АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 7

  • 18 077
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 004
Странно ще е тези колики да приключат изведнъж, когато започнах да го храня с АМ.
Не знам дали бих си го причинила отново кърменето.
Честно казано всичките ми познати и приятелки казаха, че са се родили, когато са спрели да кърмят.
Не искам да засегна кърмещите, но аз поне не възприемам това кърмене на всяка цена и до късна възраст- 2-3 години примерно. Че и по-големи съм виждала...
И преди да имам дете, и сега, не мога да възприема за нормално дете, което има зъби и може да яде пържоли, да си търси и гърдата, за да суче.

# 736
  • Мнения: 118
Всеки с мнението си, за мен кърмата е най-добра и не може да се сравнява с никакви изкуствени млека. За съм и за дългото кърмене, грешно е да се смята кърменето за източник само на хранене. Кърменето е специална  връзка между майката и детето. То е безусловна любов и близост. Само в България го има това да гледат с упрек майка която кърми а детето й е на 2-3 години. В другите държави това е нещо естествено. И смятам да кърмя момичето ми докато иска ако ще и на 3  години да е. Доста материал съм изчела от психологична гледна точка защо е хубаво дългото кърмене. И независимо че първия месец беше доста труден и болезнен за мен си заслужаваше, тези очички, усмивка и ръчички как се сгушват в теб и как се храни, заспива и успокоява. Честно да си кажа не мога да си представя ако не кърмех как в моменти на безпокойство у малката щях да се справям защото като й дам гърда тя веднага се успокоява.
Така че никой не може да ме убеди в обратното още повече да се чувствам зле от факта примерно че искам да кърмя детето си 2-3 години. 😀

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 467
По темата за кърменето няма да се изкажа, макар че имам мнение, което си поддържам вече 10г. На смесено хранене са и двете ми деца - точно така искам и се чувстваме чудесно.

kitty_ желая повече да не ти се случва и каквото и да решиш - ще бъде най-правилното Hug

k.all.mar - аз купувам тиквички от магазина, не се притеснявай толкова, все пак минават термична обработка.
Добавям по няколко парчета в повечето ми смески.
Бях купила готово пюре картофи + тичвички /Бебелан/ - отврат, опита го и го изхвърлих.
Домашните много ги харесва, вкуса им е доста различен, имат и приятен аромат.
Купила съм му и няколко готови пюрета, очарована съм от Слънчо и едно пащърнак+картоф на Ганчев.

След обед му правя каша /ориз, елда/ с няколко лъжички плодово пюре, което също си приготвям в уреда.
Много вкусно става, ако остане в купичката му го дояждам Blush

# 738
  • Мнения: 733
Темата за кърменето малко ми напомня на тази за раждането Simple Smile Със сигурност всеки си има мнение, а понякога и не зависи от нас какво ще се случи.

Предложих консултант по кърмене, защото мисля че повече разбират от регулация на гърдите и имат повече опит от тези в болницата, които ѝ казват че няма какво да се направи Confused пък дали ще продължи с кърменето е въпрос и на личен избор.

Ние сме на смесено хранене. През какво съм минала тези месеци само аз си знам. Извадих си и плюсовете и минусите.

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
Аз тия тиквички все ги забравям , добре че вчера взех една , та да сложа в пюрето Simple Smile
Аз също правя само домашно пюре и съм доволна- малката всичко си изяжда и поне знам какво съм сложила вътре.
Да попитам- слагате ли някаква мазнина в пюретата? Аз още нищо , но се чудя дали да не слагам съвсем малко рапично олио??? Съвети???

За кърменето - не беше за мен, цедях се, давах... така продължи 2 месеца и половина и просто спрях да се цедя. Трябваше няколко дни в седмицата да работя, мъкнех помпата в офиса, изобщо големи организации. Та за мен беше по- удачен варианта да минем на АМ. Но ако нямаше спешна нужда да се върна на работа определено щях да опитам да кърмя до 6 месеца поне.
Сега за връзката при кърменето наистина е специална, но това не значи, че майка, която не е кърмила не си изгражда връзка с бебето. Или че дава по- малко любов и близост.

Всичко друго е въпрос на възможност и избор , важното е да са здрави малките сладури и да растат щастливи.

# 740
  • Мнения: 7 898
Розмари, естествено ме кърмата е най- добра, но когато вече има зъби е по- добре да не се кърми. Всеки вторник гледам как се вадят по няколко зъба ( дори и 8!!) на деца, които още нямат и 4 години! Говорила съм със денталните хирурзи и ми казаха, че един от факторите за развалени зъби в такава ранна възраст е кърмене и изобщо пиене на мляко до по- голяма възраст. Особено нощнуте хранения за успокояване, след които няма как да измиеш зъбите на детето.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Lore.lay - ако намериш рапично олио, чудесно, слагай от него по няколко капки. Аз не намерих и слагам слънчогледово олио или зехтин по 3-4 капки. Питах педиатърката, каза че няма проблем. Хубаво е при само зеленчуково пюре да се слага мазнина, така по -лесно се усвояват зеленчуците, пък и е добре против запек.
При месните пюрета и при тези със жълтък няма да слагам....но още не съм ги въвела.

# 742
  • Мнения: 443
И аз всяка нощ ставам в 3 да се цедя, а детето ми спи по цяла нощ още от болницата 😃 Определено е кофти това ставане, ама се свиква. Не знам защо започнах да складирам и все да имам мляко, супер се напрягах. Накрая изкъпах малкия с всичко, което имах по фризера, изчистих хладилника от млека, взех си едно АМ и си казах, че ако някой път ми потрябва мляко, винаги мога да си направя. Много освободена се чувствах 😃
Иначе аз бях най-голямата противничка на кърменето, мислех още от болницата да приключвам с всичко това. После получих много сериозен натиск от родата на мъжа за кърмене, което тотално ме срина и едва имах мляко в началото да храня бебето, беше на смесено. Сега, половин година по-късно се чувствам чудеснищо, че го кърмя и ако имам второ, със сигурност пак бих кърмила. Нямам никакъв дискомфорт, много ми е приятно от емоционална гледна точка. Но за мен също не е на всяка цена. В началото и аз имах постоянни запушвания и се оправяха под душа, но ако бяха продължили, със сигурност щях да съм приключила. И за раждането, и за кърменето съм на мнение, че на първо място трябва да се постави комфорта на майката. Аз съм отгледана с АМ, бих казала, че се разболявам крайно рядко, така че не знам доколко това играе роля за имунитета на човек в бъдеще, макар че имаше някакви изследване, което казваше именно това, но го поставям под въпрос. Но от мой личен опит мога да кажа, че докато кърмех малкия, той изкара 2 леки настинка с по 1 ден неразположение и ковид без никакви симптоми, дори и температура. Не знам дали това е спомогнало... И друг голям плюс на кърменето... Че малкия яде по 30 минути на ядене, което е моето време за почивка 😃 Иначе и аз съм против дългото кърмене, знам че в белите държави е нормално, но просто не мога да възприема 3-годишно, вече голямо, говорещо, нагъващо кюфтета да суче и да ми дърпа бузата (била съм свидетел, много гадно). До година и мъничко е моят максимум, ама не се знае, де. 😃
Иначе от утре почваме месото. Искам и ябълка да му дам, ама ще опитам да е в биберон, да си го смуче.
Вчера иначе адски ме ядоса, много рева, дра се, супер му се развиках и го оставих в креватчето да си реве. Стана ми тъпо, ама просто по цял ден е само с мен и в един момент изпушваш... А главата така ме болеше, както не е от мнооого време, прибегнах чак до хапчета, които пия в много редки случаи. Днес е душичка.

# 743
  • Мнения: 737
Аз тия тиквички все ги забравям , добре че вчера взех една , та да сложа в пюрето Simple Smile
Аз също правя само домашно пюре и съм доволна- малката всичко си изяжда и поне знам какво съм сложила вътре.
Да попитам- слагате ли някаква мазнина в пюретата? Аз още нищо , но се чудя дали да не слагам съвсем малко рапично олио??? Съвети???

За кърменето - не беше за мен, цедях се, давах... така продължи 2 месеца и половина и просто спрях да се цедя. Трябваше няколко дни в седмицата да работя, мъкнех помпата в офиса, изобщо големи организации. Та за мен беше по- удачен варианта да минем на АМ. Но ако нямаше спешна нужда да се върна на работа определено щях да опитам да кърмя до 6 месеца поне.
Сега за връзката при кърменето наистина е специална, но това не значи, че майка, която не е кърмила не си изгражда връзка с бебето. Или че дава по- малко любов и близост.

