Къдрокоси красавици - 6

  • 48 785
  • 777
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 799
Здравейте, къдрокоски! Имам питане - какви продукти против косопад ползвате? От около 2 седмици започна обилно да ми капе косата- кърмачка към вече 5-ти месец и се очакваше , но бихте ли ми препоръчали нещо, което сте изпитали като ефективност? Ползвам Хидратиращ Ш на Джойко и Меди/ по съвет на Ванеса/ ( само при мен ли косата от Меди става една стържеща, твърда- като преизмита?) , Шварцкоф Проф протеин и маска и хидратиращ балсам Джойко
Аз се спясих с терапията на Ducre - шампоан, серум и хапчета. При мен започна още преди  малката да стане на 3 месеца.

# 721
  • Мнения: 863
Косопада ми започна когато малката беше на 5 месеца, докато не си взех Керастаз за косопад и май се оправих от него.Но не генезиса, а този от специалните им серии, бала опаковка. Доволна съм и прави косата доста плътна и обемна,което притъпява оредялото усещане 😁

# 722
  • Мнения: 430
Здравейте къдрокоски. Аз съм с къдрава/вълнисти коса 2а до сега все се мъча да я изправя, подредя... но тя не иска. Никакво изправяне не се задържа повече от 3-4часа.. затова започвам да чета за кърми гърл метода, мисля да го опитам. Вие прилагате ли го?
Има ли русокоси къдрушки. Вчера се бодисах
и се чудя кога е най подходящо да направя протеинова терапия. Моля споделете какви продукти вие използвате и каква е вашата рутина за поддръжка на красива грива.

# 723
  • Мнения: 453
Здравейте къдрокоски, днес попаднах на впечатляващи резултати на жена с къдрава коса, която е имала косопад и видимо разреждане на косата заедно със прием на витамини и минерали е започнала и използване на продиктите на Curlsmith, за който намерих информация че са разработени специално за къдрава коса от трихолози,стилисти на база на домашни рецепти за поддържане на косата.
Та въпроса ми е има ли някой който да ги е ползвал?
Преди време възлагах доста надежди за серията на Аведа за къдрава коса, но не съм впечатлена от резултата.
Моята къдрава коса е доста суха и някак разхвърчана, не задържа за дълго оформените къдрици,въпреки,че използвам финиш на glow lab , Kérastase.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 355
Имам спомен, че VanessaDE коментираше натуралните масла и свойствата им, но не намирам поста. Някой случайно да е запазил инфото?

# 725
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Имам спомен, че VanessaDE коментираше натуралните масла и свойствата им, но не намирам поста. Някой случайно да е запазил инфото?
Това ли:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1296291.msg42867491#msg42867491

# 726
  • Варна
  • Мнения: 355
Имам спомен, че VanessaDE коментираше натуралните масла и свойствата им, но не намирам поста. Някой случайно да е запазил инфото?
Това ли:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1296291.msg42867491#msg42867491
Ала-Бала, благодаря за включването.
Коментара беше от този тип, може и аз да се бъркам и да съм го чела в другата тема.
Търся нещо за приятелка с коса 3в/3с, нетретирана, което да и помогне със сухите и заплетени краища. Маслата ми се стоиха най-безобиден вариант. Ако вие имате предложения - моля да ги споделите.

# 727
  • Мнения: 5 480
Мина време откакто ползвам уж хидратиращите Ш и М на Напура - ще ги избутам, не са проблем, но не действат. Обаче оформящия флуид го подарявам, нищо не става от него. Ако някой иска да разменим нещо или просто да го получи, да ми пише. 60 лв на вятъра, нищо на Напура няма да вземам вече.

ПП: флуидът вече е запазен.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 14:59 от Spiritlight

# 728
  • Мнения: 2 442
farf предполагам търсиш това
Скрит текст:
Наситените масла (изсушаващи) са всички масла със съдържание на много по-голямо количество наситени мастни киселини. Изсушаващите масла са много по-добри и по-бързо проникващи в структурата на косата, поради малкия размер на частиците. Действа по-добре върху коса с малка порьозност.

масло от бабасу – лауринова и миристинова киселина
палмово масло – 51% от лауриновата киселина
масло от жожоба – палмитинова киселина
кокосово масло – предимство на наситените мастни киселини
лешниково масло – арахидонова и бехенова киселина
кокосово масло – киселини: палмитинова, стеаринова, линоленова

Ненаситени масла, те са две групи.

Мононенаситени масла (полуизсушаващи)имат среден размер частици и абсорбират в косата малко по-слабо,за коса със средна порьозност.
зехтин – 60-75% олеинова киселина
масло от ший – 50% олеинова киселина и наситени мастни киселини
рапично масло – 62% олеинова киселина
синапено масло – ерукова киселина
лешниково масло 78% олеинова киселина
масло от сусам – 43% олеинова киселина
бадемово масло – 68% олеинова киселина
оризово масло – олеинова киселина

Полиненаситени масла (неизсушаващи) са тези масла с високо съдържание на полиненаситени мастни киселини, по-слабо проникване на маслото в косата,за коса с голяма порьозност

рициново масло – 80% рицинолова киселина
ленено масло – 50% линоленова киселина
слънчогледово масло – 68% линоленова киселина
масло от тиква 50-60% линоленова киселина, 20% олеинова киселина
масло от пшеница – линолеинова и линоленова киселини
арганово масло – линолеинова и линоленова киселини
масло от сусам – 43% линоленова киселина
оризово масло – линоленова киселина

Процедури с масла:
Масла за коса върху суха коса-може да се прави преди измиване на косата или след това, зависи от това колко мазно масло е и каква е неговата абсорбция.Обикновено се препоръчва за стилизиране, повече гладкост и за блясък върху косата.
Масла за коса върху мокра коса-извършва се върху влажна коса, което кара космените кутикули да се отварят и подхранващите вещества да се абсорбират по-добре; нанасянето на масло върху влажна коса може да се извърши преди или след измиване на косата; този метод работи най-добре като интензивно подхранваща, регенерираща и укрепваща процедура за косата.
Масло като допълнение към продукт –  няколко капки масло за коса, добавени към шампоан, балсам, серум или маска за коса, ще му осигурят ценни свойства.

Процедура с масла за коса – грешки
Първата и най-сериозната грешка, свързана с процедурите с масла за коса, е изборът на неправилно масло. Маслото с прекалено големи частици може да утежни косата с малка порьозност, а тази с малки частици може да предизвика накъдряне при косата с голяма порьозност.
Втората грешка е прилагането на прекалено голямо количество масла за коса.За косата е по-добре да се прилага по-скоро твърде малко, отколкото твърде много. Важно е маслото да абсорбира и да не оставя мазен и лепкав слой върху косата.
Трета грешка- методът. Неадекватно приложение на масло. Ако косата  е чувствителна, процедурата се прави преди измиване, върху влажна коса, не повече от 15 минути. За улесняване на  стилизирането, се прави  върху суха коса. Но ако косата се нуждае от дълбоко възстановяване, маслата се оставят през нощта.

Lorinda ако пробваш продуктите сподели резултат.Аз бях хвърлила око на серумите за скалп,но все още не съм стигнала до тях

# 729
  • Мнения: 2 937
Имам нужда от съвет. Ето това нищо е косата ми, освен че е суха е и ни рак, ни щука.  Ужасно се влияе от влагата във въздуха и за това предпочитам да се придържам към макар и ужасния естествен вид, защото хем само я суша с дифузер и заминавам, хем и да ме навали все тая, най-много да бухне, като кошница. Не я намирам за къдрава, но и права не е, по-лесно ще се накъдри, отколкото изправи. Искам да я оформя малко, защото е стигнала една дължина (отзад е по-дълга), в която отгоре е сплескана, надолу бухнала и просто висят едни рънцули, които ме дразнят. И се чудя - да и направя леки етажи, колкото да се разчупи или да си я отрежа равна и да изтъня краищата, за лекота? Сега има един съвсем лек етаж, колкото да не е триъгълна уж, но тя триъгълна става винаги. Joy Ще ми е от полза да споделите какво мислите.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 11:40 от Iseis

# 730
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Iseis, косата ти е чуплива определено. Би могла да стане по-чуплива, дори леко къдрава, с подходящи продукти. Но кои?! Не се наемам да кажа. Всичко е въпрос на проба и грешка. Simple Smile

Моята лятото е доста суха. Иначе винаги подстригвам на няколко етажа, но е малко по-дълга от твоята. Искам да са въздушни и преливащи се. Любим крем ми е Lakme Frizz Control, без отмиване. Обаче някои не го харесват. За мен е много подходящ. Харесвам и шампоаните на Лакме.

Цветът ти е много хубав!

# 731
  • Мнения: 2 937
Благодаря, цвета ми харесва и на мен. Доста е суха, но ако сложа нещо по-хидратиращо много лесно прекалявам и се обезформя. Трудна работа.
Сложих една по-реалистична снимка.

# 732
  • София
  • Мнения: 554
Iseis, косата ти е чудесна!

По въпроса ти дали на черта или на леки етажи - зависи от това колко ти е гъста косата и колко дълга искаш да я пускаш. Моята е изключително гъста и ако е на черта, горния слой стои безформен, проскубан и натиска обема в корените, а надолу бухват краищата. Етажите (при мен) създават нужната структура за да стои хомогенна формата, но пак умерени етажи (ако е много къс най-горния пак е вял и безформен). Ако ти е по-тънка косата, черта ще стои добре.

Иначе си вземи хубав оформящ крем/гел за къдрици/вълни и един хубав финиш, с който да обираш фриза и според мен ще си 6.

# 733
  • Мнения: 2 937
Ами косата ми е .....ами остаряла Joy
На 41 вече не е така гъста и косъмът е изтънял. Не съм сигурна, че може да поддържа добри етажи. Усещам го, защото имах много гъста коса, като тийнейджър и ранните 20, преди да ми открият Хашимотото и да се родят децата.
Та по-скоро създава илюзия, че е гъста, докато е просто фризи и бухва от най-малката влага. Поддържам я до раменете, плюс/минус няколко сантиметра. Установила съм, че тази дължина е най-благосклонна към вида на прическата и физиономията ми.

Мисля за нещо такова, да мога хем да използвам естествената чупливост, хем да не рискувам с етажи...
Скрит текст:

# 734
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
На мен ми харесва сегашната ти прическа, но и показаното от теб ще е добре. Хубава ти е косата - на тази снимка изглежда даже по-добре, отколкото на предната. Не ми изглежда прехидратирана, просто е фина и мекичка. И моята е такава и лесно става фризи.

Общи условия

Активация на акаунт