Парфюмни размисли и страсти - 256

  • 45 818
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 983
amareto - Моля, недейте да купувате Латафа Qaa'ed на сляпо. Не е безобиден и безрисков. Smiley

# 691
  • Мнения: 1 006
Аз днес бях в мол! 🤣🤣 това преди една година би прозвучало смешно, но днес си е цяло чудо! Simple Smile

Deetron, къде тестваш Lattafa? В щанда в Парадайз няма никакви от тази марка.

Пробвах няколко Amouage Woman:

Epic - затвърдих си мнението, че е вечна любов ❤
Gold, Ciel и Dia - смъртен ужас за мен

Byredo Oud Immortel - тук бях рязко изненадана. Това е съвършенство. Много, много, много ми хареса! Четох доста коментари във фр - че е силно мъжки, че е нетраен, че няма особено много уд в него, въпреки името. При мен е суппперрр траен, което е странно, защото имах впечатление, че Byredo при мен не се задържат особено. Доста е мъжки, да. Но бих го носила с огромно удоволствие.

La Belle Le Parfum JPG- напълно разбирам какво не ми е достигнало в първообраза. Този, за мен, е по-добрата версия. Непременно ще го придобия. В момента обмислям от къде. Излъчващ, мега траен, суууперрр секси, сексуален, провокиращ.. убийствена тонка (която генерално е и една от любимите ми нотки), сладка круша. Но съм напълно склонна да смятам, че има необявени съставки. Толкова е плътен и гъст, и ... съветвам всеки, който има дори малък интерес към  него или първообраза, да го тества.

Armani Prive Oud Royal - всичко, което обичам в парфюм, е тук. По перфектен начин. Очаквах да ми хареса, но не чак толкова много.

Boucheron Rose D’Isparta - признавам, че не се напръсках хубаво, обилно и навсякъде, както бих, ако е мой и се пръскам сутрин. Но... някакси очаквах повече. Върху моята кожа е един нежен, деликатен, дискретен... представям си го на някое наистина младо момиче, с плитки и чорапи над коляното 😃 нищо тъмно, нищо опушено, нищичко в посока на Santal Royal... да не говорим, че няма и три часа още, и почти е изчезнал...
Бих казала, че в момента дори го усещам леееко в сапунена насока. Една идея, намекваща за чистота. Която аз крайййно не харесвам в парфюмите и бягам надалече от такива.
Вероятно очаквах прекалено много след всичките изчетени коментари тук и във фр...
Ще тествам отново, с обилно пръскане, но за момента е голямо разочарование за мен.

Xerjoff Alexandria II - аз съм един от най-върлите неприятели на лавандулата, просто не я понасям в парфюм. Тук, върху моята кожа, не просто я има, но е и по много. И още по-странното е, че много ми допада. Определено е нещо, което бих носила без да се замисля.

Patchouli Ardent Guerlain - преди не го харесах когато излезе, и сега отново не ми допада. Аз обожавам пачули, но това просто не е за мен.

Чакам с нетърпение да се появи бялото пачули на Bulgari. Имам големи надежди за него. Simple Smile

# 692
  • София
  • Мнения: 974
Вчера пробвах Dragonfly Zoologist, много сложен зелен парфюм. Хареса ми, носим е за разлика от други на марката, но не бих го купила. За мен е унисекс и може да се носи целегодишно. Страхотни излъчване и трайност.
На фона на останалите парфюми от линията, които съм пробвала, намирам Dragonfly за един доста невинен парфюм, като детска песничка е направо, с добри чувства го казвам. Grinning Който има интерес към марката, би могъл да даде шанс на Dragonfly, би бил безопасен старт на запознанството според мен. Свързвам го с окъпана от дъжд поляна и мокри полски цветчета, от които все още лъха хлад след дъжда; простор и безвремие. Много атмосферичен и природен, при мен също беше с добра трайност и излъчване (макар да отстъпва по този параграф на други от линията), като според субективните ми възприятия клони повече към дамски. Simple Smile
Nature Sweat DropsFlowers Cherry BlossomFlowers Herb

# 693
  • Мнения: 31 372
Да, един от най- носимите на марката е и все пак много труден за носене, защото малко хора харесват толкова зелени и влажни, че и променливи парфюми. Около мен никой не го хареса, а мъжът ми направи физиономия, което е голяма рядкост.
Трудна линия, почти неносима за мен.

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 19:36 от densi

# 694
  • Мнения: 796
Много хубав кокос https://www.fragrantica.com/perfume/Creed/Virgin-Island-Water-899.html

А следващата тема може да е "Пролет в бутилка"

# 695
  • Мнения: 31 372
Благодаря, така ще бъде!
Подкрепям за Крийда, много добър парфюм.

# 696
  • София
  • Мнения: 974
Да, един от най- носимите на марката е и все пак много труден за носене, защото малко хора харесват толкова зелени и влажни, че и променливи парфюми. Около мен никой не го хареса, а мъжът ми направи физиономия, което е голяма рядкост.
Трудна линия, почти неносима за мен.
Да, и за мен Dragonfly е много "влажен", без да е акватик. Simple Smile Всичко друго - възприятия за сложност, необичайност на нотите и т.н. - е въпрос на лични предпочитания, както винаги. Мен може би в случая ме спасява това (а то е по-често наказание всъщност), че кожата ми не излъчва силно дори много мощни парфюми и някои нюанси/ноти се стопяват много по-бързо, отколкото на блотер или на кожата на приятели парфюмани, с които често тестваме паралелно едни и същи парфюми и мога да направя сравнение и да доловя разликите.

# 697
  • Мнения: X
Напоследък  съм на вълна японски парфюми. Кензо и Исей Мияке познавам слабо, в процес на "изследване" съм, и вероятно ще си купя  Kenzo Poppy Bouquet, след като прочетох прекрасното ревю на Денси - благодаря ти за чудесата и начина, по който ги описваш! Heart Днес получих Yohji Yamamoto Senses и съм решила тази вечер след душа да започна разносване. Вече имам Yohji, който след първоначалния "пластмасов" шок се развива много красиво, с изявен сантал и много лека сладост. Мирише на чисто, но и много интригуващо. Единствената прилика на Senses с Yohji е същото спиртно и синтетично начало, което може да откаже напълно нетърпелив и непросветен нос. Но само след минути парфюмът се разгръща в много фин чист аромат с доминираща липа, която е в средните нотки на парфюмната конструкция. Пръснах върху китка, става все по-пленителен, без да е изключително сложен или нестандартен. Поредният много добре композиран, нежен, женствен аромат, в който за мое щастие иланг-илангът е красиво блендиран, не е кисел и натрапчив.
Ето го - https://www.fragrantica.com/perfume/Yohji-Yamamoto/Yohji-Senses-18618.html
Цялата ми мания по Йоджи започна от дизайна на дрехите и обувките му, имам едни негови Y-3 и следващата стъпка без бомба в бюджета са парфюмите му. Жалко, че се намират трудно, защото повечето са discontinued.
Любопитни са ми и руските брандове - интересно дали зад оригиналните и провокиращи имена стоят също толкова оригинални парфюми. Бих се радвала да прочета споделен опит.

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 21:13 от Анонимен

# 698
  • Мнения: 5 336
Напоследък  съм на вълна японски парфюми. К
Скрит текст:
ензо и Исей Мияке познавам слабо, в процес на "изследване" съм, и вероятно ще си купя  Kenzo Poppy Bouquet, след като прочетох прекрасното ревю на Денси - благодаря ти за чудесата и начина, по който ги описваш! Heart Днес получих Yohji Yamamoto Senses и съм решила тази вечер след душа да започна разносване. Вече имам Yohji, който след първоначалния "пластмасов" шок се развива много красиво, с изявен сантал и много лека сладост. Мирише на чисто, но и много интригуващо. Единствената прилика на Senses с Yohji е същото спиртно и синтетично начало, което може да откаже напълно нетърпелив и непросветен нос. Но само след минути парфюмът се разгръща в много фин чист аромат с доминираща липа, която е в средните нотки на парфюмната конструкция. Пръснах върху китка, става все по-пленителен, без да е изключително сложен или нестандартен. Поредният много добре композиран, нежен, женствен аромат, в който за мое щастие иланг-илангът е красиво блендиран, не е кисел и натрапчив.
Ето го - https://www.fragrantica.com/perfume/Yohji-Yamamoto/Yohji-Senses-18618.html
Цялата ми мания по Йоджи започна от дизайна на дрехите и обувките му, имам едни негови Y-3 и следващата стъпка без бомба в бюджета са парфюмите му. Жалко, че се намират трудно, защото повечето са discontinued.
Любопитни са ми и руските брандове - интересно дали зад оригиналните и провокиращи имена стоят също толкова оригинални парфюми. Бих се радвала да прочета споделен опит.
Аз съм фен на (почти) всичко японско, така че също ще следя с интерес, ако някой сподели впечатления.

# 699
  • Мнения: 10 028
Разносвайки Rawaa през последните няколко седмици, все повече се убеждавам, че това е някакъв чудесен сладкиш, който не познавам. Нещо с пандишпан, напоено с еспресо и бадемова есенция, но не е тирамису. Присъства и гъст, но все пак лек крем.
Написах в Гугъл, и се оказа, че такова нещо съществува- Coffee and almond Genoise gateau.
Rawaa е тази екзотична торта, поднесена в градината на венециански дворец. Привечер, където сенките и светлината се преплитат, въздухът е натежал от благоуханен, наркотичен жасмин, а зад кулисите се чува песента на гондолиера. Къде ми е кринолина, питам? И йоркитата?


https://www.sbs.com.au/food/recipes/coffee-and-almond-genoise-gateau-moka
А рецептата ще  я пробвам. Разбира се, напръскана с Rawaa.

# 700
  • Мнения: 31 372
Ох, Rawaa е чуден парфюм!

develfen, благодаря ти много за хубавите думи!❤🌹

# 701
  • Мнения: 4 425
Dez много интересно , разкажи за рецептата дали се е получила после..И как го намери сладкиша ?!?
Браво!

# 702
  • Мнения: 2 633
Деэ, описанието ти е страхотно. Эвучи малко като Опиум, има ли прилика? А тортата си я эапаэвам эа следващото семейно събиране.

# 703
  • Мнения: 10 028
Деэ, описанието ти е страхотно. Эвучи малко като Опиум, има ли прилика? А тортата си я эапаэвам эа следващото семейно събиране.

Black Opium ли? Май да. Еспресото в Rawaa е повече, Черния Опиум е по-скоро лате от Starbucks, в смисъл, че много кафе няма. Раваа е по-богата и наситена.
Остава да ги пробвам паралелно. Определено има прилика, доста голяма. Не съм носила Черния Опиум от 3 зими, ще го извадя.

Благодаря ти!

# 704
  • Мнения: 2 013
....Еспресото в Rawaa е повече...
Това звучи много добре Simple Smile Как е като трайност?

Общи условия

Активация на акаунт