ЮЛЧЕТО добричко мило, в мама се е то сгушило!

  • 9 531
  • 317
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Попова, и ние не сме за там, понеже нямаме още три месеца, но аз видях че и други  бебчета, ненавършили 3 месеца има и да не изпусна случайно да си покажа хубавеца Heart Eyes  пък вземеме да минеме по-напред в редицата от чакащи Whistling
Иве, и аз не знам как да го обличам, но се надявам да му е добре- вечер слагам боди с дълъг ръкав, тънка ризка и още една блузка, надолу с ританки и тънки панталонки и чорапки, а понякога и два чифта- един под ританките и един над тях! Завивам с дебеличко одеалце! Има го на снимките, а също и синичкото панталонче за над ританките!
Моят Убавец в момента си пълни памперса  Joy

# 46
  • Мнения: 1 341
Ема спи с боди тип гащеризонче и отгоре една много тънка ризка,и в чувалче,което мнооого й топли,дори мисля да й взема още едно но с дълго ръкавче,че това е без ръкав.А и като го изпера с каквото и да я завия все й е студено.
Навън я завивам с това чувалче на снимката,и то много топли дори понякога е потна в него.Супер работа върши!

# 47
  • Мнения: 845
Здравейте момичета!
Добре дошли на  mgizdova и Ева  Hug
Венци през деня и вечер е по ританка, блузка с дълъг ръкав и чорапки. Завивам го с памучно одеало и мисля, че не му е студено, понеже все още ние зе завиваме само с чаршафи.
Притеснявам се, че го навличам като излизаме навън. Тогава е с тениска къс ръкав, и комплектче от този новия плюш-рошавия, отгоре слагам грейка без ръкав. Но като гледам другите деца ги изкарват само по анцугчета. Като се прибираме от разходка, бебчо не е потен и затова не се притеснявам много. Не ми се иска да го изнежвам, но и да не се разболее. Вие как ги обличате навън бебчетата?

# 48
  • Мнения: 1 298
Ех,аз моят бебок го калявам.  Flutter
Нарочно не го обличам много че да не ми се изнежва.Освен това четох че момичетата са по-топлолюбиви от момчетата.
Гледам едно от момичетата с които излизаме заедно все облича нейното бебче, а е болно вече 10-на дни.
А Галин спи с боди дълъг ръкав и ританки.С тънка пелена и е отворен прозореца.
Днес излязохме с плючен гащеризон тънък,обаче стана топло и се събличахме.Останахме по жилетка тънка с ръкав и къси гащи.
И пак с тънка пелена  Peace

Готвим се за зимата  Joy

Също пускам климатика за 15-20 мин.Че искам като го съблека 2-3 мин да рита голичък преди банята  Heart Eyes
Свекърва ми разбра че с мен на глава не се излиза и не се опитва да спори  Whistling

Ети_   ние вчера бяхме с анцунг с качулка щото беше хладно и духаше вятър.И боди имахме отдолу.  Hug

# 49
  • Мнения: 590
здравейте отново, благодаря, че ме приехте.Ева също не я навличам.Преди малко бяхме на разходка, сложих и едно памучно комплектче и едно одеалце.Не е хубаво бебоците да се прегряват, а идва и  зима-тогава как ще ги обличаме.

# 50
  • Мнения: 326
Здравейте

Отдавна не съм имала време да пиша, но ви чета когато мога. Възхищавам ви се как намирате време да пишете толкова редовно. Аз едва успявам да намеря време да се среша и измия. Останалото време е за малкия ми Криси.
Искам да споделя с вас как ни се случи. От както ни сложиха ДТК бебчо стана страшно лош - постоянно плачеше, по цял ден и цяла нощ. Тръгнахме по лекари и от никъде нищо, не могат да разберат какво му . Накрая даже ми казаха, че си е просто глезанчо.
Но ние с тати не се съгласихме. Накрая се събраха 3ма лекари да умуват и за щастие намериха проблема. За което съм им безкрайно благодарна. Оказа се че Криси има алергия към АМ. До сега приемаше само Aptomil, но и него повръщаше ( а от другите марки имаше неописуеми колики). Въпреки че не му давам редовно се налага да дохранван понякога. В крайна сметка се установи, че от коклуша във ваксината му се е обострила алергията и затова милото ми е имало толкова силни болки в коремчето. От вчера сменихме с хипоалергично АМ и сме на кърма основно (давам само когато плаче от глад а в гърдите ми няма и грам мляко). Сега милото ми е вече добре - спинка си блажено, а когато е будно ни гуга и радва.

# 51
  • Мнения: 3 926
Защото прочетох само първата страница отговарям на два въпроса
Синеочка, алтернативата ти е да си навиваш часовник и да ставаш да цедиш. Най-добре би било това става около 6-тия час от заспиването на детето. Цедиш до облекчение, като на всеки два дни цедиш с 10 мл. по-малко. Наистина няма смисъл да слагаш бебе, което не се буди на гърда Wink Храненето вечер продължава докато бебето иска, ако то пи се буди при следните ситуации - 1. нужда от увеличаване количеството на кърмата, тъй като нивата на пролактина са най-високи м/у 3 и 8 часа сутринта. 2. при бебе, което наддава малко.
Фиона, нямам предвид, че деца, хранени с АМ задължително отиват в блница. Просто тук идва реч за ентеровирус, типичен за летния сезон, който протича с повръщане и диария. При такава симптоматика детето обикновено се обезводнява, отказва всякаква храна и много бързо отпада. В такъв случай обикновено го приемат в болница и го включват на гликоза, за да го оводнят. Кърменето дете обикновено има алтернатива на храната и водата в лицето (или по-скоро в гърдите Wink ) на мама. Когато са болнички децата се гушкат в мама, търсейки успокоение. Кърмените деца търсят успокоение сучейки. Това гарантира, че няма да се обезводнят и няма да гладуват, защото когато страда организмът, обикновено първо идва отказът от храна. Кърмата е лека храна, която рядко се повръща в такива случаи, а съдържанието на вода (над 80%) гарантира нужното оводняване на организма. Затова казвам, че добре, че сме на кърма, иначе 6 дни тя да кара само на две-три хапки сухар и вода... щеше да е малко невъзможно.

# 52
  • София
  • Мнения: 688
Здравейте и от нас с Яна в новата тема,

Равиа, не че много съм в час, ама четох разни неща за ваксините из форума. Доколкото разбирам, Инфанрикс не включва полиомиелит и менингит, за полиото трябва капки или друга ваксина допълнително - виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121515.msg2438411#msg2438411. Също е важно ваксината да се бие в крачето и да е загрята до телесна температура, тъй като иначе трябва се съхранява в хладилник. Ние сложихме Пентаксим, Яна не я усети, освен при боцкането.
Иначе за дрешките направо ви се чудя, ние още си влизаме в тези за 0-3 месеца. Явно ние ще сме манекенките  Simple Smile.
Също сме и доста зиморничави - спим на радиатор - 24-25*С. То на мен май ми е по-студено, отколкото на нея, защото най-често спи при мен и аз я топля. Спи с боди и гащеризонче, с чорапки отгоре, за да й фиксират крачетата. Когато си е в леглото, я завивам с одеяло в чаршафче, под нея също има одеяло, защото имам чувството, че иначе й е хладно. През деня е с боди с къс ръкав, по-дебела блуза или жилетка отгоре и ватиран анцуг и чорапки надолу. Ако спи навън, я завивам с дебела плетена пелена.
Пингвина, Попова, разкажете още за тази йога, моля.

# 53
  • Мнения: 1 440
Леле, колко сте изписали за 2 дни  Grinning
Ние бихме ДТК онзи ден и малката вдигна Т' вечерта..първо 37,5, а после стигна 38,3...изчаках малко, сложих и мокър компрес на челото и след половин час я свали сама. Не знам дали постъпих правилно, но мисля че тя се справи добре и без Панадол  newsm78

# 54
  • Мнения: 1 341
Рени,браво на теб и Галко,за смелото обличане.Но явно си е до детето,защото ако облека Ема така,тя милата ще се вледени цялата  Simple Smile
Betta,утре ще съм за пръв път на Йогата и после ще споделя впечатления  Peace
Лека и спокойна нощ!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 230
За ваксината ние сложихме Пентаксим, 5валентна ДТК, Полио и допълнение т.н. Минингитна ваксина. Анна я понесе много добре, не вдигна температура, не плака, само апетита й намаля доста и стана много сънлива. Тогава и аз си поспах с нея Wink
Добре дошли на новите мами!!!

# 56
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Betta, благодаря за линкчето!   bouquet
  И аз като Попова,ако облека Йоанна така,просто се е превърнала в ледена шушлка  cold cold cold  Днес, беба така беше освирепяла от глад,че се принудих, да спирам по средата на пътя между Димитровград и Хасково и да се кърмим на пътя. breastfeeding bombs Добре, че движението е еднопосочно, иначе щяхме да катастрофираме някой  Joy Joy Joy
   welcome  на новопристигналите!
 Лека от нас и наспивна!  Hug Hug Hug

# 57
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте и от мен в новата тема! Ама мноооооого сте изписали, едва изчетох всичко. Нашето РС вчера изкара едни предупреждения "you are victim of...' и аз като се уплаших...веднага го спрях. Та днес беше на ремонт и чистачка на вируси. И сега като влизам в любимото ми форумче...какво да видя...писали сте, писалииии...
Значи - да кажа  welcome на двете нови мами marine и mgizdova  и техните бебенца Иванчо и Мария!
Вчера слагахме първата доза Pentaxim. Вяра не разбра какво става и не плака изобщо. Като се прибрахме вкъщи малко мрънка, температурата й беше 37.3 /което, доколкото знам е в нормалните граници/.  Инжекцията ни я постави мед. сестра и май не я затопли, пък и аз от притеснение забравих да напомня..ама добре че нямахме проблеми! Иначе сме наддали около 1200гр за месец и сме пораснали с 5 см - сега сме 58 см.
За дрешките - не мога да им хвана края на номерациите на различните фирми...Но повечето ританки все са ни дълги на крачетата,а тесни на талийката... newsm53
Tizia, Вяра се роди 2650гр, а сега е 5400-5500гр, т.е. наддаваме със същите темпове като вас, но и двете лекарки, при които водя бебка, са много доволни от резултата /само на кърма е/ и не споменаха нищо за "диета" - така че хапвайте смело! А за температурата виж тук: http://www.doctorsbg.com/Temperatura_normalna_deca.htm                                   http://www.doctorsbg.com/Temperatura_visoka_deca.htm - дано ти е от полза!
Сега ще разгледам новото албумче, да видя колко са пораснали душичките. Пък тия дни дано се наканя да сложа в това за 2-та месеца и наши снимки.
Аз май се поувлякох в писането.Лека нощ на всички!

# 58
  • Мнения: 2 653
На нас ъсщо ни умаляха дрешките ,Дори за утре съм приготвола едно комплектче, на чийто етикет пише 12 месеца #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Какви са теи размери , не мога да разбера.На София и укъсяват дрешките по-точно, иначе на ширина са добре, дори някой доста широкички.
Исакм да ви попитам за ортопеда от Горна баня.Ние имаме направление , обаче на сайта му има само тел за частни прегледи.Взех от услуги тел на болницата , обаче никой не вдига там  newsm78Някой ходил ли е да сподели, моля.

# 59
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Добро утро,мамета! Hug
 Виждам ,че само Ренката е онлайн. Браво! Всички други спинкате, значи имате добри и послушни бебчета! smile3501 smile3501 smile3501
  Това с дрехите ме изпълва с удивление и мен. Тия хора,които шият дрехи за деца,като че ли никога бебе не са виждали newsm78   Мисля си и друго,че може би слагат по-голям номер,за да вземат повече пари  #Crazy newsm78  Вярно ,че от дете до дете има разлика,но все пак едно 2-3 месечно бебе, не можеш да го сравниш с дете на годинка.  Даже и на килограми да е малко, то расте на дължина. На Асето дъщеричката е мъничка,но предполагам на дължина е доста по-голяма от нашите бебоци, нека си тежат по 7 кила.
 Отивам да пиина кафенце   food010 , а на вас спокоен ден.При нас вали    umbrellaи не е за излизане много.Дано при вас да е по-различно   Nature Partly Sunny  Nature Sun With Face  Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт