Да ни е жив и здрав ЕС

  • 6 416
  • 159
  •   1
Отговори
# 135
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Благодаря за отговорите!Знаех си, че наистина е прекалено хубаво за да е вярно Simple Smile

# 136
  • Мнения: 6 167
Имах някъде тук мн. хубава статия от Капитал миналата седмица, но не я намирам... newsm78

Лините карти - от 2007ма можем да пътуваме в ЕС с тях. Но предишните 10 присъединили се са имали и период на инерция, когато, въпреки новото право, са искали и м/ународен паспорт на влизане в страна от съюза.

Международните паспорти няма как да отпаднат, тъй като те са необходими и за влизане в други страни по света.

# 137
  • Мнения: 2 032
Биляна, и аз така чета на разни места, че по принцип би трябвало (егати и условностите, сори) да може от 2007 да се пътува с лични карти.

# 138
  • Мнения: 1 559
Биляна, и аз така чета на разни места, че по принцип би трябвало (егати и условностите, сори) да може от 2007 да се пътува с лични карти.

Ми това по принцип няма как да стане,защото ние влизаме в ЕС,но не влизаме в Шенгена.Следователно страните от шенген могат да патуват с лични карти,и то само в страните от шенген... Whistling

# 139
# 140
  • Мнения: 6 167


ето:

1.10.2006
БТА

От 1 януари 2007 година българите ще пътуват в ЕС само с лични карти, но ще подлежат на граничен контрол, каза пред журналисти вицепремиерът и министър на външните работи Ивайло Калфин.

Туристическите визи за Великобритания ще отпаднат автоматично от датата на присъединяване.

До края на 2006 година съгласно изискванията на ЕС България ще въведе визов режим за Сърбия, Черна Гора и Македония, каза още външният министър. Визовият режим към гражданите на тези страни ще бъде възможно най-лекия, ще бъдат открити допълнителни консулства, но няма да има възможност за издаване визи на границата. От тези три страни не са обявявали, че реципрочно ще въведат визов режим за българи.

http://www.evroportal.bg/article_view.php?id=731118
......

От МВР припомнят, че България е направила промени в законодателството, с които е изпълнила задълженията си към гражданите на ЕС. От 1 януари 2007 г. те ще могат да влизат и напускат страната ни само с лична карта или паспорт. Външното министерство и МВР дори са подготвили проект за решение на правителството, което да позволи облекчението за европейците да влезе в сила още през ноември.

Българите ще продължат да пътуват с червените паспорти в страните извън Евросъюза. До влизането в шенгенското пространство, което се очаква да стане през 2009 г., ще продължи и граничният контрол на пунктове, които са вътрешни за ЕС, обясниха от МВР. Планира се тези ГКПП да бъдат свързани с информационна система, чрез която да се предотвратяват опитите на българи, изгонени от страни в ЕС, да се върнат там. В базата данни ще бъдат записвани всички тези случаи, тъй като в личните карти не може да се слагат черни печати.


от тук:
http://www.evroportal.bg/article_view.php?id=731133

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 23:22 от Lennie

# 141
  • Мнения: 8 585
Lennie

Чудесен линк...
Така и не разбрах-ще се признават ли без замяна Бг шофьорски книжки в Италия от 1/01/2007?

# 142
  • Мнения: 6 167
Lennie

Чудесен линк...
Така и не разбрах-ще се признават ли без замяна Бг шофьорски книжки в Италия от 1/01/2007?

По това, което ти подаде, като линк,  би трябвало да се признават и не заменят шофьорските книжки, да. т.е караме  Whistling
( пък ако ни хванат, ще се обясняваме Mr. Green)

# 143
  • Мнения: 8 585
Аааа... тук ако те хванат те съдят-няма глоби.
Аз и не карам от 10 години...

# 144
  • Мнения: 6 167
Аааа... тук ако те хванат те съдят-няма глоби.
Аз и не карам от 10 години...откакто съм тук.


веднъж се е налагало да подавам екзотичната си розова книжка и беше голям цирк. но тук ( до момента на влизането ни в ес ) имах право да карам 1 г. от датата на влизането ( което е поредната глупост, защото влизането е плаващо понятие). но италианците са малоумни - никога нищо не им е ясно, и процедурите са безумни също, по-скоро гледат да им се махнеш от главата.
така или иначе моята 'година' изтича следващия август ( лятото си бях в БГ), има време Whistling

наскоро научих и нова вариация на една-та година: 1г от датата на резиденцията ти. 

каша.

# 145
  • Мнения: 8 585
Щастливка си ти Lennie, щастливка...
Аз тук като кот Бегемот от такси на такси...

# 146
  • Мнения: 6 167
Щастливка си ти Lennie, щастливка...
Аз тук като кот Бегемот от такси на такси...

а не можеш ли там да изкараш курс и книжка!?

( кот Бегемот не е ли котето на Булгаков?)

# 147
  • Мнения: 6 167
така или иначе по въпроса за пътуването не разбирам тези драми, освен, ако някой няма международен паспорт.
освен това предишните 10 присъединили се преди да пътуват с лични карти са имали период на инерция , в който са им искали И международни паспорти. не става за 1 нощ промяната.
положителното е, че ще мога да литна до лондон без да се налага да вадя виза, както досега.
иначе какво подавам - паспорт или лична карта - за мен няма особено значение.

дайте други позитиви да обсъдим  Wink

# 148
  • Мнения: 8 585
Да изкарам? Пак? Неее... 2000Е за нищо не давам+ колко още "под ръка"...
Стига с "признаването". Всичко признах... не остана нещо "непризнато"...

Да- "Майсторът и Маргарита"-велик писател, велика книга...

# 149
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Тук книжките важали една година и след това подмяна с британска. Няма изпити и тем подобни. Има някаква такса  Thinking
Иначе тукашните книжки са почти като българските, само където са с емблемата на ЕО върху тях. Аз отдавна изкарах местна книжка. Наплашихме се след като един познат попадна в инцидент и като го подхванаха за българската книжка, въпреки, че той беше жертвата, съдилища, глоби  Crazy След този случай спряхме да правим интерпретации за едната година  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт