Нова измама в OLX! Внимавайте!!!

  • 25 687
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 819
Добавям още един измамник. В whatsapp  и viber е с различни имена.

# 61
  • Мнения: 8 536
Добавам нов номер на измамника-087 7210132
 В олх са се опитали преди 10 Мин да преметнат братовчетка ми
Дръпнали са и пари от картата.Имате ли познати на които са им взели пари .Тя е в шок и не знае какво да прави.За сега е блокирала карта .Сумата не е малка

# 62
  • Мнения: 2 483
Добавам нов номер на измамника-087 7210132
 В олх са се опитали преди 10 Мин да преметнат братовчетка ми
Дръпнали са и пари от картата.Имате ли познати на които са им взели пари .Тя е в шок и не знае какво да прави.За сега е блокирала карта .Сумата не е малка
Ужас.
Значи все пак, някои хора им се връзват.
Трябва да се разпространи и в медиите, ние тук само си пишем.....
Мислех, че няма толкоз доверчиви...
Да сигнализира в полицията, то вече и да е блокирара картата, те като са ги дръпнали ..
Може от банката да го проследят кой е, от къде е , на къде е превода

# 63
  • Мнения: 8 536
Добавам нов номер на измамника-087 7210132
 В олх са се опитали преди 10 Мин да преметнат братовчетка ми
Дръпнали са и пари от картата.Имате ли познати на които са им взели пари .Тя е в шок и не знае какво да прави.За сега е блокирала карта .Сумата не е малка
Ужас.
Значи все пак, някои хора им се връзват.
Трябва да се разпространи и в медиите, ние тук само си пишем.....
Мислех, че няма толкоз доверчиви...
Да сигнализира в полицията, то вече и да е блокирара картата, те като са ги дръпнали ..
Може от банката да го проследят кой е, от къде е , на къде е превода
Тя се е обадила и ма 112. Утре ще отиде до банката за нова карта.И тереното е ,че този постоянно я е питал какво става  влезнала ли е да види дали парите са по картата и настоявал да влезне и да изчака.Та го е баламосала ,че нещо е станало объркване,но е факт ,че са и дръпнали пари утре ще види какво ще се случва

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте,
Не вярвах, че нещо такова ще ми се случи и на мен, дори не бях чувала за подобно нещо.
Пуснах обява за балната си рокля в OLX и съответният номер се свърза с мен:


Първоначално ме попита за наличността и дефекти по роклята, след обстоен отговор от моя страна последва моментална решителност да закупи роклята и да ми обяснява за плащане чрез Speedy, за което ще ми изпрати линк. Обясних, че не съм запозната с подобен метод на плащане и предложих наложен платеж с тест и преглед, като помолих да се обадя, за да се разберем за доставката и получавам следния отговор:

Изпрати ми линк, който беше уж от сайта на Speedy, като ми изискваше данни на кредитна/дебитна карта.


Започнах да се замислям и направо позвънях на Speedy. Съответно ми казаха, че такава услуга не предлагат и не искат никаква банкова информация за доставяне и изпращане на пратки.

# 65
  • Мнения: 4
последно време е много разпространено.
Колежка се опитаха да измамят по същата схено, единствено служителката на Еконт я предпази, тъй като ставаше дума за телефон.

# 66
  • Мнения: 151
Мисля, че и това е опит за измама. Вчера вечерта публикуваха обявата и днес сутринта ми писаха.

# 67
  • София
  • Мнения: 13 273
Защо реши, че е измама? Искат ти номер на сметка, а не данните на кредитна/дебитна карта.

# 68
  • Мнения: 68 753
Защото извън платформата не се кореспондира, а тук е по вайбър.
Второ-защото Е измама.
Трето-защото по банков път НЕ се плаща в олх.
Не четете ли в олх какво пише, как да и къде да комуникирате, как и по какво да пращате и т.н....

# 69
  • Мнения: 151
За мен лично е съмнително и за това реших да споделя. Никакви допълнителни въпроси относно състоянието на артикула, нито нищо. А и да не забравяме, че стават все по- добри в опитите си измама.

# 70
  • Мнения: 68 753
Не стават. В олх пределно ясно е описано как става търговията през платформата. Това, че не сте чели, е изцяло за ваша сметка...
Четете.
Какви вайбър, месинджър, уатс ап и др.подобни???
Рай за измамниците с толкова балъци, които не четата в платформата, в която търгуват, не другаде, а в олх....

# 71
  • Мнения: 23 014
Аз съм комуникирала през вайбър с купувачи, но са искали да пратя снимки или видео на стоките,звъняли са ми по телефона преди това.Винаги съм изпращала с наложен платеж.
Тази ситуация и на мен е съмнителна.Вече
блокирах няколко такива.

# 72
  • Мнения: 68 753
Снимки се пращат в олх. Видео мисля също може, като прикачиш линк.
Няма нужда да е извън платформата.
Те това чакат..

# 73
  • Мнения: 23 014
Снимки се пращат в олх. Видео мисля също може, като прикачиш линк.
Няма нужда да е извън платформата.
Те това чакат..
Има хора, които не са регистрирани в ОЛX, звънят ми директно на тел.За тях става въпрос.

# 74
  • Мнения: 68 753
Как ти виждат телефона тогава, той излиза със звездички по средата, мисля...

Проверих, вижда се всъщност и без да съм се логнала.
В такъв случай - не бих отговаряла , лично аз, на такива позвънявания.

Общи условия

Активация на акаунт