Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 815
  • 923
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 165
През живота си не съм виждала боя с толкова слаба покривност като копринената Аквис. Оплаквах се от тебеширената, че е слабо покривна, но тя е страхотна в сравнение с тази. Това е нещо, което изглежда като лак, нанесено. Без думи съм.

# 346
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря ви
Още обмислям и се чудя....
И на мен ми харесва повече с фолио, мислех и с такова на цветя, но дали няма да е много претрупано?

# 347
  • Мнения: 9 787
Най-добре отиди в някой магазин с избор на фолио за прозорци - на монитор е различно. Аз съм гледала в Домко (много голям избор) и в Бриколаж. Така ще добиеш по-добра представа за възможностите с фолио.

Ако няма да се сменят тапетите, които са на снимката, цветя по тях и цветя по стъклата ще дойде много цветно за мен. Фолио за стъкла има и с геометрични шарки, ако дюс ти идва постно.


През живота си не съм виждала боя с толкова слаба покривност като копринената Аквис. Оплаквах се от тебеширената, че е слабо покривна, но тя е страхотна в сравнение с тази. Това е нещо, което изглежда като лак, нанесено. Без думи съм.

След изказано положително мнение от потребителка в темата, купих Aquavit Eco на Витекс, тонираха ми я в Практикер в синьо, сатен. С нея мазах компютърното бюро и съм доволна, с много добра покривност е.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 14:41 от man_darin_ka

# 348
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
След изказано положително мнение от потребителка в темата, купих Aquavit Eco на Витекс, тонираха ми я в Практикер в синьо, сатен. С нея мазах компютърното бюро и съм доволна, с много добра покривност е.

Много добре се получава с тази боя, пробвала съм я и на дърво и на метал, без грешка е.
Планирала съм да си оцветя в черно за подлакътниците на дървена пейка, която е в двора и още някои неща навън, да видя как ще се държи на слънце и студ.
Тези дни работя по лятната кухня, имаше някои дефекти по стените, които шпакловах с тиракол, днес ще варосвам. Имам едни украси - два свещника ковано желязо, които изчистих зашкурих леко и ги минах с лака финиш на Бохемит (за дърво). Едно обикновено глинено гърне боядисах с боя за дърво и също лакирах, както и една дама-дърворезба. С други думи, експериментирам с материалите.

# 349
  • София
  • Мнения: 2 326
Diki, и на мен ми предстои шпакловане на доста пукнатини, но защо с теракол, а не с фина шпакловка и лепяща лента? Тераколът не е ли доста гъст?

# 350
  • Варна
  • Мнения: 1 200
След изказано положително мнение от потребителка в темата, купих Aquavit Eco на Витекс, тонираха ми я в Практикер в синьо, сатен. С нея мазах компютърното бюро и съм доволна, с много добра покривност е.

Много добре се получава с тази боя, пробвала съм я и на дърво и на метал, без грешка е.
Имам да боядисвам една дървена врата с Aquavit Eco. Задължително ли е да се грундира преди боята?

# 351
  • Мнения: 9 787
Аз мазнах суровото ПДЧ (в смисъл ПДЧ без никакво покритие) с Бороконтакт за всеки случай. Дървената врата, ако няма остатъци от друго покритие (блажна боя, лак), вероятно ще може и без грунд. Поне аз така мисля.
Прочети си и указанията на кутията, пише че 2-3 дни след боядисването трябва да се пази покритието от драскане и такива неща, да стегне хубаво боята.

# 352
  • Мнения: 554
.  Какво трябва да се направи според вас това легло? И как може да стане бяло?

# 353
  • Мнения: 46 516
Идеалният вариант е да свалите всичко до дърво, но е много работа.
Аз лично само минавам с шкурка, колкото да го надера и директно слагам новия слой. Ползвам автоемайл лак. Има такива на водна основа, които не миришат. С велурено мече и четка, където се налага.

# 354
  • Мнения: 134

Още едно положително мнение от мен за Аквавит Еко на Витекс.
Стените са с така познатата ни ламперия.

# 355
  • Мнения: 960
djan стените изглеждат чудесно, поздравления! Благодаря за отзива!

# 356
  • Мнения: 9 181
На мен лично точно, цвета на стените ми е боза! трябваше за мен да са друг цвят/ да има характер ии пък свежест.
Който си го е направил , значи си му харесва да си го гледа със здраве.

# 357
  • Мнения: 9 787
И на мен ми харесва този коридор - ламперията се връзва чудесно с ламината и шкафовете. Това, че над ламперията е боядисано в бяло, е чудесна идея Ако бежовото беше до тавана, много щеше да надделее.

# 358
  • Мнения: 22 867
Всъщност с Аквавит е само тавана и стените над ламперията, нали? Ако съм разбрала правилно. Спокойни цветове са, на мен също ми изглеждат добре, както са комбинирани, но да, важното е на живеещите там да се харесва цялостната обстановка, все пак само снимка виждаме.

# 359
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Много хубаво е покрила боята.
Мента, тюркоаз, светло синьо, ето един грубо нахвърлен вариант
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт