КГБ = Клуб на Готините Баби - 204

  • 50 206
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 8 471


Добро утро, красавици!
Предлагам ви по желание чай или кафе. Сладко да ви е!

ПИПИЛОТА, наистина, че там си говорихме за един общ бабин прощъпулник. Хубаво, че ме подсети. BlushКак ми се иска да свиря сбор, да ви събера у нас, нали аз съм емоцията е нашето семейство, но разумът (гаджето) ме вразуми. Това можем да го направим както АЙША предлага в някоя градинка на този етап. Еееех, размечталась...

# 91
  • Варна
  • Мнения: 393
Привет от мен и от седемградусова, студена Варна!  Nerd

Фло, друго си е, като вече можем да качваме картинки!  Smiley
Благодаря за чайчето, нищо че е поизстинало от сутринта, но добре ми дойде! За закуска за първи път направих палачинки с брашно от лимец, станаха добре, ядат се, та чаят беше приятно допълнение.  Tea

Днес  в 11 часа трябваше да бъдем на поклонение в Централни гробища по повод 121 години от смъртта на Капитан Петко войвода, но времето ни се видя хем студено, хем влажно и се отказахме да ходим.
Дано да е имало достатъчно хора, та да не се е забелязала липсата на аспаруховци.

Лека нощ, девойки!   Kiss

# 92
  • Мнения: 2 099
Танче, моите палачинки от лимец не стават фини и пухкави. Някакви твърди и жилави са.
Да ви кажа за вчера. Чудо беше! Такова душе-чистилище! Домакинята обаче си е майсторка, Фло де. Изучи се тя психологически, ама за какво й беше, като тя и така си беше мега-психолог. Атмосферата около нея - топла, ласкава, задушевна. Милото ни Клече - така му се зарадвах!   Красива, както винаги, малко поотслабнала. Лаааф! Край няма!
И понеже на Фло дойдоха пациенти - предложих на Клечката да седнем с кафетата пред вратата на кабинета. Клечката вика "Като ония двете съкилийнички, дето ги пуснали от затвора и те пред портата останали да си доприказват." Оставиха ни вътре обаче, и от кабинета Фло току се обаждаше, да участва и тя, в съпровод на бормашина. Смееех!

Ама забавлявах се много с всичките ви постове. Мислех някои да цитирам. Ама утре ще е, ако остане време.
Айша, навита съм на градинско увеселение! Аз си го правя с някои приятелки. Тук насреща, по пейките около Ал.Невски. А в Докторската и беседка има, за комфорт.  И Заимовата градинка също е добре.

Хайде бегом към кревата и към книжката. Пък утре ще ви разправям какво чета. Ще изпопадате.

# 93
  • Мнения: 1 240
Добро утро, момичета - кокичета от моята селска хасиенда Simple Smile.
В селската идилия съм се принесла от от няколко дни, птички цвърчат, цветенца нацъфтели, съседски котки притичват като  изтребители през двора Simple Smile,  защото аз съм много лоша и им се карам.
Много ми се сгъсти програмата,  обичам си аз по- спокойното ежедневие, но т'ва е за сега - който живее в две къщи на разстояние 300 км така му се пада Simple Smile...

Здравунка - Медунка, само като си представя милото ти гласче и ми става топло и усмихнато. Има няма година не се бяхме чували с теб, от  германската ми командировка, а последния път, когато се бяхме видяли е преди да замина за там.
бяхме в китайския при Фло . Ти ме инструктираше да не съм много фешън, като селска кифла, че  ще бия на очи Simple Smile. За три месеца така се бях погерманчила, че ми се е случвало да ме спрат и да ме питат за информация за нещо Simple Smile, а аз горката бъкел не им разбирам от езика Simple Smile

Адашчице Фло, как е крачето?
Мисля те, дано наистина вече се възстановяваш.

Танитка,  ще откривате ли вече културния сезон ? Поне времето да се постопли та да се разнообразяваш с разходки.

Гъбка, Борянка докъде докарахте предпролетната земеделска подготовка?  Аз и тази година, както е тръгнало ще изпусна сезона.

Луси, някъде четох твое писание и ми е толкова зареждащо след него, че си мечтая за Пловдив и среща с теб.  Не е трудно,  пи средата на пътя си ми, само да се организираме Simple Smile.

Оставям ви за сега, до следващото писане. Бъдете живи и здрави!

# 94
  • Мнения: 641
Добро утро!
Видях тези мекички днес и ги споделям.

# 95
  • София
  • Мнения: 4 179
Фло, как ти е крачето?

# 96
  • Мнения: 7 480
Римарче,мислех си да те викна на по едно кафе,ама като слушам виелицата навън май няма да се получи,че да стоиш на този вятър,а вероятно и студ ще захване.
                   Фло,прощъпулник първо на теб,че пак си объркала танцовите стъпки,но то от седене в къщи май всички сме така.И аз бях стъпила накриво и покуцвах,ама стисках зъби,че в къщи не ми се стои. Yum
                   При мен нищо ново: тръстика ,в къщи и пак така.На тръстиката по 25-29 дечица всеки ден и пощурели.Едно ми обяснява ,като го питам защо не може място да си намери,че когато каката учи у дома трябва да ходят ,като мишки за да не пречат.Та се и посмях с него.Друго ме въвежда в тайните на секса  Smiling Imp и .....какво да кажа - то стоенето у дома май ги ограмотява в други направления.Изобщо весело ни е!
                  Сега чакам 28-ми ,че бабината певица се е записала за Талантите! А тя пък реве  у дома,че отишла сама да се подстриже и фризьорката и скъсила много косата.Не било както искала и сега сме в акция - спокойно,косата ще порасте за една-две седмици.
                  Щях да пиша и още,ама то от толкова страници четене в главата ми стана каша.

# 97
  • София
  • Мнения: 8 471
Привет, красавици!
Да рапортувам. Вчера гаджето ми купи крем с арника. Пишеше да се мажа по 2 - 3 пъти, но аз удвоих дозата и днес след обяд като станах почти нищо не ме болеше, даже мисля утре да отида на тръстиката, а си бях дала отпуска до четвъртък.
Още веднаж да ви благодаря за съветите и съчувствието. Всичко върви по-леко щом има дружеско рамо. Hug
Сега мисля да си намажа и дясното рамо, което ме боли от професията, а така също и гърба ще си мажа. Абе ще се оплескам цялата, като един пехливанин, та дано ми минат всички костно-ставни и мускулни болежки.
КРЕМЧЕ, покрай рецептата за мекичките, изгледах и една руска мелодрама. Simple Smile
Хайде лека и спокойна вечер. Kissing Heart

# 98
  • София
  • Мнения: 16 222
Дидиа, успокой кандидат-талантката, че като я изберат после прическата ще е по виждане на режисьорите. Ще си имат и фриз. екип за изпълнение на виждането. Ани нали беше в тези формати преди години - гледат общото впечатление по външен вид и после специални показатели. Като те изберат и започват префасонирането.
Фло, коя е мелодрамата?

# 99
  • София
  • Мнения: 8 471
АЙША, мелодрамата е от 2009 - Любовь до востребования
ДИДИА, успокой внучката, че там няма да я класират заради косата, а заради таланта й.
КЛЕЧИЦЕ, днас слушах по новините, че и по вашите географски ширини и дължини има опасност от свлачища и срутища. Дано ги овладеят.
КРЕМЧЕ, утре ще правя мекички за закуска. Мислех да замеся с твоята рецепта, но се оказа, че нямам газирана вода и пак замесих от моите си.
Та като казах, че утре ще правя за закуска мекички и се сетих за един виц.
Отива дядо при лекаря и му се оплаква, че бабата всеки ден говори, че ще умира. Посъветвал го докторът: Изпий, дядо, две водки за кураж и припомни на бабата младите ви години. Дядото казал, ееее, стари сме. Аз служех при Ленин, когато той почина. Преди колко години беше това. И все пак решил да пробва. Прибрал се, изпил две водки за кураж и се представил отлично пред бабата. На сутринта дядото още се излежавал, а бабата пее в кухнята и пържи мекички ( от тия с моето тесто Stuck Out Tongue Winking Eye) Мисли си дядото. Еееех, да знаех, че това помага, на времето и Ленин бих спасил...
Хайде сега лека нощ! Kissing Heart

