Мъжът ми е идиот?

  • 12 894
  • 159
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 8
    Авторке, много си лаконична. Като имате и деца- а не дете- значи сте отдавна заедно и едва ли досега не ти е било известно отношението на мъжа ти към парите. Какви съвети и мнения да ти дадем, като не даваш никаква информация.

    Доста е странно на нова работа шефът да раздава така на новопостъпили по два бона кеш назаем, не мислиш ли?

    Върна се на старата си работа . Там е от много време и друг път когато ни се е налагало ни е помагал .

    # 136
    • София
    • Мнения: 4 668
    Викаш, и друг път ви е помагал, и сега ви е помогнал Simple Smile

    Извинявай, не е с цел да те засегна.

    # 137
    • Мнения: 8
    Здарвейте , малко предистория за проблема . През декември 2019 мъжът ми остана без работа , беше на борса но и тя свърши та както следва я окъсахме със заеми и единият мой заем влезе в доста голямо просрочие . Мъжът ми започна работа лека полека започнахме да оправяме забавените вноски , но не напълно . Преди 2 седмици моя хубавец се прибра с телефон за 1800лв който е купил кеш със пари взети от шефа му като заем . Нормално изнервих се и се скарахме много защото знаейки че имаме една камара задължения пича си купува телефон . В момента ни притискат за заем който трябва да погасим , той ми вменява вина че видиш ли аз съм виновна че не е плащан , дайте съвети и мнения . Благодаря ви .
    Ти работиш ли? Имаш ли някакви доходи?


    Все още съм майчинство , но на 12.02 трябва да се върна на работа.

    # 138
    • Варна
    • Мнения: 14 555
    Жилището, на мъжа ли е?

    # 139
    • Мнения: 8
    Интересно ми е дали ако съпругът беше хвърлил 1800лв за нещо което и жената може да ползва, като нов телевизор, дали щеше да я има темата Thinking

    Да реакцията ми щеше да е същата . Не намирам за нужно да се купува нещо скъпо ако имаш по евтино и ти върши работа

    # 140
    • Mediterraneo
    • Мнения: 38 567
    То остана и да не е същата реакцията!
    Скоро се разправяхме с ММ за нещо подобно. Навил си е на пръста да сменя телевизора в хола с по- голям и модерен. Аз не искам да давам едни 700 евро точно в момента за такава покупка. Две седмици спорихме, убеждавахме се един друг с доводи, докато постигнахме споразумение, че в момента не е моментът. Преди няколко месеца ме изненада с покупката на лаптоп за 800 евро. Беснях, беснях, после прецених, че всъщност не е лоша покупка, имайки предвид характеристиките на машината и че я е взел на изплащане с почти никакво оскъпяване. Ама тогава и накуп да го беше платил, парите нямаше да са проблем. А при авторката са.

    # 141
    • Мнения: 2 039
    Не измествайте темата.Не става въпрос за дизайн,за предпочитания.Става въпрос за човек със заеми,жена в майчинство и поне 2 деца,който си позволява неразумни покупки и то пак със заем!

    # 142
    • Мнения: 15 619
    То си има приказка "На гол гъз чифте пищови".
    За обекта на врявата и обсъжданията от десет страници, не съм сигурна, че е приложим етикетът "идиот", щото е излезе, че още на сто писали мъжете им "идиоти" споделено, макар и със смекчаващи  обсъжданата "идиотия" финансови обстоятелства.

    # 143
    • Мнения: 51
    Здарвейте , малко предистория за проблема . През декември 2019 мъжът ми остана без работа , беше на борса но и тя свърши та както следва я окъсахме със заеми и единият мой заем влезе в доста голямо просрочие . Мъжът ми започна работа лека полека започнахме да оправяме забавените вноски , но не напълно . Преди 2 седмици моя хубавец се прибра с телефон за 1800лв който е купил кеш със пари взети от шефа му като заем . Нормално изнервих се и се скарахме много защото знаейки че имаме една камара задължения пича си купува телефон . В момента ни притискат за заем който трябва да погасим , той ми вменява вина че видиш ли аз съм виновна че не е плащан , дайте съвети и мнения . Благодаря ви .
      идиот бягай !

    # 144
    • София
    • Мнения: 38 917
    Връщам се на темата. 1800 е една заплата и то от високите за София. /ИТ да не се обаждат/.
    Дано авторката да успее да си оправи финансите.
    И аз бих посъветвала като някой назад - разделяте бюджета доколкото може. Ти си управлявай твоите финанси /надявам се да можеш?/. Той да си оправя неговите.

    # 145
    • Мнения: 261
    как беше " търкулнало  се гърнето намерило си е похлупак " най вероятно не се е променил сега но не ти е правило впечатление т.е. приличате си а кой е идиот и дали само единият е

    # 146
    • Мнения: 2 928
    Ау, това боли! Затова и аз постоянно повтарям на дъщеря ми, пък и на себе си...Оглеждайте го преди да заживеете заедно, какво му е финансовото състояние и дисциплина!...
    Ама не се правело така в любовта...
    Пука ми, как се прави, ако това ми спести нерви и безсънни нощи! Най-важната, в която трябва да сте първо влюбена първо, сте само и единствено Вие самата!

    # 147
    • Мнения: 41 685
    Ау, това боли! Затова и аз постоянно повтарям на дъщеря ми, пък и на себе си...Оглеждайте го преди да заживеете заедно, какво му е финансовото състояние и дисциплина!...
    Ама не се правело така в любовта...
    Пука ми, как се прави, ако това ми спести нерви и безсънни нощи! Най-важната, в която трябва да сте първо влюбена първо, сте само и единствено Вие самата!

    Просто любов и брак са различни неща. Любов може да правиш с всеки, да я изживееш без да мислиш. Но ако дойде време за брак, тогава се мисли, анализира, тества, проверява, а не се скача слепешком.

    # 148
    • Мнения: 2 928
    Е, да! На любов с общо домакинство, как му викат?
    То при нас не е нужно да сте си разменили пръстени за да сте двойка. Предполагам и България не е останала по-назад в тенденциите?
    Да купуваш скъп телефон при положение, че няма какво да ядеш?...
    Ами като има будала да плаща, що да не си купи човекът?! Close
    Не е идиот този, който яде баницата, ами този, който му я дава!

    # 149
    • Мнения: 2 039
    Категорично е общото мнение,че покупката е неразумна и човека не е много читав.Това е ясно и от факта ,че са вземани бързи кредити.
    За съжаление,както в повечето теми,авторката хвърли едни думи и изчезнДобре ще е да каже какво е предприела,има ли ефект,помогнали ли са и мненията..

    Общи условия

    Активация на акаунт