Тест за овулация - въпроси / тема 12 /

  • 30 859
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 652
Здравейте,

При мен втори ден тестване и положението е като вчера


Изобщо не виждам втора чертичка, а и двете приложения, които ползвам казват, че според цикъла ми, овулацията трябва да е в неделя/понеделник.

# 541
  • Мнения: 4 852
Съвсем възможно е в неделя или понеделник да имате положителен тест. Както казах чертичките не се насищат като тест за бременност. Може единия ден да няма нищо, а на другия да е положителен. Приложенията все пак не са съвсем точни. Предполагам, че ви смятат ЛФ за 14 дни, но при вас може да е по-къса, следователно овулацията да не е в понеделник, а вторник, сряда и т.н.
Продължавайте с тестовете, особено ако ви е първи месец, за да се запознаете как работят и колко ви е лутеалната фаза.
Ето снимки на мои тестове, на единия ден е бледа чертичка, на следващия е положителен.

# 542
  • Мнения: 319
Съвсем възможно е в неделя или понеделник да имате положителен тест. Както казах чертичките не се насищат като тест за бременност. Може единия ден да няма нищо, а на другия да е положителен. Приложенията все пак не са съвсем точни. Предполагам, че ви смятат ЛФ за 14 дни, но при вас може да е по-къса, следователно овулацията да не е в понеделник, а вторник, сряда и т.н.
Продължавайте с тестовете, особено ако ви е първи месец, за да се запознаете как работят и колко ви е лутеалната фаза.
Ето снимки на мои тестове, на единия ден е бледа чертичка, на следващия е положителен.


Колко е дълъг цикъла ти?

# 543
  • Мнения: 4 852
Средно 32 дни, понякога повече, понякога по-малко.

# 544
  • Мнения: 33


Какво мислите ?

# 545
# 546
  • Мнения: 77
Здравейте Simple Smile
И аз, мисля, като повечето от вас имам затруднение да разчета правилно теста за овулация Thinking
По груби изчисления (понеже цикълът ми не е точен всеки месец) трябваше да започна тестването от понеделник, та започнах го като от тогава до днес почти всички лентички на тестовете ми изглеждат така, а първата от 24.05 още по-ярка. С изключение на миналия ден, когато тестовата чертичка беше доста по-бледа, което именно ме обърка. (Снимката е от днес) Въпреки това през седмица не сме спирали с опитите за бебче.
Моля за вашето мнение Simple Smile


Здравейте!
Този е отрицателен. Не спирайте с тестовете!
Ето ви нагледен пример,че стойностите не се повишават (чертите не се насищат) последователно.Може са настъпи всеки ден, независимо от теста на предходния!

Отдолу са дните-повишение,рязък спад и пик (който не хваща дори таблицата 😁)
А ето и тестовете.Вижте този преди наситените (те са 4,но са от 2 дни) и след тях.

# 547
  • Мнения: 652
Здравейте отново,

Покрай моите въпроси защо тестовете ми не засичат никаква втора линия, при положение, че според приложенията утре и в понеделник трябва да е овулацията - се сетих да попитам още нещо.
Сега докато си гледах календара осъзнах, че на мен пункцията ми беше в началото на този месец и там извадиха и оплодиха каквото беше възможно. Изведнъж получих прозрение, че някъде бях чела, че май не може да има два пъти овулация в един и същи месец, това дали е вярно?

Моят цикъл е 26 дни (понякога по-малко) и често се случва приложенията да ми дадат овулация 2 пъти - съвсем в началото и в края на месеца - както е този месец.
Просто не бях направила връзката с пункцията и с това, че четох, че май не е възможно да имам 2 пъти овулация. Извинявам се, ако въпросът звучи много тъпо, но съм нова с тези неща.

Иначе благодаря много за помощта на Pistachio - продължавам да дебна и да чакам дали ще се появи втора черта.

# 548
  • Мнения: 4 852
При къс цикъл е възможно да има две овулации в един календарен месец. Ако овулацията ви е била на 1 май да речем, следващия цикъл започва на 15 май и следващата овулация е на 29, примерно. Нормално е да се получава така.
Става въпрос за две овулации в един цикъл, а не в един календарен месец.

# 549
  • Мнения: 652
При къс цикъл е възможно да има две овулации в един календарен месец. Ако овулацията ви е била на 1 май да речем, следващия цикъл започва на 15 май и следващата овулация е на 29, примерно. Нормално е да се получава така.
Става въпрос за две овулации в един цикъл, а не в един календарен месец.

Много благодаря, няма да се обезкуражавам в такъв случай Simple Smile

# 550
  • Мнения: 465
На мен АГ ми каза, че в 1 цикъл, няма как да има 2 овулации.
При 28 дневен цикъл за м.април по приложения в края на месеца отново трябваше да съм в овулация, но на фоликулометрията (27ми април, на 12ти ден от МЦ), реално нито д.фоликул беше нараснал достатъчно, нито лигавицата, за овулация на 14-15 ден, както ми беше по приложение.
Съответно АГ каза, че ще е по-дълъг този месец-така и беше. Вместо на 28 ден ми дойде на 35ти.
Та това е моята ситуация и което аз знам.

# 551
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
Останаха ми неизползвани 10 кутии от тези тестове, ако някой се интересува да ми пише на лични.

# 552
  • Мнения: 78
Здравейте момичета , май не се справям с тези тестове за ову, ще приложа снимка на тестовете който започнах да правя на 11ден. Продължителноста на цикъла ми е 30/32дни.. последния тест е от днес да го смятам ли за положителен. По приложението излиза, че днес е 16ден от цикъла

# 553
  • Мнения: 4 852
Лоша снимка, но май ми изглежда положителен. Продължавайте все пак, докато не започне да избледнява.

# 554
  • Мнения: 380
Здравейте. Имам нужда от мнението на някой опитен:
ПРМ: 14.05, дължина на цикъла: около 34-35 дни.
Започнах тестове на 27.05 - всеки ден в 18:00, като преди това два часа не пия вода и не ходя до тоалетна. Чертичката се насищаше, но не стигна до положителен тест. На 30-ти беше най-наситена, а на 31-ви (вчера) рязко спадна. На какво може да се дължи това? Ановулаторен цикъл, проблем с хормоните? Има ли смисъл да продължаваме с тестовете и опитите този месец?
Много ви благодаря предварително за мненията и съветите!

Общи условия

Активация на акаунт