Майка мачка психически собствените си деца след развод

  • 2 613
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 658
Вие каква се явявате в тази конфигурация?

Залагам на това, че е свекървата.
100%

# 16
  • Мнения: 1 119
Това е явно новата жена до таткото. Не е свекървата.

Иначе, истината е по средата. Не винаги децата знаят сами кое е най-добре за тях. Често използват сълзите и истерията за манипулация.
Може да има друга цел, имотна например и да е посъветвана да следва съдебното решение.
Общо взето, трябва повече информация.
Нали не очаквате да обсъждаме темата в контекст единият е ангел, другият дявол. Не става така!

# 17
  • Мнения: 20 364
Новата жена. Той не могъл да се оправи с жена си и децата си, тя тръгнала да ги оправя. Simple Smile

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 814
Ако бащата настройва децата срещу майка им, естествено че тя няма да ги пуска при него повече отколкото е необходимо. Че и агитка си има, да се хули майката колко е лоша с тенденциозно зададени въпроси. 

# 19
  • Мнения: X
Може и специално да е пусната темата, за да може майката да я прочете. Кръшкаща, хойкаща, любовникът я изоставил, ако е съществувал въобще, де... От черна по-черна, ама две деца направили с мъжа, че и изкарали поне 14 години заедно.
Как ще са добре децата, развод и после родителите ги дърпат всеки към себе си, че и загрижени трети лица са намесени.

# 20
  • Мнения: 3 021
Много добрият баща-страдалец и много лошата майка- вещица се срещат рядко в такава комбинация. Пък и с деца, плачещи безутешно, мани Simple Smile
Темата е тенденциозно и манипулативно зададена, но авторката поне има потенциал да се изявява като сценаристка на латино драма Simple Smile

# 21
  • Мнения: 738
Моля, темата да се изтрие.
Смятах, че тук е място, където мога да чуя женско мнение по казуса.
Децата са тези, за които ми е жал и се интересувам, но като гледам как ми се скочи от майки и то заемайки страна на майката, все едно не знаете какво става в реалността- все повече жени си играят на героини в "Секса и града", а после някой им е крив! Защо ядът е върху децата? Избрал си след 14 години нов път на "развитие", чудесно! Той пък избира да не ви търпи в неговия си живот повече-също чудесно! Само, че има и деца!!!
Няма да намеря тук обяснение за това, което ме интересуваше, така че бъдете здрави!

# 22
  • Мнения: 2 816
Хич не е сексистко отношението ви по казуса. Wink
Не знам защо не допускате казаното да е истина, сякаш не познавате жени егоманиачки, за които чувствата дори на собствените деца, са просто фонов шум. Или пък бащи, които истински изпълняват ролята си...
За мен в случая важни са желанията на децата и въздействието върху тяхната психика.

# 23
  • Мнения: 3 021
Госпожа, позата на обидена, когато не чувате каквото искате, не е добра житейска стратегия. Никой не е длъжен да ви обслужва вярванията и схващанията за живота.
Играели си хората на герои от Секса и града, смЕх.

# 24
  • Мнения: 21 738
Моля, темата да се изтрие.
Смятах, че тук е място, където мога да чуя женско мнение по казуса.
Децата са тези, за които ми е жал и се интересувам, но като гледам как ми се скочи от майки и то заемайки страна на майката, все едно не знаете какво става в реалността- все повече жени си играят на героини в "Секса и града", а после някой им е крив! Защо ядът е върху децата? Избрал си след 14 години нов път на "развитие", чудесно! Той пък избира да не ви търпи в неговия си живот повече-също чудесно! Само, че има и деца!!!
Няма да намеря тук обяснение за това, което ме интересуваше, така че бъдете здрави!

Ами ние какво сме виновни, че историята хич не звучи реалистично.

Не и така едностранчиво представена, ужасна, хойкаща майка и перфектен баща.
Като е така, защо децата не са при него, пък майката да ги вижда по режим.

# 25
  • Мнения: X
Хич не е сексистко отношението ви по казуса. Wink
Не знам защо не допускате казаното да е истина, сякаш не познавате жени егоманиачки, за които чувствата дори на собствените деца, са просто фонов шум. Или пък бащи, които истински изпълняват ролята си...
За мен в случая важни са желанията на децата и въздействието върху тяхната психика.

Майки има всякакви, някои от които ужасни. Но така едностранчиво е представена историята и без някакви реални оплаквания с изключение на това, че децата не са предоставяни на бащата когато си поискат, че няма какво смислено да се коментира.

# 26
  • Мнения: 1 189
А вие от къде знаете, че децата се травмират от това, че не виждат баща си в извън уреченото време ? И от къде имате информация изобщо, че това е драма за тях ? Може да имат домашни да пишат, на спорт да ходят, при баба си, с майка си на някакъв повод, на детски рожденни дни, може като се върнат от баща си също да споделят някакви негативи или пък да има такива, които майката вижда.
Може много неща.
Много е грозно да се съди отстрани без да се наяве двете гледни точки. А ние няма как да знаем какви са причините. Бъдете сигурна, че и вие не ги знаете.

# 27
  • Мнения: 2 513
Има жени , които нямат капацитет да са майки , повърхностни са , но и внимават да се хванат за следващото клонче , със задължително ,романтични облаги , писва им натовареното ежедневие , и т.н ,каквото се сетиш .
При такава реалност , аз не бих напъвала ситуацията , респективно психиката на децата . Оставете я тази война , има вероятност да се понаместят отношенията .На 10- 12 години децата имат право да избират с кого да живеят .
Апропо , и режимът на свиждане може да се измени с дело .Дори може да има споделено родителство 50-50

# 28
  • Мнения: 6 166
Дарсия, чу го женското мнение.

Майката не е длъжна да угажда на прищевките на бащата. Искал да ги вижда по-често ... ми да са се уговорили при развода. Какво е това.

Децата реват - ами голяма работа. Те това правят децата - реват докато не им стане на тяхното. Много ясно, че ще искат да са при тати - той ги вижда два уикенда и купува нещица, че да си залъже егото, че гледа деца, а останалото време - кой им готви пере и чисти.

Да се грижи за мен значои - всеки ден да праща храна за 3 основни и две междинни яденета, ама на свои разноски. Това значи грижовен баща, а не това, което се опитваш да пробуташ тук.

Ако си отгледала две деца до 9 и 14 г да казваш как става, ама ако не си - така отстрани е лесно да съжаляваш синчо или новия...

Ако обаче майката се опитва да настрои децата срещу баща им, това е друго и терминът за това не е неглижиране, друг е, но няма да ви помагам в зле прикрития користен план да се отървете от злата майка.

# 29
  • Мнения: 5 776
Мда, и бившия се опитва да свири на тази струна. По-добре е финансово и изведнъж се сети, че е баща и се зае да купува ли купува скъпи подаръци и да настоява за повече време с тях. Време, което употребява в опити да настрои децата срещу мен. Резултата е, че децата са крайно раздвоени, уплашени и да, нерядко се стига до конфликтни ситуации. Опитвам се да запазя спокойствие, добрия тон и да говоря много с децата, но търпението ми спрямо него се изчерпва, защото наистина им се отразява зле, те не могат да изберат между двамата, не е правилно и не бива по никакви причини да ги караме да го правят. Едностранно обаче не се получават нещата. За съжаление, тук нямам право да ги заведа на психолог за терапия без съгласието на другия родител. Моля се с времето да се кротне, но не тая голяма надежда.

Общи условия

Активация на акаунт