Вечер ям като прасе!

  • 6 610
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 290
О, аз никога не стоя гладна, ако съм физически гладна наистина се храня. Това е тайната на успеха според мен- да не си гладен. Никой не издържа вечно на глад. При мен проблема е когато ми е скучно, тогава ставам опасна, но когато съм с пълен стомах ми е много по-лесно да се овладея.
Аз не мога така по малко, ама от всичко. То от любимите ми неща за да ги вместя в калориите си на ден трябва да ям общо една чинийка за целия ден.
Обичам големи количества, нищо друго не помага при мен. Прияждат ми се спагети- хубаво ама аз с малко от тях не мога. Сварявам 100 грама спагети, и си правя на спирала такива от тиквички и ги смесвам двете и слагам разни неща вътре и минава номера.
Но наистина съм стриктна и гледам да си разпределям калориите разумно с храни, които ще ме държат сита. Стоя ли гладна ще чийтна 100%.
Станала съм толкова изобретателна вече, чак почнах да си записвам рецептите, които си измислям Simple Smile
Още един съвет за контрол на глада, ако ви е писнало грелина да ви блъска в несвяст за да ядете.
Протеина на всяко хранене е ясен, няма да навлизам в подробности там.
Но яжте и храни богати на фибри, особено всякакви листни зеленчуци, добавяйте ги във всичко. Храните богати на фибри повишават нивата на лептин в тялото ви. Така когато "лошият" грелин се появи, тялото ви има с какво да се защити. Един вид му казвате "ааа не, махай се, всичко е наред тук, стомаха е пълен и нямам нужда от повече храна"
Тези два хормона са много важни и определящи за това как ще се чувствате, грижете се да има баланс там.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 22:16 от Glossycherry

# 136
  • Мнения: 6 142
"Решението да се започне диета се взема винаги на пълен стомах На гладно аргументите са слаби " Sweat Smile
Мм, баш.
И добре де, как си лягате, и заспивате най-вече, гладни? Докато физическото ми Аз е в леглото, духовното стои неотлъчно пред хладилника и чака първото да се присъедини и да го отвори. Иначе с книгата посрещам утрото, освен това нищо не помня от прочетеното, защото мисля само на кой ред сложих тортата.

# 137
  • Мнения: 1 302
Ако искаш съвети:
1. Намали алкохола. Той отваря доста апетита
2. Двете филии хляб през деня не са храна, затова искаш още да ядеш
3. Лазанята , за съжаление , също не е храна,която засища. (Казва ти го човек , на който му бяха нужни да спре да яде лазаня, талиатели и макарони с хляб)
4. гладуването през деня, води до преяждане вечерта.

Имаш нужда от по-питателна храна, от повечко протеин,който са те храни буквало, не само да пълни коремчето.  
Начинът ти на хранене е с висок гликемичен индекс, затова и не можеш с се заситиш.

Хапвай ядки, яйца, пържоли, риба..
Не се оставяй гладна никога.

Сега може и да не пълнееш, но внимавай, защото може изведнъж да се изненадаш от повкшена кръвна захар.
 
Това за хапването.
През постоянният глад тялото ти може да сигнализира, че е гладно за нещо друго: спокойствие, радост, уют, свързване, внимание, време...Задай си въпроса за какво си гладна?
Коя нужда не ти е задоволена? От какво имаш нужда? Какво търсиш без да осъзнаваш?

ПС: Сега видях ,че питаш как лягаме гладни Simple Smile
Малко мляко , бадеми или дори банан и овсесени ядки са най-добрите източници на триптофан, които невролозите препоръчват преди сън.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 23:27 от Serendipity*

# 138
  • Мнения: 476
На мен са ми казвали, че това с лягането с пълен стомах,че се дебелее от това е мит и няма "магически" часове до 17,до 18,до 19 и тинтири минтири.Треньорът ми казва до 2 часа след вечерята , че трябва да се ляга , защото това е и част от идеята за храненето често по малко.За да не ти спада кръвната захар.Ако легнеш по - късно от 4 часа след вечерята организмът дава сигнали за глад.Което си забавя метаболизма.То той през 3-4 часа ги дава тези сигнали, за това и казват да се храним през 3-4 часа.И както не трябва да се пропуска закуската и се говори колко е важно това, отнася се и за вечерята.И още ме учудва хора, които вярват, че след 17 или 19 стомахът автоматично почва да прави калориите на мазнини Grinning Естествено, не си го натрапвам, но това е, което все по - често специалисти съветват и аз усещам по себе си как ако лягам и съм леко гладна не ми е ок , докато с пълен стомах лягам заситена и ми е по добре, хубаво е просто 2 часа след вечерята да минат, защото не се дебелее от директно лягане след ядене, но просто за стомахът не е хич добре това.И разбира се не да преяждаш на вечеря, говорим за умерено хранене често по малко.

