The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 50 845
  • 758
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 805
Е как успявате да се изгорите не мога да разбера?
Не правите ли patch test, пишат го хората изрично за киселините, не се ли усещате, че Ви изгаря и да се измиете или не четете инструкциите...
Значи гледах едно видео за някаква, която се оплаква, че си изгорила лицето с червения пилинг...Пише изрично 10 мин макс, тя го държала 30 за по-голяма ефективност Close

# 181
  • Варна
  • Мнения: 1 019
Аз си  бях изстискала няколко черни точки и го нанесох отгоре, защото пишеше хидратиращ крем и изобщо не съобразих, че е 10% Lactic Acid и тогава не ми говореше нищо.

Бях се изгорило още веднъж с масло от канела, зареждах дифузера и част от маслото беше полепнало по пръстите, докато съм отвивала капачката и не се измих

# 182
  • Мнения: 2 435
Аз си  бях изстискала няколко черни точки и го нанесох отгоре, защото пишеше хидратиращ крем и изобщо не съобразих, че е 10% Lactic Acid и тогава не ми говореше нищо.

Бях се изгорило още веднъж с масло от канела, зареждах дифузера и част от маслото беше полепнало по пръстите, докато съм отвивала капачката и не се измих
10% Lactic Acid е серум, а не крем.

# 183
  • Мнения: 865
Дали ще има намаление за Великден?

# 184
  • Мнения: 2 015
Може ли отзиви за Alpha Arbutin 2% + HA?

Сравнено с Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

Трябва ми за избелване на червени петна от минали пъпки и преди бях чела за второто, че се справя добре, но сега ми поадна първия продукт и се чудя дали да го взема?

Също, на абсолютно суха кожа след почистване ли се слагат и двата продукта, трябва ли да се изчаква после с други продукти?

# 185
  • Мнения: 865
Скрит текст:
Може ли отзиви за Alpha Arbutin 2% + HA?

Сравнено с Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

Трябва ми за избелване на червени петна от минали пъпки и преди бях чела за второто, че се справя добре, но сега ми поадна първия продукт и се чудя дали да го взема?

Също, на абсолютно суха кожа след почистване ли се слагат и двата продукта, трябва ли да се изчаква после с други продукти?
Точно и аз много се чудя на това и не мога да реша.
Дали да си взема това или отделно Алфа Арбутин + някой по-силен витамин Ц от този Ascorbic Acid 8%.

# 186
  • Мнения: 2 015
Дано някой друг тук отговори. В друга група се допитах и ми казаха, че ако имам отделен витамин Ц, мога да си взема само Арбутина + ХА, ако не - комбинирания.

На първия ме притеснява, че в състава има рициново масло и феноксиетанол, а второто май е само с 3 съставки и нищо излишно...

# 187
  • софия
  • Мнения: 1 707
Ползвам вит.ц на прах ,смесвам с ресвератрол в сутришна рутина ,алфа арбутин взех е още не съм го въвела.
Той можеше ли в една рутина с ретинол?

# 188
  • Мнения: 291
Може ли да ми препоръчате, с какво да комбинирам ретинола, така, че да има по-голям ефект, върху бръчките, и също така да попитам през топлите месеци, които идват мога ли да изполвам гликоловия тоник?

# 189
  • софия
  • Мнения: 1 707
По спомен тук някоя дама написа за ретинол и бъфет във вечерната рутина.
Гликоловия тоник го слагам 2 вечери и го ползвам всеки сезон,със задължителна слънцезащита денем.

# 190
  • Мнения: 2 015
Гликоловият тоник би ли помогнал за отпушване на затворени комедони?

# 191
  • Мнения: 189
Здравейте! Кой витамин Ц е подходящ като за първи? Иначе през вечер използвам Retinol 0.2% in squalane (ако има значение).

# 192
  • Мнения: 865
Дано някой друг тук отговори. В друга група се допитах и ми казаха, че ако имам отделен витамин Ц, мога да си взема само Арбутина + ХА, ако не - комбинирания.

На първия ме притеснява, че в състава има рициново масло и феноксиетанол, а второто май е само с 3 съставки и нищо излишно...
Къде има друга група?

И двете са по 30 ml.
Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%
Propanediol, Ascorbic Acid, Alpha-Arbutin

Alpha Arbutin 2% + HA (и хиалуронова киселина A concentrated serum with pure alpha arbutin and hyaluronic acid)
Aqua (Water), Alpha-Arbutin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Propanediol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.
Не пише коя съставка какво количество е.
Другите съставки не знам дали са някакви стабилизатори или нещо подобно.

# 193
  • Мнения: 2 442
Може ли да ми препоръчате, с какво да комбинирам ретинола, така, че да има по-голям ефект, върху бръчките, и също така да попитам през топлите месеци, които идват мога ли да изполвам гликоловия тоник?
Аз го комбинирам с Матриксил.
За мен гликоловия тоник е много лек,почти нищо правещ,ползвам го целогодишно,но с уговорката,че след него наслагвам корейски продукти и през деня слънцезащита задължително.Пори едва ли отпушва

# 194
  • Мнения: 2 727
А такъв обрив от ретинол полували ли сте?
Направо ми писна вече от тази козметика и ми идва да изхвърля всичко. Ползвам го от няколко месеца с прекъсвания, защото ми се получиха и други проблеми с кожата, сега и това, под кожни пъпки, никога не съм имала такива. Спирам пак да мажа с каквото и да е, опъната суха кожа, ужасно

Общи условия

Активация на акаунт