Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 7

  • 61 236
  • 800
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 384
Здравейте! Каква е разликата между Tefal Cook4me и Cook4me Connect?

# 481
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Здравейте! Каква е разликата между Tefal Cook4me и Cook4me Connect?

Може ли линк към двата модела? Разликите са минимални. Първата е с копче, което се върти за да се избере програма и е малко досадно. Конектът е с докосване на екрана, като мобилен телефон. Може да има разлика в мощността. Конект е 1600 вата, да другите модели са 1200 до 1600, но не е критично. Конект има 250 рецепти, а другите модели 50-150. На конект вътрешният капак е винаги от инокс.

За мене разликите не струват 200€ 🥳.

# 482
  • Мнения: 384
Здравейте! Каква е разликата между Tefal Cook4me и Cook4me Connect?

Може ли линк към двата модела? Разликите са минимални. Първата е с копче, което се върти за да се избере програма и е малко досадно. Конектът е с докосване на екрана, като мобилен телефон. Може да има разлика в мощността. Конект е 1600 вата, да другите модели са 1200 до 1600, но не е критично. Конект има 250 рецепти, а другите модели 50-150. На конект вътрешният капак е винаги от инокс.

За мене разликите не струват 200€ 🥳.



Дори мощността (1600w/1450w) и обема(6l/4l) са в полза на белия, който реално е по-евтин. Черния е с керамично покритие, а белия от неръждаема стомана. 🤷♀🤷♀🤷♀

# 483
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Обемът е еднакъв - 6 литра е тенджерата, гарантирам. 4 литра е максималното количество, което може да сготви. Тенджерата са абсолютно еднакви и с 9 слойно керамично покритие. Моята е същата, но 5 литрова и не е мръднала 10 години!!!!!!!! От неръждаема стомана е вероятно вътрешния капак.

Разлика във времето на 1600 и 1450 ватовата няма.

Редакция - видях ги. Бих предпочела бялата. Има и упътванията:

https://www.tefal.com/Cooking-appliances/Rice-%26-Multicookers/C … e/c/Cook%2B4%2BMe

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 17:07 от Nevena Virolan

# 484
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Последните дни прочетох доста и сега дилемата ми е Tefal one pot + отделно запичащ капак или Instant pot duo crisp+air frier? Поблазних се и от възможността да пържи на горещ въздух. Като цена разликата ще е малка, затова се чудя. На ИП ми харесва това, че съдът е неръждаема стомана и че има възможност да взема 8 литров. В голямото може и малко и много да се сложи.
Бих била благодарна за мнения на кое да се спра. Абонирах се и да ФБ групите и чета и гледам клипчета, но вече в главата ми е пълна каша.

# 485
  • Мнения: 2 488
Хубави уреди са, но аз лично не съм фен на комбинираните уреди. Когато ползваш единият, не можеш да ползваш другия. Отделно мултикукър и Еър фраер е по-добър вариант.

# 486
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Благодаря, но нямам никакво място на плота. Кухнята ми е 2х1.20 м, съответно ще събера пряко сили 1 уред. С бебе съм, западно изложение, вечер е абсурд да готвя, в кухнята е сигурно 40 гр, а ако пусна и фурна, ще се сварим живи. Затова ми трябва нещо, с което да се справям бързо и се навих за МК.

# 487
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
А какво искаш да готвиш на фурна?Халогенните капаци също излъчват топлина.

Като млада живях в жилище с кухня с още по-малки размери. Имах 2 котлона, тенджера под налягане и микровълнова, която имаше горен, долен реотан и вентилатор. Печеше всичко, което може да се изпече на температура до 250°С изключая целувки. Като беше горещо просто не готвех на фурна.

Има много рецепти за печива в микровълнова. 3-4 До 15 мин и е изпечени без да загрява кухнята. Правила съм кексове, крем-карамел, десерт Молотоф, фланове и какво ли не само на микровълни.

Ако искаш кексове, има мултикукъри с налягане, които пекат идеално. После обръщаш. Така халогенен капак не ти нагрява кухнята.

Моята микровълнова беше 34 литрова, голяма, с долен грил под въртящата чиния, която беше метална. Бях я сложила над умивалника.

# 488
  • Мнения: 6 705
аз на микровънова така и не се научих да сготвя каквото и да е. Само мога да затоплям.
Като бяхме наели една малка къщичка за ваканцията , освен миалня и газов котлон имаше и микровълнова. Ами луда станах с този котлон, а микровълновата така и не успях да ползвам за печене : (

# 489
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Миялна, газов котлон и микровълнова са рая в кухнята за мене. Повече не ми трябва 🌞.

А какво му е на газовия котлон? От 20+ години готвя на газови котлони и не ги заменям за нищо на света. Само у майка готвя на инфлационни, но предпочитам газ.

Японската ми съквартирантка готвеше страхотни вкусотии на газовите котлони и в микровълнова. Тя ме научи да готвя една или 2 порции ориз в микровълновата, крем карамел, като и карамелът правеше там, бешамел, всякакви сладкарски сосове и бюстове, хляб (само няма кора), спагети и всякакви макаронени, кускус, овесени ядки, даже ирландските едри (киснат се една нощ, яйца (че и не пробиваше жълтъка и той си оставаше течен), кафе, мляко на пяна, млечен карамел от кондензирано мляко, големи кексове.

Ми, предпочитам ваканция в малка къщичка пред готвене в пълна с уреди кухня. Не ща да готвя. Не ща. Не щааааааааа.

# 490
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
За хляб имам хлебопекарна, така че това не ме блазни. В нея си правя козунаци, хляб, тесто. Примерно картофки на фурна обичаме много, също пълнени гъби, мусака, ориз със месо, кексове, баници. Хайде, те не се ядат много лятото, да кажем, че фурната зимата е по-добре. Обичаме панирана риба на фурна, също пържоли на фурна, печено джоланче, пилешки кълки. Ей такива неща си представям да пека във фрайера. Също крем-карамел, кодрид кадир, мъфини. Микровълнова имам, не е на плота, вдигната е над него. Но в нея не желая да готвя, особено за детето. Притопляме си храна за нас, нейните пюрета ги топля на водна баня и така ще продължавам, докато не започне да яде по-обща храна.
Просто се поблазних по капака, но не знам струва ли си. Много обичам да готвя и да си угаждаме, но сега с детето нямам никаква възможност, тя си иска вниманието и предпочитам време с нея пред време пред печката. Искам да взема уред, на който да готвя за цялото семейство. Тя е малка още, скоро става на 7 м, но няма вечно да яде пюрета. Затова мисля в перспектива. Като цяло обичам да си обмислям покупките и да взема уред, който ще пести време и усилия и ще се ползва. Иначе, благодаря за идеите, но не е моето.
Кухнята е 1.20 от едната страна и 1.20 от другата на усвоена тераса. Наистина е малка откъм работна повърхност. Имам малка кафемашина, хлебопекарна, котлон 2ка и още 30тина свободни см, в които искам да наместя МК.

# 491
  • Мнения: 6 705
Миялна, газов котлон и микровълнова са рая в кухнята за мене. Повече не ми трябва 🌞.

А какво му е на газовия котлон? От 20+ години готвя на газови котлони и не ги заменям за нищо на света. Само у майка готвя на инфлационни, но предпочитам газ.

...

И аз не ща да готвя, но 2 седмици 5 човека ще фалирам ако всяко ядене е навън. Доста сядахме де или мъкнехме пици и подобни, но и аз да не мога да ползвам микровелето ... е разказа ми се играта с котлона. И аз ако имах японска приятелка да ме научи щях да имам по-леко време в кухнята на морето ... Simple Smile

# 492
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Примерно картофки на фурна обичаме много, също пълнени гъби, мусака, ориз със месо, кексове, баници. Хайде, те не се ядат много лятото, да кажем, че фурната зимата е по-добре. Обичаме панирана риба на фурна, също пържоли на фурна, печено джоланче, пилешки кълки. Ей такива неща си представям да пека във фрайера. Също крем-карамел, кодрид кадир, мъфини.

Мултикукърът не е за вас тогава. На дъното се побират 3 пълнени гъби, 2, 3, максимум 4 малки порцийки мусака и 1 пържола, 2 с клизма. Има големи Нинджи, които побират повече, но не много повече.

Нямам еърфрай и не съм възхитена от това, което съм яла у приятели. Същото става и в газовата ми фурна. Кодрит кадир не знам дали ще стане в еърфрайър, защото там топлината идва само отгоре и вентилатор я раздухва из обема, а на негу му трябва топлина отдолу за да се разделят шоколадовия слой от слоя крем. В хлебопекарната става. В мултикукър съм пекла и става, но на долен реотан, като в хлебопекарна. 

Според мене е добре да изчакаш и да проучиш уредите добре, но за мене мини фурна с долен, горен реотан и вентилатор ще ти е по-удачна.

И off - блазе ви благородно за менюто. Ако ям два месеца козунак, хляб, картофи, мъфини и панирани неща ще стана не 60, ами 70 кила сигурно и няма да мога да минавам през вратата. Кодрит кадир ядох за последно 2012г. Мям мям. Да ви е сладко!

# 493
  • Мнения: 12 013
В кукъра събирам една тава мусака. Да, заливката запичам във фурната после, но е далеч от 4 малки порции и става за 15 мин. Също и тава ориз, тава с пълнени чушки. Количеството храна в кукъра, ми  е точно толкова, колкото е в  обикновената тенджера или тава. Не би ми хрумнало, да готвя пълнени гъби в него, няма да станат просто.
Не е заяждане, споделям моя опит.

# 494
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Сирос, и аз събирам 8 порции готвена мусака с картофи в кукъра. 750г картофи, 500г кайма, домати, патладжани, смлени целина и морков и 300мл вода.  Е, в моя не става за 15 мин. Само 10-15 мин вдига налягане и още поне 10-15 мин я готвя. Събирам 3-4 пълнени камби. Ако са малки мога на 2 реда да събера 6.

3 литра течност побирам в 5 литровия кукър, но тогава не става като печено. Побира колкото побира тенджера, но ако го искаме плоско и препечено отгоре, не става.

Въпросът е, че тя няма фурна, а няма и място за такава. Готвена мусака може да си направи в експрес тенджера, която после няма да и заема място на плота. Търси уред основно за печене и затова и написах това, което написах.

Общи условия

Активация на акаунт