Проблеми с жена ми .

  • 17 569
  • 719
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 17 407
Дами, айде да не прнасяме личните си нагласи и очаквания за съсобственост към чужди мъже😀

# 271
  • Мнения: 18 593
Мъжът не е имотен. Той е мамин и татин син Simple Smile Темата вероятно е майтап Simple Smile Какво значи неравнопоставен? Коя 25 годишна жена и кой 25 годишен мъж могат да бъдат изобщо неравнопоставени? Това какво са постигнали родителите им ли ще им е мерилото? хаха Те всички имат равен старт, за мен.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 1 787
Съвместните инвестиции с родители трябва да се преосмислят, ако вече имаш жена и дете.

Иначе какво се предполага - аз съм си с мама и тати, много отпреди да те срещна. Обичам те мила, но си новодошла, и не толкоз важна Simple Smile Аз не бих се задържала у това мило семейство.

Нищо подобно не се предполага. Влага се здрав разум - инвестицията е стойностна, ще я направим/довършим с общи усилия, щото само моите сили не стигат. Да впишем някого като съсобственик може по всяко време.

# 273
  • Мнения: 18 593
Не на мен тия. Simple Smile

# 274
  • Мнения: 3 130
Аз пък се чудя как тя с майчинство 380 лв да купи част от тухлата? Т.е. те нали трябва заедно дза градят. Нека родителите му да излезнат от сметката остават тя и той. Дори и да почне работа септември, едва ли ще и дадат такава заплата, че и тухли да купува и частна ясла да плаща без проблем. Иначе пак отиваме на пазарлъка матка/дете срещу тухли.
И колко от вас биха били съгласни да изплащат нещо, което ще отиде при човек, който заплашва никога да не видите детето.
И как се стига от това, че тя няма нищо на нейно име, до там че е обсебена от детето. Аз не виждам връзка.
П.п. много неимотни жени, търсят точно имотни/заможни мъже. Склонни са да търпят доста простотии в стремежа да вържат златния и единствения им ход в даден момент остава детето.

# 275
  • Мнения: 18 593
miss_chichi, ти колко имота ще изплатиш сама в живота си? На себе си отговори, не на мен, не на форума. И пак пиши тогава, ама преди това, ако може, помисли Simple Smile


Казвам ти го съвсем добронамерно.

# 276
  • Мнения: 169
Колко често излизам по кръчми ? Интересно,че ме разпънатите излизал съм точно 2 пъти за 3 години на 2 рожденни дни . Не се стискам за градина,но какво да направя имам още 1 година да платя 2 апартамента(които после ТЕ сами ще изплащат образованието на детето ми ) . При всяко мое желание да излезна “ по кръчмите” се почва имам паника от това да съм сама да си оставям детето. Тръгвам си при майка ми и ме вземи след 3 дена от Бургас . А според ме частна детска градина не е най-важното нещо в живота , говорил съм,че искам да я запиша в качествено училище частно,но в момента с ковид и всичко ми е трудно само аз се мъча и получавам помощ от мойте родители като не ми върви работата .

Хайде сега като нормалните хора да кандидатствате и запишете детето в общинска градина, а? Прощавай, но говорим за детска градина, а не за елитен университет, че да има кой знае каква разлика. Май проблема ти го създаваш с изискванията си. Докато успеете да запишете това дете в общинската градина, пуснете го на частна за по 3-4 часа на ден, да може да си почине малко тая жена.
И каква е тая градина за 900 лв? Има и за по 400, максимум 500 за цял ден. Постави условие на жената да тръгне на работа, за да покрива част от таксата. Общинската градина е 50 лв. на месец и не е чак толкова невъзможно да намерите място. До половин година макс, ще успеете, особено ако кандидатствате през системата. След последните кръгове, системата показва останалите свободни места и може да отидете на място да запишете детето.

Не е лошо да намериш някакви семейни приятели за двамата, защото тя заради теб е напуснала средата си в Бургас, така че би трябвало да положиш някакви поне минимални усилия да й създадеш нова. Тя от там нататък - ще се запознава с още хора.

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 787
Ок, аз съм съгласна, че е по-добре да започнат нещо заедно да градят. Родителите излизат от сметката - мъжът не успява да покрива Кт, продават на някой (той ще поеме частта с ипотеката), остават на заплата, но всичко което до момента е "изгладувано"  се обезсмисля като усилия, няма вложение в бъдещето.
Опциите са 2 - започва се отново, но на името на двамата, или отиват за градина (даже и да не е 900, че там малко не е ясно образно ли го каза авторът или все пак има такава).
Как това решава проблемът с липсата на социални контакти на жената? Как това ще сбори страха й да остава сама?  Има нужда да е обгрижвана, ок, но й усилия трябва да вложи, а не да иска при мама при всяка трудност. Бракът/връзката изисква партньорство. Ще се случи, той също може да падне в дупка - насреща си трябва да има опора. С ръка на сърцето, момичета, виждате ли я като такава?

П.С. Разбира се изхождайки от подадената ни информация, без трактовки от наша страна.

# 278
  • Мнения: 18 593
Аз вдигам ръце, нито съм автора, нито съм си избрала тази жена. Само знам, че ако един ден мой син си избере жена, която не е мой тип, аз ще го поздравя и ще го оставя са си се оправя с нея. Няма да се бъркам в живота им и да бъда техен напътстващ и няма да бъда партньор в младото семейство. Жалко за всички родители, които искат да бъдат такива.

# 279
  • Мнения: 11 926
Много лесно в темата се подаряват имоти, в действителност едва ли някой с лека ръка би подарил нещо, в което е вложил средства и вероятно лишения.
Мъжът инвестира в жилища с родителите си, защото на тях им е възможно. Какво да инвестира с жена си, а и не прочетохме в темата тя да е тропнала с крак да купуват и изплащат жилища заедно, тропснето е за скъпа градина и да си седят у тях, да не излизат нито заедно, нито поотделно.
Въобще не виждам жилищата да са проблем. Никъде не пише, че тя се сърди и иска двамата да изплащат жилище.

# 280
  • Мнения: 18 593
Ама разбира се, мъжът може и с приятели да изплаща жилища. Жената какво е и защо се обажда Simple Smile

# 281
  • Мнения: 17 407
За да ражда и да го използва срещу бащата. Ако не може да роди, действа с красота, полов орган и каквото може.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 1 787
Оттук насетне (че и от доста по-рано )темата може да е интересна за мъжете - да видят докъде може да стигне женското въображение и как раздуват балони. Самата аз  по-скоро се ядосвам на четенето без разбиране, но пък се пише, лаф да става. Обаче няма как да обясниш на някой, че не е разбрал...  И е вярно, че всеки натоварва авторовия текст с лични преживявания.

# 283
  • Мнения: 17 407
Аз мисля, че мъжете тая тема или отдавна са я прочели, или цял живот я четат.

# 284
  • Мнения: 6 174
Тя моята отдавна ми казва да паля свещ каква жена съм намерил, като чета темата, разбирам че май наистина е права Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт