212 супергероини в локдаун. НЕМСКАТА тема

  • 21 881
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Чета че има голям натиск за прекратяване на локдауна от 15 февруари. Такива мнения идват отвсякъде, включително и от управляващата коалиция. Конкретно говорят за отваряне на магазини и услуги в средата на февруари, а за заведения и хотели в средата или края на март. Половината германци вече смятат мерките за силно преувеличени и процентите в тази посока постоянно се вдигат. Лашет пак се изцепил. Здравето било по-важно от образованието. Все едно да кажеш, че ягодата е по-червена от пържолата.

# 61
  • Мнения: 6 528
Ние получихме мейл от едната гимназия по повод промяна на условията при доброволно повтаряне на клас - родителите трябва да го решат максимум до седмица след оценките за първи срок, повтарянето няма да се отрази в досието на детето и още други неща, които не дочетох, защото много се ядосах.

# 62
  • Germany
  • Мнения: 7 987
родителите трябва да го решат максимум до седмица след оценките за първи срок

Е, това пък защо? 2рият срок не го броим или какво? Аз да си призная се опитвам да навия големият да повтори 10ти клас, за да му е по лесно в 11ти и 12ти и защото смятам, че с това онлайн никакво обучение изпуснаха много и няма да са добре подготвени, но той и дума не дава да се издума...

# 63
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Може ли да пуснете линк за онлайн аптека или нещо подобно, за да поръчам маски? В Амазон само някакви китайски продавачи ми излизат и започвам да се разколебавам да поръчам оттам. А може и някаква онлайн книжарничка, че пособията ни се нуждаят от освежаване. Постоянно се търсят моливи и гуми из къщи.

# 64
  • Мнения: 6 528
Всъщност Мони, чисто тактически по-добре е доброволно повтаряне на 11ти, не на 10 клас. Преди ковид-времената доста деца го правеха.

Да, странно ми се види повдигане и натъртване на темата за доброволно повтаряне баш сега. И ми навява неприятни размисли.

# 65
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз съм ползвала medpex.de цените са добри, но малко е бавна доставката.

# 66
  • Мнения: 5 262
Егати гадовете. ДА бързат родителите да решат. Толкова е лесно. Няма да се получи. Хората ще си решават докато поискат. Ще видите.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 18:09 от bella_ciao

# 67
  • Мнения: X
Маски поръчах от Real, а канцеларски материали поръчвам от Stabilo.

# 68
  • Мнения: 9 406
Какви маски се търсят? И аз поръчах хирургически от real, ама ще дойдат между 30 януари и 15 февруари. Да видим. В едната гимназия написаха, че заплашените от повтаряне или изгонване ше получат документите по пощата, в другата - ни вопъл, ни стон, а там повече ме интересува. Всички написаха, че свидетелствата ще ги дадат след отваряне та училищата.

# 69
  • Мнения: 5 262
да. основно на оценките от преди Коледа и за след това ще се оценява работата на детето - да участва редовно, да няма отсъствия, да предава всички задания навреме и добре и прилежно направени  и т.н.
Имахме в четвъртък родителска среща.

Маски има на buecher.de там не се плаща доставка. От там взимам книги и с тях са доста бързи при доставката. Снощи в Мюлер имаха доста маски. Нямаше наплив/

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 19:37 от bella_ciao

# 70
  • Germany
  • Мнения: 7 987
Аз не разбирам. Винаги ли до сега се е решавало 1вият срок? Каква е логиката?
Мьос, ще споделиш ли размислите си, моля.
Маски сме поръчвали до сега от Амазон. От аптеката купих веднъж, уж сертифицирани, китайски и миришеха ужасно...

# 71
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 485
За FFP2 маски може да проверите в Едека, сега четох в групата на нашия град, че там имало 20маски за19,80евро.

# 72
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Благодаря! За тези ФФП2 питам, че нямаме. Te всъщност мединицински клас ли са?

# 73
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Намерих случайно ффп маски, германски на Медизана, 5бройки /9,99 € с удължител-кукичка отзад в ДМ.

# 74
  • Мнения: 11 327
В нашия Лидл имаше fpp2 маски в единични опаковки по 0,99€

Общи условия

Активация на акаунт