъж часовете в един ден.А пък ще трябва и в този ден да не посещава занималня...Чудя се какво да измисля по въпроса,а синът ми е много запален по моделирането и е абсурд да го лиша от това занимание,което му доставя такова огромно удоволствие.Вие как организирате извънкласните форми на обучение със занималнята например?
 Успешен и усмихнат ден от мен! smile3503

# 23
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте и от мен!
Успешна нова седмица на всички!
Ние имаме ЗИП по БЕЛ, математика и английски език. Ходи и на алианс - английски. Иска ми се и на спорт да я запиша, но тя няма никакво желание за никакъв и все още се чудя на какво точно да е... може да са някакви танци.
За закусването сутрин - аз мисля, че това си зависи от детето. Моята голямата просто не може да яде толкова рано, тя и събота и неделя закусва поне час и половина след като е станала. Така че тя не закусва вкъщи, а в голямото междучасие. Малката обаче си закусва и у нас и в училище, но по-малко... така че според детето...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Да се разпиша в новата темичка!

Много хубаво да има повечко почивни дни!  Party

Ама да ви кажа, много ви е лесно на вас с тия чертички. Аз нали съм в трети клас и трябваше да правим проект за България - герб, цветовете на знамето, граници и съседи, забележителности. ooooh!

Но, мила ми Вили, заглавието на темата е хубаво, но аз се чувствам дискриминирана.  smile3518 Аз съм в трети клас!  Crossing Arms

Относно оценките в първи клас - явно всяка госпожа си има своя система на оценяване, но при нас беше следното:
Отличен = 6
Браво = 5
Червен подпис = 4
Син подпис = 3
Двойки нямаше!

За СИП и ЗИП - при нас където може да се намърда английски сме го писали (целия клас имам предвид). Доволна съм, защото децата ни трябва да знаят английски както българския. Малко се притеснявах в началото, защото Жоро проговори много късно (на 3г 6м) и английски не беше учил. Но в края на І клас имаха списък с 230 думи. Госпожата казваше, че първия месец Жоро изобщо не си е отварял устата по английски, но после му се "пречупи езика" и се отпусна. Беше много горд, когато знаеше всички думички от предния урок.

После ще пиша пак Hug

# 25
  • Мнения: 2 768
Ехеее, момичета, много сте бързи! За един ден толкова страници!  Laughing

Иначе при нас всичко е нормално, започна втората седмица. Аз и не усещам много от първолашките вълнения, защото домашни и упражнения ги прави само в занималнята.

Изяви желание да я записвам на спотрни танци, видяхме обява на таблото  Flutter. А и тя просто е много подходяща, виждала съм я без да знае как танцува, много е пластична, а с тази тънка фигура е само за гимнастика или танци. Сега брои дните до 2-ри, дано само не я върнат.  Rolling Eyes На език няма да я записвам за сега, все пак тя започва да учи руски в момента, ще и дойде много.

# 26
  • Мнения: 370
Здравейте и от мен.Моето първокласниче се казва Йоан.Бях много притеснена как ще възприеме училището,дали ще му хареса и въобще много други въпроси,но се оказа че той свикна безпроблемно и е много щастлив от факта ,че вече е ученик,а аз се надявам това щастие да не е временно.Нека на всички дечица да им върви и да са щастливи.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 951
Вижте какво намерих!http://club.biberonbg.com/read.php?9,280971

# 28
  • Мнения: 888
Ние вече си пишем домашните,даже почти ги свършихме-сега сме на ръкописното "г"-ред малки,ред големи,ред 2 малки слети,ред голямо и малко и т.н. А в тетрадката с малки квадратчета-знаците по-голямо и по-малко.Т.е днес направо нищо не е домашното  Wink
Успех и на вас с домашните  Hug

# 29
  • ново
  • Мнения: 5 966
Мами, има ли сред вас такива, които ползват помагалата на издателство Слово В.Търново?
В помагалото по математика имат за домашно за изрежат и сглобят един пъзел, но ние не се справяме Rolling Eyes

Ето за това помагало става дума
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=5693&pt=0&cat=&P … 028e2f340a27f46e3

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 14:32 от Весела 77

Общи условия

Активация на акаунт