За тези, които четат любовни романи № 38

  • 56 537
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 737
Някой, който е чел "брадството на черния кинжал" да питам струва ли си или не? Стигнах на десета глава на книга "0" и нещо не ме впечатли, та се чудя да продължавам ли. Става ли по-натам по- интересно?
Става много интересно. БЧК си е класика. Доста други поредици се сравняват с тази. Аз съм с две ръце за нея

# 586
  • Мнения: 48 005
А аз съм против. Не става по-интересно. Има една две свестни книги, другото съм чела по диагонал

# 587
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Ако има фенове на авторката:


Цитат
📣 Очаквайте на 18 май: "Верига от злато" (книга първа от трилогията "Последните часове") на Касандра Клеър.

Потопете се в новата завладяваща история от света на ловците на сенки, в която злото е по-силно от всякога, а любовта ранява по-дълбоко от всяко острие...

ИЗДАНИЕТО ВКЛЮЧВА НОВ, НЕПУБЛИКУВАН ДОСЕГА РАЗКАЗ ЗА ТЕСА И УИЛ.

# 588
  • Мнения: 704
Някой, който е чел "брадството на черния кинжал" да питам струва ли си или не? Стигнах на десета глава на книга "0" и нещо не ме впечатли, та се чудя да продължавам ли. Става ли по-натам по- интересно?

Коя е книга 0, първа книга от поредицата си е Тъмна любов, иначе поредицата абсолютно си струва. Една от най-добрите вампирски поредици с един от най-добре изградените ърбън фентъзи светове. Книгите са страхотни и много се надявам Ибис да си променят мнението и да продължат да издават поредицата.

# 589
  • Мнения: 922
Ами започва с Бела и Зейдист. Води се "Пътеводител за посветени". После следват някакви въпросници с персонажите. Зарязах я и се чудя дали да продължавам с "Тъмна любов".

# 590
  • Мнения: 704
Пътеводителя се чете след 7 или 8 книга, когато вече си се запознала с героите и света им, затова не ти е интересно.  Книгата за Бела и Зи е трета от поредицата иначе, и след това ако искаш допълнителната новела можеш да прочетеш. Започни с Тъмна любов съвсем различна е от Пътеводителя.

# 591
  • Мнения: 737
Parusheva
Найстина си почнала от грешната книга. Забрави какво си чела от нея и почни от Тъмна любов. Аз пътеводителя го четох доста по-късно, някъде след 10та книга и не ми липсваше, че не съм го чела.

Някой чел ли е нещо на К. Клеър? Чудя се за тази книга дали да я взема...

# 592
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Аз не съм чела, но в рулит има доста нейни книги. Ако искаш, виж дали ще ти допаднат.
https://www.rulit.me/author/kler-kasandra

# 593
  • Мнения: 704
VikiE, Касандра пише страхотно и ако харесваш young adult фентъзи горещо я препоръчвам. Но не мисля, че трябва да започваш от новата поредица, хубаво е поредиците да се четат подред за пълно запознаване със света на ловците на сенки. Или поне преди новата поредица, прочети поредицата "Адските устройства", която е за родителите на главните от  поредицата "Последните часове".

Иначе, през празничната почивна седмица успях да прочета 3 книги:

https://www.goodreads.com/book/show/55240343-the-crown-of-gilded-bones супер продължение на поредицата, още от начало започна ударно. Случиха се толкова много неща, след това действието се позабави.  Дженифър е вкарала доста повече горещи сцени в сравнение с предходните книги, не че се оплаквам, но понякога ми се искаше да ги прескоча за да стигна обясненията на въпросите, които книгата повдига. В последните 100-тина страници обаче всичко се преобръща, случиха се толкова интересни неща, а финала отново остава отворен и то какъв финал. Не знам как ще дочакам до догодина за книга номер 4, добре че през октомври излиза спин-офф поредицата, която ще даде отговори на някой от въпросителните от 3-та книга.

Следващата книга, която прочетох беше "Фатална изповед" на Кери Бийвъс, доста добър романтичен трилър, макар че се сетих, кой е убиеца още от средата. Все пак ми хареса книгата, определено задържа вниманието.

И току що завърших "Незабележима" от Девни Пери. От една-две години имам поредицата, но бях чела само първата книга, която не беше нищо особено за мен и така и не посегнах към останалите. Все пак сега се реших да видя и втора книга и определено много повече ми хареса. Прочетох я за ден. Със сигурност ще продължа с поредицата, както и с новата поредица от авторката.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 16:34 от mi666i

# 594
  • Мнения: 4 761
Аз последните дни бях на вълна Ви Кийланд, чела съм почти всичко преведено на български, някои от книгите й са много добри и ги чета на 1 дъх (Шефът, Обяснения в омраза), други са ми средна работа (Арогантен костюмар и Егоцентрик), трети пък ги зарязвам на 20 страница. (ММА серията) Joy
Сега първо прочетох Inappropriate https://www.goodreads.com/book/show/48855342-inappropriate
и The invitation https://www.goodreads.com/book/show/56692458-the-invitation . И останах меко казано очарована, страхотни персонажи и истории и в двете книги. Има секс сцени, но не са хвърлени във въздуха и не са основното за сюжета. Препоръчвам, ако не сте ги чели.
След това опитах да почета Happily letter after https://www.goodreads.com/book/show/51494123-happily-letter-after , зарязах я някъде на 20%, малко след първата среща между главните герои. Започна интересно, леко мудно и с нетърпение чаках да видя главните герои как ще се запознаят, когато видях накъде зави сюжета и теглих хикса Joy
След това четох The rivals https://www.goodreads.com/book/show/53421505-the-rivals , определено не беше моята книга, прекалено много секс сцени, които бяха като пуснати във въздуха , някои абсурдни, на сцената в пералното помещение вече мислех да я зарежа, но все пак я дочетох.

На Девни Пери и аз прочетох само първата книга, всъщност не я дочетох даже, някъде към 40% я оставих. Другите книги дори не съм ги пробвала, защото мисля че са свързани героите и по-добре да си се четат поред. И аз мисля да дам втори шанс на поредицата, когато нямам нищо друго за четене. Grinning

В момента чета последната 5та книга от поредицата "Отново" на Мона Кастен - Да мечтаеш отново. Излезе в ел. вариант. Харесва ми, не са лоши всички книги от поредицата, но първата ми хареса най-много. (Както е обичайно в 99% от случаите, когато чета поредици Joy )

# 595
  • Мнения: 737
Благодаря ви за К. Клеар, слагам я в списъка. Харесвам фентъзи, стига да е добре написано Simple Smile
Аз пък станах фен на Пери заради първата книга. Разплака ме една сцена с детето. Но втората е по-добра - там е любимия ми сюжет - главните се карат постоянно Simple Smile Ларк Коув за сега ми харесва повече от Тенекиените, но да видим. Все пак аз съм фен и на К. Хувър, харесвам явно такива драми и дори не съм знаела.

# 596
  • София
  • Мнения: 30 186
Започнах  Неуверена / Пери Девни, върви мудно засега, ама съм още в началото.

Скрит текст:
Жалко за дата, добра работа вършеха.


Това Братство така и не го прочетох. Зачетох една книга и я зарязах. Не можа да ме впечатли нещо.

Да завоюваш херцог на Сара Маклейн не ме разочарова. .....
О, и аз смятам скоро да я прочета!




Това да е чел някой?

# 597
  • Мнения: 38
Здравейте! Бихте ли ми препоръчили книги със силно женско присъствие?Главната героиня да развява мечове или ножове, да има екшън и също така любов. 😁 Изчела съм книгите на Сара Дж. Маас, Холи Блек и Касандра Клеър.

# 598
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Това преди няколко дни го пуснаха Сиела. Още го рекламират в групата си. И аз му се чудех.

# 599
  • София
  • Мнения: 9 324
Това преди няколко дни го пуснаха Сиела. Още го рекламират в групата си. И аз му се чудех.
От днес по книжарниците Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт