Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 693
  • 244
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 164
О-паааа...........имаме си вече кандидатка-гадже Laughing Сутринта като го заведох и едно миловидно момиче от класа го чакаше на вратата  и той до като се съблича и тя  хоп взе му якето, че даже и за раницата посегна ShockedА сега като се сетих и онзи ден пак въпросното момиче се кипреше по потниче до моя и го изпращаше аз като го взимах ooooh!

# 211
  • Мнения: 2 013
За краснописа и аз съм съгласна! Майка ми им разказва как аз съм била най-добрата в класа в същото това училище, пишела съм изключително красиво и съм била много старателна. Елате ме вижте сега - сама не си разчитам кракописа в изключително редките случаи, когато ми се налага да пиша на ръка. Но ако съществуваше още професията машинописка, щях да съм най-добрата.
-----
И още нещо си мисля сега - всички ние в тази тема трябва да приемем факта, че дойде краят на детството на хлапетата ни - поне в известен смисъл. Свърши закрилата на детската градина. Все повече и повече трябва да стават самостоятелни и да носят отговорност.
Вчера сутринта бях свидетел на ситуация в класа на Нана, в която аз обаче не искам да изпадам. Майка на едно момиченце се караше на друго момиче, че било направило нещо на дъщеря й. Детето без родител наоколо се оправдаваше, че другото е започало първо с нещо си... не чух подробностите. Майката обаче се караше и не чуваше, а учителката беше малко в небрано лозе. Малко се подразних, че майката безпрекословно вярваше на своето дете и не искаше очевидно да чуе другото.
Други две пък се ядосваха, че оставяли децата им да се катерят по дърветата в двора безнадзорно...
Ми, това е положението, в училище са!

Тази вечер съм се разписала, простете ме, но съм сама (децата останаха при баба - петъчна награда, не че има за какво), мъжът ми го няма и аз съм си отворила бутилка вино напук на всички диети

# 212
  • Мнения: 1 671

Тази вечер съм се разписала, простете ме, но съм сама (децата останаха при баба - петъчна награда, не че има за какво), мъжът ми го няма и аз съм си отворила бутилка вино напук на всички диети

Завиждам благородно Wink

# 213
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дивана спокойно - няма защо да се чувстваш виновна спрямо другото дете дори и при дадените обстоятелства! В крайна сметка " Каквото повикало - такова се обадило".

За парите  - защо не му кажеш, че спираш да му даваш пари в училище(заради въпросната случка), но че ще му ги събираш и в края на седмицата(да речем) да му ги дадеш и той сам да си купи лакомства, или да си ги събира за нещо по-голямо. Това е и хубава причина, която може да изтъкне пред съучениците, ако решат да му се подиграват! И аз мисля, че е по-добре да му правиш закуска и да му слагаш по някакво лакомство заедно с нея за да не се чувства по-различен!

Сина ми има пари в себе си(за всеки случай), но не си купува, но и никое от децата тук в 1 клас не купува. Аз обаче винаги освен сандвич му слагам плод и някакво лакомсво - желе бонбони, близалки, или шоколадово десертче. Знам, че не е полезно, но установих, че в повечето случаи той ги подарява на някой и по този начин явно показва, че иска да бъдат приятели! И на него му дават същите неща! А да и тук е забранено носенето на играчки - всеки си носи в началото на годината конструктор тип "Лего" и си ги оставят там. Играят си със своя или си ги разменят, но само за играта.

Успех и не се ядосвай за това - поне е оправен - моят щеше да се остави да го набият като еднoтo нищо!

# 214
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Патето на тати се казва Кармен. Учим в държавно училище - ОУ "Алеко Константинов". В частно и без пари да я приемат, няма да я пусна.  Stop

Не ходим на занималня и нямаме намерение. За нас е важно да свиква със самостоятелна подготовка за уроците в училище. Нямаме никаво желание да и висим на главата и да учим едва ли не заедно. Засега се справяме отлично! Ура-а-а-а-а-а-а! Само малко и е трудно ставането, ама вече посвикна. Къде ще иде ...  Wink

От другия месец са втора смяна. Да, при нас има смени и за първолаците!

