Хайде на театър - 8

  • 84 122
  • 942
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 485
Да, политическа сатира е. Чрез абсурда се казват и се изобличават много истини. Тъй че освен смешна, за мен постановката беше и много смислена и идейна.

# 241
  • Мнения: 515
Интервю с Донков защо са паднали постановките на Морфов в Народния - https://www.ploshtadslaveikov.com/deyan-donkov-spektaklite-na-mo … 7nHW6k66uPsUjEJ2s
Ако това е вярно.... така започвам да се ядосвам, че ще цъфна лично при директора на Народен!!

# 242
  • софия
  • Мнения: 25 448
Интервю с Донков защо са паднали постановките на Морфов в Народния - https://www.ploshtadslaveikov.com/deyan-donkov-spektaklite-na-mo … 7nHW6k66uPsUjEJ2s
Ако това е вярно.... така започвам да се ядосвам, че ще цъфна лично при директора на Народен!!
То и теб те има там 😜
https://www.ploshtadslaveikov.com/svaleni-li-sa-predstavleniyata … fov-ot-narodniya/

# 243
  • Мнения: 515
Zvanche, а бе престани да ги пускаш тези статии😁и да ме ядосваш, че няма да спя довечера! 🙈Много им се дразня - личностен конфликт, видиш ли🙄, и раздали декорите за постановките?! Това на нищо не прилича!

# 244
  • Мнения: 10 602
На Densi препоръчвам Жената е странно животно и Кукувици, и Изневери в повече.

# 245
  • Мнения: 31 167
Много ви благодаря!🌹

# 246
  • Мнения: 515
"Изневери в повече" е изключително смешно и готино! Потвърждавам!

# 247
  • Мнения: 198
,,Господин Нощ”
Хреса ми!

199

# 248
  • Мнения: 204
Отзив за "Арсеник и стари дантели" в ТБА. Прекрасна игра, много смях и положителни емоции, като сюжет - забавна история, нищо твърде поучително и философско Simple Smile

# 249
  • Мнения: 10 602
Спонтанно взех билети за "Празникът" в Малък градски театър.
Отзиви?

# 250
  • Мнения: 485
Неда Спасова, една от актрисите в "Няма да платим, няма да платим", с обръщение към зрителите, които са си тръгнали по време на представлението. Очевидно и актьорите са го забелязали и не е било особено приятно.
https://www.plovdiv24.bg/novini/interesno/Aktrisa-ot-Otkradnat-z … i-zriteli-1092844

# 251
  • софия
  • Мнения: 25 448
Това е преекспонирано. Не харесвам подобно използване на ситуация. Вместо да се замислиш и опиташ да промениш нещо, ти се опитваш да вмениш на другия вина.
А какъв е начинът зрителят да покаже, че спектакълът "не отговаря на естетическите ви усещания, защото е скучен, тъп и безсмислен, защото актьорите преиграват, защото не е като в живота и т.н."? Само актьорите имат емоции. Зрителят няма право на такива, няма право да прецени как да пропилее свободното си време.

# 252
  • Мнения: 4 075
Четох поста й, четох и коментарите. За мен в случая фокусът й е друг - липсата на уважение към другия, към труда му. Тя говори за театъра, защото разбира от това.

# 253
  • софия
  • Мнения: 25 448
Никой не отрича и подценява труда и всеотдайността на актьорите. Според мен не това е езикът, с който се защитава.
Да си тръгнеш от постановка е знак за това дали постановката, актьорите ти харесват или не. Дал си пари, отделил си от времето си, отишъл си с уважение и желание за добро преживяване. Мисля, че всеки от нас, които харесваме театъра, имаме право да изразим отношението си, нищо, че не сме учили във ВИТИЗ.

# 254
  • Мнения: 515
Lukche, аз бих искала само картата за театър Възраждане, ако може. Ама ще те помоля да ме изчакаш една седмица, че утре заминавам за море. Като се върна, ще ти пиша Simple Smile

А на авторката на статията, бих казала това "Изтърпяла съм десетки мъчителни постановки, пожертвала съм часове от живота си и съм посветила от енергията си - единствено като уважение към труда и усилията на актьорите! Едва ли има зрител в публиката, който да изпитва по-голямо преклонение пред това от мен! Това е първата постановка, на която си тръгвам и ако можех да върна стрелките на часовника назад - щях да си тръгна по-рано! Постановки от този тип са обида, гавра със зрителския интелект! Аз НЕ се смея на скечове и пощипване или побутване на сцената! Подбирайте в какво влагате усилията си, вместо после да се оплаквате! Този проблем не е мой, а Ваш!

П. П. Zigizagi, шегуваш ли се?! 😁
"Празникът" е уникална постановка! Ама е малко "горчива", да знаеш...👍

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 20:50 от Джинджър@

Общи условия

Активация на акаунт