Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 940
  • 923
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Diki, и на мен ми предстои шпакловане на доста пукнатини, но защо с теракол, а не с фина шпакловка и лепяща лента? Тераколът не е ли доста гъст?

Имах теракол, за това с него работих. Домързя ме да ходя до града за гипс или шпакловка. После съжалих, защото теракола стои сив, а стените са варосани, трябваше няколко пъти да мина по кръпките и пак си личи разликата в цветовете.
Като си наредих нещата вече не се забелязва толкова много. Ето една част от работата.
Скрит текст:






Остана да си изчистя перваза горе, че доста се наплеска.

# 361
  • Мнения: 960
Аз пък мисля, че изчистените цветове позволяват после по-често и с по-голям размах да се добавят декоративни елементи с различен цвят за акценти в помещението.

# 362
  • Мнения: 134
Момичета, извинявайте че чак сега ви отговарям. Тези дни ми е доста натоварено.
С Аквавит всъщност са боядисани ламперията и вратите. Таванът е с друга боя на Витекс, но в момента не си спомням името й. Доста покривна, между другото. Пространството над ламперията е с тапет. Преди ремонта също беше с тапет, който си играх да свалям цял ден. Самото чистене на стената от тапетното лепило се оказа изключително мудна работа. Исках да бъде с боя, но стената над ламперията се оказа доста неравна и трябваше да се шпаклова отново. В случая обаче нямахме време да чакаме майстор за шпакловка и затова отново купихме тапети - чисто бели, релефни. На светлината на лампите блестят много красиво, което няма как да се види на снимката.
Относно цвета на ламперията - много исках да е цвят мента. Бях си избрала точния нюанс. За съжаление, обаче, мъжете в семейството никак не одобриха идеята. Нямаше как, мнозинството спечели. Сега обаче се чувствам свободна да си избирам  разни кошнички с цветя или други декорации, за да оформя няколко цветни петна.
Доволна към от резултата, коридорът стана изключително светъл. Когато започнахме ремонта, не бяхме сигурни дали ще се получи боядисването на ламперията. Доста време четох мнения, преди да започнем. Бяхме подготвени и да махаме ламперията, ако не се получи това, което очаквахме. Дори майсторът за гранитогреса не беше поставил первазите, тъй като не се знаеше какво ще се получи.
Надявам се, че следващия път цветът на стените ще е моят, със или без ламперия.

# 363
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Така са мъжете. Аз затова се боря със зъби и нокти и поне за дизайна надделявам.

# 364
  • Мнения: 134
Така са мъжете. Аз затова се боря със зъби и нокти и поне за дизайна надделявам.

В моя случай се получава само ако синът ми не участва в обсъждането. С мъжа ми мога да се справя, но синковеца  е друго нещо. Още по-трудна е комуникацията, тъй като се осъществява чрез месинджър. И отдалеко дава нареждания, много ги умее тези неща.

# 365
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Записвам се и се връщам да чета.
Взехме си една вила близо до морето и мисля да опитам да спася някои от старите ѝ мебели.
Ще започна с 4 дървени стола, за които купих тебеширена боя Лорка, а за облегалката салфетки за декупаж. Ако не се получи ще ги изхвърля, ако стане - ще снимам.

# 366
  • Мнения: 493
Бях питала преди време тук какво да правя с едно старо бюро и обещах снимки. Ето снимки
Скрит текст:










Измито е с водоструйка и обезмаслител. Има доста наранявания по плота, както се вижда от снимките. Също така от миенето и търкането се появиха едни фини "мустачки" като тресчици. Мисля си за шкурка и безцветно масло. Ще съм благодарна за идеи.

# 367
  • Мнения: 41 106
Бърсана / състарена бяла боя.



Много добре стои и краката състарено бяло, а плотът с хубав кафяв байц + паркетен лак. Паркетен, защото е най-здрав, а бюрото се драска.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 12:20 от Черна станция

# 368
  • Мнения: 9 822
Пак да кажа - гледах по ТВ-то в едни серийки за реновиране/реставриране/трансформиране на стари мебели съвет от наследствен мебелист. При драскотини по дървен плот се "глади" плота през мокър парцал, посока по влакната на дървото. Дървото се разширява леко от влагата и температурата и по-дребните драскотини се заличават. След това се третира по избор в зависимост от фантазията - масло, боя и т.н.

# 369
  • Мнения: 14 324
Еделвайс, ето при мен какво се получи от стара, убита маса.
Плота щях да го боядисвам, обаче като свалих боята много ми хареса и само го шкурих и с лак. И моят има дупчици, но ме мързеше да си играя да ги запълвам и уж щеше да е за временко решение тази маса, ама тя пък стана разкошна, та си я ползвам така. Краката и корпуса с боя и после лак.


# 370
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
И аз съм показвала




# 371
  • Мнения: 493
Благодаря! Много са ви хубави масите! При мен се оказа, че могат да ми дадат да ползвам назаем шлайф. Мисля да го изшлайфам да се махнат дребните тресчици, после ще реша до каква "дълбочина" да стигна, защото и на мен дребните неравности не ми пречат, а не ми харесва да стане като ново - искам да останат следите на времето. После безцветно масло (имам излишно). Ще помисля и за байц, но трябва да пробвам самото масло в каква посока ще промени визията, за да преценя дали да слагам байц преди него.

# 372
  • Мнения: 2 638
Третирахте ли преди това ламперията с нещо или шкурихте?

Още едно положително мнение от мен за Аквавит Еко на Витекс.
Стените са с така познатата ни ламперия.

# 373
  • Мнения: 79
Здравейте, момичета:)
Наскоро си закупихме полуобзаведен апартамент, като гардеробите в спалнята и шкафовете в кухнята не бяха точно по наш цветови вкус, но са големи и функционални и решихме да ги задържим. Чакахме фирма, за да погледнат дали могат да сложат фолио, но след няколко седмици размотаване, реших да взема нещата в свои ръце.
Нанесла съм първи слой грунд на Витекс, понеже повърхностите бяха леко лъскави. Можете ли да ме посъветвате, от кои акрилни бои сте доволни и добре ли е да продължа с Витекс, както и нужно ли е да се запечата с лак след боята, особено в кухнята? Ще се радвам, ако можете да ми дадете идеи и за цветове на гардеробите и шкафовете. В пълен блокаж съм и ще се радвам на мнение. Много благодаря за отделеното време!
П.п Имате ли идея дали може да се промени вида на кухненския плот бюджетно, без смяна на самия плот?




# 374
  • Мнения: 134
Третирахте ли преди това ламперията с нещо или шкурихте?

Още едно положително мнение от мен за Аквавит Еко на Витекс.
Стените са с така познатата ни ламперия.
Здравейте!
Предварително измихме ламперията с обезмаслител, след това многократно с вода. После леко шкурихме, колкото леко да се надраска лаковото покритие. И отново следваше почистване. След това грундирахме с грунд Велатура.

Общи условия

Активация на акаунт