ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът се връща в клас, ех че радост е за всички нас 😊

  • 22 201
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 755
Благодаря за новата тема! 🥰
Оформен е и моят, 5.25. По мат и информатика останаха 4, здраве да е. Никак не го виня за второто, отворих учебника и го затворих. Нищо не разбирам от такива неща. Не сме ги и учили едно време. За мат ме е яд, защото просто не му се занимава. Не ми се мисли за 9ти клас. Но да избутаме и втория срок. За първи път ще е втора смяна. Противно на повечето ми връстници, аз я харесвах, защото не обичам ранното ставане. Той обаче недоволства, че няма да може да излиза. А и с тренировките ще е сложно. И за да е супер тъпо, двамата ще са в различни графици  ПО. Все си мисля, че ще се извъртят после пак. Или ще ги пуснат пролетта всички 🙄🤔 Моя позната, живееща в Белгия сподели точно това, което и тук някой писа - че стоят на отворени врати и прозорци, с шапки, якета и ръкавици. При хубаво време април се надявам да си тръгнат в нормални графици, пък било то и с това проветрение. За сега ми е немислим този вариант, а и мисля тук не би се приело от повечето родители.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 457
Племенниците във Франция не са спирали да ходят на училище.Имат вечерен час.Щели да им удължат малко февруарската ваканция.Ние мечтаем за тяхното,а те искат да пратят децата вкъщи.Сбъркана работа...
Чакам да видя черно на бяло оценките в дневника и тогава окончателно ще приключа  и аз срока.Много се изнервих днес и с малоумния ел.дневник който ползва училището.Дори се обадих на обслужващите платформата и си изкарах бесовете на тях.

# 32
  • Мнения: 3 491
Сани, допускам, че е възможно да е казал, че учителката обяснява добре, защото се опитвам да го навия за частни уроци:) Каза, че  имала  и чувство за хумор, което не било типично за математичките. И според неговата информация всички са с четворки, но реших, че не е разбрал:)
Моите обичат да се къпят:grinning:

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 08:00 от Amanda.D

# 33
  • Мнения: 6 926
Нощес се е появила 6 по ИИ за втори срок (има и за първи срок, но няма годишна оценка). Не трябва ли да е направо за годината? Защото, ако е така, то и по музика ще се появи в края на втори срок оценка за първи и теоритично, може да промени нечий успех и да трябва да връща/получава стипендия. Малко се обърках. Не ми е важно, а просто ми е интересно как трябва да е, няма спомен да съм го чела този казус в наредба 11. Нямаш часове - нямаш оценка ми е логиката.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 531
По музика има оценка за първи срок и годишна. Няма за втори срок.

Моята тръгна преди малко на ски с приятели на Витоша. Вън вали дъждо-сняг и цял ден ще я мисля.

Добро утро!

# 35
  • Мнения: 3 491
А по музика какво учат, на какво ги изпитват? Само дано да не ги карат да пеят, че там го закъсахме с тоя "екстровертен" характер. Много жалко, че няма да имат ИИ във втория срок.
п.п Разгледах съдържанието на учебника, теория е.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 08:00 от Amanda.D

# 36
  • София
  • Мнения: 1 107
Снощи късно беше оформена по всичко, с една 5 по БЕЛ е, амбицирала се е следващия срок да вложи повече време и усилия по предмета. Оли по НЕ ще я прави спокойно.

Вчера следобед излиза с приятелка от стария клас, понеже са били от детската градина заедно и като се съберат се държат отново като деца Two Hearts. Радвам й се, защото напоследък рядко й се случва да разпуска. Днес отново ще излиза. Мисля за другия уикенд да запрашим за малко нанякъде. Party Time

zazu1, благодаря за темата. Flowers Cherry Blossom

# 37
  • Мнения: 11 908
А по музика какво учат, на какво ги изпитват? Само дано да не ги карат да пеят, че там го закъсахме с тоя "екстровертен" характер. Много жалко, че няма да имат ИИ във втория срок.
п.п Разгледах съдържанието на учебника, теория е.
Миналата година 8 клас на ДО правиха контролни върху музикални форми, исторически данни за музикални епохи, музикални термини и да различават жанр, темпо, динамика и инструменти в клипове с музикални изпълнения. За домашно-същото. Караха ги да пращат клип с песен, който само учителката гледа. Моят син пее добре, но му направи компромис да не пее, а да изсвири нещо на китара, тъкмо беше научил нещо, което съвпадаше с епохите, които изучават. Не зная защо се запъна да не пее, но тя прие.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 561
Японската мистерия се разгада - 4ка на класното и 5ца за срока, което е изцяло заради добрите оценки в началото на срока, когато бяха ПО. Опасенията ми за сериозни пропуски от ДО се оказват верни. Ще говоря с него да говори с класната за консултация.
Иначе общ успех е 5.44.

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
Елвинг,на мен не ми допада идеята да учат зимно опаковани на отворени прозорци. Нашите са и на шумна улица. Каква воля ще им трябва за да се съсредоточат в ученето?

# 40
  • Мнения: 2 022
Да, тук сме така, мен също ме притеснява да не настинат, но и в Белгия сигурно хората са така. Явно там си правят доста добре  сметките с епидемията, икономиката и образованието, и са се примирили с известни неудобства, но тук нашите искат да се харесат на всички, което знаем, че е невъзможно. Но проветрението с маските са ключето наистина, за да има продължително присъствено (качих едни клипчета в другата тема, там са го изчислили с модели със и без маски, със и без проветрение, какво се случва). Сега проверих синоптика за няколко града в различни точки - София, Пловдив, Бургас, Варна, Плевен... Значи четвъртък, петък и последващия понеделник го дават от 3 до 18 градуса (като максималните варират от 13 до 18 за различните градове). Май само първите два часа ще са ниски. При малка заетост спокойно могат да изберат вътрешни стаи, те май по закон трябва да са всички с южно изложение и може да се проветрява ако не 100% от времето, то поне 70%. Не им пречи и да надуят парното, при положение, че отопляват само няколко стаи. След понеделник ще видим, няма прогноза още. Но и числата вървят нагоре, та не знам.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 09:43 от Cygnus

# 41
  • Мнения: 3 491
Светкавица, благодаря. Звучи сериозно.
У нас са влизали крадци през нощта. Откраднати са разни инструменти, резачки от двора. Обадихме се на полиция, дано нещо разберат.
За мен не е проблем да стоят на отворени прозорци.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 09:30 от Amanda.D

# 42
  • софия
  • Мнения: 25 457
В момента министърът е в бнт. Каза, че в близо 9000 училища са купени въздухопречистватели.

Добро утро ☕

# 43
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ужас ще е при нас вали сняг до края на март 🙄 Предпочитам да са у дома. Няма нужда от това зорлем да се разболяват.
 Моя пее вярно, но в момента има дни в които гласа му грачи, буботи или играе във високия и ниския регистър. Миналата година  учиха стилове музика, композитори, слушаха много музика. По рисуване им диктува уроци и теория, но никога не го изпита на тях.

# 44
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
Хаха, Cygnus, и аз проверих внимателно прогнозите, като научих кога ще са на училище.

 Аманда, ръцете да им....на крадците!

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 09:39 от blanc

Общи условия

Активация на акаунт