Всичко друго е въпрос на възможност и избор , важното е да са здрави малките сладури и да растат щастливи.

Аз слагам 1-2 капки рапично масло на Хип.
А на плодовите слагам с връхчето на лъжичката кокосово масло.

# 744
  • Мнения: 132
Да попитам- слагате ли някаква мазнина в пюретата? Аз още нищо , но се чудя дали да не слагам съвсем малко рапично олио??? Съвети??

Бях тръгнала да купувам био зехтин, но в нашия магазин намерих Био рапично олио на Хип и сега слагам по лъжичка в пюрето.

Цитат
Всеки вторник гледам как се вадят по няколко зъба ( дори и 8!!) на деца, които още нямат и 4 години! Говорила съм със денталните хирурзи и ми казаха, че един от факторите за развалени зъби в такава ранна възраст е кърмене и изобщо пиене на мляко до по- голяма възраст. Особено нощнуте хранения за успокояване, след които няма как да измиеш зъбите на детето

Т. е. майките на тези дечица споделят, че са кърмили дълго и на поискване? Или това си е интерпретация на зъболекарите?

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 19:07 от Сейчан

# 745
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
За пюренцата и аз съм чувала , че се усвояват по-добре , когато им се добави някаква мазнинка. Маслото Гхи например. Още не съм пробвала, но сега гледам , че в Лидл ги има на промоция, мисля да взема.

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 21:12 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 746
  • Мнения: 854
Купила съм си био ГХИ и био кокосово масло, но още нищо не съм давала. Чудя се ГХИ или био рапично първо да дам?

Темата наистина е много спорна, колкото хора, толкова и гледни точки по въпроса. Аз мечтаех да кърмя, бях сигурна, че ще успея, но детето ми не беше на моето мнение. За 2 месеца, в които съм я кърмила, сме имали много малко наистина приятни и спокойни моменти. Не съжалявам за нищо, правя това, което смятам, че е правилно за нея. Един ден ако имам още едно детенце, пак ще опитам да го кърмя.
До сега не е боледувала, 9 кг. е и 71 см. Мисля, че добър старт съм й дала, пък как ще се развият нещата по - нататък, ще видим.
Каквото и да правим, както и да го направим, важното е да подхождаме с любов и към тях, и към нас самите.

# 747
  • Мнения: 7 898
Да попитам- слагате ли някаква мазнина в пюретата? Аз още нищо , но се чудя дали да не слагам съвсем малко рапично олио??? Съвети??

Бях тръгнала да купувам био зехтин, но в нашия магазин намерих Био рапично олио на Хип и сега слагам по лъжичка в пюрето.

Цитат
Всеки вторник гледам как се вадят по няколко зъба ( дори и 8!!) на деца, които още нямат и 4 години! Говорила съм със денталните хирурзи и ми казаха, че един от факторите за развалени зъби в такава ранна възраст е кърмене и изобщо пиене на мляко до по- голяма възраст. Особено нощнуте хранения за успокояване, след които няма как да измиеш зъбите на детето

Т. е. майките на тези дечица споделят, че са кърмили дълго и на поискване? Или това си е интерпретация на зъболекарите?
Нали не мислиш, че хирурзи ще седнат да говорят ей така ?
Има цели научни изследвания по темата!
https://pediatrics.aappublications.org/content/140/1/e20162943

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Честита 1/2г на бебе Преси на Паола Hug Сладурко, който много прилича на мама Blush
Видях, че и Methy  също имат малък празник, да е здрава малката принцеска Flowers Hibiscus

# 749
  • Мнения: 1 593
Аз взех Гхи, но още не съм давала.
Темата за кърменето... аз исках да си кърмя, но всеки ми разказваше колко приятно е кърменето. Ми извинявайте, ама не, не ми е приятно. 6м почти кърмя без да давам АМ, малкия е нахранен и му е добре, но мене ме боли почти всяко кърмене. Да, разтапя ми се сърцето като го видя как суче като котенце, и с ръчички ме пипа Heart Нооо наистина ми боли. Не съм разранена, нямам запушвания, всичко е точно, но ме боли. Все пак ще си го кърмя, аз съм инат, не съм умряла от болка. Знам, че имат жени, които нищо не усещат и евала им, дай боже всяка така.

Общи условия

Активация на акаунт