За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 269
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 475
И аз имам нужда от помощ. Предстои ни семейно тържество, ще бъдем 15-ина човека. Но ще бъде на място, за което не знам какви условия за готвене предлага. Основното ще е барбекю, ще има мезета, ядки, разни гризки, десертът ще е Френска селска торта. Обаче драмата ми е със салатата. Търся рецепта, за която мога да направя заготовките от предишния ден, още по-добре и самата салата, да не е картофена или с паста обаче, че голяма част от гостите избягват въглехидрати. Иначе сме всеядни. Прегледах сигурно 98316422 рецепти и съм на ръба на отчаянието Sad  Някой да се сеща нещо подходящо? Heart О, а ако ми препоръчате и питка, която да не е суха на следващия ден, ще ви поканя на партито Joy

# 61
  • София
  • Мнения: 10 855
Аз нали ви питах,какво да правя с пулпата от моркови?Онзи ден правих кекс,разкошен стана.За първи път опитах такъв,но много ми хареса и смея да твърдя,че това става любимият ми кекс вече.Яд ме е ,че по-рано не съм експериментирала!Благодаря за идеите,момичета!
Ще кажеш ли рецептата?И ние много сокове правим.


Аз правя Пълнозърнест морковен кейк с мед.

И аз имам нужда от помощ. Предстои ни семейно тържество, ще бъдем 15-ина човека. Но ще бъде на място, за което не знам какви условия за готвене предлага. Основното ще е барбекю, ще има мезета, ядки, разни гризки, десертът ще е Френска селска торта. Обаче драмата ми е със салатата. Търся рецепта, за която мога да направя заготовките от предишния ден, още по-добре и самата салата, да не е картофена или с паста обаче, че голяма част от гостите избягват въглехидрати. Иначе сме всеядни. Прегледах сигурно 98316422 рецепти и съм на ръба на отчаянието Sad  Някой да се сеща нещо подходящо? Heart О, а ако ми препоръчате и питка, която да не е суха на следващия ден, ще ви поканя на партито Joy

Пилешка салата с авокадо, портокал и чушка

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
И аз имам нужда от помощ. ...Обаче драмата ми е със салатата. Търся рецепта, за която мога да направя заготовките от предишния ден, още по-добре и самата салата, да не е картофена или с паста обаче, че голяма част от гостите избягват въглехидрати.
Ако не си прегледала моите... Wink - https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8

Аз нали ви питах,какво да правя с пулпата от моркови?..
Ще кажеш ли рецептата?И ние много сокове правим.
Ето от мен - https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8

# 63
  • Мнения: 216
Цитат
И аз имам нужда от помощ. Предстои ни семейно тържество, ще бъдем 15-ина човека. Но ще бъде на място, за което не знам какви условия за готвене предлага. Основното ще е барбекю, ще има мезета, ядки, разни гризки, десертът ще е Френска селска торта. Обаче драмата ми е със салатата. Търся рецепта, за която мога да направя заготовките от предишния ден, още по-добре и самата салата, да не е картофена или с паста обаче, че голяма част от гостите избягват въглехидрати. Иначе сме всеядни. Прегледах сигурно 98316422 рецепти и съм на ръба на отчаянието Sad  Някой да се сеща нещо подходящо? Heart О, а ако ми препоръчате и питка, която да не е суха на следващия ден, ще ви поканя на партито Joy

Пилешка салата- сварено бяло пилешко месо(добре оцедено), разбъркано с майонеза, малко кисело мляко и горчица+чер пипер.
Сварени яйца, нарязани на четири, поръсени със сол, червен пипер, чер пипер, оцет и олио.
Всякави варианти на сварен карфиол и броколи + зеленчуци, с които разполагаш.

# 64
  • Мнения: 9 521
От преден ден....никакви зеленини и подобни не стават. Можеш да направиш зеленчукова Шарлота или просто Снежанка. Варено цвекло, моркови, ряпа и т.н. Стъргана салата е супер, едва ли някой толкова ще е против малко картофи, особено ако ще се консумира сериозно твърд алкохол. Туршии също са екстра за сезона, печени зеленчуци (чушки, патладжани, тиквички....може само така, може със сирене, може със сос), може салати с боб, нахут и т.н. Абе има варианти.

