Мами,посъветвайте ме да давам ли антибиотик......

  • 2 838
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Svetla1,длъжна съм да разясня: Хомеопатката при която ходя,лекува мен,а не детето !Тя не е доктор (т.е. няма докторска титла) тя е психотерапевт.Преди 20 дни ходих при нея  на психосеанс и и споменах че детето ми  много боледува.Тя предложи да ми даде капки №10 от есенциите на Бах (Ябълка май се казват) за да стимулира имунната и система да се бори.Аз само бегло и споменах за симптомите на детето без да се впускам в подробности.Тя не знае че детето сега е болно,в интерес на истината не съм я търсила....
Капките ги давам от две седмици редовно.Честно казано май имат ефект защото това боледуване премина доста по-леко,видимо по-леко от другите !
За капките които даде на мен тази жена,няма да говоря ! Тя просто спаси живота ми !
Въпросната хомеопатка се казва Екатерина Чамурлийска и е една от най-добрите в България ! Проверено и доказано !
Иначе малката е много добре,върви към оздравяване.Няма т-ра,днес вдигна само 38.8 но бързо я свали.Сега е спокойна и спинка.Радвам се че не дадох антибиотик !
Благодаря нав сички още веднъж !  bouquet

# 16
Бих те посъветвала да изчакаш за момента,но бъди много внимателна и при влошаване на състоянието на детето да включиш и антибиотик.Моят син пи въпросния Сумамед и тъй като нямаше никакво подобрение, напротив - вдигна и висока температура,веднага след това се наложи да пие и друг антибиотик.После JPто ми каза,че наблюденията и сочат, че този Сумамед не върши никаква работа.Надявам се при вас да не е така и детето да се оправи скоро.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
Близначе, радвам се , че сте по-добре. Дано скоро се оправите.  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 655
Svetla1,длъжна съм да разясня: Хомеопатката при която ходя,лекува мен,а не детето !Тя не е доктор (т.е. няма докторска титла) тя е психотерапевт.
Радвам се, че детенцето вече оздравява. Аз бях останала с впечатлението, че то се лекува при хомеопат, извини. Цветните есенции на Бах не са имуностимуланти всъщност.
Не е ли малко егоистично ти да се лекуваш при хомеопат, а да не водиш и детето Simple Smile Това в кръга на шегата разбира се Simple Smile Помисли върху тази възможност наистина, след триадата с толкова антибиотици. Чамурлийска е много добър хомеопат, справи се с боледуванията на моето дете, защо да не помогне и на твоето...

# 19
  • Мнения: 2 237
Да,права си,егоистично е  Grinning Тя ме попита искам ли да лекува и малката и аз казах че да.така че обещавам следващия път вече да я потърся.Иначе за имуностимуланта не съм се изразила правилно.... Embarassed

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да ти кажа и аз се прибирам от посещение при джипито с рецепта за антибиотик...
Обаче не бързам да я използвам.

Ако мяза на ангина, мажи гърлото със сода бикарбонат. Гадно е, ама помага. След 10-15 мин дай разреден лимонов сок, не е нужно да пие, само да си оплакне устата. Ако беше по-голямо дете можеше да прави гаргара. След малко пак сода бикарбонат (сода за хляб). Редуването на сода с киселина убива бактериите, защото те са много чувствителни към киселинността на средата.
Давай течности да пие и ако не иска друго, не насилвай.

Следи общото състояние на детето. Ако е весело и активно, дори да има Т, не е толкова опасно.
Не сваляй Т "на всяка цена". Прави масажи - без мас, ракия и прочее - само с ръце.
Аз гледам да мина и без парацетамол-съдържащи, голямото ми дете директно ги повръща и по този повод хич спрях да ги давам.
На мъничкия Т свалям с игра с вода - в едно корито го пускам да си играе да се мокри - водата си е нормално топла като за къпане, но пак охлажда.
После го обличам добре и слагам да спи - обикновено се изпотява и спада Т.

Ако при така изброените мерки детето е кисело, отпуснато, бледо, има Т - най-добре да го види друг лекар и сигурно ще се наложи пиене на АБ.
Но дано ви се размине!

# 21
  • Мнения: 1 655
Да,права си,егоистично е  Grinning Тя ме попита искам ли да лекува и малката и аз казах че да.така че обещавам следващия път вече да я потърся.Иначе за имуностимуланта не съм се изразила правилно.... Embarassed
Хубаво е, че си се решила. Моят съвет е да не чакаш да се разболее отново, а я заведи още докато е здравичка, за да може ако реши да и даде конституционно лекарство, то да е докато е здравичко.
Успех!

# 22
  • Мнения: 189
От личен опит ти казвам, че при зачервено гърло, дори и при ангина мажа малката Василена с Гранофурин. Гарантирам за бързия ефект. Нашето JP беше предписало Сумамед, аз не го давах, а упорито я мазах с Гранофурин. Давах студен чай от лайка, защото тя не понася топъл чай, а също и мед с лимони. Не зная разбира се колко е правилно това самолечение, но така се разминахме с АБ.

# 23
  • Мнения: 2 237
Svetla1,готово,записах час в петък при Чамурлийска за малката Peace

Добрата новина е че днес детето е като ново,няма т-ра,весела е .През нощта вдигна за малко 38.5 но бързо ги свали.Още и намирисва гърлото на гной,но и давам сокчета и витамин С и се надявам да се изчисти напълно.Панадол дадох само 2-3 пъти като вдигна над 39.
И се разминах с антибиотика,ура-ура ! newsm44
Честно да ви кажа мами,бая ме беше страх че действам така на своя глава,но съм била права !
Сега ще се моля мъничето да не се разболява скоро.
С две думи - не бързайте с антибиотиците !

# 24
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не разбирам защо майките от форума трябва да се питат дали да се дава антибиотик. Само в тази тема има около 20 абсолютно неверни неща, които не може да са излезли от устата на лекар. Като отидем при ГП-то само той ли говори, и как така си "излизаме с рецепта в ръка" без да знаем туй защо се дава newsm78. Настоявайте за ДИАГНОЗА! Доктора е там за да върши работа и вие му плащате, длъжен е да каже какво и защо дава, да обясни. Защото после се започва "ако мяза на ангина ...", "ако гърлото е червено ..." " не го давай докато това или онова", все неща които не е много отговорно да се оставят на субективна преценка. Особено ако точно тази тема е източник на информацията на субекта Wink...
http://www.drgreene.com/21_646.html
http://pediatrics.about.com/cs/weeklyquestion/a/100702_ask_2.htm

Повечето лекари мислят, че водите детето защото не можете да отсъствате повече от работа, защото вместо да се подобрява се влошава, защото искате да оздравее по-бързо ...
Ако не отивате за рецепта, по добре го кажете  newsm78 :
"Ако има сигурен начин да се помогне на детето без антибиотици, аз бих предпочела него ..."
"Не очаквам антибиотик при всяко разболяване, особено ако няма необходимост от него ..."
"Мисля че е просто настинка и ще мине от само себеси, просто искам да се уверя че ушите му са добре ..." нещо от този род.
В горните два линка има обяснения кои най-чести заболявания нямат нужда от антибиотици. Червено гърло не значи стрептококова инфекция, тя се установява само с тест/проба, не с поглед в гърлото. Хремата, даже и да е зелена Sick няма нужда от АБ освен ако не продължава повече от 10 дена и т.н. Това е само за да имате самочувствие да настоявате за диагноза и да знаете къде със сигурност няма да помогне. Да се изчаква и да се стиска антибиотика обаче на лична преценка кога да се даде е несериозно. Ако детето не се подобрява се води пак на лекар и се казва "Не го дадох, е това е положението сега ..." за да не става така че като изпие този който е бил за преди 5 дена да започне и този който трябва да пие за сегашното дередже.
Антибиотика не е "химия", не е отрова и не отслабва имунитета. Може да доведе до създаване на по-устойчиви щамове микроорганизми които по-трудно се третират при конкретното дете. Даден навреме, САМО когато наистина има нужда, антибиотика запазва имунната система на детето, подпомага защитните сили в борбата със заразата. Много по зле ще му се отрази ако го държите със силна инфекция и висока температура да се влачи из къщи с дни и седмици.
Другия тъмен момент - температурата. Температурата не е болест, тя помага, ок. Треби вируси, ок. "Ако вдигне 41 например ще и дам нещо ..."   #Crazy #Crazy #Crazy
Повечето бактерии и вируси се развиват най-добре при темп. 37 градуса. Хипоталамуса повишава температурата за да се бори с тях. Повишението активира и имунната система, ускорява производството на бели кръвни телца, антитела и други агенти за борба с инфекцията. Доказано е обаче, че няма значение дали температурата е държана около 38-38.5 или е оставена да играе до 41, продължителността на болестта е една и съща. Около 38 тялото все така се бори с вирусите( дори с температуропонижаващи е трудно да се свали под 38), просто липсва дискомфорта за детето, не повръща, не се обезводнява, спи нощем и се възстановява по-добре. Тук избора е на родителя  Crossing Arms.
Още нещо, фебрилните гърчове се получават не от високата температура, а от рязкото и покачване. Така че аз не бих чакала например да достигне заветното число което съм избрала, моето дете поне качва много бързо. Давам веднага щом усетя че минава 38-38.5  bowuu.

# 25
  • Мнения: 1 655
Svetla1,готово,записах час в петък при Чамурлийска за малката Peace
Peace Надявам се тя да е точния хомеопат за малката Калинка Simple Smile Пиши ако искаш как ще потръгнат нещата с лечението.

# 26
  • Мнения: 2 237
eli_c,повярвай наистина много глупости излизат от устата на лекарите !
Лично аз попитах тук дали да давам антибиотик  с ясното съзнание че накрая ще се съобразя с това което АЗ мисля  за най-добро ! И къде тогава ако не в този форум да си задаваме въпросите ?!
Просто исках да чуя и други мнения,това е .И отидох при нашата лекарка не за рецепта,а да види тя като компетентно лице до каква степен е сериозно състоянието на детето.Тя ме успокои че не е е сериозно за сега,но изписа антибиотик ако нещата се влошат.Не виждам защо трябва да се влага драматизъм  Thinking
Относно другите неща написани от теб съм съгласна 100 % Peace
Лично аз не се страхувам от температурата,знам че това е начин организма да се бори.И знам че антибиотиците не сриват имунната система,поне когато се дават разумно де.
Така че благодаря много за информацията! (макар че  все пак пишещите тук не сме чак толкова прости че да не ги знаем тези неща)
Важното е че детето ми вече е добре,хубаво стана че не дадох антибиотик.
Благодаря на всички които отделиха от времето си да ми пишат,подкрепата ви е много важна за мен !  bouquet
Лично аз с това приключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт