Мерием (Meryem) - Нова ТВ

  • 7 580
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 074
MERYEM
всеки делник от 12.30 по Nova




Режисьор: Мустафа Шевки Доан
В ролите: Фуркан Андъч, Айча Айшин Туран, Джемал Токташ, Аджеля Топалолу, Уур Чавушолу, Бестемсу Йоздемир, Сема Йозтюрк и др.


Една автомобилна катастрофа променя живота на трима души и ги оплита в заплетен триъгълник от любов, лъжи и мъст, който може да ги унищожи. Освен ако любовта не победи омразата.
В съдбоносната вечер Мерием мечтае, че Октай ще ѝ предложи брак. На фона на буря от емоции той губи контрол върху автомобила си и удря млада жена. На мястото на катастрофата той мисли единствено за кариерата си и я изоставя, заедно с нероденото ѝ дете. От любов Мерием се съгласява да поеме отговорност за случилото се. Без да подозира нищо, Саваш чака у дома, където планира да съгради живот със Севинч. Тя обаче, както ще разбере той, е ударена от автомобил и умира.
В съдбоносен обрат, прокурорът, който влиза в съдебната зала, за да се изправи срещу обвиняемия, е самият Октай. Планът на Октай е брутално несправедлив, но постепенно ще бъде разкрит от Саваш. Когато у него започват да се пораждат съмнения, той е решен да извади истината наяве.
Осъзнала истината за „любимия“, Мерием прави пълни признания, което изправя Октай и Саваш в директен сблъсък. Междувременно страданието поражда близост между нея и Саваш, която бавно прераства в любов. Дали любовта ще победи омразата? Дали тя ще ги предпази от всички лъжи? Или Октай ще има последната дума?

ЕПИЗОДИТЕ НА БЪЛГАРСКИ СЛЕД ЕФИР
ЕПИЗОДИТЕ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ-ТОРЕНТ




# 1
  • Мнения: 11 074
Сериалът ми се вижда леко кахърен. Дразнещото е, че този актьор (Фуркан Андъч) вече го дават по БТВ с друг дубльор... Виктор Танев. И изведнъж тук го пускат с дублажа на Димитър Иванчев. Трябва да съобразяват тези неща, много е дразнещо

# 2
  • София
  • Мнения: 489
Не е лошо сериалче. Да, драмата е малко в повече, но замисъла е добър. Ще ми се да не трябваше тооолкова време преди да се разкрие истината. Саваш и Мерием са разкошни!

# 3
  • Мнения: 11 074
@aeanian, пробвах да ти отговоря на ЛС, но ми изписва, че си забранила получаването на лични съобщения. Затова ти отговарям тук: 24 серии са качени в data-bg. Правилата за присъединяване явно са различни вече, заради не-сийдване и злоупотреби са го направили платен

# 4
  • София
  • Мнения: 489
@aeanian, пробвах да ти отговоря на ЛС, но ми изписва, че си забранила получаването на лични съобщения. Затова ти отговарям тук: 24 серии са качени в data-bg. Правилата за присъединяване явно са различни вече, заради не-сийдване и злоупотреби са го направили платен

Нямам идея как се е случило това със съобщенията. Ще трябва да погледна настройките. Е, щом не са качени в сайта всички серии да не съжалявам тогава хаха някаква идея откъде другаде мога да ги изтегля преведени?
И да си задам въпроса и тук - Гючлу и Саваш просто приятели от детинство ли са?

# 5
  • Мнения: 127
Сериалчето не е лошо. Ще има драма.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Аз го гледам с превод, благодарение на момичетата, които са го правили. Нямам търпение да чакам сериите по телевизията. Кахърен е сериалът, но е добър, засяга интересни теми, героите са запомнящи се, много добра химия между главните герои. Неимоверно много ме дразни майката на Октай, явно актрисата е добра в това да намразиш героя.

# 7
  • Мнения: 11 074
Музиката на Кърач обаче си е типичната.... с "плачещи" цигулки и много драма. Напомня музиката на "Незабравима", "1001 нощ" и "Алийе" (Готова на всичко)

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 14:49 от diziler

# 8
  • София
  • Мнения: 489
Честно казано на мен саундтрака не ми харесва особено. Не издържах обаче да бъдат излъчени епизодите по нова и си ги изгледах всичките още преди няколко дни Grinning хубав сериал. На моменти беше много дразнещ и наивен, но актьорската игра е брилянтна! А Саваш и Мерием бяха толкова красиви и чудесна двойка общо взето. Заслужава си гледането Simple Smile

# 9
  • Мнения: 159
Добър вечер. Сериалът ми харесва.
 alice_in_wonderland1 би ли дала линк къде си гледала сериала с български субтитри ?
 Аз гледах няколко серии с руски, но ще се радвам ако има някъде с български. Имах
 линк където се редуваха сериите с руски и български субтитри, но сериите на български
 са блокирани.

# 10
  • Мнения: 11 074
Добър вечер. Сериалът ми харесва.
 alice_in_wonderland1 би ли дала линк къде си гледала сериала с български субтитри ?,

А аз не мога ли да ти дам линк?
Такъв има още в заглавния пост на темата, неслучайно се слага там, за удобство на всички.
Сериалът е качен с бг субтитри в data-bg.net
http://data-bg.net/index.php?page=torrents&search=meryem& … tive=1&gold=0

# 11
  • София
  • Мнения: 489
Лошото е, че вече е частен торент тракер и без регистрация няма как, а опцията за регистрация вече не съществува без покана Grinning

# 12
  • Мнения: 11 074
Мисля, че съществува с PayPal, но не съм много наясно

# 13
  • Мнения: 4 751
Здравейте , това е сайтът на преводаческия екип , тук видеата би трябвало да са активни , пробвах произволно 2 епизода и тръгнаха , просто има много реклами/спам страници / прозорци , които излизат в началото, това е от самия плеър.
Иначе аз навремето го гледах във вбокс , в профила на gerisezoni , но сега видях , че от там са изтрити.

https://askim-bg.com/search_result.php?query=%D0%9C%D0%B5%D1%80% … ctions&page=1

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 618
И аз гледам от askim, те правят доста преводи на сериали, за което съм благодарна! Стигнала съм до 9 епизод, държи ме в напрежение. Не мога да изтърпя кратките серии по телевизията и поради това гледам паралелно преведените серии. Последните години години трудно харесвам сериали, или са прекалено дълги, или между героите няма химия. Този сериал е 30 епизода, чудесен актьорски състав, идеален по вкуса ми.

# 15
  • Мнения: 11 074
гледам от askim, те правят доста преводи на сериали,

Aşkım правят "доста" преводи... То количеството не е качество. Важното е КАК ги правят.  От руски език. Руснаците превеждат любителски от турски на руски, после нашите от руски сайтове на български. И най-накрая като си пуснеш и турската реплика няма нищо общо с това, дето пише отдолу. Свободни съчинения. Безброй пъти ми се е случвало да чета пълни глупости като превод.

Иначе сериите са 30, но по Нова ТВ ще са около 90

# 16
  • Мнения: 2 585
А. Сетих се. Понеже съм го гледала в руски вариант за успешният прокурор и момичето, което влиза в затвора вместо него... Сега погледнах и руснаците и турците са направили римейк на корейски сериал.

# 17
  • Мнения: 159
mikipoli, благодаря много за линка. diziler, видях на първа страница дадената информация
за торент, но не разбирам нищо от торенти.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 618
гледам от askim, те правят доста преводи на сериали,

Aşkım правят "доста" преводи... То количеството не е качество. Важното е КАК ги правят.  От руски език. Руснаците превеждат любителски от турски на руски, после нашите от руски сайтове на български. И най-накрая като си пуснеш и турската реплика няма нищо общо с това, дето пише отдолу. Свободни съчинения. Безброй пъти ми се е случвало да чета пълни глупости като превод.

Иначе сериите са 30, но по Нова ТВ ще са около 90
Тъй като не разбирам езика добре, оценявам труда на всеки и не вземам страна в някакви конфликти за преводи, Вашия превод не съм гледала и не мога да кажа по- добър ли е, ако имате алтернатива дайте линк, но не ми предлагайте data bg, нямам желание за още един торент сайт, явно с изискване за регистрация и pay pall, съдейки по коментарите. Нямам време да свалям безброй сериали, предпочитам нещо качено, което да стриймвам с Chromecast. И за каране по форумите ми мина желанието, някак минах тази възраст.
Това беше извън темата, но не разбирам защо трябваше да се коментира превода, всеки решава къде да гледа. За сериала все още съм на 9 епизод, гледам и до къде са стигнали с бг сериите. Предпочитам оригиналното аудио, сякаш дублажа ми е странен. Прокуроът е все по-противен и мазен, бащата на Мерием, горкият доста страда, един от симпатичните персонажи. За тези, които следят бг превода, без да е спойлер, не свиквайте с актрисата, която играе Наз, смениха я няколко пъти, едва третата остана до края на сериала. Може би най-симпатичната избраха.

# 19
  • Мнения: 11 074
Ама то и в data-bg са същите преводи, където са и в останалите сайтове.  И не ви "предлагам" платен сайт, болшинствоно хора в този форум са се регистрирали в датата преди години, когато не беше платен. Изпуснали сте този момент. Аз дори и не знаех, че е станал платен, докато някой в тази тема не го написа.  Това е новост. И писах лично съобщение на админа на датата, той каза, че това е заради безсъвестни юзъри, които се регистрират, свалят филми и сериали, после не ги сийдват, а ги трият, с което се възпрепятства други хора да могат да свалят. Въпросните юзъри като не могат повече, правят си нови регистрации и в този омагьосан кръг сайтът не може да работи.  Да, решението им е странно, защото и според мен нямат право да искат пари за нещо, което не е тяхно. Те нямат никакви права над тези филми и сериали, но явно така са си преценили, за да спрат злоупотребите. Като си мислят, че "който плаща, поне ще е съвестен и ще сийдва, за да не му изгори акаунтът".
Странно ми е изречението ви "нямам желание за още един торент сайт, явно с изискване за регистрация", първо какво значи "още един"? Всеки си има различни регистрации на различни места, аз имам само в Замунда и в Дата. .. от торент сайтовете и то от много години. В нищо ново не се регистрирам, не ми и трябва. И какво значи "с изискване за регистрация"? Ами естествено, че ще има регистрация, невъзможно е един торент тракер да работи без регистрация и без сийдване от страна на юзърите. Ако сте наясно с технологията на тези тракери изобщо. Оттук натакък изборът си е ваш. Ама не го изкарвайте все едно ви "рекламирам" нещо. Аз нямам нищо общо с този сайт. Просто го дадох като ЕДИНСТВЕНИЯ тракер, в който качват този сериал "Мерием". И много хора имат регистрации и могат да го свалят.
Толкова по темата

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 12:46 от diziler

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Нямам намерение да продължавам спора, само не ми пишете с назидателен тон и не поучавате, провокира ме не толкова предложението за дата бг, а коментара за превода, който беше ни в клин, ни в ръкав. Аз съм в темата да обсъждам сериала и без да преча на останалите, надявам се Вие също. 
И за да не е празен пост бих искала да попитам актрисата, която играе Тюлин, участва ли другаде? Струва ми се позната, много любим образ. За сега всъщност само с Дерин не мога да свикна, някак за мен все още е Дефне от Inadina ask.

# 21
  • Мнения: 11 074
Е, това е моето мнение и моята оценка, имам право да си ги изкажа, нали? Все пак това е свободен форум и всеки може да си изкаже мнението. (Не е "ни в клин, ни в ръкав", а си има поводи, за да го изкажа.)
Окей, за тези, които не могат да се регистрират, ще пробвам аз да тегля сериите и да ги качвам тук, за мен не е проблем.
Нова ТВ са стигнали до средата на оригиналния еп.4

ЕП.4 https://dox.abv.bg/download?id=7f246986a3
ЕП.5 https://dox.abv.bg/download?id=1aaf0a02d7
ЕП.6 https://dox.abv.bg/download?id=2bcfc06440

# 22
  • София
  • Мнения: 489
Окей, за тези, които не могат да се регистрират, ще пробвам аз да тегля сериите и да ги качвам тук, за мен не е проблем.
Нова ТВ са стигнали до средата на оригиналния еп.4

ЕП.4 https://dox.abv.bg/download?id=7f246986a3
ЕП.5 https://dox.abv.bg/download?id=1aaf0a02d7
ЕП.6 https://dox.abv.bg/download?id=2bcfc06440


Много благодаря! Би било чудесно ако можеш да качиш и първите 3. Ти беше споменала обаче, че са качени в датата само до 24-ти?

# 23
  • Мнения: 11 074
Първите 3 вече са излъчени по Нова ТВ в рамките на първите 9 епизода (от кратките).  Има ги тук: https://play.nova.bg/tvshow/meriem/551999
Има ги до 29 еп. ,но някои от тях липсват, просто не може да се сийдват
(Само вметвам, че не съм жена, така че... може и в мъжки род да се обръщаш, хехе.)

ЕП.7 https://dox.abv.bg/download?id=1ce72ec2b4
ЕП.8 https://dox.abv.bg/download?id=7507894aa8

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 15:39 от diziler

# 24
  • Мнения: 1 106
Здравейте и от мен. Сериалът е страхотен, бях го изгледала на един дъх, докато си бременеех вкъщи и сега се опитвам да го следя и по Нова с мъничето около мен. Чаках го с нетърпение, обаче има нещо в дублажа или адаптацията на превода, което много ме дрази. С основни познания съм по отношение на турския, но все пак разбирам голяма част от репликите. Ще се радвам да споделите мнение по темата, ако сте по-в час. И разбира се да си го следим заедно, защото определено си струва.

# 25
  • София
  • Мнения: 489
обаче има нещо в дублажа или адаптацията на превода, което много ме дрази

Подкрепям. Дублажа и най-вече гласовете са ужасно несъответстващи на реалните.

# 26
  • Мнения: 11 074
Аз не мога да свикна с различните гласове, които озвучават Фуркан Андъч съответно по БТВ в "Навсякъде ти" и по НОВА в "Мерием".
Относно епизодите със субтитри... нямаше как да публикувам следващи линкове, тъй като не мога две последователни мнения да публикувам едно след друго, та чаках някой да напише коментар.
Ето следващи серии:
ЕП.12 https://dox.abv.bg/download?id=a448b230dd
ЕП.13 https://dox.abv.bg/download?id=def3f35f2a
ЕП.14 https://dox.abv.bg/download?id=2ca0d01e78
ЕП.15 https://dox.abv.bg/download?id=b49a68596d
ЕП.16 https://dox.abv.bg/download?id=dbd3aee398
ЕП.17 https://dox.abv.bg/download?id=a66fc8136e

(ЕП.9, 10 и 11 не се изтеглят, защото никой не ги сийдва. Докато мога да редактирам този пост, ще добавям още линкове)

Последна редакция: пт, 12 фев 2021, 20:23 от diziler

# 27
  • Мнения: 3 203
diziler благодаря за линковете  и за труда които полагаш за темата . И аз съм от тези които  не искам  да обидя дубльорите ни  но истината е ,че дублажа ни куца губи се магията на сериала.  Определено сериалчето ме грабна и с нетърпение ще очаквам ако има някаква възможност да се изгледа със субтитри. Благодарности и на екипа които е положил толкова безценен труд за да радва почитателите на тези сериали.Flowers Hibiscus

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 618
И аз не мога да свикна с дублажа, отделно това рязане на серии също ме спира да гледам често сериали. Въпреки всичко сутрин преди работа пускам бг епизодите, чакам с нетърпение да се насладим на зараждащата се близост между Саваш и  Мерием, Октай ме дразни неимоверно много, съвършен егоист и постепенно започват да се виждат слабостите му и това че не е добър човек.

# 29
  • София
  • Мнения: 489
Oктай е не само егоист, а чист нарцисист хаха аз да си призная, изгледах си сериалчето преди седмици с английски субтитри. Не мога да понасям тези дразнещи гласове от дублажа, а и действително рязането на серии така убива магията, напълно съм съгласна.

# 30
  • Мнения: 1 106
Така е. 30 минути филм, прекъсвани от 20 минути реклами. Сериите спират на никъде, репликите - изкуствени и не отговарящи на емоциите. Направо съсипват труда на хората. А за мен основните актьори тук правят убийствено добри роли. Горещо препоръчвам освен българските, да се гледат и оригиналните серии и благодаря на всички, които правят преводи със субтитри. Просто емоцията от филма е съвсем друга.

# 31
# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Изгледах последния дублиран епизод, въпреки че са от първите епизоди, където все още Мерием и Саваш не са близки ми харесаат, много харесвам и т.нар.  чичо Туран.
Скрит текст:
Съжалявам, че така бързо го вкараха в затвора и забравиха за него.
Скрит текст:

# 33
  • София
  • Мнения: 489
За съжаление, чичо им Туран почти няма участие в сериала до самия финал общо взето. Повече няма да издавам Grinning

Ама и Саваш все си избира едни красавици - тъмнокоси, синеоки Grin честно казано преди този сериал ми беше напълно непознат, а е добър актьор и красив мъж. Дано в повече смислени продукции го гледаме в бъдеще.

# 34
  • Мнения: 1 106
Пич е чичо Туран, от самото начало не харесваше Октай и не се поддаде на мазненията му. А след днешната серия по ТВ осъзнах, че са сменили три пъти сестрата на Саваш. Grinning Явно е било голям зор да харесат подходяща, но последната определено бе най-добрият избор.

Ама и Саваш все си избира едни красавици - тъмнокоси, синеоки
Да бе, Деринката как да не се дразни после, като няма никъв шанс Grinning

# 35
  • Мнения: 11 074
ЕП.24 https://dox.abv.bg/download?id=a3db8f3b5e
ЕП.25 https://dox.abv.bg/download?id=eb09114274
ЕП.29 https://dox.abv.bg/download?id=783d1cbd6f

Останалите епизоди не се сийдват и няма как да се изтеглят. Поне засега.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Има вкус момчето наистина, това по повод избора на Саваш за девойки. Деринката никак не му отива, а и химия няма, отделно още от началото на сериала с тази постъпка се класира "недолюбвани герои". Не знам защо Тюлин, която е много готина я подкрепя в невъзможните й въжделения.

По повод Саваш или по-скоро актьорът, който го играе  харесвам го от Tatli intikam, много е готин, като цяло последните години рядко се заглеждам в сериали, ако нещо ми попадне в YouTube го издирвам със субтитри и гледам. След Tatli intikam мернах Мерием и така ми влезе под кожата този сериал.

# 37
  • София
  • Мнения: 489
И на мен ми влезе под кожата сериала, а рядко ми се случва. Единствено не ми хареса това,че доста проточиха,преди истината да излезе наяве. Малко наивна ми беше постъпката на Мерием - то добрина добрина, ама граничи с глупост даже Grinning

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 618
И на мен ми влезе под кожата сериала, а рядко ми се случва. Единствено не ми хареса това,че доста проточиха,преди истината да излезе наяве. Малко наивна ми беше постъпката на Мерием - то добрина добрина, ама граничи с глупост даже Grinning
Даа, още от началото се инати и мълчи, дълго продължи, малко прекалено. Още от началото всички много лесно заблуждават Мерием.

# 39
  • Мнения: 1 106
Подкрепям. Обаче то беше по-скоро от към серии, защото в самия сюжет нещата се развиваха доста бързо, в някви безкрайни денонощия, в които все става нещо ново и ново без никой да спи. Grinning На мен ми хареса, че имаше развитие на характера й и от прекалено наивна стана доста решителна и съобразителна. И да речем, че е имала някви си причини да мълчи, ама не ми беше логично никой от околните да не се усети по-рано, на моменти беше очевидно.

# 40
  • София
  • Мнения: 489
Наистина не беше логично, защото той дори самия Саваш (чиято способност да чете по израженията и между редовете направо беше за завиждане, на този човек една лъжа не може да му се каже без да я усети хаха) още първите епизоди разбра, пък после сякаш сам се разубеди. На мен историята на приятеля му също ми беше доста интересна, живота на полицайката също. Там вече видях логика в поведението и (ама това ще се разбере по-натам). Саваш и Гюлчу май си бяха просто приятели от детството, а си бяха повече от братя - такава лоялност и преданост.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Покрай гледането на сериала с бг аудио (все още се мъча, въпреки че гледам паралелно със субтитри) се замислих що за час са избрали за излъчване - 12,30,  малко са забили сериала в трета глуха. А не мисля, че излъчваните в по-нормални часове са по-добри, може би идеята на това е, че сериалът е от 2017 т.е. по- стар. Другото което ме беше изненадало е излъчването на "Вятърничав" по Диема фемили, очаквах да го закупи някоя от националните телевизии.

# 42
  • Мнения: 1 106
И аз си го мислех. Например "Госпожа Фазилет и нейните дъщери", който въртяха преди това ми беше малко отегчителен и неизпипан на моменти. В сравнение "Мерием" ми е като от друга лига и очаквах по-голям интерес към него честно казано. Давам им още малко време на хората да се зарибят съвсем. Grinning  А "Вятърничав" също е "забит" от към час за мен, може би не им пука кога какво пускат и си ги въртят на конвейер. То аз затова и отдавна не разчитам на избора на телевизиите какво да гледам и кога.