# 139
  • Мнения: 2 548
Като говорех за глад, нямах предвид в буквален смисъл, ядях си 3 пъти и отделно похапвания. Става дума за чувство за глад, след като години наред си свикнал с големи количества. Тялото ти крещи за още. Ей това е най-трудно, да си сложиш лимит.
Но вярно е, че вечерях рано, леко, и си лягах 3-4 часа след това, естествено гладна. Ядях протеин - някакво месо+зеленчуци. Противно на съветите са се яде протеин за засищане, аз от такава комбинация и досега обезумявам от глад. Трябва ми въглехидрат към това, било то и малко.
Като цяло, изнесох си храненията, особено калоричните, в първата част на деня. Започнах да закусвам след повече от 20 год. прекъсване. Вечер си бях откровено гладна. Но от няколко години и това изчезна.

# 140
  • Мнения: 3 290
Човек, който е роден с голямо количество мастни клетки, ще му трябват количества храна. Ако си ендоморф, начина да контролираш това е да замениш вредната висококалорична храна със здравословна. Иначе е чист глад, аз съм комбинация от ендо и мезо, за мен диета под 1500 калории е свиреп глад, все едно не съм яла нищо, дори и да се храня с нискокалорични засищащи храни. А познавам много хора, които спокойно се вместват в 1200 калории на режим и не гладуват. Един половин сандвич на събуей примерно е все едно нищо не съм яла, а има толкова много калории, аз с такова нещо няма никакъв начин да се нахраня дори малко. За това залагам на количества с нискокалорични храни, един човек, който не е ендоморф може спокойно да е кето или да хапва по малко от всичко, защото не му трябва такова количество храна.
Видът на тялото ни не зависи от нас, това дали си ектоморф, меьоморф или ендоморф идва изцяло от гените ти. Може да си комбинация от 2 вида, но единия обикновено е доминантен. Вида на тялото ти изобщо не е мит, има си причина човек да не може да изглежда по определен начин. Ако си ектоморф и започнеш да се храниш като някой 200 килограмов ендоморф, точно както него, години даже наред така да се храниш, няма как да станеш тези килограми.
Едно нещо мога да кажа че е полезно за всички- силови упражнения. Всеки трябва да иска да натрупа мускули, има само и единствено ползи от това. Спокойно, няма да заприличате на батки, това което ще стане е да получите фигурата, която искате.
П.П. Преди да ме започнете с това свиване на стомаха, искам да кажа че и през него съм минала. Бях 10 дни на сиропа Мадал бал, 10 дни без никаква храна, после още 10 дни захранване, което е с някакви милимунди храна. После бях направила още няколко кратки цикъла, не толкова драстични вече. След като ги спрях тези дивотии имах нужда от същото количество храна, промяната беше за толкова кратко време че даже и не усетих. Върнах си всички килограми, за жалост не и изгубените мускули. За щастие трупам мускулна маса лесно и съм доста издръжлива и си върнах загубите там. Но поне ми дойде акъла да спра да се боря с гените си, и да започна да се храня и тренирам според най-оптималния начин за тях.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 10:19 от Glossycherry

# 141
  • Мнения: 252
Права си, Глосичери. Всъщност аз търся причината за този постоянен мой глад и си мисля, че е от големия обем на стомаха. И аз съм ендо- мезо. По- широкият кокал си върви и с по- голям обем на стомаха, и по- голяма нужда от храна. И аз както Пепа не се насищам само с  протеин , трябва ми и малко въглехидрат към това. При нея може и да не се е свил стомахът, както си го обяснявам, може просто да е отвикнала да преяжда, да е намерила правилната комбинация от хранителни вещества.
          Аз години наред съм поддържала фигурата си с броене на калории, още знам калориите на абсолютно всички храни и мога на око да преценя точно колко калории има в сготвено ястие. После залетях по други режими от любопитство и май направих грешка. Лошото е, че не съм постоянна и залитам в крайности.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 11:15 от Catley

# 142
  • Мнения: 2 548
През 2009, като реших да отслабвам, и аз почнах с броене на калории. И си записвах всяко хранене за деня, накрая сумирах. Но реших да мамя себе си, завишавах доста калориите на дадено хранене. Това ми даваше мегдан да изям и нещо за душата, мъничко, но утешително Sweat Smile Броих около година, после окото ми свикна и спрях.
Сигурна съм, че ако се отпусна, пак ще започна да преяждам. Но като седна да ям, мозъкът ми на даден етап казва стоп. Станало е подсъзнателно, но дава резултат.
Диета в истинския смисъл никога не съм спазвала, винаги съм вярвала в баланса. Преди 2 години, четейки форумите тука, реших да пробвам отчасти да се храня ВМНВ, от скука. Казвам отчасти, защото не бях стриктна. Нищо не се случи, нито качих нито свалих, но организмът ми сякаш спря да функционира, много странно усещане. Казах си, върни се, скъпа, към твоето балансирано хранене. И така съм по-добре. Но аз нямам за сваляне. Ежедневно се тегля и всичко е под контрол.
Да уточня, така свалих 30 кг. Мнооого бавно, но трайно.

# 143
  • Мнения: 2 580
Много полезни неща споделяте, особено Пепа. И аз с калории поддържам (сега ям 1500-1600 и съм в дефицит). Последно правих една седмица на страхотната диета без да намалям трнировките си и свалих качените 3 кг от отпускането ми през локдауна. Сега продължавам да чистя, без реално да имам нужда, но от суета искам да се видя с много дефиниран корем и на 56-57 кг. Научих, че е много важно като правиш диета И тренираш да си премериш силите реалистично и да спреш преди да си преял. Ниски калории и много тренировки водят до преяждане, силен глад. Затова и направх само една седмица на тази строга диета. Също така не съм фен на каквито и да е ограничения във въглехидратите или изключването на храни. При мен това би довело само до повече глад, на НВД не се чувствам добре и ми е постоянно студено, нямам никаква енергия. Важно е човек да си намери храните, които обича и така намаляването на количеството ще е по-лесно.
Сега на 1500 калории пак имам около 500 кал. дефицит повечето дни и съм само понякога гладна. Издържа се.

# 144
  • Мнения: 76
Прочетох само първата страница .. първоначалната ми реакция че тази тема е някаква ебавка!
Та кафе със захар аз не мога да пия.. от захарта ми става зле, ама мега зле.. като пия кафе със захар вдигам кръвнага захар и след два часа съм я свалила доста и почвам да треперя за яде правила съм огтт и там се видя какво се случва
За обед - ако изям две принцеси с бял хляб е равносилно да преям и да умря от киселини и да не мога да хапна до следващия ден!
Вечеря руска салата със спагети Болонезе и бири - пак без да съм яла ми натежа доста..


Цял живот съм дебела и гладна

Оправи си режима, например като пиеш кафе сутрин - може да минеш на интервално гладуване 16/8. Кафето го пия с капка мляко, сметана или нещо мазно. На обед вместо принцеси най добре салата с месо, и вечер пак така! Плодове между храненията

# 145
  • Мнения: 973
Това звучи като мен, когато бях студентка и работех  докато учех.

За закуска сандвич, за обяд супа и на вечеря голяма пица с кола и 2 палачинки. Или маратоните с китайски спагети дето си правех и слагах от евтините кренвирши, че ми бяха много вкусни.
Дебела не бях, но закръглена да, без видим мускул по тялото, най-вече крайниците, дупето и корема. Тогава една позната, която работи в Московския институт ми каза да спра да ям спагетите с прахче, защото след месец започват да разбъркват хормоните.
Да ама, много стрес и малко осъзнаване и в един момент нощем вместо да спя ставах и ядях като някое лакомо чудовище и като... лудите.

Нищо, всичко това ме удари като с парен чук, като само след 2 години започна емоционалната нестабилност, паник атаките и...рязкото отслабване. В един момент стомаха ми отказа да се опитва да преработва боклука, който му давах по всяко време на деня и ноща. Най-лошо е да отслабнеш, когато нямаш мускул по себе си. Остава само скелет и започва едно преливане от пусто в празно. Болки в корема, скокове в кръвното, общо неразположение. Красота. Храната няма как да е най-добрата ни приятелка, поне не до безкрай. Тя е средство да бъдем живи и здрави, за да можем да се справяме със стреса без да ни е нужна чашка или чипс късно вечер.
Храната трябва да се уважава, да се опознае и да я усещаме със всяко сдъвкване.
Без протеин в храната няма мускул. А без мускул има проблеми, вируси, чести настинки.
Дядо ми живя в перфектно здраве до 85, сутрин винаги с обилна закуска, цял ден на полето (за там си носеше комат хляб и сланина) и вечер сядаше пак за обилна вечеря. Готвенко, месо със лук, салата или сирене, домашна баница. И това е.
Аз тепърва (вече 2ра година) пресъздавам връзката си с храната, вече се храня последно в 5 вечерта, сутрин се будя с прекрасен апетит за салата и месце (след 16 часа без храна чипс е последното, за което се сещам) а на обяд си правя топло готвенко.
Но също така ходя на психолог веднъж месечно, защото ми е ясно, че дупките, които съм запълвала с ядене ще имат нужда от ремонт.
Дали искам 600 грама лазаня? Не, сега е 10 вечерта, вече 5 часа от последното ядене, нямам нужда от лазаня. Държи ме мисълта, че на спокоен стомах се спи по-дълбоко и спокойно.
Надявам се да съм била полезна не само за авторката, но и за някой друг.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Диета, спорт и нормален режим на хранене. Не съчувствам на преяждащите.  Вредят си сами, оправдавайки порока си. "Свинските" навици са личен избор.
Яж за да съществуваш, не живей, за да ядеш !
Мотивация за отслабването би била някоя стегната и привлекателна жена. Мъжът ти би могъл да избере такава, въпреки коремчето му.😉

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 19:43 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт