Отговори
# 915
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Ами сменяй съединителя и си карай. Какво, като е на 20 години? Да не си мислиш, че новите са по-здрави? Защо да не си заслужава? Ако колата е поддържана и прави проблеми в рамките на нормалното, какво толкова?

# 916
  • Мнения: 801
Успокоихте ме. Simple Smile Довечера пак ще я тествам из града да видя как ще е и ако нещата са общо взето добре, ще пътуваме, пък ремонта със сигурност ще се случи, въпросът е, че сигурно няма да успеем преди да потеглим.

# 917
  • София
  • Мнения: 1 181
Рено Клио 1.2 е без демпферен маховик, иначе цената щеше да е по 2. Но да възможно е да е съединителя, и може да се кара, а че не е желателно не е. Какво като колата е стара, поддържана ли е, значи си е супер.
В задръстване си е кошмар, там очите задължително в температурата, и по възможност да не е на полусъединител крака. Заради ремонтите, в час пик почти навсякъде е зле, а за Витиня в неделя думи нямам. Втора седмица подред едвам минавам, хем късно се прибрах с цел да го избегна, ами не ми се получи 😠.

Аdream какво стана при теб? Днес писах на моя майстор още е в Африка, а така ми трябва читав човек за едно кубче, дето ми създава проблеми... Свети чек, свети ESP, трупа грешки и вече трети човек ми казва, че не може да я оправи. Замислям се за час, за оторизиран сервиз на Мицубиши, или да хвана да я продадам накрая.

# 918
  • Мнения: 9 967

В задръстване си е кошмар, там очите задължително в температурата, и по възможност да не е на полусъединител крака.
А как?

# 919
  • Мнения: 2 998
Да е изключена от скорост, предполагам това има предвид Didolina. Имам познати дами, които си седят непрекъсното на педала на 1-ва.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 17:31 от ⓑⓤⓑⓑⓐⓣⓐ

# 920
  • sofia
  • Мнения: 8 950
То по-прецакващо съединителя от нон-стоп натиснат педал, няма. За дискомфорта на левия крак няма да говорим.

# 921
  • Мнения: 801
Рено Клио 1.2 е без демпферен маховик, иначе цената щеше да е по 2. Но да възможно е да е съединителя, и може да се кара, а че не е желателно не е. Какво като колата е стара, поддържана ли е, значи си е супер.
В задръстване си е кошмар, там очите задължително в температурата, и по възможност да не е на полусъединител крака. Заради ремонтите, в час пик почти навсякъде е зле, а за Витиня в неделя думи нямам. Втора седмица подред едвам минавам, хем късно се прибрах с цел да го избегна, ами не ми се получи 😠.

Точно това задръстване прецака нещата. Simple Smile В петък в едната посока, неделя в другата, днес едвам тръгвам...
Предстои ми същото приключение и този уикенд и затова съм ужасена.
Иначе, старая се да не държа съединителя, а само леко да натискам газта на 1-ва, когато трябва да тръгна. Но все пак от време на време си стоя на полусъединител...

# 922
  • София
  • Мнения: 1 181
Точно така Buba, това исках да кажа. Аз включвам 1-ва газ, изключвам и по инерция, иначе лошо, до 2-ра никъде не испях да включа. Ама и не се лепя плътно зад предния, така имам и време за реакция. Скапаните 2 км ги лазих над 2 часа и то след 21:30. И на мен ми предстои тази седмица същото и се чудя, дали да не тръгна чак след 22 и белким до 00, да сколасам да се прибера 🤔

# 923
  • Мнения: 801
Ами ние за около час, в петък попаднахме там към 7 и половина, а в неделя към 2 на обяд. Явно, че часа няма значение. Sad
Нямам възможност за по-късно тръгване, така че каквото стане. Лошото е, че ще е така поне до септември, а като знам как се случват нещата тук, може и до края на годината да откарат. Simple Smile

# 924
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Баси магистралата... бях малка и пак имаше колони, щото все нещо я правеха... по нея пътувахме, когато отивахме при баба ми.

# 925
  • София
  • Мнения: 3 184
В понеделник сутрин беше ад към София, ако някой е решил така да се спаси. Ние бяхме в другата посока за щастие, но обикновено пътуваме събота много много рано и се прибираме неделя много много късно. Така няма движение и децата спят - уин уин е положението.

# 926
  • Мнения: 4 767
Да е изключена от скорост, предполагам това има предвид Didolina. Имам познати дами, които си седят непрекъсното на педала на 1-ва.
То по-прецакващо съединителя от нон-стоп натиснат педал, няма. За дискомфорта на левия крак няма да говорим.
Дидолина, ами аз от страх да не ме освиркат на светофарите, вече така правя. Не съм я карала още на майстор, то и се чудя къде, де... Flushed

# 927
  • СИ
  • Мнения: 4 403

... Баси магистралата...


М-да...! Баси...! За последните поне 15 години не се сещам да съм минавал по Хемус (Ябланица - София) и все нещо да не е било затворено или да има някакъв ремонт по тунели или нещо друго. А по едно време пътувах доста. Тия тунели на ръка да ги бяха копали за толкова години, по-бързо щяха да ги направят. За стария път през който пускат движението понякога - думи нямам! То дупки и кратери...! Абсолютно безобразие!
Явно голямо лапане пада покрай тия безкрайни ремонти...!

# 928
  • София
  • Мнения: 1 181
Изобщо не ми пука дали ще ме освиркат, макар да имам добри реакции. Проблема е, че моя съединител заедно с демпфера и помпите в комплект са 1 500, а смяната??? Няма и не седя на педала, колата ми трябва, аз се съобразявам, така че очаквам същото.
Нелка, Благодаря за информацията за понеделник, това също ми бе вариант да тръгна към 5 сутринта, явно и това не е опция.
Тоя тунел, аз да го бях прокопала сигурно по добре щях да се справя.
А за стария път не искам да коментирам 🤐. Точно с тая кола съм адски ниска, определено не ми се минава оттам.
Имам вариант, през Петрохан, ама много завой, а съм с детето на  което и става лошо. Обаче май май натам вървят нещата.

# 929
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 760
Старият път също не е добър вариант. И там има ремонти и също има колони. След седмица трябва да докарам новата ни кола и честно казано и аз го мисля. Ниска е и не съм ѝ свикнала още и не смея да я прекарам по стария път, а Петрохан ми е далече. Вариант е рано сутрин, но ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт