Почистване на стъклокерамичен плот на печка

  • 46 988
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 798
Ами чистя го всеки ден, дори по два пъти, за да не ми загаря. Пръскам със Сано, или с какъвто и да е обезмаслител, чакам 3-5 минути, после избърсвам с гъбичка и готово! Шпаклата е само за нещо много загоряло.

# 16
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
Аз пък откакто купихме стъклокерамичната плоча се родих откъм почистването и, страшно бързо и лесно ми се вижда (преди имахме газова печка с 4 котлона и беше кошмар!).
Ползвам една полутечна паста за стъклокерамична плоча, 5-6 капки, после ги размазвам с гъбичка равномерно по повърхността около 1/2 минута, после минавам 2-3 пъти с влажна кърпа, избърсвам и готово!!! Цялата процедура ми отнема не повече от 3 минути 1-2 пъти седмично  Laughing.
Не ползвам шпакла.

# 17
  • Мнения: 7 640
Шпакличките са само за загоряло.С Циф се почиства идеално.

този припарат е с абразив, макар и фин newsm78, мисля, че не е хубаво да се ползва за такива плотове

# 18
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз чистя моя плот с жълт Frosch, май така се пишеше. newsm78 Оставям го да постои 3-5 минутки, после  минавам с шпакличка, ако има много мръсотия... След това- и с гъбичка, а плакнейки гъбичката си лъсвам и мивката по този начин. Не отнема много време- от минутка до 2-3, зависи колко съм се "втелясала" да чистя.
Ако пък плота не е много захабен и няма разни насъбрали се неща по него, пръскам го с Frosch за стъкла и направо заблестява.

# 19
  • Мнения: 695
Използвам или един препарат SUBA който е точно за такива плотове,или ако нямам в момента такъв Civ

# 20
  • Мнения: 1 418
Шпакличките са само за загоряло.С Циф се почиства идеално.

този припарат е с абразив, макар и фин newsm78, мисля, че не е хубаво да се ползва за такива плотове
Голяма работа.Та да не е вечен тоя плот,та да мисля специално препарат за него.Какъвто имам такъв слагам.А между другото,нямам вече грижа с почистването,щото оставих стъклокерамичният плот барабар с апартамента на бившия си съпруг.Да му мисли. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 640
скица Laughing, че не е вечен, не е.
Че спекулират със специални препарати за това и онова- също #2gunfire.
Като се замисля, права си Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 7 003
И аз го чистя с Бреф и рошава гъбичка,а след това го пръскам с препарат за стъкло и малко кухненска хартия.Става джам  Wink

Каква е тази рошава гъбичка?

Ето като тази,




или такава  Peace

# 23
  • Мнения: 155
Вече 5 год. мия плота на печката с CIF, и като че ли най ми допадна белия. Слагам от препарата, разнасям го по повърхността и след това обирам с кърпа (от тези, с които си подсушаваш около мивката след миене на чинии напр.), изплаквам, избърсвам и така няколко пъти. Цялата работа ми отнема 2-3 мин. Препаратът не наранява плота, поне при мен е така. Но ми е супер ужасно и гадно като трябва да чистя фурната. #2gunfire

# 24
  • Мнения: 3 818
Аз чистя моя плот с жълт Frosch, май така се пишеше. newsm78 Оставям го да постои 3-5 минутки, после  минавам с шпакличка, ако има много мръсотия... След това- и с гъбичка, а плакнейки гъбичката си лъсвам и мивката по този начин.

И аз със същото, но не жълтия, а един синьо-зелен с мирис на лавандула. Мие страхотно, не само стъклокерамичен плот, а и всичко останало и изобщо не ми създава трудности.
И аз не разбирам кво толкова го мислите.  и да има петънце, кво, след няколко часа пак ще се ползва, пак ще се нацапа. Peace

# 25
  • Мнения: 6 167
Аз чистя моя плот с жълт Frosch, май така се пишеше. newsm78 Оставям го да постои 3-5 минутки, после  минавам с шпакличка, ако има много мръсотия... След това- и с гъбичка, а плакнейки гъбичката си лъсвам и мивката по този начин.

И аз със същото, но не жълтия, а един синьо-зелен с мирис на лавандула. Мие страхотно, не само стъклокерамичен плот, а и всичко останало и изобщо не ми създава трудности.
И аз не разбирам кво толкова го мислите.  и да има петънце, кво, след няколко часа пак ще се ползва, пак ще се нацапа. Peace

именно там е клопката Twisted Evil! тази огледална повърхност е красива, само, когато няма капки по нея.онзи ден купих специални кърпички , на които има картинка тоя велик плот.
изобщо не изсушава, само маже  #Cussing out
аз я чистя нашата на няколко дни, но незнам защо съдя за чистотата на кухнята по тези повърхности ( имам още 1-2 такива). 

# 26
  • Мнения: 1 449
И аз така - целият плот- на печка и кухня трябва да е измит всеки ден, не мога да я гледам иначе, вечер си лягам с чувство за изпълнен дълг  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 5 255
Моля ви да споделите с какво и как почиствате стъклокерамичния плот на печката си

Цък  Arrow

# 28
  • Popovo
  • Мнения: 571
Ако има загоряло с шпаклата, а иначе с гъбичка и веро и подсушавам с кърпа. Чистя я всеки ден и не ми пречи, кеф ми е даже.

# 29
  • Мнения: X
Моля ви да споделите с какво и как почиствате стъклокерамичния плот на печката си

Цък  Arrow
И аз със същия препарат го мия.Супер е Peace

Общи условия

Активация на акаунт