Тест за овулация - въпроси / тема 12 /

  • 32 126
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 17
Здравейте,колко време след цикъл, започнахте тестовете за овулация?
И по кое време на деня, е най-добре да се правят?

# 676
  • Мнения: 1 856
Здравейте,колко време след цикъл, започнахте тестовете за овулация?
И по кое време на деня, е най-добре да се правят?

Зависи от продължителността на цикъла ви..Виж кутийката има примерна схема. Жена с къс цикъл около 23 дена например ще започне с тестовете веднага след спиране на кървене, Жена с дължина 30 дена ще започне около 12-13 ден.


за по кое време ще ги правиш зависи далие дигитален или лентичка..

# 677
  • Мнения: 17
Здравейте,колко време след цикъл, започнахте тестовете за овулация?
И по кое време на деня, е най-добре да се правят?

Зависи от продължителността на цикъла ви..Виж кутийката има примерна схема. Жена с къс цикъл около 23 дена например ще започне с тестовете веднага след спиране на кървене, Жена с дължина 30 дена ще започне около 12-13 ден.


за по кое време ще ги правиш зависи далие дигитален или лентичка..

Дължината е 30 дни.
А тестовете са лентички.

# 678
  • Мнения: 1 856
30 дена около 13 ден започваш...повечето жени правят по обяд, други следобяд когато ти е удобно но никога с 1ва урина защото хормона е наситен и дава фалшиво положителен резултат....Аз например правя по обяд, когато видя че се насища чертата започвам 2 пъти на ден....сутрин 10 следобяд 16 за да не изтърва пика.
Късмет!

# 679
  • Мнения: 17
30 дена около 13 ден започваш...повечето жени правят по обяд, други следобяд когато ти е удобно но никога с 1ва урина защото хормона е наситен и дава фалшиво положителен резултат....Аз например правя по обяд, когато видя че се насища чертата започвам 2 пъти на ден....сутрин 10 следобяд 16 за да не изтърва пика.
Късмет!

Много ти благодаря!

# 680
  • Мнения: 86
Здравейте днес ми е 10 ден от овулацията изчислявана от тестовете, кога смятате че мога най - рано да си направя тест. До в момента имам подуване на гърдите, но не ме болят. Благодаря Ви!

# 681
  • Мнения: 1 856
Здравейте днес ми е 10 ден от овулацията изчислявана от тестовете, кога смятате че мога най - рано да си направя тест. До в момента имам подуване на гърдите, но не ме болят. Благодаря Ви!

зависи кога е имплантацията .Случва с е от 6-12 ден, след това около 2-3-3 дена трябва да се появи в урината, иначе кръвен ще покажи и на другия ден...Късмет!
/уринарен 13-14 ден, кръвен след 10-12 /.

# 682
  • Мнения: 465
Здравейте отново!

Не помня дали се е коментирало, но нормално ли е при започване с тестовете за О да има ден, в който чертичката е наситена (не до такава степен, че да отчета теста за положителен), след което да последват дни с бледи чертички и след това отново да започнат да се насищат до положителен резултат?
Това забелязвам вече 3ти пореден месец (правя тестове и опити от общо 5) и се чудя дали е нормално

# 683
  • Мнения: 1 856
Нормално е понякога хормона е в по-голяма концентрация в урината, понякога урината е разредена /ако сте пили повече течности./.
Затова тестове се правят от отрицателен-положителен-след това отрицателен 2 дена поне...с бледа черта, за да сме сигурни.

# 684
  • Мнения: 465
Винаги ги правя по 1 и същ начин-2 часа без течности и ходене до тоалет, затова се чудя. 🙂

# 685
  • Мнения: 1 856
Винаги ги правя по 1 и същ начин-2 часа без течности и ходене до тоалет, затова се чудя. 🙂




Виж синята линия преди пика не е равна а ходи "нагоре-надолу" преди да се повиши. Нормално е !

# 686
  • Мнения: 465
Благодаря 🍀🙂

# 687
  • Мнения: 1 104
Здравейте! Този тест може ли да се счита за положителен или му трябва още? Вчера чертичката беше една идея по-бледа, предишните дни - доста по-бледа. Благодаря!

# 688
  • Мнения: 4 856
Не е положителен. Трябва втората черта да е същата като първата или даже по-наситена.

# 689
  • Мнения: 52
Здвейте! Изчетох повечето теми. Правя си тестове от няколко години и винаги съм имала овулация, като в повечето пъти ги съчетавах с фоликуметрия. Предходния месец минах диагностична лапароскопия и от този вече възобновяване опитите, като доктора ме увери, че вече няма проблем за нормално забременяване след 3 годишен вторичен стерилитет. Цикалът ми  е с различна дължина от 28 до 33-34 дни. Овулация засичам най- често след 15-16 ден и винаги 15-16 след това ми идва цикъла. Този месец започнах от 13 ден и не засякох пик. Днес е 19 и се чудя дали въобще има някакъв шанс за нормална овулация толкова късно или не. Ще съм благодарна за вашето мнение. Прикачване снимка на всички тестове.

Общи условия

Активация на акаунт