Къдрокоси красавици - 6

  • 48 820
  • 777
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 256
Не помня в коя тема бях писала, че съм си купила желето на Керастаз и бях обещала да покажа снимки как е при мен.
В случая рутината е била: ш-н за обем Рене Футерер, балсам Чи Кератин, желето и четка Денман:

 
Спя с коса високо вдигната(не че ми помага особено😀😀😀), сутрин навлажнявам с розова вода и пак връща форма. При необходимост пръскам и текстуриращ спрей Кюн.
Има какво да се желае още, но тепърва свиквам да си нося така косата. Засега желето най-много ми е харесало.

# 706
  • Мнения: 148
Здравейте! Дъщеря ми е с много къдрава и гъста коса, препоръчайте ми някакво олио или масло за коса, което в същото време е и щадящо за нейната коса. Ползвахме до сега Арганово олио на Línea Bio. Косата й е се заплита зверски и при всяко едно сресване се къса, въпреки че ползваме спрей че за разресване Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 1 782
Желето на Керастаз ми е в куриера  днес ще го взема. Нямам търпение да си измия косата Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 708
  • Мнения: 5 509
Аз от намалението в Рибката взех шампоан и маска за суха коса, както и флуида за къдрици на Напура. Шампоан и маска - нищо особено не усетих да правят, флуида - зле. Може би и аз сложих много, но косата ми стана твърда, лепкава и на клечки, без фриз, но и без никакъв обем. Другият път ще опитам с по-малко количество. Като цяло не съм впечатлена.

# 709
  • Мнения: 795
Коприненото олио на Biosilk. Продава се и в малки количества (15мл), но въпреки че косата ми е дълга, гъста и къдрава, ми стига за месец. Много съм доволна, ухае страхотно, чист био продукт е и помага с оформянето, без да утежнява.

# 710
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Това ли коментираното желе?
https://douglas.bg/kerastase-curl-manifesto-gelee-curl-contour-leave-in-59190

# 711
  • София
  • Мнения: 1 782
Ала-Бала, да.

# 712
  • София
  • Мнения: 7 994
Нямам къдрава коса, но ползвам олиото от тази серия, защото не омазнява и прави тежка косата:
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/marki-v-dm/langhaarmaedchen
Преди го имаше и в малки опаковки, тип туристически, за да видите как ще се отрази.

# 713
  • Мнения: 1 377
Трябва и да се редуват шампоани, желателно е и крем/серум за коса да ползвате, само с масла едва ли ще стане. На biosilk действително са хубави финишите.

# 714
  • Мнения: 148
Трябва и да се редуват шампоани, желателно е и крем/серум за коса да ползвате, само с масла едва ли ще стане. На biosilk действително са хубави финишите.
Много съм невежа в тази тема.. Какъв крем серум бихте ми препоръчали ?

# 715
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Нямам физическата възможност да прочета всички страници от темата, може и да сте засягали този въпрос, за което предварително се извинявам.
С чуплива към къдрава коса съм, която в следствие на хормонални проблеми доста се промени. В гимназията беше доста по къдрава. Подстригана съм на степени и в лицевата част, където косата е по-къса стои накъдрена .. докато отзад не иска да се начупи. Търся добър фризьор с опит с къдравите коси, за да ми каже евентуално дали пък в подстрижката не е проблема, защото еднакво оформям косата и отпред и отзад.. но ефекта е коренно различен. Ще се радвам да препоръчате такъв в София.

# 716
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Според мен е до косъм. Аз съм къдраво чуплива отгоре, а отдолу косата на тила ми не е.
Дълги години съм я филирала, защото имам много коса, отделно я и решех. И даже не съм оредполагала, че съм къдрава, водех я твърда и чуплива.

# 717
  • София
  • Мнения: 5 139
Emanueellaa, аз препоръчвам Йордан от Balkan Barber. Скъпичко е, но се оправя перфектно с къдрави и чупливи коси, не те убеждава излишно да купуваш от неговите продукти и дава много ценни съвети.
Ходила съм и при ето тази дама - https://www.facebook.com/friziorsko.studio.viki . По-евтино взима, справя се добре, преди е работила в Гърция и е свикнала на гъсти и/ или чупливи гриви.

# 718
  • Мнения: 5
Много благодаря, момичета!
Ала-Бала ще разгледам и двамата препоръчани и следващото подстригване може да е при един от тях.  Hug

# 719
  • Мнения: 260
Здравейте, къдрокоски! Имам питане - какви продукти против косопад ползвате? От около 2 седмици започна обилно да ми капе косата- кърмачка към вече 5-ти месец и се очакваше , но бихте ли ми препоръчали нещо, което сте изпитали като ефективност? Ползвам Хидратиращ Ш на Джойко и Меди/ по съвет на Ванеса/ ( само при мен ли косата от Меди става една стържеща, твърда- като преизмита?) , Шварцкоф Проф протеин и маска и хидратиращ балсам Джойко

Общи условия

Активация на акаунт