'Искам бебе' ни сплоти и с красиви пупи ни сдоби ! /тема 32/

  • 32 453
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 428
Не не ,аз бях при доц Карагьозова видя се лош кръвоток пробвахме само с акатд но не става сега ми каза или клексан 0.4 или Фракси 0.4,което намеря и ме е страх двете в комбинация дали няма да стане нещо,аз я питах и тя вика че няма ма тук в бг мама прочетих,че има случаи в които трябва да се апре аспирина.. иначе си имам тромбофилия на собствена глава си пусках и си излезнаха PAI 4G/4G ,ACE,MTHFR

# 706
  • Мнения: 710
Иренка, много се радвам, че всичко с бебока-герой е наред Heart
Ели, как го направи ти това падане? Бързо възстановяване Simple Smile
Яна, прекрасен е този твой юнак. Пу пу!

Аз имам една прекрасна снимка от Сигридов на малкия ми герой в 12 г.с., в който маха с ръчичка и показва пишока, хихи Simple Smile Когато се присетяя отварям и се зареждам с много хубави емоции Heart

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 15:08 от kalestia

# 707
  • София
  • Мнения: 7 546
Хариом, няма какво да се притесняваш, почвай, щом само с аспирин не става.

# 708
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 178
Мина прегледа,бебо е 225 гр,за см.не ми каза,но всичко е наред и върви като по учебник.

# 709
  • Мнения: 2 147
Хариом, аз бях при Карагьозова също. Скоро й изпратих снимка на Вайбър на нашия бонбон и се зарадва.
Започвай инжекциите, щом ти е казала. Пускай си кръвни всеки месец и консултация Simple Smile
Чери, Тикълс, леко раждане пожелавам и аз. 💙💝
Много е хубаво, че поне тук пишете, защото в бебешката никой не се обажда, а как задружни бяхме в Искам бебе...
Ние сме добре. 9100 гр тежим, хапваме си, имаме три заместени хранения, въведохме общо взето почти всичко, остана риба и там другите неща, които се започват около годинката. Вземам му кухня. Биха му втори път БЦЖ, защото нямаше белег и мантуто беше отрицателно.

# 710
  • Мнения: 1 131
Честити да са сбъднатите мечти на Джеси - Теодора и Божидара Heart браво на мама! Пожелавам ви много здраве и прекрасни мигове заедно!
Да отгледаш и възпиташ човек е мисия!

Леко раждане на Чери и Тикълс. Кога дойде това време? Сякаш беше вчера когато показахте положителните тестове и то много несигурни и плахи. Бъдете здрави и благословени!

Радвам се много за добри новини при Одри, Ирен, yanac, Ели, всички!  Hug
Поздрави от нас. Ние започнахме да подготвяме първият рожден ден на нашата сбъдната мечта Heart как лети времето... трудностите са много, прекрасните мигове незаменими. Как ми се иска да се върнем в началото. Затова радвайте се на малките си бебоци и грабнете с шепи от бебешките усмивки!

# 711
  • Мнения: 576
Не не ,аз бях при доц Карагьозова видя се лош кръвоток пробвахме само с акатд но не става сега ми каза или клексан 0.4 или Фракси 0.4,което намеря и ме е страх двете в комбинация дали няма да стане нещо,аз я питах и тя вика че няма ма тук в бг мама прочетих,че има случаи в които трябва да се апре аспирина.. иначе си имам тромбофилия на собствена глава си пусках и си излезнаха PAI 4G/4G ,ACE,MTHFR


Зависи от АГ. Сигридов при тези мутации (ако си с хубав кръвоток и на терапия с АП) може да ти каже никакъв клексан и никакъв АП, защото ще навредиш на бебето без да има смисъл. Но Вецев например ще ти каже задължително терапия: и клексан, и АП.
За прогестерона също са на разл. мнения - според Сигридов той влияe на сексуалната ориентация на бебетата. За ношпа също са на различни мнения. Сигридов отрича ношпа и казва че не е изследвано как влияе на бременни.
Малко си е "успех на печелившите"....

# 712
  • Мнения: 1 428
Аляската благодаря ами кръвотока не е ок та ще съм си на клексан не знам как ще му навредя с тия инжекции дано не е нещо сериозно но нямам избор Simple Smile
Благодаря на всички ♥️!

# 713
  • София
  • Мнения: 7 546
Инжекциите нискомолекулярен хепарин не минават през плацентата. Те влияят на кръвотока към плацентата - като се подобри той, бебето се храни по-добре.

И аз съм ходила при Сигридов, но такива изказвания че вредят на бебето не е имало. Напротив - в моя случай са необходими.

# 714
  • Мнения: 2 529
Аз имам Пай, АСЕ, фактор 13 и мтфхр и Сигридов  и Паскалева казаха да съм само на НМХ. Накрая започнах и с натокинеза заради повишен д димер и Фибриноген, но кръвотокът си беше идеален през цялото време. Хубавото е че др Вецев беше на същото мнение. Предписа ми АП по едно време, но ми тече брутално кръв от носа и го спряхме след 4 дни.

# 715
  • Мнения: 605
Аз съм при Вецев с тромбофилия, беше ми лош кръвотока и го коригирахме с АП, не съм съгласна, че ще каже задължително инжекции. Поне на мен не ми каза, два пъти вдигахме дозата на АП, за да избегнем инжекциите, вече съм в 35 г.с. почти и ми се разминаха и клексана и фраксито.

# 716
  • Мнения: 576
Инжекциите нискомолекулярен хепарин не минават през плацентата. Те влияят на кръвотока към плацентата - като се подобри той, бебето се храни по-добре.

И аз съм ходила при Сигридов, но такива изказвания че вредят на бебето не е имало. Напротив - в моя случай са необходими.


Да се поправя - да, клексанът не минава през плацентата и не вреди. Исках да кажа за АП, когато Сигридов счете, че мутациите ти са незначителни. Въпросът е ако човек отиде и е на терапия от месец с АП и Сигридов види, че кръвотока е окей, кой ще докаже, че би бил ОК и без АП... И кой ще следи кръвотока, ако той няма свободни часове....

Отделно за допълнителния прием на прогестерон и ношпато са противоречиви мненията. Нали Сигридов казвал, че ставали педерастчета момчетата от допълнителен прогестерон....
Не знам за вас, но аз съм разочарована и втрещена от толкова противоречивата информация на различните лекари. Да, може би трябва да се довериш на един, но как е възможно да има толкова различни мнения за процес, който съществува откакто свят светува...

# 717
  • Мнения: 3 597
Чери и Тикълс , и от мен леко раждане ❤💙
Аз си изкарах с тапа 20 дни почти ... но док не беше много ок с това , защото канала вече е по-отворен и достъпен , но бях на Макмирор през цялото време . С предните две раждания , не бях си виждала тапата и сега , когато започна да пада , се учудих и предположих  , че раждането започва , но уви 🙂
Като говоря за това имам чувство , че е било отдавна, а са минали едва 5 месеца ... 💙
Хариом , аз бях на Клексан почти до края ... свиква се и за щастие няма последствия . Предполагам , че щом масово го използват , ако има рискове , те са минимални . През последните дни бях на Натаспин , който според моя съдов е тик-так ... но пък бях по-спокойна. Успех и лека Б 🤗
Жасминче , браво на голямото момче ... Кристиян е 7500 кг. , 71 см. и за сега успешно се захранваме 🥳 И аз редовно следя дали някой пише в бебешката тема и даже вече се чудих дали не е проблем с известията ... но явно “свободното време” си казва думата .
Успех на всички бременилки и чакам с нетърпение още момичета от “Искам бебе” 🤞

# 718
  • Мнения: 3 289
ХариОм най-важното е, че сте открили проблема с кръвотока и ще го коригирате! Вярвам, че лекарите знаят какво правят.
Пеони, Жасминче много мерси и да кажа, че на мен ми липсвате Flowers Hibiscus
Тикълс и Чери още веднъж леко! Чакам новини аз и от Карамбата - то почти нищо не остана от май.

Ирен супер новини. Много младежи се събраха в последните месеци и на Хариом и на Яна и Ели и Калито Blue HeartBlue Heart

# 719
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 178
Аз вчера писах за бебо,че бях в движение,ама сега малко повече.Май съм се поразредила,но терапията до 14.06 ми остава Аспирин 150 мг и по 2 Натаспина+2 Алеракта.Добави ми магнерот,сорбифер(че хемоглобина ми от началото на бременността от +150 вече е 126),вит.Б12 , защото усети че имам прескачане на сърцето (по принцип ми се появява от време на време,ходила съм на лекар и изследванията ми са добри,но пък сега съм бременна ,а и бях с начален дефицит на Б12 и дори с храна не мисля,че ще се оправят нещата).Следващият път ще ми е пак ФМ и ще огледаме бебо отвсякъде,не че вчера не го гледа,но каза че ще е по-подробно.Мъчи се да го снима заММ,ама малчо много се въртеше и не успя.За сметка на това пък на другия преглед ММ ще е с мен.
Вярно ни станаха много момчетата в темата.Няма ли някой да се похвали с девойка...

Общи условия

Активация на акаунт