Енгин Акюрек в "Дъщерята на посланика". Нови и стари проекти – Тема 406

  • 41 818
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 23 221


И тази нощ на Санджар беше безсънна...
Добре, че следващата успя да поспи малко.
Мисля, че Мави трябва да бъде настанена някъде да живее и евентуално да работи.
Но докато тя не пожелае да сподели нещо - мисия невъзможна. Обаче и в хижата не би трябвало да остава. За ден-два /нощ/ може, ама толкова ѝ се отпуска самоунинието. Трябва да бъде ангажирана с нещо.
Предлагам да я наемат за  учителка на Мелек. Детето учи онлайн, но една помощ в ученето няма да ѝ бъде излишна. 

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058


Сет  от еп. 38. Времето, като при нас.

Сетих се нещо. Възможно ли е Дуду въобще да не е бременна. Да стане снаха, да влезе в конака, пък после ще загуби бебето. Ох, учудвам си се....

# 707
  • Мнения: 3 243


Тук я гледа много лошо.
Марта, а тя дали има качества за учителка?

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Дуду изобщо няма да влезе в конака според мен, та кои ще ги пусне с Яхя даже до вратата.
Халисе е отвратителна без срам е натоварила  Елван с такова бреме,но ето сега да е баба на чуждо дете пада й се!
Санджар и Мави много ми харесаха, толкова спокоен не бяхме го виждали никога Санджар.
Личи си ,че обстановката на сета е друга забавна ,весела ,защо и с предишната партньорка нямаше такива мигове и снимки, тогава всичко щеше да е различно. Както и да е ,дано онези с писалките успеят да скърпят положението .

# 709
  • Мнения: 615


Сет  от еп. 38. Времето, като при нас.

Сетих се нещо. Възможно ли е Дуду въобще да не е бременна. Да стане снаха, да влезе в конака, пък после ще загуби бебето. Ох, учудвам си се....


И аз това си помислих първо, ама малко ще се изтъркат след "бременността" на Менекше. Макар, че тя пък поне за малко беше поне наистина бременна. Grinning Да видим.

# 710
  • Мнения: 23 221


В тази серия Санджар премина през няколко цвята половери... Е, всичко му стои супер.

# 711
  • Мнения: 116
Прехвърлих епизода набързо с английски субтитри и за съжаление идвам да се оплача от Санджар. Да си го кажа, да ми олекне, та да мога и аз да заспя Joy
Не ми хареса отношението му към Мелек. Нямам предвид това, че не е по 24 часа в денонощието с нея, че е излязъл и я е оставил за няколко часа. Не трябва и няма нужда според мен да е непрекъснато с нея.
Грешка беше това, че не и разказа той самият за случилото се с Гедиз. Детето разбра слушайки отстрани как другите се вайкат. Това Санджар не трябваше да го допуска. Така както и разказа, че отива в затвора, когато го обвиниха в кражбата на парите в началото, така както и каза, че с майка и ще живеят в Швейцария, когато Наре беше решила да замине, така както и каза, че с Наре няма да се женят, когато тя му върна пръстените, така както отиде право при нея и и каза, че Наре е заминала и ги е оставила, след като намери колата на летището, ами така трябваше и сега да отиде при нея и да и разкаже какво се е случило.
След като майка и я остави, Мелек непракъснато се обвинява и страхува, че и другите ще я оставят. Мъчно ми стана, когато си помисли, че може и майка и да е умряла и да крият от нея. Ами логично да си го помисли, когато са скрили нещо от теб започваш да си мислиш, че може би крият и други неща. Мелек вече не е сигурна в никой, уви в това число и в баща си.
Не ми хареса и това, че не и разказа за Мави от самото начало, още когато го попита защо не отидат в колибата, а той взе да увърта, че Каврук нещо правел. Ами защо вместо това не и сподели какво се е случило, именно това значи да си близък с някого. Мелек има нужда от това според мен - да чувства, че е част от живота му, да знае къде ходи, какво прави, с кого се среща. По този начин ще бъде по-спокойна и по-сигурна в него, вероятно няма да се чувства и толкова самотна. Нямаше да се стига до там да кара Зехра да ходят на пристанището, за да види, че баща и е наистина там и всичко е наред. Санджар реши да и сподели, че помага на някого едва когато я видя, че не е добре и Зехра не може да я успокои. Ами отново не трябваше да го допуска това.
Санджар може и да е изпаднал в емоционална дупка, но Мелек пада в още по-дълбока. Не мога да го оправдая, че не го вижда, че не се замисля по-дълбоко върху думите и поведението на детето си. Случките с Менекше трябваше да са му обеца на ухото. Много добре видя, че Мелек е състрадателна, склонна да си премълчава, за да не нарани другите. Тогава не познаваше добре детето си и не си даде сметка навреме какво се случва, но сега вече би трябвало да я познава и да си отваря очите. Най-вече той да си отваря очите, защото ако ще и 100 човека да има в конака около Мелек,  преди всички той е този, който трябва да се грижи за нея, да знае какво се случва и какво преживява това дете.

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 23:43 от Elly J

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058


https://trud.bg/%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D0%B8%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D1%8 … UBOcXyHyXzhQpiEn4

Момичета, я вижте каква статия има за нашето момче във в-к "Труд" днес.
Има верни неща, има и не. Но да я прочетем. Има и правописни грешки - но както е написана - така.

Енгин Акюрек - Крадецът на женски сърца
Автор: Таня Пушкова

Енгин Акюрек затвърди популярността си с участието си в поредицата "Черни пари и любов". За ролята си в нея той бе обявен за "Най-добър драматичен актьор за 2015- та" на международния фестивал за телевизионни сериали в Сеул.
Тогава Енгин Акюрек влезе в битка с холивудския си колега Ейдриан Броуди за азиатските Оскари. Заедно с тях за наградата за най-добър драматичен актьор се състезаваха още Терънс Хауърд, Сунг Жи, Шахуа Ма и Флориан Лукас. В крайна сметка статуетката отиде в ръцете на турчина.

Същата 2015 година Енгин Акюрек бе номиниран и за приза "Най-добър актьор" в индивидуалните категории на Международните награди "ЕMИ"

През декември 2018-а актьорът стана лице на МАРКА 2018 за участието си в телевизионни сериали, които се излъчват в повече от 140 страни по света.

Според турската социологическата агенция DigiLUP най-популярният и обсъждан актьор в социалните мрежи в края на миналата година е бил Енгин Акюрек, който в момента играе главната роля в телевизионния сериал "Дъщерята на посланика", в който доскоро му партнираше Неслихан Атагюл, а сега на нейно място в проекта влезе Туба Бююкюстюн, с която играха в "Черни пари и любов".

Наскоро стана ясно, че известният актьор от турските сериали е изпреварил звездата от световна класа Брад Пит по популярност в Латинска Америка. Анкетата показва, че известността на Енгин е по-висока от тази на Брад Пит. Инициаторите на проучването в Латинска Америка помолиха зрителите да сравнят двамата актьори и Акюрек стана безспорен лидер.

Енгин Акюрек дори покори латиноамериканските фризьори, които замениха табелите с портрета на Брад Пит със снимка на турски актьор.

Енгин Акюрек оглави класацията не само на най-талантливите, но и на най-стилните актьори, докато Брад Пит в Бразилия, Аржентина, Мексико и други страни от Латинска Америка беше на последните позиции.
Според самия Акюрек популярността в Латинска Америка го е изненадала много: "Мислех, че повечето от моите роли ще се харесат на зрителите в Близкия изток“, каза актьорът.
След толкова много турски и международни награди няма как Енгин Акюрек да не е любимец на публиката, особено на дамската част от нея.

Актьорът винаги е пазил в тайна личния си живот, но  напористите турски папараци винаги вървят по стъпките му. За сега обаче със сигурност може да се твърди официално, че Енгин е ерген. В едно от интервютата си, актьорът каза, че мрази неискрените и нечестни жени. В допълнение той споделя, че инициативата за една любовна връзка винаги трябва да е от страна на силния пол. Енгин Акюрек смята, че ако един мъж обича дадена жена, той трябва да я направи център на своя свят.

Докато се снимаше в "Пепел и рози", се появиха слухове, че Енген имал афера с Берен Саат, но тогава и двамата категорично опровергаха тези твърдения. Подобни клюки го свързваха и с екранната му партньорка в "Черни пари и любов" Туба Бююкюстюн.

Сега обаче турските медии твърдят, че Енгин Акюрек се е залюбил с една от екранните си партньорки  в новия сериал в който се снима - "Дъщерята на посланика" и това е младата актриса Тулин Язкан. В поредицата тя е неговата съпруга Менекше. И ако на екрана героят на Енгин - Санджар, я ненавижда, защото е влюбен в на Нара (актрисата Неслихан Атагюл) , то още в началото на снимките той и  Тулин завързват романтична връзка. В момента това е една от най-обсъжданите новини в турските таблоиди, след като папараци ги засякоха да се разхождат на площад Таксим, хванати за ръце. Феновете с нетърпение очакват още новини за връзката им.

Преди две години Eнгин Aĸюpeĸ ycпя дa oмae и eднa oт нaй-ĸpacивитe aĸтpиcи в тypcĸитe cepиaли — Джaнcy Дepe, след като се раздели с Tyвaнa Tюpĸaй, с която се снимаха в "Чepни пapи и любoв".  Покрай ролята си в поредицата, Тувана хлътна до уши по колегата си Енгин Акюрек. Cĸaндaл дoвeдe дo oтстраняването й от сериала, а след това Енгин я заряза. Тогава аĸтьopът нe ĸoмeнтиpa пpичинитe зa paздялaтa им, нo ce гoвopeшe, чe e бeceн, зaдeтo cи e пoзвoлилa дa гo изпoлзвa ĸaтo тpoфeй.

Енгин Акюрек е роден на 12 октомври 1981 г. в столицата  Анкара. Завършва история и география в Анкарския университет, като по време на следването си се занимава активно и с театър. Застава пред камерата за първи път по време на телевизионното състезание "Звездите на Турция" през 2004 г. Подготвя се под надзора на опитни актьори. Показва, че има талант и резултатът не закъснява - Енгин Акюрек печели първа награда. Така пред него се отварят вратите на киното и телевизията.

Световна слава обаче печели със сериала "Пепел от рози". За ролята си в тази поредица Енгин Акюрек спечели няколко награди и признания, а за журналистите Енгин и Берен станаха не само двойка на екрана, но и в живота. Имаше много слухове, че двамата са гаджета, но нито един от тях не беше потвърден. Известно е само, че Енгин и Берен са добри колеги и приятели в живота.

По време на заснемането на сериала "Пепел от рози" цензурата в Турция направи опити да го прекъсне, а по-късно дори да спре излъчването му. Женските организации обаче се активизираха и започнаха подписка в защита на поредицата, намесиха се и депутати от Германия, които излязоха с декларация в подкрепа на сериала заради акцента му върху правата на жените.

"Пепел от рози" е най-продаваният турски сериал в чужбина, а Енгин Акюрек става по-популярен в чужбина, отколкото в Турция и се сдобива с огромна фен-маса, най-вече в Латинска Америка. Проф. Каролина Акоста Алзуру от Университета в Джорджия, САЩ активно изследва темата за влиянието на Енгин Акюрек и турските сериали като цяло, и публикува научни статии по темата.

В момента високият брюнет все още не е женен, което означава, че всяка от феновете му има потенциален шанс.
"Пепел от рози" го прави световна звезда

Турският актьор Енгин Акюрек определя ролята си в "Ако бях облак" като повратна точка в своята кариера, но истината е, че сериалът "Пепел от рози" го прави известен не само в родината му, но и извън границите на южната ни съседка. Тъкмо тази поредица превърна Берен Саат и Енгин Акюрек в световноизвестни актьори, а
лентата спечели престижната награда за най-добър чуждестранен сериал на церемонията "Сапунена опера" през 2019 година във Франция.

* Заради Енгин ме махнаха от поредица
Да, с Енгин Акюрек бяхме заедно. Обичаме се и всичко бе наред помежду ни. Искрите помежду ни пламнаха, докато снимахме "Черни пари и любов". Енгин трябваше да играе влюбен в Туба, а заради силните страсти между нас, нещата не се получаваха и продуцентите решиха да ме отстранят от сериала, за да може Енгин да си изпълнява ролята спокойно. Заради личните ми чувства към него напуснах сериала, а  година след това се разделихме.
Тувана Тюркай, актриса

* Той е страхотен професионалист
Не бях участвала с Енгин в общ проект от 6 години, но ето че сега обстоятелствата ни събират отново на снимачната площадка на  "Дъщерята на посланика" и все едно, че никога не сме се разделяли. Изключително съм щастлива, че отново мога да работя с него.
Той е страхотен професионалист и не случайно с участието ни  в "Черни пари и любов", Енгин бе удостоен с приза  "Най-добър драматичен актьор за 2015- та" на международния телевизионен фестивал в Сеул.
Туба Бююкюстюн, актриса

* Отказах да играя с него в пореден сериал
Аз бях причината Енгин Акюрек да не участва в сериала "Великолепният век:Кьосем". Обявих се против влизането му в проекта, защото трябваше да играе сина на моята Кьосем - Мурад IV.
Двамата с Енгин бяхме съпруг и съпруга в сериала "Пепел от рози" и филма "Виновни без вина" и щеше да е нелепо след това  да  съм му "майка".
Заявих на продуцентите и режисьора на историческия сериал, че  ако това стане, аз моментално ще напусна снимачната площадка.
Берен Саат, актриса

# 713
  • Мнения: 23 221


А, сега де - кого гледа така?

# 714
  • Мнения: 615
От къде е тоя цитат на Тувана, реален ли е? Thinking

# 715
  • Мнения: 20 905



Цитат
Ами защо вместо това не и сподели какво се е случило, именно това значи да си близък с някого. Мелек има нужда от това според мен - да чувства, че е част от живота му, да знае къде ходи, какво прави, с кого се среща. По този начин ще бъде по-спокойна и по-сигурна в него, вероятно няма да се чувства и толкова самотна
Да, Санджар е гузен.Енгин го показа.Вечерта, когато бързаше за колибата, върна се, старателно да завие Мелек, като извинение.Но ще си "плати", както казва Марта.Той няма право да греши.Hug

Лека.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058

Не ми хареса и това, че не и разказа за Мави от самото начало, още когато го попита защо не отидат в колибата, а той взе да увърта, че Каврук нещо правел. Ами защо вместо това не и сподели какво се е случило, именно това значи да си близък с някого.

Аз мисля по друг начин. Тогава Санджар не и каза, не бе наясно коя е тази жена. Не я познава още, защо да тревожи детего. Но после, около 1:54:15 ч от епизода и каза - без да уточнява всички подробности - рано е според мен:
С: Трябваше да помогна на някого. Ще го уредя, ще знам, че всичко е наред и ще направим каквото кажеш, нали?
М: Това нещо добро ли е?
С: Не знам, срещнахме се наскоро. Изглежда добре.
М: Внимавай, добре, татко?
С: Добре, дъще.


Priya, Тувана бе поканена и даваше интервю на една журналистка - арабка, живееща в Турция, но работеща за арабски канал. Та там я питаха - дали са имали нещо с Енгин, отговорът и бе - че са много добри приятели.

Относно Берен. Имаше нейно писане, защото журналистите така пишеха тогава, Берен се върза, но г-жа Дурак - ПР на Енгин отрече. Енгин не е бил канен за тази роля.

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 23:58 от mariana51

# 717
  • Мнения: 116
Дам, като гузен се държи, а всъщност няма причина. Той не прави нищо лошо или нередно. Тъкмо напротив. Така сам си слага главата в торбата.
Ако беше разказал на Мелек какво се случва, нямаше да я разтревожи според мен. Повече я тревожи, когато премълчава и увърта. Детето така или иначе усеща, че нещо се случва около него.

Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 00:12 от Elly J

# 718
  • Мнения: 9 289


Ама не се ли измориха вече всички хейтъри и да мирясат.... излязоха вече перфектния Гедиз, Наре също, няма вече нищо интересно в сериала за тях ...


Тц, Аниста, така ще е до края, настаниха се тук и не се разотиват, днес цял ден играят хоро от радост за рейтинга 😜 Сега ситуацията стана още по-сложна - част от НарСаните се запънаха и не искат Мави та сега вече НарГеди и НарСани са срещу  МавСани🤦‍♀️🙂  Не знам как ще удържаме на два фронта 🙄😂 Добре, че днес има малка светлина в тунела - нали имаме награда от най-високо ниво 😎 Марианка смята, че сме с чадър 😉



Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 00:33 от araselia

# 719
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 631
Айййй,какво забавление изпуснах пак!Здравейте,момичета.
Араселия,изплаших домочадието със смеха си.Честно,захласнах се,така,както се бях задълбочила да изчета всички внимателно.Къде е това хоро,бе,душа?Да се хванем и ние да тропнем,да разкършим снага,да покажем широко скроен мироглед?Щото когато си кон с капаци и не виждаш по-далече от носа си,май действията ти са .....странни и хората накрая те съжаляват....Хем за ограничеността,хем за злобата,хем за злорадството....Нищо де,хоро обичаме да играем,и да се радваме обичаме...
Я си гледайте сериала,бе,мацки!Който е заинтригуван и желае доброто на продукцията,гледа и подкрепя.Иначе гузен негонен бяга.Бързат,бързат да се радват,пА и те не знаят Що...Дори утре да спрат сериала,за нас ще остане прекрасно изнесеният образ на Санджар Ефе.Дори и утре да спрат сериала,ще сме гледали поне още 4-5 епизода повече с Енгин!Това са си 10 часа чисто удоволствие!Какво толкова ви интересува хейт-мейт или както там го наричат.Сериалът започна от първия момент с Енгин,с неговият избор на проект и докато Енгин не каже "Край",аз край не виждам.Енгин беше този,който остана като скала на сета,Енгин беше този,който ни предостави цял моноспектакъл две невероятни серии,покривайки дупките,привличайки всички погледи върху себе си,докато продуценти и сценаристи се чудеха какво да правят,носейки товара без протести.Какво е направил или не за другите,приятел в мрежите или зад кадър,никога няма да разберем със сигурност.Знаем обаче,че всички,работили с него,са възхитени от човека зад камера,наричат го с обич Аби и сигурно има защо...
Не можем да очакваме вълшебство от сценаристите за два часа.Много конци имаше за връзване,имат нужда от време.Та ние освен името на Мави,друго за нея не разбрахме.Който има желание и търпение,ще изчака,който няма,да не гледа и толкова.Драма ще има,сигурна съм.Ама и много неща имаха на главите тия хора,бе!Да им дадем време и шанс!То първо,че за два дни трябваше да пренапишат епизод,после да го заснемат,после да прекроят сценария.Ми те снимат нещата ден за ден.Свършиха серията в неделя,в понеделник вече беше сглобена и на екран.Това са нечовешки условия и стрес!Нека да им го признаем поне ние.От нас нищо не зависи.Ние гледаме сериал,драма.Голяма работа,че Санджар заспал в леглото с Мави.Ми човека дори не помни кога за последно е спал!Да не би да си е легнал със задни мисли и намерения или какво....Това са смешки.Изтощен е ,заспал е и какво?Търчи насам-натам,бори се със собственото си отчаяние,бори се с това на детето си,бори се със сбогуването с приятел,с всички проблеми в бизнеса....Та Санджар е баща от няколко месеца,хора!Той няма и идея от бащинството,учи се в движение.Досега разчиташе,че когато има проблеми,Наре винаги беше при момиченцето им.Наре си играеше на щастие,Санджар си играеше на бащинство.Сега вече игрите приключват и започва реалния живот.Да изчакаме още мъничко,да видим как се завърта колелото,и тогава да съдим...Няма как да е същото.
Казвах го много пъти,много харесвах и обичах НарСан,надявах се да видя тяхното израстване кати личности,надрастването над болката и прошка.Но нямаха време.Край.Наградата,която днес получи Хивда Зизан Алп е на всички,включително и на Неслихан Атагюл.Да им е честито признанието!Но вече сложихме точка на старата история.Принудителна точка,за която нямя виновни.Болестите никой не ги вика.
Свидетели сме на прецедент-сериал в сериала.Да му дадем шанс,да се насладим на Енгин на макс.Никой не може да отрече,че проличаха промените,че е явна приятелската атмосфера между Енгин и Туба,че имаме снимки зад кадър и че обстановката на сета вече не е херметична.За мен е ОК.
Аз съм фен на Енгин Акюрек,но не плюя по неговите партн10рки.Имат моя респект и двете актриси,участвали в ДП.Гледам напред с надежда и радостно очакване.Вината за спадането на рейта,главно е на продуцентите,според мен.От самото начало на сериала разчитат само на имената на артистите и на тяхната фенска маса.Но сред хаоса съвсем изпуснаха юздите.Нямаше трейлъри,никаква промоция,нищо.Конкуренцията не спи,използва шанса си да привлече публика.Сега от екипа като цяло зависи да си върнат зрителите и от нас,феновете зависи да подкрепим сериала и любимците си.
Момичета,радвайте се на пъстротата на живота,приемайте с хумор второстепенните неща,не създавайте на дребнавите душици удоволствие и тема за разговор.Всеки ден от живота ни е подарък,особено в тия странни,смутни времена.Да се усмихнем и да гледаме към светлината,дали в края на тунела,дали в небето,дали в морето или в бъдещето.....Светлина винаги ще има,просто трябва да я открием!





Нашият патрон е ей този,отгоре над думите ми.И е невероятен човек и творец.Това не могат да го отрекат,колкото и да им се иска,дори и тези,които не го долюбват.В родината му,де,ние тук в България си имаме имунитет към честността и признанието.Един Левски си имахме и го предадохме,и от тогава,та досега,все така...

Общи условия

Активация на акаунт