ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът се връща в клас, ех че радост е за всички нас 😊

  • 22 198
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 25 399
Аманда, ужасно е това! И основният проблем не е толкова материалната стойност на откраднатото, а чувството за незащитеност и нахлуването в личното пространство, емоционалната стойност на откраднатото.
Последно ни окрадоха мазето преди 2 години. Откраднаха много инструменти на мъжа ми и ново колело на детето. Купи си го с пари от касичката и малко помогнахме ние. От тогава не иска да купим друго. Преживя го повече от нас. Иначе това беше 4ти обир (два в стария апартамент и един на вилата) и за нито един никой не е открит. Свинска държава.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 10:01 от zvаnchе

# 46
  • Мнения: 3 491
Звънче, да, много е неприятно. Малкият ми син е доста разстроен. Първо се притесни да не би да  са му взели птиците... Към пет часа чух и нещо вътре в къщата, но реших, че ми се е сторило... Предполагам, че като съм се размърдала, са избягали.

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 399
Без грам съжаление им пожелавам да дадат парите от откраднатото за лекарства и болници!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аманда, ега ти наглеците! Важното е, че не сте усетили, че по - лошо. Гуш! Пък може и да ги намерят.
Сигнус, кои точно "те" изчислиха с маски, без маски, с проветрение. Това пък е толкова смешно и излишно. Да бяха направили тестове за антитела на учителите, за да се види картинката и да разберем има ли смисъл от това упражнение. Не съм чула в Държавната администрация да стоят на отворени прозорци, или греша? В предприятията пък, имам виждане в ХВП, ми там са по 100 човека затворени, и прозорци няма. Ама нали, такова, децата, та децата. Ега ти фискираните върху учениците хора, честно. Чак трагично е. В Белгия съм живяла 2 години, там не става зимата под 0, даже повечето температури са над 8 градуса. И е права като тепсия, няма училища на 1300 м. Н. В, да речем. В Испания е пък още по-топло, въпреки това, което се случи в Мадрид тази година, беше инцидентно. Да приравнявате нещата така...
Иначе и щерка ми са на отворен прозорец, но парното бумти. Природата в момента обаче, явно, не я мислим, или поне, правим го, когато ни е изгодно.
Набора е с 5.30. Бива.

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Много неприятно това с кражбите!!!!
На нас са ни крали куче! По принцип тук всички се знаем, има само един вход и изход улицата, а ние сме съвсем до него. Нищо не заключваме, дори в началото и къщата не заключвахме като отивахме някъде за часове. Градинската техника е скъпа. Но мен много ме е яд за кучето.
Беше ловджийски бигъл, страхотен пазач, а иначе кротък и игрив. Забелязах , че като го разхождах една кола с ловци яко го огледаха. Явно са и дебнали, точно тогава мъжът ми отиде за два дена в София. По това време прибирахме кучетата в плевнята, вечерта да спят на топло, затворени с райбер. Сутринта отварям плевнята - кучетата ги няма! След седмица се върне Джеско, слаб и изнемощял. Може би е гонил колата , той е улична порода, не им е трябвал. Трепереше и детето като го прегърна , се напика 🥺

# 50
  • Мнения: 2 022
luba_rizova,
Ето го изследването .
Скрит текст:
Направено е по метода на Wells-Riley  с инструменти на Университета в Колорадо с инструмента на Jose Luis Jimenez, специалист по химия и движението на частиците във въздуха. Динамика на флуидите е това. По-горе писах за температурите в следващите дни, положителни числа са всички. Определено, за няколко часа енергийно-неефективното отопление на няколко стаи ще е с по-малък въглероден отпечатък от цяло училище в нормален режим на отопление. В Белгия и останалите държави разликата е в това, че правителствата много внимателно претеглят рискове и ползи и не се огъват на всеки крясък, освен това компенсират справедливо засегнатите сектори. Винаги на някого нещо няма да му е удобно. Без да направим някакъв компромис виждаме, че не може.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 10:42 от Cygnus

# 51
  • София
  • Мнения: 1 007
С учудване прочетох за финансиране на училището, когато ученик се класира на Национална олимпиада. От нашето старо 125-то СУ не са споменали , а сме им донесли приходи явно. Даже учителката й по Биология не беше с децата нито на областния кръг, нито на националния. А имаше много други учители от други училища, с учениците си. 🤔
Стипендията за първия срок се изчисляваше по приемния бал, като класирането е общо за целия випуск от 9 паралелки. Така се случи, че от нашия клас само моето дете взима стипендия и видях малко злобни коментари в общата им група на класа... Сега ще видим втория срок какво ще стане.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 183
Ужасни са такива случаи с крадци. Много съжалявам за случилото се, Аманда.
Доколкото знам има СОТ специално за къщи с дворове, с охрана на външен периметър и видеонаблюдение. Не знам колко струва услугата, но може да се провери.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 569
125. СУ изглежда много богато училище и сигурно тези приходи от олимпиади не са им важни Confused Сред Младостките училища стои като една пременена царица Joy

За отворени прозорци в студа съм твърдо против. Бях студентка в най- голямата криза, без парно, как сме мръзнели, с ръкавици съм правила лабораторни упражнения. То в науката ли да мислиш или как да си тръгнеш по- бързо някъде на топло.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 745
Аз също не съм съгласна за отворени прозорци на това време, но там били и на отворени врати. Тоест - да има течение. Още по-хубавко. И да не е студено, все пак е зима. Да седиш и да пишеш, облечен като ескимос... не си е работа. Иначе имам спомени как като няма парно поради авария, или е много слабо, сме били и ние навлечени в час. Затова казах, че пролетта ми се вижда по-реален този сценарий - да се учи на проветриво.
Аманда, много неприятно за кражбата 🤨

# 55
  • Мнения: 2 208
Аз се чудя защо в старото училище натискаха сина ми да ходи по олимпиади и му се сърдеха като отказваше, защото събота и неделя му бяха заети с тренировки. То каква била работата Simple Smile

В училището на девойката стоят на отворени прозорци. Когато ги затворят пускат въздухопречиствателя. Тя ходи облечена на училище така: тениска с къс ръкав, блуза с дълъг, елече, суичър, зимно яке, ватиран клин. В клас маха единствено шапката от главата си. Стои си с всичко това навлечена, защото иначе ѝ било студено.

Аманда, искрено съжалявам за това нагло отношение и негативно преживяване! Надявам се да стане чудо, някой в полицията да се размърда и да си свърши работата...
И нашето мазе го обираха няколко пъти. Бях си свалила хубави книги, защото имаме много и нямам къде да ги държа като и постоянно се купуват нови. Просто ми призля. От тогава, вече повече от 15 години не си ползваме мазето.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 183
Шмърц, щеше да е изумително прекрасно, ако бяха откраднали книгите, за да ги прочетат, както си помислих за част от секундата, но най-вероятно не е станало така...
В началото на 90-те Джони Пенков каза една култова мисъл (цитирам по памет): "Наскоро застреляха първо един, а после друг бизнесмен в дискотека. Когато застрелят бизнесмен в библиотека, тогава държавата ще започне да се оправя."

# 57
  • sofia
  • Мнения: 8 934
Аманда, ние имаме аларма и датчици за около къщата. Има датчици на външните врати и датчици за движение, които обхващат пространството пред вратите. Като влезнем, включваме алармата. Котките, които обикалят много рядко я включват, но се е случвало да се будим от алармата. Та, ако някой реши да влиза, няма как да не се засече движението.
Самата аларма няма връзка със СОТ и мъжа ми я монтира и не беше особено скъпа.
От видеонаблюдение няма много смисъл в подобни ситуации, по важно е да се разписка нещо, да ги стресне и да се изнесат. Много важно, че ще ги запишеш.

# 58
  • Мнения: 2 208
Да, Ред, толкова си права...
Между откраднатите книги имаше учебници на ММ, които сега щяха да влезнат в идеална употреба на детето, но съдба... Някои от тях не са преиздавани и да видим как ще ги намерим когато му потрябват.

Страшно тегаво е да гледаш как около теб всичко се разпада поради липса на възпитание, ценности, образование...
То и в сегашната ситуация един ден се замислих как пък някой не се оплака, че са затворени библиотеките, а не дискотеките.

# 59
  • Мнения: 607
Red,
Много хубаво го е казал Джони Пенков. Обаче си мисля друго: ако има заведение с име Библиотека тогава брои ли се?😄

Иначе за тези, които пипат споделям възгледите на Звънче: лекарства да си купят с тях гадовете мръсни!
Даже и по-крайни неща бих им пожелала ама хайде-форум за майки е😄
В старата ми работа бяхме група зевзеци, та един ден си направихме състезание кой колко клетви знае😄 Страшна работа момичета... Голямо богатство има в нашия език😄 Смях голям падна.

В учебен аспект-мандалото хлопна. Госпожицата по-добре от това няма на къде да се представи. Снощи веднага получи бонус: нащувка на приятелче в къщи. Ние не сме в София, но свекъра и свекърва ми живеят срещу нас. Казаха, че е било купон голям. С музика и много детски смях.

Общи условия

Активация на акаунт