# 43
  • Мнения: 127
Предпочитам да го дават вечер или след 18:00 часа,но все пак ние не решаваме.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Предпочитам да го дават вечер или след 18:00 часа,но все пак ние не решаваме.
Да, и аз така, но си права, не решаваме ние.  Странно ми е, защото телевизиите залагат на турски сериали, но с рязането и неудобното време на излъчване губят зрители. Заради приятната тема се насилвам да гледам бг аудио, за да коментирам с вас. И аз не разчитам на телевизиите за сериали, или гледам в YouTube, или търся със субтитри - руски, бг, дори гледам с турско аудио, каквото хвана от сериала.
 
Я кажете какво мислите за Юрдал с видяното до сега, много ме забавлява героят му.

# 45
  • Мнения: 1 106
Я кажете какво мислите за Юрдал с видяното до сега, много ме забавлява героят му.
Определено най-ощетеният от към бг аудиото. Grinning Не му разбирах всичко, дори и със субтитрите, обаче много му се кефих на изразяването. Много сполучлив образ. Всъщност с това допълнително ме спечели сериалът, дори и по-второстепенните герои са някак запомнящи се, абе все едно ги познаваш. Grinning Хареса ми и, че и при него имаше развитие на образа и преоценка на приоритетите.

# 46
  • Мнения: 11 074
Другото което ме беше изненадало е излъчването на "Вятърничав" по Диема фемили, очаквах да го закупи някоя от националните телевизии.

То реално и "Вятърничав" го е закупила Нова ТВ. Просто първо го пуска по специализирания канал за сериали, после ще го пусне и по Нова от 12.30. На мен не ми допада изобщо такъв типаж сериали. Например "Малки убийства" е точно по мой вкус

"Мерием" го зарязах. Лази ми по нервите

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Вкусове всякакви, "Вятърничав" също не ми е от най-любимите, но мисля че е хитов, гледах го по диагонал, много драма и сълзи, повече отколкото мога да понеса. Мерием си ми влезе под кожата както и казах преди - актьорите, историята (въпреки всички недостатъци, които откриваме), много от сериалите, които дават са ми досадни, мудни, някои от тях и еднотипни. "Малки убийства" не съм гледала, но мога да хвърля око, щом има отзиви, че е добър.
Юрдал наистина има много интересен начин на изразяване, харесва ми да го слушам, все ръси мъдрости и нарежда... Но сега в началото се включи в отбора на тези, които пречат на Мерием и Саваш.

# 48
  • Мнения: 1 106
Вкусове всякакви, "Вятърничав" също не ми е от най-любимите, но мисля че е хитов, гледах го по диагонал, много драма и сълзи, повече отколкото мога да понеса. Мерием си ми влезе под кожата както и казах преди - актьорите, историята (въпреки всички недостатъци, които откриваме), много от сериалите, които дават са ми досадни, мудни, някои от тях и еднотипни.
И при мен е така. В "Мерием" нямаше "излишен пълнеж". Не могат да ме спечелят филми, при които можеш да изтървеш няколко серии и нищо съществено да не пропуснеш. Изглеждам всичко, което започна, но колкото да видя как ще го завършат. А тука имаше нещо, което много ме грабна. Ставаше ми все по-интересно с всяка серия и сега пак ми е тръпка да го гледам по-детайлно, въпреки тегавия дублаж.
А теб, diziler, какво те подразни например? Simple Smile

# 49
  • Мнения: 11 074
Просто исках по-свеж сериал. Не ми е до драми нонстоп, до авторитарни бащи, до сълзи за щяло и нещяло.. Уви сериалът по Нова от 15 ч. е точно такъв, по БТВ от 20 ч. също. По-свежи са тези по БТВ от 13.30 и от 18.00

# 50
  • София
  • Мнения: 489
И мен Октай страшно ме дразнеше, както и наивността на Мерием. Обаче въпреки това имашенещо, което ме накара да изгледам всички серииза 1 седмица хаха аз рядко се вманиачавам по сериал и общо взето досега ми се е случвало единствено с "Кварталът на богатите" и "Пепел от рози" Grinning

# 51
  • Мнения: 1 106
На мен ми беше интересно как ще излезе от ситуацията Мерием, след като така й усложняваха живота от всякъде. Grinning Е, и тя сама де. И тук вече ме грабна Айча с играта си, а не ми беше позната като актриса. От тогава си я следя. А влюбването им със Саваш го бяха направили много естествено и красиво. Въобще не ме дразнеше да ги чакам да се съберат, както с други главни двойки. Grinning Разбира се и бяха перфектно подбрани двамата.
Иначе, ако се водим по сериите по Нова ей сега й е моментът да издаде Октай без никви оправдания и угризения, ама уви ще ни подразни още доста, че серии да има. Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 489
Ох, така е, наистина беше голяма драма докато каже истината. И на мен ми хареса влюбването, за което сякаш нито един от двамата не си даде сметка и реално пред себе си дори го отричаха. Аз даже не помня да са си казали че се обичат очи в очи, действията им го показваха по-ясно от думите (поне тези на Саваш Grinning Мерием малко не и разбирах логиката понякога, ама..). Добре са ги подбрали като екранна двойка и въпреки, че си пасват, сякаш нямаше много химия между тях? Не знам..

# 53
  • Мнения: 1 106
Мдаам, нямаха много страстни сцени, по-нежна и невинна им изглеждаше любовта. Аз това, което не разбирах в отношенията им е, че все хукваха да се оправят сами с драмите, дори и след като се събраха и си обещаваха да не се оставят. Все се надпреварваха кой да се навре повече между шамарите. Да речем, че е било да се защитават един друг, обаче ми идваше в повече и до последно се съмнявах в хубавия край. Grinning
Иначе, ако не се лъжа си казваха, че се обичат очи в очи в колата, след като той я спаси от Октай, когато я беше отвлякъл и я търсиха доста време.

# 54
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 273
Скептична бях към филма и след няколко епизода по нова, реших че ще го изглеждам целия, че иначе се дразня на мудното действие. Оказа се, че постоянно се случва нещо, постоянно са нанякъде по някакви следи. Влюбването беше неусетно, усещаха се пеперудите в корема ❤️погледите им казваха всичко.
Аз страстни турски сериали не съм гледала до сега 😄 🤔

# 55
  • Мнения: 1

Здравейте, линковете не са активни дали има от йъде да сваля епизодите стс субтитри?

# 56
  • Мнения: 11 074
Напротив, активни са. Току що ги кликнах всички тези, които сте цитирали.  Просто кликвате на "изтегли" и серията се тегли.  По принцип файловете са активни до 2 седмици след качването им

# 57
  • Мнения: 349
Интересен сериал загледах го от начало. 👍

# 58
  • Мнения: 1 106
Понеже си следя сега сериите по Нова, се замислих днес, че Октай сигурно е най-интелигентният и изобретателeн злодей, който съм срещала в сериал. За секунди измисля някви супер завъртяни планове, които пък вземат, че му се получават идеално. После как да се отърват лесно от него?... Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 489
Октай сигурно е най-интелигентният и изобретателeн злодей, който съм срещала в сериал.

Така е. Много изобретателен, но пък и усета и интуицията на Саваш са си за завиждане Grinning успяваше да предположи дори Октайските действия.Пък после беше изненадан, че именно той стои зад катастрофата.Че то стана ясно кой е виновника още първите епизоди Grinning

Няма да спойлвам, но 10-ти еп. беше много тегав за гледане... Страхотно изигран от Айча (май така и се произнася името).

# 60
  • Мнения: 1 106
Октай сигурно е най-интелигентният и изобретателeн злодей, който съм срещала в сериал.

Така е. Много изобретателен, но пък и усета и интуицията на Саваш са си за завиждане Grinning успяваше да предположи дори Октайските действия.Пък после беше изненадан, че именно той стои зад катастрофата.Че то стана ясно кой е виновника още първите епизоди Grinning

Няма да спойлвам, но 10-ти еп. беше много тегав за гледане... Страхотно изигран от Айча (май така и се произнася името).

Подкрепям. На мен като цяло мнооого ми харесва как играе това момиче. Определено сценаристите добре са се възползвали от красивите й големи и тъжни сини очи. Grinning Много драма са заложили в образа. Ама и в гнева си беше много силна.
А Саваш определено има такава черта - да отрича нещата, които не му се иска да са верни  - за Октай, че се е влюбил в Мерием, че татко му прави глупости, дори на Дерин й дава прекалееено много кредити на доверие..

# 61
  • София
  • Мнения: 489
Според мен Октай не беше влюбен в Мерием нито за миг. Той видя в нея една наивница, която може да експлоатира. А после просто искаше да я притежава, защото като типичен нарцисист, каквото си е негово е негово и трябва да е готова за експлоатация в удобен за него момент. Октай всъщност никой не обичаше, освен себе си. Grinning Няма по-дразнещ персонаж в целия сериал, дори бащата на Саваш бледнееше пред него хаха
Аз се чудя нещо друго.. Мерием нито веднъж не си зададе въпроса дали Саваш я обича колкото първата жена, дали понякога не мислиш за бившата, вместо за нея? Тя сякаш без проблем прие да бъде втората жена/любима, макар да осъзнава, че вероятно няма да бъде така обичана както първата. Или пък то всяка нова любов се усеща по-добра от предишната?

# 62
  • Мнения: 1 106
Аз не мога да се съглася тук. Според мен имаше 2 тънки момента, в които стана ясно, че я е заобичал повече от Севинч. Без да изпадам в много спойлърство - първо, когато Мерием катострофира, но най-вече като я спря на вратата на хотелската стая след болницата. Имаше ключови реплики и в двата момента, но той и сам го казва по-късно като бяха на плажа, че не е обичал така и дори се е изнедадал колко силно мъж може да обича жена. Но на мен сцената на втарата ми беше топ и там според мен се пречупи да си признае на себе си, че  вече я обича повече. Освен това на мен ми се стори, че той сякаш се отказа да убива Октай, както искаше първоначално, за да може да бъде с Мерием. Накрая искаше само да го хване.
За Октайчо съм съгласна, той заобича Мерием, като Мерием заобича Саваш. Grinning

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 13:40 от JessyG23

# 63
  • София
  • Мнения: 489
Ох, не съм сигурна за коя сцена говориш след болницата Grinning аз с английски субтитри съм гледала и малко ми се губи.. за тази с вратата, ако имаш предвид когато тя си говореше с куклата - безгласно признание беше от негова страна, да. И това, че така не е обичал не мога да се сетя къде точно е.. май ще трябва втори път да го гледам Grinning

# 64
  • Мнения: 1 106
Ох, не съм сигурна за коя сцена говориш след болницата Grinning аз с английски субтитри съм гледала и малко ми се губи.. за тази с вратата, ако имаш предвид когато тя си говореше с куклата - безгласно признание беше от негова страна, да. И това, че така не е обичал не мога да се сетя къде точно е.. май ще трябва втори път да го гледам Grinning

Нееее. Изгледай 20 и 21 епизод от оригиналните. Мога да ти разкажа, но не искам да развалям удоволствието на хората, които още не са го гледали. Grinning

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 618
И аз мисля, че любовта на Саваш към Мерием  не е по-малка от тази към Селин, различни са. В началото чувствата между двамата бяха невъзможни, после имаше пречки, Мерием се страхуваше да отвори сърцето си, след това чувствата не можеха да се съдържат от двамата, но до края на сериала ни пресъздаваха една силна любов, всеки един от тях беше готов да се жертва за другия.
Следейки епизодите на български и аз се изумявам как прокурор с толкова малък стаж, от беден квартал така лесно се ориентира във всички схеми. Може би целта е да се засили впечатлението, че Октай е лош човек още от началото, защото един честен човек не би постъпил така.

# 66
  • Мнения: 1 106
Така е. Трябва да се отчете и това, че с Мерием минават заедно през доста екшъни и драми, през които чувствата им се калявят. За отношенията му със Севинч видяхме само, че са били много романтични и хармонични. Няма как да е еднакво.
Иначе Октай наистина излезе много лош още от начало и си остана такъв. Аз лично очаквах по някое време да изпита нещо като вина, съвест или вътрешна борба, а при него нямаше нищо такова. Само му се засилваше лошотията.
А нека, който следи сериите по Нова сподели защо според него в момента Мерием мълчи? Какво я спира сега, освен, че серии трябва да има? Grinning

# 67
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 273
Според мен мълчи заради Октай първоначално, а после и от страх за близките й, че могат да пострадат. Не иска да нарани Саваш и се притеснява как ще реагира като разбере истината.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Излъчват най-тежкия и един от най-силните моменти в сериала. Много ме натъжава, но и някак очаквах да се случи именно това. Може би моментът в който Мерием се пречупи, имаше и прекрасни моменти на зараждаща се близост, погледи...
А прокурорът... Бавно върви към това да стане най-големият злодей, наистина дявол, както го нарекоха неведнъж. Интересно ми е, как Селма не се досети, когато Октай се обади на Мерием (пишеше O.,  а го преведоха "той").

# 69
  • Мнения: 127
За мен предстоящите епизоди,който ще излъчат са най-силни и много добре изиграни.
А Мерием предпазва всички на който държи и обича и най-вече Саваш.

# 70
  • Мнения: 1 846
Епизодът в петък беше много тъжен и силен. Надявам се Октай да си получи заслуженото!!! Отлична игра от страна на Айча Айшин Туран!

# 71
  • Мнения: 14 804
Да,много тъжно беше. Не очаквах да убият и баща й. 😣 Октай е наистина чудовище!

# 72
  • Мнения: 1 106
Мхмм, доста жестоки бяха сценаристите тука. Супер малшанс за баща й и много самообвинения за нея. Иначе на мен много ми харесва да гледам пак тези серии. Толкова неусетно и в същото време неизбежно се влюбват Мереим и Саваш..

# 73
  • Мнения: 14 804
Да,особено като я гушкаше навън до като откарваха тялото на баща й с линейката.
Тя онази русата кобра вече се усети,че се случва нещо между тях,даже и Саваш се замисли като му го каза.
Аз си мислех,че сега вече ще се ядоса Мерием и ще разкаже всичко. Не знам защо още мълчи и крие оня злодей. 😣

# 74
  • Мнения: 1 106
Абе и аз това се чудя, ама донякъде я оправдавам. От една страна Октай още успява да се изкарва невинен за всичко и тя само се съмнява. От друга се страхува за близките си и за реакцията на Саваш. Като си говореха със Селма ясно си пролича, че се притесни при мисълта, че Саваш би убил Октай и би влязъл в затвора, ако разбере истината. Но не мисля, че е от слабост, защото си показва зъби и пред Дерин, и пред Юрдал, че и пред Октай.
Иначе и аз се дразня, че никой около нея не се усеща или се правят на ударени, докато сама не си каже.

# 75
  • Мнения: 14 804
Мда,много време стана,а тя мълчи. Сестрата,дето й диктува нещо бащата на  Мерием,мислех,че е казала още по телефона каквото написа,но и там греда.😆 И все на косъм се измъква онзи.
Който го е гледал да сподели в спойлер кога ще започне да се разплита нишката? Аз го загледах,защото прочетох,че е малко серии,но нямам търпение да разбера какво ще стане. 🙈

# 76
  • Мнения: 1 106
Хаха, ще те разочаровам, че още доооста ще се измъква и вреди. Grinning Та зареди се с търпение за него.. Но сериите са интересни, с постоянни събития и не са разтегнати излишно. Така че ще се разплитат нещата относително бързо, ама и още ще се заплитат. Grinning Но пък Мерием и Саваш ще имат много хубави моменти. Няма да ни е скучно. Wink
Иначе Айча изиграва страхотно и сцените, когато Мерием разбира, че Октай е убил баща й и реакцията й след това. Аз съм я гледала без да мигам, много ме грабна..

# 77
  • Мнения: 14 804
Ехх,добре. 😃🤗 Ще гледам,за сега съм вкъщи и го гледам с интерес. Благодаря ти! 😊

# 78
  • Мнения: 127
Много добра игра.
И точно тезо епизод с баща и са ми силни.
Влюбването при тях стана не усетно.Но в даден момент си дават сметка,че се обичат.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 618
Много беше впечатляваща частта на епизода когато Октай и Саваш пътуват към болницата, а Мерием влиза да търси баща си, имаше едно чувство на неизбежност, свива ти се сърцето, много добре измислено от сценаристите, дори чисто визуално с разделянето на екрана на три беше интересно.
Много ми е мъчно за Мерием в тези моменти след смъртта на баща й, въпреки че има хора до нея, мъката е огромна, Октай й отнема всичко едно по едно. Самият той вече се пречупи, стана хладнокръвен убиец. Ако смъртта на Селин бе случайност или по-скоро страх и престъпно бездействие, то смъртта на бащата на Мерием е жестоко убийство. Невероятна Айча с играта си точно в тези епизоди.
Много се радвам, че актрисата, която играе Наз е последната, най-удачна е, другите две момичета бяха някак безлични.

# 80
  • Мнения: 1 106
Режисьорският подход като цяло е доста изпипан и професионален. Има супер силни и добре замислени кадри. Мен ме кефи и прехвърлянето във времето на моменти. Въобще имат си замисъл и ти държат вниманието.
И за Наз съм съгласна. Някакси не мога да си представя предишните две актриси да изиграят толкова добре образа й от тук на сетне.
Жалко за писмото на Мерием от днес, че така и никой няма да разбере за него, както и за клипа после междудругото. На мен ми липсваше сцена, в която майката на Севинч научава истината, защото доста се акцентираше на нейното страдание и на гнева й, ноо ясно е, че фокусът на сценария е друг. Обаче точно в момента е в някаква страшна безизходица Мерием и наистина сериите са много тежки и със страхотна игра на Айча.
P.S.: Бихте ли ми обяснили как се правят скритите текстове, че не искам да развалям удоволствието на хората, които не обичат да знаят какво ще стане.

# 81
  • Мнения: 14 804
Джеси,пишеш [ spoiler] после текста и накрая [/ spoiler],но без интеревал. Аз го написах така да видиш как изглежда.
Хвана ме яд и мен за писмото. 😠 Ама така ми става мило като ги видя заедно със Саваш. Онази русата пък как така все чува всичко и веднага му докладва на Злодея. 😠😣 Искам ги и двамата в затвора!

# 82
  • Мнения: 1 106
Джеси,пишеш [ spoiler] после текста и накрая [/ spoiler],но без интеревал. Аз го написах така да видиш как изглежда.
Хвана ме яд и мен за писмото. 😠 Ама така ми става мило като ги видя заедно със Саваш. Онази русата пък как така все чува всичко и веднага му докладва на Злодея. 😠😣 Искам ги и двамата в затвора!
Благодаря. Simple Smile Ама верно всичко чува тая, пък онзи гадняр все пристига пръв на всякъде. Много дразнят! А Мерием и Саваш супер сладичко се гледкат. Wink

# 83
  • Мнения: 14 804
Ооо Джес,аватара тии.. HeartHeart Eyes

# 84
  • Мнения: 1 106
Ооо Джес,аватара тии.. HeartHeart Eyes
Ама аз заради тях си направих профил. Grinning Като го завъртяха у нас сериала, ми беше интересно какво излиза на български за него и така попаднах тук и реших, че ще намеря още обсебени. Grinning Сега го гледам по-детайлно и пак ми е интересен. Че първият път беше на екс за 3-4 дни и нощи. Grinning

# 85
  • Мнения: 14 804
Ох,аз влизам все през телефона и не съм видяла изобщо! Сега взех лаптопа и видях,много са сладинки!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 618
И аз съм малко обсебена от сериала, изгледах преведените серии и сега следя с вас, но чакам да се съберат два епизода на бг и връщам назад.  Съгласна съм за режисьорския похват, много добър, имаше страхотни решения и идеи, включително и времевите скокове. Лошото е че към края на сериала някак набързо разплетоха всички нишки, но няма да издавам повече.
Дерин е един много неприятен образ, чак се чудя тази симпатична актриса как ми опротивя с ролята. И при нея първите епизоди постъпките й някак имаха извинение, макар и жестоки, но към сегашните серии си е чиста лошотия.

# 87
  • Мнения: 127
На мен ми харесва всичко.
И въпреки,че късно започнах да го гледам ми харесва химията между между главните.

# 88
  • Мнения: 1 106
Наистина бързо се развиха нещата накрая, но за сметка на дълъг и готин финал. И това май за пръв път го виждам, обикновено ги тормозят до последно и претупват финалите, като остават някви неизвестни. Тука май нямаше. Но до тогава имаме още доста време. На мен сега ми е интересно да наблюдавам как се трансформират чувствата им един към друг. Особено при Саваш. Той от заслепяващ гняв минава към чувство на вина, после желание да я защитава и накрая любов, която направо го хвърляше в паника за нея. Мерием сякаш по-лесно се увлече. Още от началото изпитваше състрадание към него и вина, а вече почва да го защитава дори повече и от себе си и ще стига до още по-голяма жертвоготовност. Но пък повече се спираше. Абе интересно е да ги гледаш заедно. Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 23:09 от JessyG23

# 89
  • Мнения: 4 634
Може ли да попитам къде мога да гледам епизодите напред с бг субтитри?

# 90
  • Мнения: 1 106
Може ли да попитам къде мога да гледам епизодите напред с бг субтитри?

Аз гледах тук: https://www.nu6i-bg-net.com/browse-meryem-videos-1-date.html

# 91
  • Мнения: 4 634
Може ли да попитам къде мога да гледам епизодите напред с бг субтитри?

Аз гледах тук: https://www.nu6i-bg-net.com/browse-meryem-videos-1-date.html

благодаря
като вляза да се опитам да гледам епизодите постоянно ми забива компютъра и ми излизат страници с всевъзможни реклами и не ми тръгва епизодите ако тръгнат то постоянно прекъсват и компютъра ми завиба . При теб така ли беше?

# 92
  • Мнения: 1 106
Ами не. Като скипна рекламата в началото, после нямам проблеми. Дори след като ти ги пратих снощи гледах малък откъс, защото исках да видя какво точно пишеше във фалшивата бележка от сестрата, че от българския превод нямаше много логика. А и доста други си гледам от там.

# 93
  • София
  • Мнения: 489
Може ли да попитам къде мога да гледам епизодите напред с бг субтитри?

Аз гледах тук: https://www.nu6i-bg-net.com/browse-meryem-videos-1-date.html

благодаря
като вляза да се опитам да гледам епизодите постоянно ми забива компютъра и ми излизат страници с всевъзможни реклами и не ми тръгва епизодите ако тръгнат то постоянно прекъсват и компютъра ми завиба . При теб така ли беше?

Така е. Сайта е ужасно направен и пълен с реклами и вируси и нон стоп изскачат прозорци и при мен. Аз затова и си го изгледах с английски субтитри от друг сайт Grinning те уж за да не се краде и сваля за сложили хиляда защити, а ефекта се е превърнал в дефект и дори не припарвам до сайта им, въпреки съдържанието. Жалко.

# 94
  • София
  • Мнения: 73
Здравейте! Аз следя сериала по телевизията. На моменти ми е малко мрачен, има и скучни моменти, но като цяло ми харесва и го следя с интерес. Чудя се има ли още в живота толкова наивни хора като Мерием, въпреки че на моменти се осъзнава какво леке е  това прокурорче.
Някой знае ли колко епизода ще е тук сериала? Следя един чилийски блог, където качват сериите на испански и последния епизод  беше около 96 или 97 епизода.

# 95
  • Мнения: 1 846
Здравейте! Аз следя сериала по телевизията. На моменти ми е малко мрачен, има и скучни моменти, но като цяло ми харесва и го следя с интерес. Чудя се има ли още в живота толкова наивни хора като Мерием, въпреки че на моменти се осъзнава какво леке е  това прокурорче.
Някой знае ли колко епизода ще е тук сериала? Следя един чилийски блог, където качват сериите на испански и последния епизод  беше около 96 или 97 епизода.

Тук ще са 90 епизода.

# 96
  • Мнения: 11 074
    Може ли да попитам къде мога да гледам епизодите напред с бг субтитри?

    Е, не следите ли темата? Колко пъти пускахме линкове...
    Че пусках и целите епизоди от торент, качени в Dox.bg ...

    # 97
    • Мнения: 14 804
    Аз се изнервям на моменти,като с писмото от Мерием,дето остави на гроба. Саваш тръгна преди прокурора,дадоха русото чудовище как се обажда на Октай и му казва,тръгва и той. После някой чете писмото,ноо.. греда! Октай. 😁😂 Ей такива разни разтяганици ме дразнят,но то няма как. Или полицайката,дето отиде да види онзи клошар,дали има рана,а партньора й секунди по-рано се сети и го рани. Все на косъм да се разбере нещо и хоп,следващия път.

    # 98
    • Мнения: 1 106
    Че Мерием си е наивничка, няма спор, ама и ония гадняр си е страшен манипулатор. Тая история, дето я разказва в пекарната за баща й сигурно и мен щеше да ме жегне, ако не знаех истината. А между другото това дето сега все се измъква на косъм в един момент ще се обърне и все няма да му се получава на косъм да ги прецаква. Grinning Ама си е дразнещо да!... Grinning

    # 99
    • Мнения: 4 634
      Може ли да попитам къде мога да гледам епизодите напред с бг субтитри?

      Е, не следите ли темата? Колко пъти пускахме линкове...
      Че пусках и целите епизоди от торент, качени в Dox.bg ...

      Ами аз се включих късно с страницата зада попитам за епизодите затова питах сега. Относно епизодите които сте качили в DOX дали са активни и можете ли да споделите отново епизодите?

      # 100
      • Мнения: 11 074
      Те линковете в докс са активни 2 седмици.
      До коя серия са стигнали по Нова спрямо оригиналните епизоди?

      # 101
      • Пловдив
      • Мнения: 618
      Мисля, че са до 12 епизод, след смъртта на бащата на Мерием, ако не се бъркам. Изчаквам да се съберат 3-4 преведени епизода и гледам наведнъж.

      # 102
      • Мнения: 4 634
      Те линковете в докс са активни 2 седмици.
      До коя серия са стигнали по Нова спрямо оригиналните епизоди?

      като серия незнам коя точно но след смърта на бащата на Мерием, когато тя разбира че Саваш е знаел че неговия баща е замесен а не й е казал

      # 103
      • Мнения: 11 074
      Не гледам сериала, така че няма как да знам в коя серия е това

      # 104
      • Мнения: 1 846
      Днес дадоха 13 оригинална серия.

      # 105
      • Мнения: 1 429
      Здравейте,аз също следя сериала с интерес.На мен ми е много удобно времето,в което го дават.Така съм от години,всеки сериал на нова от 12 и 30 го гледам.Други турски сериали не следя.Лично за мен нова подбира добри сериали .Госпожа Фазилет( въпреки многото пълнеж)ми беше любим.Като почна Мерием още не се бях отърсила от него и ми се видя прекалено турски,незнам как да се изразя точно: началната песен изобщо не ми хареса,мустакатия главен герой.....и няколко серии по-късно така ме грабна😁.А пък музиката в напрегнатите моменти е страхотна.Ама той Къраач си прави май яка музика.
      По принцип изгледах последната серия, защото винаги така правя като започна нов сериал.Харесва ми,че не е много дълъг,заради това не е и разводнен.Ще се радвам да си коментираме тук какво се случва.

      # 106
      • Мнения: 1 106
      Здравейте,аз също следя сериала с интерес.На мен ми е много удобно времето,в което го дават.Така съм от години,всеки сериал на нова от 12 и 30 го гледам.Други турски сериали не следя.Лично за мен нова подбира добри сериали .Госпожа Фазилет( въпреки многото пълнеж)ми беше любим.Като почна Мерием още не се бях отърсила от него и ми се видя прекалено турски,незнам как да се изразя точно: началната песен изобщо не ми хареса,мустакатия главен герой.....и няколко серии по-късно така ме грабна😁.А пък музиката в напрегнатите моменти е страхотна.Ама той Къраач си прави май яка музика.
      По принцип изгледах последната серия, защото винаги така правя като започна нов сериал.Харесва ми,че не е много дълъг,заради това не е и разводнен.Ще се радвам да си коментираме тук какво се случва.

      Добре дошла! Simple Smile Аз също следя само него по ТВ в момента. Малко съчувствам на хората, които го гледат за пръв път с тези 40 минутни серии, че тези отлагания, очаквания и обратчета могат да са много напрягащи, като не гледаш цялата двучасова серия наведнъж. Там някакси имат смисъл и ти държат вниманието през цялото време. Нооо ясно, че при нас така се дават. Simple Smile Все пак си го гледам с удоволствие.
      Ще се радвам да споделиш с какво те грабна. Simple Smile

      # 107
      • Мнения: 1 429
      Ами то май не е първият турски сериал с така разбити серии и на мен лично не ми пречи.Аз всеки ден чета в един сайт какво ще се случи в новата серия,доста подробно е описано,просто защото нямам търпение 😁.Иначе знам,че мога да ги изгледам доста по-бързо онлайн,но ....какво ще правя в 12:30 ,затова стискам зъби и чакам всеки ден да си го гледам по тв.
      А иначе ,харесва ми,че образа на Мерием не е на чак толкова доверчива,както в доста други сериали.Бързо се отдръпна от Октай.Харесва ми,че има действие,криминална линия и че всичко се случва сравнително бързо.

      # 108
      • Пловдив
      • Мнения: 618
      Аз съм назад, не съм гледала 3 епизода, смятам да наваксам, предстоят едни от най-тъжните и любими серии.

      # 109
      • Мнения: 1 846
      Утре предстои много интересна и напрегната серия.

      # 110
      • Мнения: 14 804
      Определено 40 минути епизод е мноого малко. Тъкмо стане интересно-реклами,после пак и той свършил. 🙄

      # 111
      • Мнения: 1 106
      Даам. И днешната серия, и тези през следващата седмица ще са напрегнати и тежички. Аз доста неща си припомням.
      Ама се чудя хитрият Октай как така не се усъмни в Белиз за бележките? Тя има повече причини да го прецака от Дерин. Явно е прекалено уверен, че много го обича и не би го предала, щом дори и в Ертан, и в Мерием се усъмни, но не и в нея.

      # 112
      • Мнения: 11 074
      Аз всеки ден чета в един сайт какво ще се случи в новата серия,доста подробно е описано,просто защото нямам търпение 😁
      Е това е доста глупаво, извинявай. Ти на практика не можеш да се насладиш на филма, а предпочиташ (заради пусто женско нетърпение) да прочетеш какво ще стане в утрешната серия, вместо да изчакаш самият филм да те изненада... Да се насладиш на разговори, погледи ,реакции.... Не го разбирам това.
      А и сайта, от който се информираш какво ще стане в утрешната серия, е любителски блог, в който никой не знае турски, а превеждат с гугъл транслейт, така че...  смятай.   Ти си знаеш де...

      # 113
      • Мнения: 1 429
      А,не ми пречи 😁.Аз така и така не го запомням написаното.Гледам си с интерес.А и с три малки деца покрай мен и да искам няма как да се отдам и насладя изцяло на диалога😁.Но...както сам казваш,аз си знам...

      # 114
      • Мнения: 1 106
      Е, хора след толкова тежки епизоди най-накрая нещо хубаво - Саваш реши да сваля картите. Много ме радват как ту единият, ту другият се зарича, че се виждат за последно и след 5 минути пак са заедно. Simple Smile Скоро ще им се нагледаме на хубави моменти заедно.

      # 115
      • Мнения: 127
      И на мен ми харесват точно тези тяхно моменти. Някак си съдбата си играе с тях.

      # 116
      • Пловдив
      • Мнения: 618
      Аз догонвам, стигнах до епизода с Ръза и убийството на семейството му (май някакви братовчеди, ако съм разбрала правилно). Дори в тъжните моменти покрай смъртта на Гюлюмсер бяха все по-близо. Дерин едва се сдържаше в кожата си... Много харесвам как Наз я режеше като кисела краставица!

      # 117
      • Мнения: 4 634
      Не успях да гледам епизода с целувката на Мерием и Саваш. От толкова време нямаше романтичен момент между двамата и тъкмо това се случи а аз неуспях да ги гледам, язък.
      То ще имат и други моменти заедно нали?

      # 118
      • Мнения: 14 804
      Ще имат. 🥰
      Аз днес,след като прекъснаха сериала в 13:10 за реклами,после в 13:20 пак и свърши в 13:29,вече много се ядосах и го изрових в нета. Вярно,доста реклами се отварят преди да тръгне филма,ноо какъв кеф е да гледам после 2 часа и 20 мин. без нито една реклама! 😍😊 Имам още 9 епизода и нямам търпение да го изгледам. 😃 Няма да издавам нищо,да не развалям кефа на тези,които го гледате по Нова. 🤗

      # 119
      • Мнения: 1 558
      Здравейте, мисля да загледам сериала, но имам още малко да се насладя от Навсякъде Ти!
      Много ми хареса Фуркан Андъч Simple Smile
      За рекламите, за да не ви изскачат едно момиче препоръча в една тема, да се сложи ublock origin Simple Smile
      Няма да има реклами....
      Аз си сложих и съм много доволна Simple Smile
      Приятна вечер Simple Smile

      # 120
      • Мнения: 14 804
      Аз гледам на телефона,няма как да сложа,но не ми пречат. Затварям 2-3 прозореца,а после се наслаждавам. 😃
      Гледайте го,няма да съжалявате. 🤗
      Лека вечер и на вас.

      # 121
      • Мнения: 4 634
      Здравейте, мисля да загледам сериала, но имам още малко да се насладя от Навсякъде Ти!
      Много ми хареса Фуркан Андъч Simple Smile
      За рекламите, за да не ви изскачат едно момиче препоръча в една тема, да се сложи ublock origin Simple Smile
      Няма да има реклами....
      Аз си сложих и съм много доволна Simple Smile
      Приятна вечер Simple Smile

      какво се слага за да не излизат реклами защото аз се опитвах незнам колко милион пъти и един епизод немога да изгледам като хората защото немога да се отърва от един милион реклами. Може ли да обясниш по подробно какво къде се слага ако може с снимка да обясниш?Предварително благодаря

      # 122
      • Мнения: 1 558
      написах в нета unblock Origin - излезна ми download - зависи от браузъра който използваш ...
      то е нещо като разширение за рекламите ....аз съм с Chrome Simple Smile
      автоматичо ми го качи Simple Smile

      # 123
      • Мнения: 1 106
      Не успях да гледам епизода с целувката на Мерием и Саваш. От толкова време нямаше романтичен момент между двамата и тъкмо това се случи а аз неуспях да ги гледам, язък.
      То ще имат и други моменти заедно нали?
      Аз също не успявам да гледам винаги точно в 12.30. За щастие мога да си връщам назад, но пък ако нямам време през деня наваксвам от Nova play. Почти веднага ги качват и може да гледате пропуснатото, ако си държите да е с бг аудиото. Simple Smile

      # 124
      • Мнения: 4 634
      написах в нета unblock Origin - излезна ми download - зависи от браузъра който използваш ...
      то е нещо като разширение за рекламите ....аз съм с Chrome Simple Smile
      автоматичо ми го качи Simple Smile

      аз съм на mozilla

      Днес не успях да гледам епизода може ли някой накратко да ми резюмира какво се случи днес?

      # 125
      • Мнения: 1 106
      Днес не успях да гледам епизода може ли някой накратко да ми резюмира какво се случи днес?
      [/quote]

      Тук може да си гледате, като пропуснете серия:
      https://play.nova.bg/video/meriem/season-1/meriem-2021-04-12/553126
      Става и от телефон, и от компютър, с добро качество и 1-2 реклами само в началото.

      А тук може да си четете какво става в епизодите: http://tvnovellas.blogspot.com/search/label/%D0%9C%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC
      Има леки разминавания, понеже в дублажа променят някои неща, ама основното се хваща, ако нямате време да гледате.

      Simple Smile

      Общи условия

      Активация на акаунт