# 100
  • Мнения: 7 480
                         
                           Добро утро,момичета! Хайде на кафе! Yum
                           Айша,на кастинга Неда си беше с по-дългата коса и така ще я видим,а дали след това ще се преобразява не се знае или аз поне не знам,защото никой не ти казва.Нейното изпълнение доколкото разбрах ще е на второто предаване,а на първото нещо общо ,като представяне ще има.
                           Фло,честно не знам по какво и как точно се класират!  Worried Нали с ММ ние я водехме на конкурси и съм се нагледала на класирания.Опит имам и от Големите надежди та нещо нямам особени очаквания.Приемам го ,като едно разнообразие и забавление,че както са затворени от почти година нещо им трябва за да ги изведе от апатията ,която ги е обзела.Една емоция и разнообразие,че ми писна от това,което гледам и слушам постоянно толкова време.Фло,аз постоянно гледам руски мелодрами,ама тази още не съм.Довечера ще надникна.
                           Само аз ли не съм разбрала географските ширини и дължини на Клечица? Май да!
                           Пратете някоя топла мекица насам,че ММ ми е замрънкал отдавна,ама хич не ми се занимава.Тесто слагам в тенджерата и правя хляб,че е лесно - от машинката във фурната,а всичко друго в кукъра.Пак лесно.Нещо се измързелявих и не ми се стои покрай КПП-то,ама хич!
                           Лек и усмихнат ден! Flowers Four Leaf Clover

# 101
  • Мнения: 5 379
Добро утро!


  Диди, успех на Неда!

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 12:09 от K.A.G.

# 102
  • Мнения: 2 028
Привет девойки!

Днес бил празникът на стоматолозите.

Фло, честит празник!Доволни пациенти да имаш!🌼🌼🌼🌼🌼

И днес почти отмина .
Ден с разнообразни дейности.
Пране,готвене,почистване,подквасване на мляко, метене на дворове след снощната буря и т.н.
Гърмя,трещя,светка ,вятър ,дъжд.
Днес слънце и вятър.Прането изсъхна.

Клечице,още с нищо земеделско не се занимавам.Рано е .
Само онзи ден напръсках чесъна със зелева чорба с една метличка😀
Чакаме да ке позатопли ,че да сменим полиетилена на голямата оранжерия,която зимно време ползвам като сушилня - простирам прането 😄

И тъй като все ме захвалвате,колко съм работна...
Намерих си  днес една торба с луковички на лалета,които купих есента уж да засадя😂😅
Утре ще ги заровя и пак ще станат.
Те горките покълнали в торбичките.

Диди, успех на Неда!

Ех,тия мекичкиии.
Всички си хапнахте, само аз не се наканих да направя🤔
Все нещо излиза преди тях.
А как ги обичааам.

Снощи се боядисах.Толкова ярко чИрвена не съм била от младИ години.А  все една и съща боя еж купувам.
Ами нищо.Важното е,че не белее.
И ще се младея 😄😀😅

Хайде до после

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 18:56 от Gabkata

# 103
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 328
Добро утро, момичета!
Тази сутрин се събудих рано, рано. Снощи легнах след полунощ, но бях се наспала. Стисках очи, стисках и на края станах. Вече и кафето е изпито.
При мен нищо ново. В понеделник изпратих мартеничките от пощата с препоръчано писмо. Казаха, че по принцип трябва да пристигнат за 5 дена, но в тази пандемия... Сякаш пандемията ще забави колите. Ще видим кога ще ги получи - ще пиша. Платих 9,20.
Дидия, ще чакам да гледам.
Днес май ще е последният топъл ден. Ще взема да пусна една пералня. А на вас лек ден!

# 104
  • Мнения: 641
Добро утро!

Гледаме се с внучката.Разбрали сме се да е вкъщи докато й омръзне.
Времето с нея минава много бързо и разнообразно.
Диде, успех на Неда, ще гледам с интерес.
След малко със съседка ще ходим в съседно село да си купим  картофи за сеене. Преди това ще минем да си купя риба. Сега правя супа топчета.
Внучката доскоро нямаше интерес към бъркане и месене на тесто.Сега само иска да меси.Правим бухти, пица, тази сутрин палачинки.Тя обича и да си похапва.
Дедо мина на режим- закуска и вечеря.Тежали му килограмите, дето нямат 80кг, тежат му вече годинките.  Няма нужда да се претоварва.Той сам трябва да си реши, щото има " твърда" глава.
Гушки на всички!

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 09:44 от cream_

Общи условия

Активация на акаунт