КЛОСТИЛБЕГИТ????????????

  • 6 035
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 547
Благодаря,Лали!Миналия месец ме стимулираха именно с мерионал,но направих само един фоликул и инвитрото се отложи.Но тогава точно след първата инсеминация изживях голям стрес и отдадохме неуспеха от стимулацията на него.В крайна сметка след стимулация и с клостилбегит и с мерионал съм имала само един фоликул,но съм длъжна да опитам,защото другия вариант е класическо инвитро със стойност на лекарствата около 3000 лв. и отделно таксата и свят ми се завива при мисълта за тази сума.Дано моя организъм да реагира като твоя.Благодаря за отговора.Сега се чувствам по-обнадеждена че имам някакъв шанс.

# 16
  • Мнения: 547
Благодаря,Лали!Миналия месец ме стимулираха именно с мерионал,но направих само един фоликул и инвитрото се отложи.Но тогава точно след първата инжекция /по погрешка съм написала инсеминация,а не знам как се коригира сгрешена дума/ изживях голям стрес и отдадохме неуспеха от стимулацията на него.В крайна сметка след стимулация и с клостилбегит и с мерионал съм имала само един фоликул,но съм длъжна да опитам,защото другия вариант е класическо инвитро със стойност на лекарствата около 3000 лв. и отделно таксата и свят ми се завива при мисълта за тази сума.Дано моя организъм да реагира като твоя.Благодаря за отговора.Сега се чувствам по-обнадеждена че имам някакъв шанс.

# 17
  • Мнения: 2 381
Джи Джо, аз образувах много фоликули след стимулация на Кломид (на 30 години съм).
Само, че до желания размер нарастваха до 1-2 броя.. Лекарката ми каза, че след стимулация с Кломид това е нормално. Даже 2 фоликула било най- често срещаното (говоря за зрели фоликули). Каза също, че повече фоликули се получават с лекарствата, които се инжектират. Нямам идея за кои точно говори, мога само да предполагам, че е Гонал Ф.
В момента, в който единия достигне 18 мм и Е2 е ок гледат да го оплозотворят. Изобщо много добре се опитват да ме предпазят от многоплодна бременност. Така, че не се притеснявай от единствения си фоликул. Ако яйцеклетката е хубава  и нямате проблеми със спремограмата имаш добри шансове.
Исках и друго да ти кажа. Аз започнах с 50 мг Кломид и стигнах 150 мг. Резултата е един и същ.  Проблем с овулацията нямам, но това е стандартна процедура преди инсеминация.

# 18
  • Мнения: 547
Ники1,здравей!Благодаря ти за отговора,но на мен ми трябват поне 5-6 фоликула и то само от един яйчник.Защото стимулацията е за инвитро /уж на естествен цикъл се води/.Иначе и четирите си инсеминации съм ги правила на един фоликул.А куриоза е че без стимулации се случва организма ми сам да направи и по два фоликула,ама досега три цикъла съм стимулирана /два пъти преди 1.5г. и миналия месец/ и трите пъти никакъв отговор-само един фоликул.А аз нямам проблеми да си образувам фоликул.Проблема е че за да има смисъл инвитрото трябва да са повечко.

# 19
  • Мнения: 110
Жабче , благодаря!
Не знам дали са се спукали тези нещица ,ама имах страхотни болки вчера, от нощес ,та до другия ден на обяд!Размина ми, и си направих тест за ову.-беше отрицателен!Какво става и идея си нямам... newsm78Сега ми няма нищо !Чувствам се добре!
А колкото до доктора , каза да отида ако ми закъснее на 5 ден-ехография! Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз съм над 40 и първият път имах 6 фоликула, вторият път два и третият път два.
Не отписвай цикъла.
Например Джам забременя с клостилбегит с един-единствен измъчен фоликул на 39 години. При една от стимулациите с много мериолал нямаше добър отговор и я прекратиха.
Но наистина казват, че над определена възраст е по-добре с гонадотропни, но човек не знае къде му е късмета. Успех.

точно така, да подкрепя Лали.
два пъти са ме стимулирали с гонадотропини - Гонал Ф и Меногон плюс Мерионал, без никакъв успех, даже едната стимулация направо се прекрати.
докато с Клостилбегит забременях два пъти - единия път мисед, втория път - Марти.

всеки организъм си е различен и просто трябва да се опитва наред всичко.

# 21
този месец ми изписаха кломид 5-9 ден, и 15-16 ден имах положителен тест за овулация. А сега след като ми закъсня цикъла още първия ден  от закъснението си направих тест за бременност и той беше положителен на следващата сутрин направих още един  и пак положителен резултат, та възможно ли е кломида да повлияе на точнността на резултата и ако наистита съм бременна има ли опастност за бременността ми понеже забременях с кломид

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
този месец ми изписаха кломид 5-9 ден, и 15-16 ден имах положителен тест за овулация. А сега след като ми закъсня цикъла още първия ден  от закъснението си направих тест за бременност и той беше положителен на следващата сутрин направих още един  и пак положителен резултат, та възможно ли е кломида да повлияе на точнността на резултата и ако наистита съм бременна има ли опастност за бременността ми понеже забременях с кломид

Кломид не влияе на резултата от теста и не е опасен за зародиша - иначе кой щеше да ти го предпише точно пък за зачеване...

Общи условия

Активация на акаунт