Обезболяващи със зелена рецепта

  • 3 055
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Изписват ли се силни обезболяващи със зелена рецепта? Проблемът е счупване.Личната лекарка продиктува по телефона паратрамол,аулин/немезил,които не помагат,а имат ужасяващи странични ефекти.

# 1
  • Мнения: 25 449
Счупване на какво? От колко време?
А ако е счупване на кост, личните лекари не се занимават с тях, а ортопедите/травматолозите.
Потърси компетентна помощ.

# 2
  • Мнения: 13
Като не можеш да стигнеш до специалист и GP-то върши работа.И е втори дубъл.

# 3
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Щото те тези със "зелената" са абсолютно безвредни....темата сериозна ли Е?

# 4
  • Мнения: 2 749
При "счупване" дори и в болница да стоиш, само по някой аналгин дават.

# 5
  • Мнения: 1 343
Много се заяждате..., а не е това целта..Никой не е луд да седи със счупването вкъщи...Сигурно гипсираното много боли...

# 6
  • Мнения: 13
При предишното счупване на бедрена кост,отидохме на лекар  след месец,но можеше да стъпва на крака и препоръчаха само да не го натоварва.Вчера след ново падане е със силни болки,но е 100 % СЧП и в напреднала възраст и поначало не излиза.Нуждае се от няколко силни обезболяващи,защото ми трябва съдействието ѝ за някои неща.Просто не мога да я вдигам или премествам.Толкова конкретно съм формулирала въпроса.Какво неясно има?Или някой е ползвал такива и знае,че се продават по аптеките или не.

# 7
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Я да видим дали съм разбрала правилно...имате в къщи възрастен човек след тежко падане, съмнение за тежко счупване и сериозна, да не кажа не търпима болка, но единствиното, което Ви интересува е да я надрусате, защото Ви "трябва".....мдамм, дано да не е истинска темата....

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 473
На място в аптеката питайте. Може да ви кажат за друго обезболяващо, което да свърши работа и да не е със зелена рецепта, а с обикновена или дори без. Страничните ефекти ги има при всяко лекарство, панацея няма все още.

Останалото няма да го коментирам, защото и на мен не ми звучи добре.

# 9
  • Мнения: 25 449
Защо ли си припомних „Мизъри“?

# 10
  • Мнения: 1 343
Я да видим дали съм разбрала правилно...имате в къщи възрастен човек след тежко падане, съмнение за тежко счупване и сериозна, да не кажа не търпима болка, но единствиното, което Ви интересува е да я надрусате, защото Ви "трябва".....мдамм, дано да не е истинска темата....
Не е казано, че не я интересува нищо, освен да "надруса" възрастен човек...В темата се пита дали знае някой силно обезболяващи по зелена рецепта. Някой да знае...Като не знаем, защо да се заяждаме...Всеки знае, какво да прави нататък...Аз някой път питам нещо тук във форума, а някои хора отговарят, че да питам лекаря..Ами, тогава закакво е bg.mamma? За всичко ще питаме лекари, за почивки - ще питаме оператори, за парфюмерия - ще гледаме, какво се пише на на самата козметика...и по останалите въпроси ще питаме институции и прочее...

# 11
  • Мнения: 25 449
Аз някой път питам нещо тук във форума, а някои хора отговарят, че да питам лекаря..Ами, тогава закакво е bg.mamma?

Със сигурност не е, за да изземва функциите на лекарите, независимо какво си мислят някои заблудени потребители.
Особено пък когато нечии действия или бездействия клонят към престъпление.

# 12
  • Мнения: 2 064
Я да видим дали съм разбрала правилно...имате в къщи възрастен човек след тежко падане, съмнение за тежко счупване и сериозна, да не кажа не търпима болка, но единствиното, което Ви интересува е да я надрусате, защото Ви "трябва".....мдамм, дано да не е истинска темата....

Ще се прехвърля нещо явно ... нямам думи

# 13
  • Мнения: 3 157
Конкретните лекарства се отпускат в аптека задължително след валидна  бяла рецепта от лекар....не по телефона,не кой каквото казал или кой каквото недочул.Когато лекар назначи лечение,той трябва да носи отговорност за него и това става с рецептатата-така ако някой се гътне,ще се знае кой не си е свършил работата...а на лекуването по телефона му се вика врачуване.

# 14
  • Мнения: 1 343
Жената е попитала за мнението, знае ли някой, какво се дава като силно обезболяващо...В друга тема тук питат за страничните ефекти на разни обезболяващи, коментират ги като названия, като действието им...Не трябваше да пишат така недоброжелателно горе..

Общи условия

Активация на акаунт