Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 71

  • 41 091
  • 812
  •   1
Отговори
# 540
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Дърпащите се легла са безкрайно неудобни. Ако реши да си полегне детето през деня, издърпай, прибери, после айде пак. Не ми харесва, въпреки че пестят място.

# 541
  • Мнения: 493
Като сте зачекнали темата за щорите, на мен за дневна най-добре и уютно ми стоят пердета до земята и с приличен набор, независимо какъв е стилът. В домовете на всички приятели, ако има щори (в дневната), те са римски. Вертикални слагахме в класната стая на децата и съм виждала по офиси. Предполагам заради това асоциацията на част от момичетата са с "офис" Но най-най-важното за едни дом е, обитателите да се чувстват добре. Мен лично щорите в снимките на Мис Бингли не ме дразнят. Цветът на стените много ми харесва, по-синкав се е получил, отколкото си го представях и съответно предложенията ми за килими вече не са актуални Simple Smile
Много идейни снимки за детски стаи сте дали, но за много малки деца не бих сложила повдигнати места, от които може да се падне, както и телевизор. У нас имахме пързалка с люлка с пространство като къщичка под пързалката, но стояха в хола и винаги под наблюдението на възрастен.

# 542
  • Мнения: 10 598
Скрит текст:
Малко снимки на каквото успях да заснема,защото стаята е разделена на две части и не мога да я заснема изцяло. Понаредих, но още ще пренареждам. Ще добавям още неща, нещо не ми достига. Нещо не мога да преценя какво да сложа като аксесоари и акценти, мъжо не харесва свещника. Само местя и премествам. Цветето искам някак да го сложа на стената отпред да изпъкне,но няма къде, защото има огромна библиотека,скрин и още една билиоткета,масички на детето и куп неща...и не знам, някак как да ги наредя.
Цвета обаче мнооого ми хареса. Но малко възглавниците и вазата не са точно същия цвят. Също мисля златната китка да я заменя с такива пухкави в петролен цвят, има ги много красиви.

[/url]
Цветът е заспал с ламината и касите на вратите. Браво! Добави нещо жълто и ще видиш как ще светне стаята. И, не е нужно възглавничките и вазата да са в същия цвят. Така са добре.

# 543
  • София
  • Мнения: 1 255
Какво мислите за тези интериори? Как ви се струват, като цялостно усещане? Като цветове, настроение, уют, обстановка? Обмислям такъв стил и цветова гама за обзавеждане на апартамента ни, но нямаме много опит...


Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 22:32 от Д0Д0

# 544
  • Мнения: 6 149
На мене по-дразнещи и неприятни от вертикалните щори са ми венецианските и с такъв кеф ги изхвърлих преди много-много години.
Хареса ми трансформиращото бюро, че това ми е предстоящо, но за нещастие не са го направили скринчето така към нашето трансформиращо легло.
Видях назад, че се препоръчват малки легла до 140 см и че до трети клас може да се ползват. Моята госпожица е на 5 и висока 120 см, още от преди година е вече на голямо /180 см/ легло, защото в краткия вариант на трансформацията пръстите ѝ опираха таблата. Така че, аз пък препоръчвам да ги направите отсега в по-голям размер, освен ако не искате да сменяте обзавеждане през 1-2 години.

# 545
  • Мнения: 493
Дамата, която търси съвети за детската стая не уточни възрастта на децата, но щом ще се налага да спи възрастен, предполагам, че са много малки. От личния ми опит, направихме детска стая преди да се родят децата с легла с размер на матрака 140см. Ползвахме ги до началото на втори клас т.е. 8 години. През 8г. е съвсем нормално да се прави подмяна на обзавеждане, когато става въпрос за деца, които от новородени са станали ученици. Затова, на първо време, когато е важно да има пространство за игра, мебелите може да са по-малки. Разбира се, може да се направи на новородени или 2-3 годишни направо стая за ученици и тийнейджъри, но за мен не е добро решение, а може да бъде опасно (остри ръбове, мебели за катерене и падане, телевизор за чупене).
Ето серията мебели за нашата детска стая, като имахме още едно легло. Дизайнът се е попроменил. Имахме момичешко само с Лола и момчешко само с Бъгс. Леглата стават за бебешки, защото имат степен на повдигане на матрака. После се махат решетките и таблата откъм краката и се трансформират лесно в детски:



По-дразнещи от вертикални са ми хоризонталните алуминиеви щори Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 23:46 от EdeIweiss

# 546
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз пък по повод детска стая бих препоръчала да не се отказвате от бюро. Тази година ми се наложи по спешност да купувам бюро и компютър за първокласник.

# 547
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Мис Каролин Бингли, свеж интериор, може би масичката ще е по-добре да е със заоблени форми, може пак стъкло, но нещо бъбрековидно вместо правоъгълник. Не се вижда цялата стая, но ми се струва че липсва нещо за височина и ъглите стоят празни. Там където е бялата масичка би могла да застане висока лампа например.

Д0Д0, първите два показани интериора са американска имитация на европейски стил, може би и третият. Най-горният е доста остарял. Вторият прилича на онези картинки с които с които се рекламира стока в магазин - купете си нашата ваза за 9.99 и възглавнички за 11.99! Шаби-шиково нещо, ама с конфекция. Третото е имитация на англиски стил средна класа, подходящо е за стаи южно изложение и по-големи помещения, иначе няма как да развъртиш прахосмукачката Smile

# 548
  • Мнения: 39 322
Додо, такъв интериор бих харесала, ако съм в някой хотел. А за дом- бих го направила, ако имам достатъчно просторни стаи. Няма да ми хареса, ако хол/всекидневна са в този стил, а другите стаи в  различен стил и концепция.

# 549
  • Мнения: 18 555
Додо на мен много ми харесва такъв интериор-меки, нежни, светли цветове. Аз си падам по-повече цветни и ярки, но пак ми харесва, носи уют.
Много са възглавниците, да.
И на мен така ми се струва. Освен това не оцелих съвсем цвета на стената, и възглавниците са малко по-различе нюанс. Свещнкк фо шробвах на масичката бялата и не ми харесва.
Ще пробвам идеята с жълто😊

# 550
  • Мнения: 5 690
Аз си мислех, че офисите щори са ония вертикалните, алуминиевите.
Сега нали има едни нови: перде щора. Мисля, че стоят много добре. И са подходящи за хол.

# 551
  • Мнения: 9 780
На вертикалните щори най-много ме дразни тракането, като подухва въздух при отворен прозорец. Също и това, че трябва да дръпнеш, за да отвориш прозорец. Няма вариант, както при роло или плисе, да отвориш частично отгоре или отдолу (двойният механизъм го има само при плисето, мисля), или изцяло.  От ползваните в офиса щори, вертикалните най-бързо се развалят - падат парчета, късат се тези верижките с топчетата, които държат платната едно за друго. Дограмата трябва да е съобразена с наличието на корниз при вертикалните.
Но подкрепям мнението, че всичко е въпрос на лични предпочитания и усещания. Един и същи цвят на щорите (платно) могат да бъдат с различни механизми.

# 552
  • София
  • Мнения: 1 255
Мисля цялото жилище да е в такъв стил. Много уютно ми изглежда. Не знам до колко е актуално обаче.

# 553
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Нещо подобно на първата снимка искам, но за къща. Ще видим какво ще се получи За сега само кухнята ми е ясна. Нещо подобно.

# 554
  • Мнения: 9 180
DODO
Първата снимка спада към Френски провинциален стил тази година е хита !
Но, си трябва пространство тъй като мебелите са по "тежки" и имат нужда от такова.

Общи условия

Активация на акаунт