Ех, Канада- бъдещи и настоящи Мами- част 8

  • 18 294
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 398
Поздрави и от нас!!!
Снеже, не е ли все пак най-добре да се пусне пост в отчетната тема на момичетата от движението с нашите предложения и те да кажат кое е най- доброто. Все пак нали целта е да сме полезни, че ще ми е малко тъжно ако не оцелим с покупките. Идеята ти е страхотна и те поздравявам още веднъж, че поде тази страхотна инициатива    Hug

Крисмами
, в Хъл сме. Нали ще се обадите да се видим като идвате насам. Ще ми бъде приятно да се запознаем наживо. Пък може и една визита в музея да спретнем и аз не към го виждала още. Embarassed

Йони, дано на малката да й мине. Желая всичко да е наред! Софи днес беше в добро настроение след градината, смя се и закача много с нас. Яла е там добре, играла си е около децата, но пак е имало проблеми със спането. Спала е 30 минути за цял ден - събудил я е телефонът Close

Калида,
иначе не й тече нослето вече. Явно е нещо временно. А да те питам Дана събужда ли се често нощем и иска ли да я кърмиш. Софи го прави често и се питам на какво се дължи  - тоест може би е нормално за тази възраст, но дали с времето това явление отшумява. newsm78

Приятна вечер на всички!!!


Ееее, и как забравих да се похваля, че ни проби трето зъбче, за първи път отгоре

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 04:45 от Poupon

# 226
  • Мнения: 3 932
Снежи, аз съм по-скоро на твоето мнение (и на няколко др. мами) да се купят от доларамските комплекти фолумастри, войничета, колички, лакомийки, балони, парти аксесоари, там има и коледни книжки...смятам, че това е. което кара да блестят детските очи, нека с тези пари подарим на децата празник, а за по-практичните неща да се организираме по-късно. Свекито ще идват тук и съответно ще пътуват за Бг към края на януари, така че ще пратим багаж по тях (няма проблем никакъв).

Какво мислите...

# 227
  • Мнения: 327
Здравейте момичета,
Аз мисля, че парите могат да се разделят на две - за разни нещица от Доларама и за кеш пари, с които да се купят някои неща от БГ. Все пак в БГ също има  фирми, които да продават качествени неща. Ето например защо да се изпращат шампоани Гербер оттук след като има бебешки шампоани и на БГ производители. И то не са лоши а и са по-евтини от Гербер, което предполага, че могат да се купят по-големи количества.  Аз доколкото си спомням имаше Тео- бебе и ощи други марки.
А освен това по това време се организираше в НДК /Произведено в БГ/ и там също могат да се купят различни неща, а скоро там ще има и Коледен базар. Аз миналата година на едно от тези изложения купих доста бебешки дрешки и то на добра цена.

Хайде лека нощ от мен!

# 228
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Момичета, на този линк можете да видите най-често посещаваните от ДБМ домове и от какво имат нужда децата в тях:
http://fdbm.org/site2/content/view/16/32/lang,bg/
Днес през деня ще обобщя предложенията ви и ще решим какво да правим.

# 229
  • Мнения: 1 370
Здравейте Мацки!
Сигурно ще ви изненадам с моето включване, което наистина е странно и неочаквано след толкова време. Имам толкова да ви разказвам, че незнам от къде да започна.
Най-важното е, че вече имам ежедневен достъп до компютъра си и се връщам към предишният си начин на живот, който беше свързан с вас.
Извинете ме, че не успях да прочета постингите ви, това ще го направя довечера. Сега съм на работа, за която не съм ви казала.
Наистина имам много да ви разказвам.
За сега само ви поздравявам и ви пожелавам приятен ден. А като се прибера ще ви напиша за промените в моите дни.

Макар и за кратко, но съм много щастлива, че съм пак сред вас Heart Eyes Hug  bouquet

# 230
  • Мнения: 2 959
Снежни и сърдечни привети, Канадски Момичета!

...но съм много щастлива, че съм пак сред вас ...
Чочка, липсваше ни, и много се радвам че вече нещата при Вас се подреждат. Дано Ти остане време довечера. Започна ли курса, как е Ерик в новата градинка и още много, много въпроси, но довечера, нали?! Heart Eyes
Дот, съжалявам за недоразумението, наистина смешно е! Моя е грешката! Целувки за Буби и погалване по коремчето! Hug
Пупонка, за нощното кърмене, надживява се. От време на време се буди, но това са периоди свързани с ново зъбче или някакво неразположение, но на мен не ми е проблем защото спим двечките заедно. Честито Ви ново зъбче на Софийката.Hug
МИНЕрВА, Ти докъде го докара с дипломирането? Как е Дамянчо, харесва ли Му в градинката? Hug
Крисимам, как сте с Криската? ти подаде ли док- ти за ясла, или още избираш?
Поздрави за Монтреалските Момичета- Йонката, Тути Фрути, Щастливчето, Радостчето, Шеметно невероятната Бременелка, Мимката, Мери Джейн, Флаш/ Ели===/. Hug
Поздрави и за Онтарийските Момичета- Ниара, Снежи, Кивито, Гаргамелчо, Силви, Нади, Краси, Писанката, Гери, Каролинка, Силвия-Алексис, СуйтиП, ЕлиС. Hug
Дензълче и Мамамаша, как е в красивият Ванкувър? Hug
Холи, чакаме Те Мамо от Калгари да се включиш! Hug
Поздрави и на БГ Момичетата- Дидолинката, Дивианка, Миленката, Хезитант, А- Тита. Hug

Лек и приятен следобяд, Момичета!

# 231
  • Мнения: 210
Здравейте мам4ета какво правите в този дьждовен ден?

Снежи видях линка който си дала,НЕКА И ДРУГИ ДА ГО ПРО4ЕТАТ , за мен нуждата от ПАМПЕРСИ,ФОМУЛА И ДЕТСКИ ХРАНИ ми се вижда  много по-голяма отколко предлаганите от вас десери и разни дреболии от доларамата.
Много е по-важно децата да са нахранени и сухи отколкото да се позабавляват за 15-на минути.
Незнам защо дьржите да им се купят неща и без които могат да минат.

Лек ден на вси4ки.

# 232
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здрасти дами и мадами! Laughing

Влизам, колкото да напиша два реда, щото нищо съществено нямам за казване. Едно и също при нас - от работа в къщи и от къщи на работа. Почивните дни по молове или гости. ooooh! Скукааа. ooooh! Ама понякога е по-добре така, викам аз. Wink

Голяма дискусия сте подели относно харченето на парите. Няма никакви претенции в тази насока, каквото и да решите все ще е добре мисля си аз. Peace

Гери, като си отидат гостите дрънни един телефон, че ми домъчня бе. И аз не смея да звънна, че у вас голямо текучество; пък като няма никой, вие сте по света и у нас. Laughing

Чочо, приятно ме изненада с влизането си. Hug Крайно време беше. Чакам подробен отчет за последните месеци. Hug

Ми май се изчерпах. Embarassed Целувки на всички мами и дечица, еспешъли на най-новите ни попълнения! Heart Eyes

# 233
  • Мнения: 3 932

МИНЕрВА, Ти докъде го докара с дипломирането? Как е Дамянчо, харесва ли Му в градинката? Hug


Мерси за вниманието  Hug, допломирането е в разгара си и нямам минутка свободна между у-ще, работата и момчетата, не че се оплаквам  Wink
А Дамянчето няма грам проблем с градината, даже вече ни командва на френски-добре, че го разбираме...

Поздрави на всички!!!

# 234
  • Мнения: 2 959
Гери, лек полет на свекърите утре! Hug

# 235
  • Canada
  • Мнения: 277
Пупонка, радвам се за твойта сладуранка. Ще свикне и със спането там, трябва й още малко временце.
Йони е ве4е по-добре, изписаха и помпи4ка за астма със инхалатор....само не ме питайте как успявам да й пръсна ooooh! Такава борба и такъв рев...не е за приказване. Ве4е по4ти не кашля Praynig
4о4ка най-после се появи. Ве4е си мислех, 4е сте заминали някъде на по4ивка-толкова съобщения ти оставих Hug
Лек ден от мен!

# 236
  • Мнения: 88
Здравйте на всички Hug
включвам се за малко докато Дими спи защото после няма да мога да се добера до компа.
Снежи каквото и да вземете за дечицата при всички случаи сте бъде радост за тях.Аз подкрепям идеята за лакомства, джунжуриики а сащо и храни Hug
Калида благодаря, че никога не ни забравяш поздрави за теб и Дана сладура Hug
Yони как е сега малката тиквичка Simple Smile
да ви кажа , че и ние с Дими от вчера сме с такава помпичка за инхалация. ooooh!
Наистина както казва Йони голям зор докато го накарам да диша през нея.Но да се надявам , че скоро ще спре да кашля Praynig
Приятен ден мили момичета  bouquet

# 237
  • Мнения: 1 370
Здравейте слънчеви момичета, в дъждовна Канада!
 Heart Eyes Hug  bouquet
Вчера нямах грам сили да седна пред пс-то и затова денс ми е първата работа, да си побъбря с вас.
Калидка, все си толкова мила, благодаря ти, че ни си ни забравила Hug Heart EyesПрегърни малката Дана-сладурана, която е изписна направо.
Наденце и нас ни тресе, вашата скука, а и сега какво ще правим зимата не ми идва на ум.

Ами май е време на кратко да се отчета за времето, което прекарах без вас.
Нямах достъп до компютъра си, защото искахме да помогнем на наш познат за 1 вечер. Той си замина за Бг и когато трябваше да се върне ми предложи да ми донесе багаж от родителите ми. Аз се съгласих, ама то всичко си имало цена. Каза ни да го посрещнем на летището и като се качи на колата, си тръгна сега в понеделник. Помоли ни да остане да преспи 1 нощ в нас, а в действителност това бяха цели 2 месеца. Беше окупирал стаята с компютъра, където ние не бяхме допускани, без значение, че това е нашата къща. Неприятна ситуация, но важното е, че приключи. Лошото е, че след 9 дни се връща в Канада и ние от сега се удим, къде да се покрием,  за да не се настани пак на топличко за цялата зима. Свършвам с тази тема, защото пак ще се ядосам.

Ерик се чувства много добре в новата градина. Но в главата му е вече съвсем голяма мешавица, защото 1 ден са на английски, 1 ден на френски. Много е смешен, защото в едно изречение използва думички от 4 езика и всеки път го казва по различен начин. Докато го разберем е някакъв ад. Не може все още да говори добре, но се надявам, че скоро и това ще стане. Все още е доста палав. Купихме вече костюм за Хелоуин, който много му харесва. Това е общо взето за него.

Моите преживявания с работата бяха големи. Работата в кейтеринга си продължава, но исках и да започна нещо ежедневно, докато си оправя дипломата. Една приятелка ми предложи да ме направи супервайзор на камериерките в Мериот хотел. Но първо ми каза, че една седмица ще ме сложи на тренинг, за да разбера след това какво трябва да проверявам. Минаха 2 седмици, и аз я питам, какво става, аз не иска да работя като камериерка. И тя ми отговори, че вече няма нужда от поста, който ми е предложила и по-добре да съм си 4истела стаите. Взех си чантата и да ме няма. Много ми беше неприятно, защото сме добри познати, а това за мен си беше 4иста лъжа. Тя жената просто е толкова на зор за работна ръка, че на всички така е казвала, само и само да има някой да й свърши работата. Така се приключи.
Два 2 по-късно мъжът на свекърва ми, ми каза 4е има предложение за мен, което аз приех. Сега работя в неговата компания, заендо с Дани и ми е много хубаво. Счетоводителска работа е, правя баланса на шофъорите след патуване, много е спокойно. Но се появи следващ проблем, който го създаде свекърва ми. Защо мен е взел на работа, а не дъщеря й, която е 4 месеца в БГ и ще си дойде за нова година. Всяка вечер му дудне и аз сега се притеснявам, човека да не започне да сажалява, че ми е предложил този пост.
Та винаги при мен хубавите неща са свързани с неприятнотси.
Не съм почивала не си спомням от кога, но не се оплаквам, просто ви споделям.
Нямам време да си погледна къщата, а любимата ми градина е ад. Купила съм пролетни цветя, но дали ще ги засадя, не ми е ясно.
Даже Дидка си е заминала и аз разбрах от форума, за което много сажалявам. Неможах да си ги гушна кой знае кога пак ще ги видя.
Вече усилено се подготвяме да изпратим покана на майка, да дойде малко при нас догодина лятото.
Сигурно изпускам много неща, но тези са главните.

 Искам да ви се извиня, че не можах да прочета всичките постинги.
Единственото, което разбрах е че сте събрали пари за дечица в БГ. Искам и аз да се включа, като се надявам че не е късно. Снежи, моляте ми пиши как мога да го направя това.

Габи, моляте не ми се сърди. Чух ти всички съобщения, но вече беше доста късно. Точно миналата седмица, не сме се прибирали в къщи. От работа ходихме на вилата всяка вечер, защото свекървата беше там с бабата и дядото. Те си заминават и ние трябваше да поседим с тях. А и тук не ми се седеше. Ще се чуем да се видим задължително. Изпуснала съм много за Йонито, но ще ми разкажеш подробно като се видим.

Краси, много се радвам, че Раян вече е добре. Мога ли с нещо да помогна със скейборда Wink

Скъпи ми приятелки дано не ви досадих с моя постинг.
Няма вече да ви казвам, че ще пиша всеки ден, защото когато го направя и после ме няма с месеци.
А сега отивам да чистя, след гостуването на нашия не толкова добър познат ooooh!
Въпреки дъждовното време ви желая много слънчево настроение Heart Eyes Hug  bouquet

# 238
  • Мнения: 636
Гери, лек полет на свекърите утре! Hug

Благодаря Калида, много си мила, че се сещаш!  Hug

Леле, Чочи, то преживявания, то чудо  ooooh! А този - голям нахал  #Cussing out И на свекърва си "случила"  ooooh! Дано всичко се нареди и да запазиш хубавата си работа, или да намериш още по-добра  Praynig Все пак ще имаш опит и можеш да кандидатстваш за същата работа на друго място.

Наде, и на мен ми липсвате  Hug Не сме се виждали от пролетта  Sad Ама нали сте много работни  Outta Joint  Работите ли през уикендите вечер? Я аз да звънна, да се разберем като хората  Laughing

Писанке, и ти се загуби  Whistling Бързо на отчет  Mr. Green

# 239
  • Мнения: 2 959
Привети и от нас, Канадски Момичета!

...Незнам защо дьржите да им се купят неща и без които могат да минат...
Кивинце, никой на нищо не държи, просто предлагаме. А и на повечето домове пише че наред с необходимите и неотложни дайпери, храни, дрешки, дечицата са любознателни и игриви и биха се радвали на всякакви лакомства, книжки, игри/ балончета, топки/...А сега тук е момента за хубави шоколадови изненадки на изгодни цени. Права Си че другите неща са неотложни, но при ограничения на ръчен багаж, пакет с дайпъри и кутии с формула едва ли ще стигнат за нещо. За дайпърите и храните не мислите ли че в БГ ще има добри цени за тях? Снежи, ти последно писа за хубави детски пюрета на Овко, Ганчев...на приемливи цени, адаптирани млека също има, дайпърите в отчетната хвалят доста Либеро, а също и Памперс, не е ли по- добре за тях просто парите да се изпратят? Просто разсъждения, давайте и Вие! Целувки за Кими! Hug
Чочка, наистина доста сериозна БГ пречка Ти е стояла на пътя за нас! Но ни липсваше с твойте страхотни постинги. Честита ти работа, и дано както Гери Ти е писала да успееш да се пребориш с Маминка и сериозната конкуренция на Зълва Си. Успех с градинката, отдай й заслуженото все пак, намери време да Си доставиш това удоволствие. И дано да успеете да поканите Майчето да Се порадва на сладкото Си внуче. Hug
Йонка, дано наистина таз помпичка помогне на сладката Ти Звездичка. А Тя астма ли има или просто за облекчаване на кашлицата? Hug
Мимката, дано и Вие с дими се преборите скоро с таз досадна кашлица? от настинка ли тръгна при Вас? Hug
...допломирането е в разгара си и нямам минутка свободна между у-ще, работата и момчетата,...
МИНЕрВА, не ти трябва да благодариш за вниманието, а ние, че въпреки забързаните обороти на които живееш все пак не ни забравяш. Успешно дипломиране, лека и спорна работа Майче! Целувки за малкият Ти франкофон- Дамянката! Hug
Гери, няма ли да Ти липсва Маминка с нейните вкусни кулинарни изкушения, две седмици не бяха ли много малко да Се порадват на розовата Си внучка, или бизнеса непозволява повече? Hug
Крисимам, къде Се загубихте с Криската?
Дидолинке, очакваме скоро да намериш време и за нас!
Каролинка, как сте с Мони?

Лек и хубав следобяд Ви желая!


Общи условия

Активация на акаунт