На този етап съм много доволен. За мен е най-важна учителката им! Успя да ги спечели още от първия ден - усмихната, лъчезарна ... нямам думи!  Децата я обожават! Grinning

От извънкласните занимания ходим само на плуване. Още от детската градина (вече една година) и сме много доволни. Не спираме дори и в най-студените дни.   

Относно зъболекарите в училище ще кажа, че мястото на вашите деца е при личния ви зъболекар, този на когото имате почти безгранично доверие! И ако още детето ви няма изградена топла връзка със стоматолога си, вие сте за дърпане на ушите!  newsm78 Детето трябва да го познава, да не се страхува от него, да му има доверие. Ако попадне на грешното място, ще му остане стрес за дъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ълго време, както и при немалко от вас, предполагам. Най-големите поразии със зъбите стават точно в първите няколко години в училище. Защо?

1. Неправилно хранене - тестени и захарни изделия, газирани напитки със захар (Арнолд Шварценегер не случайно ги забрани за продажба в училищата на Калифорния) и т.н.
2. Лоша хигиена. Децата не знаят как правилно да си мият зъбите, често и родителите не знаят. Не ползват конци за почистване.

Ако има нещо, питайте! Не се свенете!    Sunglasses



# 215
  • Мнения: 2 013
Питам, без да се свеня.
Нормална цена ли е за шина 350 лева?


Само в подкрепа на написаното от доктора - аз ходя на зъболекар в краен случай, защото имам ужас, придобит от гадните машинки в ранна детска възраст.

И аз не ползвам конци, това жизнено необходимо ли е?

Децата ги уча да си мият зъбите, докато броят до 100, боя се обаче, че това не се случва. Ако препоръчате марки и четки за зъби, аз няма да се разсърдя. Както и да опишете правилния начин за миене на зъби, макар че ми се струва, че го знам, друго си е да го чуеш от професионалист.
  bouquet

# 216
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дивана, за края на детството съм съгласна, постепенно трябва да свикват да носят отговорност за действията си.
По повод скандала на който си присъствала, на нас на първата родителска среща ни предупредиха, че нямаме право да се караме на други деца или с техните родители. Всички проблеми трябва да се решават само с присъствието и намесата на класната.
А за това последното с малките букви ти ЗАВИЖДАМ благородно!
Лека вечер на всички!

# 217
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

За шината не мога да коментирам. Има мно-о-о-о-о-ого зависи ... Вида на ортодонтското апаратче, сиреч колко сложно е, за какъв дефект е ( на захапката като цяло или само за отделни зъби) и т.н.

За миенето на зъби, ползване на конци (мно-о-о-о-о-го е важно!):
http://www.totishev.com/questions/03.html

За децата:
http://www.totishev.com/questions/19.html

Сайтът още се разработва, скоро ще бъде напълно готов!

П.П. Гери, поредната девойка я чакаме в началото на ноември!   

# 218
  • Мнения: 1 671
Док, леко и безпроблемно, после ще черпиш , художник с художника ти Joy bouquet

# 219
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте Dr.Jend!

използвам тук да попитам какво мислите за дъвките? Ясно е че дъвките със захар не са най-доброто за зъбите, а така наречените дъвки помагащи на зъбите(Орбит  и сие) съдържат аспартам! Чела съм, че дъвченето на дъвка предизвиква слюнкоотделяне, което от своя  страна помага за запазването на правилната киселинност в устната кухина! Какво ще кажете вие като специалист - да даваме ли дъвки на децата си или да ги спрем?

Иначе за газираните сладки напитки и аз съм против и научих всички в къщи да пият негазирана и неподсладена вода(тук е много разпространено лекото подслаждане и задължителното газиране на водите). На детето давам вода, защото в училище им дават предимно подсладен чай или мляко.

На зъболекар ходим от 2 годишна възраст всеки 6 месеца и до сега, слава Богу няма проблеми! Не го е страх! С миенето на зъбите обаче е проблем, защото ако не го контролирам аз, той забравя(а аз си мислех, че вече има изграден навик).Не знам как да го мотивирам, а не искам да го плаша със зъболекаря, защото не искам да го е страх!Иначе тук в нашето училище, децата имат четки и пасти за зъби и след като се върнат от обяд, задължително си ги чистят.

Благодаря за линкчето, което пуснахте - много е полезно!

# 220
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Ето моето мнение за дъвките:

Дъвченето на дъвка полезно ли е?

Дъвченето на дъвка е полезно, но само след хранене! Така се стимулира отделянето на слюнка и стомашни сокове. Когато нямаме под ръка четка и паста, слюнката благодарение на ензимните си и буферни системи неутрализира образуваните киселини. Освен това и чисто механично се отмиват голяма част от хранителните остатъци.

Дъвката е полезна единствено, ако не съдържа захар. В противен случай, тя налива допълнително “масло в огъня”.

Не трябва и да се прекалява с дъвченето на дъвка! Човешката долно-челюстна става не е като тази на преживните животни. Те могат да дъвчат по цял ден, но ние не! Прекомерната функция износва ставата, а освен това се износва и по-бързо зъбният емайл.

Аз ви съветвам да използвате дъвка без захар само след хранене, за не повече от половин час. И то само, ако нямате под ръка четка и паста. Иначе дъвченето на дъвка след измиване на зъбите е напълно безсмислено.


# 221
  • Мнения: 826
Дивана, като чета какво си написала ме заболява главата... На твое място не бих се притеснявала, че детето ще стане побойник- в случая си е отстоявал позициите /виж боя със сестра му е друга работа  ooooh!/. Много по- гадно е, ако детето е сравнително кротко. Оказа се, че моят син е такъв и баща му отсега пили, че ще го смачкат по- агресивните в училище. Решил е, че трябва да го възпитава на принципа "като те удрят- удряш и ти, ама силно" Embarassed И дори го е казал пред "занимателната госпожа", която за малко да получи удар...
Не е хубаво детето ти да е побойник /не смятам, че твоят е такъв/, но със сигурност не е хубаво да е по- слабият и по- отстъпчивият... В голяма чуденка съм как да науча детето ми да се справя с проявите на детска агресия покрай себе си- поведението от градината "Госпожо, ама.... прави еди- си - какво" и от там да разчиташ госпожата да оправи проблема тук не върви... Ще трябва да се научи сам, ама... Thinking

# 222
  • Мнения: 1 492
Дивана, какво решихте с баща му?
Аз се замислих пак над твоя проблем. Представи си, че това дете свикне да продава нещата си на сина ти, а после винаги да си ги иска обратно, обаче вече похарчил паричките. Ами така винаги ще има караници и бой или пък както ти казваш да е над тези неща, ще свикне да го правят на глупак и ще си дава парите на празно.Не съм съгласна, аз не бих го допуснала.
Знам, че в случая въпроса е принципен, не е за стотинките, но все пак сега се градят характери и детето трябва да знае кое е правилно.

# 223
  • Мнения: 1 100
Divana, донякъде е прав сина ти. И е хубаво, че отстоява своето.
Но от друга страна на горкото дете сигурно не му дават парички, та затова прави такива изпълнения. Опитва си да си набави  Sad
Защо не се опиташ да подбуш някакво съжаление у сина си. Кажи му, че има и такива деца. Кажи му, че като по-силен и по-умен трябва да отстъпи.



Ние пари не даваме. А за побоя...ами то и моят е един побойник. Ама се бие за всичко  #Crazy

# 224
  • Мнения: 1 492
Трудни са нещата в тази възраст и аз не знам в различни ситуации как да реагирам.Случка от вчера:
В класа на сина ми има едно момченце Боян - малко побойник си пада, удря, бута всички наред. Явно си търси внимание детето-не знам. Та вчера въпросният Боян за пореден път се проявил и бутнал две момичета на земята. Моят Иво, решил да се прави на закрилник и отишъл да ги защити, с което предизвикал удар в корема. Със сигурност го е заболяло, но Иво отвърнал на удара и Бончо се разплакал. Иво се прибра толкова доволен и горд от ситуацията, че е успял да защити момичетата, пък и набил Боян, че аз не знаех какво точно да кажа.
Обясних му, че не трябва да се бие, но той е сигурен, че е постъпил правилно, като е дал урок на Боян.
Какво бихте обяснили вие?

Общи условия

Активация на акаунт