# 65
  • Мнения: 4 204
Аз нали ви питах,какво да правя с пулпата от моркови?Онзи ден правих кекс,разкошен стана.За първи път опитах такъв,но много ми хареса и смея да твърдя,че това става любимият ми кекс вече.Яд ме е ,че по-рано не съм експериментирала!Благодаря за идеите,момичета!
Ще кажеш ли рецептата?И ние много сокове правим.
Нещо подобно на рецептата на Vanja77 се получи този,който правих и аз.
Ползвах рецепта на супичка,но е видоизмених.Вместо бяло-пълнозърнесто брашно брашно-1ч.чаша,защото морковите бяха много- около 2 чаени чаши,стана и много гъста сместа,затова сложих и още едно яйце.Сложих и малко орехи,глазурата не съм я правила.Тези дни пак ще правя,много ми хареса.Ще пробвам и рецептата на Vanja77.
Ето и рецепта, която ползвах : https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%83%D1%80%D0%B0

# 66
  • Мнения: 4 859
И аз имам нужда от помощ. Предстои ни семейно тържество, ще бъдем 15-ина човека. Но ще бъде на място, за което не знам какви условия за готвене предлага. Основното ще е барбекю, ще има мезета, ядки, разни гризки, десертът ще е Френска селска торта. Обаче драмата ми е със салатата. Търся рецепта, за която мога да направя заготовките от предишния ден, още по-добре и самата салата, да не е картофена или с паста обаче, че голяма част от гостите избягват въглехидрати. Иначе сме всеядни. Прегледах сигурно 98316422 рецепти и съм на ръба на отчаянието Sad  Някой да се сеща нещо подходящо? Heart О, а ако ми препоръчате и питка, която да не е суха на следващия ден, ще ви поканя на партито Joy

Салата мезе -Светлана
https://know-how-to-cook.com/2010/05/blog-post_04-2.html

Редена с печени чушки
  https://www.cookwithasmile.com/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D … 0%BA%D0%B8/ 

Турска с моркови
http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2020/07/turkish-carrot-salad.html?m=1

Салата -торра с риба тон
https://www.mycookingbookblog.com/solena-torta-s-riba-ton/ 

Табуле ,бобена салата или боб  с лютеница кьопоолу -класичесло или с майонеза,млечна салата с пресни или кисели краставички ,яйчена салата ,катък с печени чушки .
Зеле ,моркови и майонеза.
Като правя зелена салата ,нарязвам всичко в двойни количества ,че много се харчи -салатата и щука,репички и краставица и държа в плик в хладилника .Вадя и овкусявам преди ядене +варени яйца.

С цвекло и царевица
http://kulinarenelixir.blogspot.com/2015/12/blog-post.html?m=1 

# 67
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
separate, за барбекю мисля че много подходящ би бил "каубойския хайвер", всичко се реже на ситни кубчета: лук, чушки, магданоз, царевица от консерва, боб варен може и от консерва (не този в доматен сос, просто бял варен в прозрачна марината), домат без сърцевината за да не пуска вода, по желание и авокадо. Овкусява се с олио, лимонов сок или оцет, чер пипер, кимион, сол. Изглежда шарено и привлекателно:



Салата от стъргано зеле и моркови подправена с лимонов сок и майонеза също става. Може и с червено зеле.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 020
О, а ако ми препоръчате и питка, която да не е суха на следващия ден, ще ви поканя на партито Joy
Памук погача идеална за целта.Аз слагам по-малко мазнина от посоченото в рецептата,с цялото количество ми е малко мазничка.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
О, а ако ми препоръчате и питка, която да не е суха на следващия ден, ще ви поканя на партито Joy
Памук погача идеална за целта.Аз слагам по-малко мазнина от посоченото в рецептата,с цялото количество ми е малко мазничка.
Мдаа... и аз туй казвам - и без цялата мазнина на "памук погачата",  питките са памук, стига само да са добре омесени.

# 70
  • Мнения: 12 696
Питки и тем подобни които са с кисело мляко в тестото, а не с прясно, ме се задържат меки още ден-два. С прясно наистина само памук погача или кифлички остават меки, заради повечето мазнина. Не съм си вкъщи и не ми е под ръка рецептата, по която обикновено правя, някъде из нета съм я срещнала, питка с кисело мляко се водеше.

# 71
  • Мнения: 6 622
Взех си гофретник, до сега никога не съм правила гофрети. Може ли да споделите интересни рецепти за солени и сладки гофрети? Търся начин да пробутам храна, на едно много злоядо детенце, което от няколко дни кара само на хляб.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 477
Не знам дали съм в подходящата тема... въпросът ми е и кулинарен и бърз 🤣

Цял ден се ровя и търся рецептата за патица, напълнена с кисело зеле (от "черешката на тортата") и тц.
Моля за помощ, някой ако има идея за тази рецепта или къде да я намеря.
Благодаря предварително! 😘

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Взех си гофретник, до сега никога не съм правила гофрети. Може ли да споделите интересни рецепти за солени и сладки гофрети? Търся начин да пробутам храна, на едно много злоядо детенце, което от няколко дни кара само на хляб.
Аз също, ама за солени такива Simple Smile

# 74
  • Мнения: 136
Здравейте!Трябва ми изпитана рецепта за орехчета в преса.В нета има много,но не ми се рискува,тъй като искам да ги направя за важен повод!Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт