Дискова херния - 20

  • 56 705
  • 728
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте нова съм приятно ми е на всички Светла! Имам въпрос значи на 26 години съм 1.70 висока 65кг тежа! И спортувам доста откриха ми наскоро дискоха херния л5-с1 май беше въпроса ми е следния! Може ли да продължа да си карам колелото в графски условия, в паркове и като любителка? Защото лекарите ми казаха фитнес, но аз не го предпочитам... От малка си обичам колелото из природата! Но не по планински терени! Не ги питах дали може да се кара колело? В начален стадии е и ми казаха, че при тренировки няма да ми създава проблеми за в бъдеще? Започнах да правя упражнения за стягане на гърба вкъщи, в интернет четох, че карането на колело заздравявало кръста? Та може ли да карам колело в градски условия или е противопоказно? Благодаря ви, щв съм благодарна! ❤
Не е добре да караш колело, освен, ако не е на гладко шосе. Ако има неравности настилката, не е добре. За да не стигаш до операция и кризи, трябва да ти бъде изготвен комплекс от индивидуални упражнения и стречинг, съобразен с твоето състояние, особено, ако имаш съпътстващи такива - нарушена лордоза, кифоза, плоскостъпие, сколиоза и т. н.

# 121
  • Мнения: 414
Може ли да продължа да си карам колелото в графски условия, в паркове и като любителка?
Да, може. След като няма осезаема болка карай си колелото, полезно е за гръб. мускули.

+1
Движението е полезно, ако не причинява болка или дискомфорт, продължавай.

# 122
  • Мнения: 6 161
Здравейте нова съм приятно ми е на всички Светла! Имам въпрос значи на 26 години съм 1.70 висока 65кг тежа! И спортувам доста откриха ми наскоро дискоха херния л5-с1 май беше въпроса ми е следния! Може ли да продължа да си карам колелото в графски условия, в паркове и като любителка? Защото лекарите ми казаха фитнес, но аз не го предпочитам... От малка си обичам колелото из природата! Но не по планински терени! Не ги питах дали може да се кара колело? В начален стадии е и ми казаха, че при тренировки няма да ми създава проблеми за в бъдеще? Започнах да правя упражнения за стягане на гърба вкъщи, в интернет четох, че карането на колело заздравявало кръста? Та може ли да карам колело в градски условия или е противопоказно? Благодаря ви, щв съм благодарна! ❤ 

Привет !
Това с колелото е индивидуално - моята херния на L4-L5  ми пречи да седя /започнах да работя  с лаптопа на  масичка върху леглото Confused / .
Смених велоергометъра с пътечка /за при лошо време / , защото много ми натоварваше кръста  .
Май най-важна е специализираната гимнастика - намерети си подходящ  комплекс от упражнения и най-важното - НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ !

# 123
  • Мнения: 20 248
На мен карането на велоергометър ми се отразява зле на кръста. На колело не бих посмяла да се кача.

# 124
  • София
  • Мнения: 11 755
доц. Каракостов точно уточни, че карането на колело е полезно действие, но при хора, които нямат осезаема болка, на кого да вярвам, тук или на доцента , който е толкова добър и си разбира от работата????  Апропо, доц. Каракостов е един от най-добрите ни неврохирурзи....................

# 125
  • Мнения: 414
Имах време когато карането на колело не ми дразнеше кръста и карах. После имах и време когато след разходки ме болеше, така че не карах. Човек решава според състоянието си.
Ако не боли, е добро упражнение, ако боли - по-добре не.

# 126
  • София
  • Мнения: 480
доц. Каракостов точно уточни, че карането на колело е полезно действие, но при хора, които нямат осезаема болка, на кого да вярвам, тук или на доцента , който е толкова добър и си разбира от работата????  Апропо, доц. Каракостов е един от най-добрите ни неврохирурзи....................
Те всички тука са ходили и при доценти, и при професори, и при академици и..... каква полза, като лекуват само симптомите, само с лекарства и скъпи безмислени процедури в... най-добрия случай

# 127
  • София
  • Мнения: 11 755
[..............
Те всички тука са ходили и при доценти, и при професори, и при академици и..... каква полза, като лекуват само симптомите, само с лекарства и скъпи безмислени процедури в... най-добрия случай
Да, така е, но ти какво предлагаш????

# 128
  • София
  • Мнения: 480
[..............
Те всички тука са ходили и при доценти, и при професори, и при академици и..... каква полза, като лекуват само симптомите, само с лекарства и скъпи безмислени процедури в... най-добрия случай
Да, така е, но ти какво предлагаш????
Лечението е ЕДИНСТВЕНО правилния комплекс от индивидуални упражнения и стречинг според вида и нивото на хернията и съпътстващите състояния, като нарушена лордоза, кифоза, плоскостъпие, сколиоза и т.н. Аз съм го написал вече, ама никой не го вълнува

# 129
  • Мнения: 205
Здравейте,

Имам дискова херния на L5-S1, правя физиотерапия и ползвам мазила когато имам болка, но ми казаха че е хубаво да се правят упражнения за укрепване на кръста. Ако някой прави такива упражнения може ли да ме насочи към специалист, който да ми назначи  подходящ за моето състояние комплекс от упражнения.

# 130
  • София
  • Мнения: 11 755
[..............
Те всички тука са ходили и при доценти, и при професори, и при академици и..... каква полза, като лекуват само симптомите, само с лекарства и скъпи безмислени процедури в... най-добрия случай
Да, така е, но ти какво предлагаш????
Лечението е ЕДИНСТВЕНО правилния комплекс от индивидуални упражнения и стречинг според вида и нивото на хернията и съпътстващите състояния, като нарушена лордоза, кифоза, плоскостъпие, сколиоза и т.н. Аз съм го написал вече, ама никой не го вълнува
Как се преценява кой е правилния комплекс от индивидуални  упражнение и къде се прави тази преценка

# 131
  • София
  • Мнения: 480
[..............
Те всички тука са ходили и при доценти, и при професори, и при академици и..... каква полза, като лекуват само симптомите, само с лекарства и скъпи безмислени процедури в... най-добрия случай
Да, така е, но ти какво предлагаш????
Лечението е ЕДИНСТВЕНО правилния комплекс от индивидуални упражнения и стречинг според вида и нивото на хернията и съпътстващите състояния, като нарушена лордоза, кифоза, плоскостъпие, сколиоза и т.н. Аз съм го написал вече, ама никой не го вълнува
Как се преценява кой е правилния комплекс от индивидуални  упражнение и къде се прави тази преценка
Прави се от човек, който е наясно по темата - лекар, кинезитерапевт, рехабилитатор. В случая и аз съм наясно и съм изготвял такива комплекси, които са помогнали на доста хора, но нямам медицинско образование и е по добре да се обърнете към някой с такова

# 132
  • София
  • Мнения: 11 755
[..............

Как се преценява кой е правилния комплекс от индивидуални  упражнение и къде се прави тази преценка
Прави се от човек, който е наясно по темата - лекар, кинезитерапевт, рехабилитатор. В случая и аз съм наясно и .............................. и е по добре да се обърнете към някой с такова
Да, необходимо е човек с медицинско образование, правилно

# 133
  • София
  • Мнения: 480
[..............

Как се преценява кой е правилния комплекс от индивидуални  упражнение и къде се прави тази преценка
Прави се от човек, който е наясно по темата - лекар, кинезитерапевт, рехабилитатор. В случая и аз съм наясно и .............................. и е по добре да се обърнете към някой с такова
Да, необходимо е човек с медицинско образование, правилно
За съжаление повечето не се съобразяват с индивидуалното състояние. Изготвят някакви малоумни неща да се правят, които дори в някои случаи са противопоказни

# 134
  • София
  • Мнения: 11 755
За съжаление повечето не се съобразяват с индивидуалното състояние. Изготвят някакви малоумни неща да се правят, които дори в някои случаи са противопоказни
[/quote]
Точно, и е така , защото се правят на големи разбирачи и лекари и оттам се получават огромни грешки , които могат да доведат директно до операция

Общи условия

Активация на акаунт