Дискова херния - 20

  • 55 046
  • 728
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 159
Здравейте, моля ако имате информация ще бъда благодарна за съвет. Лекуващият ме невролог ми изписа инжекции Дискус 10бр. по една през ден и ако се повлияя добре за по-нататък ще бъдат по схема. Въпроса ми е само мускулно ли могат да се слагат или може и подкожно и ако може подкожно къде е подходящо, уточнянам че болките са ми горе под плешките като имам също парене и изтръпване и на двата крака за което пия вече 4 месеца Невраксил или Милгама но не ми помогнаха. Бъдете здрави! Хубав и успешен ден!

Не очаквайте  нещо  невиждано от тези инжекции .
Има различни схеми за поставяне . На моя колежка ги беше изписал  лекар от Павел баня /има частен санаториум/ . Поставят се мускулно .
Направих два курса преди 4-5 г. и две опаковки така ми останаха , не виждам смисъл  пак да си го причинявам .

# 361
  • Мнения: 6 159
Привет ! Намерих си някакъв сайт  от времето , когато съм проучвала Дискуса .
В рецептата на доктора от Павел Баня схемата беше  почти същата .
За да не  четете всичко , копирах  мнението , в което е посочена и схемата .

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=23760   - инжекции  дискус
.........
Oтговор matani post_id=125751 time=1319469293 user_id=47416: Привет, това с което мога да Ви помогна е личния опит, с който раполагам. И аз, като Вас попаднах случайно на информацията за въпросните инжекции Discus Compositum N в търсенето си на алтернативи за повлияване на дисковата херния и възпалението.. различни от конвенционалните Мовалис, Милгама, Мидокалм, Аркоксия, Флостерон, Дипрофос и т.н. Има доста обширна тема за дисковата херния във форума на БГ Мама по въпроса (между другото). Самият аз имам доскова херния на Л5С1, диагностицирана с ЯМР. При мен има непрекъснати болки .. кога по-силни, кога по-слаби..кога непоносими ниско в дясната част на кръста..както и изтръпване по десния крак и болки в стъпалото. Тъй като всички хора, които са ги ползвали изказват само положителни мнения за тях...реших да опитам и аз. И тъй, като самите инжекции са класифицирани, като хомеопатично средство в Германия (а там хъката-мъката няма)..то реших, че ако не помогне...няма и да навреди. Дори предварително прегледах съставките от листовка на инжекциите, която намерих качена в сайта на производителя (Link в интернет, за да се уверя, че не съдържат нищо друго освен натурални съставки. Та, поръчах си ги от немска аптека, която доставя до България.. пристигнаха ми директно у дома по DHL само за няколко дни. В 1 опаковка са 10 ампули за 1 курс на лечение (по информация, която събрах на година се провеждат от 2 до 4 курса) и започнах да си правя по 1 ампула мускулно на ден. На 3-я - 4-я ден... така нареченото мравучкане и изтръпване по десния крак...изчезна, а от острите болки и слабостта в кръста, които сутрин ми пречеха дори да си вържа обувките, остана само едно тъпо усещане ... колкото да ми напомн, че там все пак "има нещо". Към края на курса вече се чувствах... почти нормален човек, започнах отново да извършвам регулярните дейности от ежедневието без болезнения дискомфорт, който имах преди. Тук е редно да упомена, че все пак..гледам да се пазя.. от към физически натоварвания, настинки и т.н.... това все пак е и ще си остане слабо място..вероятно за винаги. В момента правя 2-ри курс на лечение, като поставям по 1 инжекция през 1-2 дни, като възнамерявам след месец-два...да проведа 3-ти курс..с по 2 инжекции на седмица, нещо като поддържаща терапия. Та, след като опитах..мога да кажа, че вече и аз съм един от онези, които биха препоръчали инжекциите на всеки, който чувства че се намира в задънената улица на конвенционалното "лечение и обезболяване". Самият аз бих се радвал да разбера на какъв точно принцип действат въпросните инжекции, макар че най-вероятно ефекта се дължи на силно противовъзпалително и обезболяващо действие, с тази разлика че е хомеопатичен продукт без странични ефекти (което не е никак малко). За жалост единственото по-обширно изследване, което открих е дисертация писана 2008-ма година в университета в Йоханесбург, но... някак си не издържах да прочета всички 120 страници Simple Smile Успех и ако мога да съм полезен с нещо друго, пишете!Прочети още на: Форум | Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/55/topics/23760/post......

Успех !

# 362
  • На планетата земя
  • Мнения: 761
Това с ЯМР- то у нас е изключително вулгарна практика.
От две места ми поискаха ЯМР заради шип в ставата ,но никой не ми пусна талон.
Справих се срещу 310 лв.
Така беше и при установяването на хернията.
За ДХ добър скенер също може понякога да покаже по- точно, а е и около 50 лв.

Облъчва колкото 6 рентгенови снимки скенера,освен това я покаже,я не.Моята протрузия не я хвана,тъй като не обхваща и цялата лумбална област,ами примерно назначават там на 2-3 нива да се снима където ти е болката.Оттогава на скенери не разчитам,винаги е по-добре ЯМР.

# 363
  • Мнения: 4
Здравейте искам да ви разкажа за моя случай аз съм с шест дискови хернии две в лумбален отдел две в торакален и две в шиен отдел от които само две са контактни една на шийния отдел която минава през мастната обвивка и се допира в гръбначния мозък а другата която е по проблемна навлиза в него.
И така оперираха ме през 2019 година като ми направиха така наречената лапароскопска операция като ме уверяваха че след нея поне ще мога да работя като водач на автомобил или някаква по лека работа а и че ще бъда нормален човек както преди но без да мога да вдигам повече от десетина килограма но така и не се случи нищо от това.
След операцията бях на легло около 3 месеца след това разедвижване терапии и тн но болката и симптомите не намаляха както ми бе казал хирурга след около година утидох в болницата и поисках да ми дадат контролната снимка която ти правят след операцията а там ми отговориха че политиката на болницата не позволявала това и така отидох и си направих ЯМР и пак при същия неврохирург да реши каква операция да правим но той ми каза че всичко е наред и аз си причинявам болките сам, като съм си въоразявал че ме боли  съм бил карал мозъка си да ми причинява болка и трябвало да ходя на психиатър демек съм психично болен.
Реших да отида за мнение при друг неврохирург в кабинета дадох само последно направения си ЯМР без да давам каквито и да е други документи епикризи къде съм лежал и какво са ми правили  когато неврохирурга отвори снимката на компютъра си се ядоса малко и ме попита кой ме е пратил при (името на неврохирурга който ме оперира) явно само по снимката разбра кой ме е оперирал и в коя болница обасни ми и каква точно операция са ми направили и какъв е резултата в крайна сметка.
И значи са ми направили ламинектомия като са ми изрязали част от стърчащите кости на  прешлените за да не ми притискат коренчетата на нервите които монават под тях а и за да се отпуснат мускулите около гръбнака след като запълнят тази липсваща част което според него е пълна простотия която не може  да реши проблема каза ми че е нормално да имам симптоми на скованост и да ме боли също така каза че тези операции трябва да бъдат забранени защото хернията не бива почистена както би трябвало.
И така за да бъда пак човек с нормален начин на живот ще трябва да ми се сложи имплант и стабилизация.

Аз все пак реших да отида за мнение и при други неврохирурзи и  така посетих още четирима всичките са на едно мнение че ми трябва имплант който да ми замести авариралия диск само че последния при когото ходих ми показа и нещо друго което никой досега не ми бе казал когато отвори снимката с мишката спусна една линийка върху увредения диск и се оказа че височината му е 9 милиметра а за да е ок трябвало да е 12 милиметра поради това че е по нисък горния прешлен притиска долните коренчета и ми причинява болка и скованост а и гръбнака ми се е изправил като свещ а трябвало да е извит което ще се постигне с имплант другата седмица постъпвам в болница където ще ми поставят такъв надявям се всичко да се оправи.


Ако на някои би му послужила тази информация бих се радвал и успех на всички в борбата с хернията!

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 15:09 от АБСУРДИСТАН

# 364
  • Мнения: 20 181
Кой ти направи първата операция, ако искаш може и на лични?

# 365
  • Мнения: 8
А дали не е добре да се споменават имената на хирурзите и болниците. Мисля, че ще е от полза. Аз вече съм с втора операция в рамките на по-малко от година. Първата микрохирургия в Иван Рилски 6 месеца след нея рецидив а предидве седмици в Бургасмед ламинектомия. Няма ги парализиращите, ужасни болки, но болка има дано да отшуми.

# 366
  • Мнения: 4
Кой ти направи първата операция, ако искаш може и на лични?


ок

# 367
  • Мнения: 3 544
Аз като ходех преди при едно светило на преглед и той ми каза, че никой лекар не се е оперирал при дискова херния. Един вид няма смисъл и не помага.

# 368
  • Мнения: 8
Това не е вярно. Много зависи дали операцията е извършена както трябва. Първата операция при доц. Каракостов в Иван Рилски (микрохирургия) беше успешна т. е. бързо възстановяване, никакви болки. Но като почнах с някакви леки натоварвания направих рецидив. В последствие се свързах с други хора оперирани там и се оказа че много правят рецидиви. Някои от тях са оперирани по три пъти.
Винаги правете консултация с няколко неврохирурга. След като болките се появиха отново, /неможех да ходя или да седна/ си направих ямр на който се установи рецидив. Каракостов каза, че болката можела да стане още по силна и тогава да ходя. Овчаров /Плевен/ каза, че си въобразявам, няма рецидив да ходя на психиатър. Само Гецов Бургасмед каза, че има притискане на нерва и трябва операция. Така че търсете различни мнения, че тия не са за вярване. Ще умреш от болки, а ти казват че си луд.

# 369
  • Мнения: 4
Това не е вярно. Много зависи дали операцията е извършена както трябва. Първата операция при доц. Каракостов в Иван Рилски (микрохирургия) беше успешна т. е. бързо възстановяване, никакви болки. Но като почнах с някакви леки натоварвания направих рецидив. В последствие се свързах с други хора оперирани там и се оказа че много правят рецидиви. Някои от тях са оперирани по три пъти.
Винаги правете консултация с няколко неврохирурга. След като болките се появиха отново, /неможех да ходя или да седна/ си направих ямр на който се установи рецидив. Каракостов каза, че болката можела да стане още по силна и тогава да ходя. Овчаров /Плевен/ каза, че си въобразявам, няма рецидив да ходя на психиатър. Само Гецов Бургасмед каза, че има притискане на нерва и трябва операция. Така че търсете различни мнения, че тия не са за вярване. Ще умреш от болки, а ти казват че си луд.




при доцент Харитонов в мозък и сърце гр Плевен ходил ли си

# 370
  • Мнения: 3 544
Точно за рецидивите става въпрос за съжаление, вече ако е нетърпимо положението ще е оперира. Но как се избягва появата на нова херния?

# 371
  • Мнения: 8
Точно за рецидивите става въпрос за съжаление, вече ако е нетърпимо положението ще е оперира. Но как се избягва появата на нова херния?
Ами като цвете в саксия явно. А и доколкото знам това заболяване не предполага трудоустрояване, дори и 10 операции да ти направят. Като попитах какво правят тези които работят физически труд ми отговориха край спират такъв им бил късмета. Наистина е много сложно когато те боли неможеш да работиш, като те оперират пак не си пълноценен трябва да се пазиш ама той шефа не те пита а ти показва вратата.

# 372
  • София
  • Мнения: 30 180
Здравейте,

доста съм притеснена и искам да попитам, дано съм правилната тема.

Резултат от рентгенова снимка: "дъговидни неравности по дискалните повърхности на телата на прешлените, както при хондрозни промени" и от другата снимка "остеохондрозни промени нa C4-5-6"

Какво значи това? Другата седмица съм при лекарката и, както споменах, съм притеснена. Тя спомена за физиотерапия.

# 373
  • Мнения: 14
Здравейте,да се включа и аз,направих ЯМР на глава и шия и ето резултата,невролог ми преписа прегабалин 75мг за 1месец и етористад за 15дни.

Може ли мнение,от шийната дх може ли да имам болки средната част на гърба,гърдите и понякога замайване,невролога с съмнително изказване ми каза че можело да имам болки в гърба и гърдите.

# 374
  • София
  • Мнения: 2 935
Имате ли мнение за МЦ Вертебра, начина им на лечение и някой от специалистите там? Мисля пък там да мина на преглед, макар че още нямам диагноза всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт