Дискова херния - 20

  • 54 198
  • 728
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 303
Другата седмица имам час за скенер. Толкова ме е страх, че само това мисля.
Няма нищо страшно. Самото изследване не е нищо особенно, а ако се притесняваш за резултата.....недей. Няма страшно, това не е смъртна присъда Blush, ще си помагаме тук в темата с идеи и взаимопомощ, и потупване по рамото.

# 346
  • Мнения: 6 159
Деган е срещу гадене .

Аз като пия хапчета/НПВС/  , сутрин  на гладно взимам Нолпаза  като протектор за стомаха .
При инжекции не би трябвало да влияе  така .

# 347
  • Мнения: 291
Здравейте, писах преди за моите  30 год. болки в гърба. В началото беше невралгия, после дискови хернии и остеохондроза. Почти ежедневни болки, неприятни. Имаше обаче период от 4-5 год., в които не ме болеше, така да се каже бях в някаква ремисия. Няма да описвам всички лекарства, които съм пила и била.Всички вие сте ги пили и били вероятно.... И така, до онзи ден. ММ ми хвалеше отдавна един масажист и чекракчия, който и на него помогнал за болките в гърба и кръста, но аз все не вярвах, защото много такива съм посетила и все безрезултатно. Той е фелдшер. Последните години имах  болки в средната част на гърба-дърпащи, опъващи, не можеш  да стоиш на стол,  нито прав, и се чудех как ще работя? Реших да го извикам. Масажира първо болното място и след това намества. Мина седмица оттогава, в началото каза, че ще си имам болките, но с всеки изминал ден ще намаляват. Вече 10 минаха, отначало си ме наболяваше, но да кажем, на 50% от това, което беше и наистина намаляват. Но  и пия Моваген, който е хранителна добавка и ми го изписа моят л.л. Пия и деанксит и клонарекс понякога, защото мисля, че и те помагат за болката. Вчера чистих основно, много се изморих и в края на деня ме заболя гърбът, но с едно намазване с Ибутоп гел ми мина. Та така, реших, че този път сама ще действам- наместване + Моваген + физиотерапия и да видим крайния резултат. За физиотерапията- днес трябваше да я почна, но като отидох, видях,че кабинетът по физиотерапия нямало да работи м. септември, той и август не работеше и аз чаках с нетърпение 30 август, защото пишеше, че от днес ще работят, но като отидох, видях нова табела- че и септември няма да работят. Ще изчакам до 1 октомври и тогава ще я почна. Имаме още един кабинет по физиотерапия, но там не искам да ходя- никой не е доволен от там.

# 348
  • София
  • Мнения: 2 934
Готов ми е скенера. Ще го нося следобед на доктора. Ще се радвам да чуя вашето мнение Heart

# 349
  • Мнения: 1
Здравейте! Да попитам дали на някой са били инжекции с озон за свиване на хернията и къде? Имам голяма херния, която притиска нерва, боли ме левия крак и не помагат кортикостероиди и лекарства. В Свети Иван Рилски ми предлагат операция, но аз се притеснявам. Някакви идеи? Благодаря.
Здравейте ,аз също съм с дискова херния само че на десния крак ф л5- с1 от половин година се лекувам и нищо ,сега обаче ходя на лекар който е (спортна медицина ) прилага иглотерапия лазерна терапия ,тъй като и мен ме изпратиха на операция но аз отказвам да се оперирам ,Доктора по спортна медицина сега ми прилага вакуум за отпускане на прешлените и иглотерапия ,чувствам се по добре от толкова куп хапчета мазила и електрофорези ултразвук и нищо ,!И другото което сега ми назначи този специалист в Пловдив по спортна медицина е ( Инверсна лежанка)Купувате си този уред и почвате да тренирате ,той каза че така се освобождава притиснати те нерви ,успех ви пожелавам да се оправите ,с болка не се работи и живее !

# 350
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.От десет години имам две дискови протрузии,с които бях свикнала и знаех как да туширам при първи симптоми на криза.Май месец изкарах Ковид.Сравнително леко.Но от средата на юли и до момента е кошмар!Ижекции,хапчета,физиотерапия и нищо не помага!Днес отново съм на легло и на инжекция Дикломек(турски).За мен това е резултат от ковида.Никога досега не съм имала толкова продължителна криза.Оплаках се Simple Smile

# 351
  • Мнения: 2 024
Аз също така. Мисля си, в резултат от прекаран съвсем леко дори Ковид, преди 5-6 месеца, имам дискова херния и шипове във врата. Вече от физиотерапията се подобри положението, но   преди това 1 месец нищо не помогна.
Никога в живота си не съм ходила на санаториум по НОИ, за април, май ще проуча къде е подходящо.

# 352
  • Мнения: 19 289
Здравейте! Може ли да ми кажете къде е най-добре да се направи ямр в София?
В Софиямед добър ли е апаратът и специалистите, които снимат?
Преди препоръчваха Св Иван Рилски, но май апаратът им е стар вече и се чакало доста.

# 353
  • Мнения: 20 144
В Иван Рилски вече разполагат с най-модерният апарат:
https://bntnews.bg/news/yadreno-magniten-rezonans-ot-posledno-po … -1064019news.html

Аз съм ходила в Спектър на техният 3Тесла, доволна съм.
Мисля, че и Сити Клиник имаха 3Тесла.
В София мед, не.

# 354
  • Мнения: 6 159
......За мен това е резултат от ковида.Никога досега не съм имала толкова продължителна криза.Оплаках се Simple Smile

И аз след ковидясването  имах  влошаване . Даже  получих нещо като посевместна невралгия /ръце , гръб , крака , кръст ..../.  Веднага се изпонамазах  с разни кремчета , които имам  за хернията  и пих няколко дни  обезболяващо .Явно  го хванах навреме .
Преди години след  един есенен грип  пак така  блокирах навсякъде , но беше  по-леко .
Явно тези вируси удрят  всеки в слабото му място .

# 355
  • Мнения: 19 289
Леми, много благодаря!
Ще търся 3 тесла тогава. Нямах представа, че това са по-добрите. Утре ще видя и в Св. Ив. Рилски какво е положението с часовете.

# 356
  • Мнения: 20 144
И като звъниш, уточнявай за кой апарат питаш, че поне в Спектър имат и още един, по-слаб. Може в Иван Рилски да си ползват още и стария.

# 357
  • Plovdiv
  • Мнения: 47
Здравейте, моля ако имате информация ще бъда благодарна за съвет. Лекуващият ме невролог ми изписа инжекции Дискус 10бр. по една през ден и ако се повлияя добре за по-нататък ще бъдат по схема. Въпроса ми е само мускулно ли могат да се слагат или може и подкожно и ако може подкожно къде е подходящо, уточнянам че болките са ми горе под плешките като имам също парене и изтръпване и на двата крака за което пия вече 4 месеца Невраксил или Милгама но не ми помогнаха. Бъдете здрави! Хубав и успешен ден!

# 358
  • Мнения: 353
Здравейте,

Препоръчайте моля добър физиотерапевт за София.
Имам ДХ на врата на с4-5 и С5-6

# 359
  • Мнения: 14
Здравейте,да се включа и аз,направих ЯМР на глава и шия и ето резултата,невролог ми преписа прегабалин 75мг за 1месец и етористад за 15дни.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 22:27 от Anton9203

Общи условия

Активация на акаунт