Почистване на стъклокерамичен плот на печка

  • 47 001
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
И аз така - целият плот- на печка и кухня трябва да е измит всеки ден, не мога да я гледам иначе, вечер си лягам с чувство за изпълнен дълг  Mr. Green

божее, и аз.
това дали означава , че сме луди?
човърка ме мисълта за неизчистената печка....

# 31
  • Мнения: 22 978
И аз го чистя с Бреф и рошава гъбичка,а след това го пръскам с препарат за стъкло и малко кухненска хартия.Става джам  Wink

Каква е тази рошава гъбичка?

Ето като тази,




или такава  Peace


ЪЪЪЪ,така не се ли надрасква плота newsm78 аз го мия само с гладки материали.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 044
Шпакличката въобще не я ползвам,от препаратите съм най-доволна от Сано,много хубаво чисти,използвам най-обикновенна гъбичка,после влажна кърпа и накрая една специална суха за полиране.Цялата процедура ми отнема 5 мин LaughingИначе в момента имам и Апта-става и за фурни и за плотове,обаче Сано е по-хубав,от Аптата не съм доволна Confused

# 33
  • Мнения: 920
Тия, дето се оплакват, има ли ли сте печка с котлони. И как се търка онова бялото, ама да не се надраска.
В началото и аз й се втелясвах - специални препарати, шпакличка. Че тогава ги нямаше, та от чужбина си носех. Сега чистя с каквото ми падне - най-вече с обезмаслител. Шпакличка ти трябва, ако има нещо загоряло. Ако го забършеш веднага, нищо му няма. 

# 34
И аз го почиствам с Циф.Почиства се идеално.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 271
Шпакличките са само за загоряло.С Циф се почиства идеално.

Какви са тези шпаклички - аз нямам  Sad, откъде да си  купя?

А аз току- що търках Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil и мазах и фурна и плот с българския МЕДИКС - добре ми изми, мия  и с Циф - зависи кое шише хвана Mr. Green

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 12:28 от Jujka

# 36
  • Мнения: 1 120
Моля ви да споделите с какво и как почиствате стъклокерамичния плот на печката си

Цък  Arrow
И аз със същия препарат го мия.Супер е Peace
В момента и аз почиствам с този. Преди това бях си взела на Медикс за стъклокерамичен плот. И от двата съм доволна. Напръсквам, оставям за няколко минути , почиствам и блесва:)

# 37
  • Мнения: 22 978
Шпакличките са само за загоряло.С Циф се почиства идеално.

Какви са тези шпаклички - аз нямам  Sad, откъде да си  купя?
Виждала съм  мгазините БИГ ШОП.Приличат на шпакла с бръснарско ножче отпред и стържат загорялото от котлона.

# 38
  • Мнения: 1 418
Моята върви комплект с фурната.

# 39
  • Мнения: 5 178
Аз такава печка не искам да видя повече, съсипа ме от чистене.. една вода да стоплиш на котлона, и хоп петното готово ..АААААААА!!!!! smile3513 smile3515
Иначе, изобщо вече не се връзвам да купувам разни препарати по 5-6лв, Фрош и Медикс за по 2-3лв са идеални...
За вентилаторната фурна не ми се говори smile3511

# 40
  • Мнения: 9 990
Аз и с фурната нямам ядове-направо ме хвърлихте в джаза с това лъскане. Crazy..уредите ми са инокс и ме уверяваха, че всеки пръст се вижда...ми аз или съм сляпа, или...де да знам-на мен белите уреди ми изглеждаха много по-трудоемки за поддържане-там вече наистина се вижда всяка капка...

# 41
  • Мнения: 22 978
Аз такава печка не искам да видя повече, съсипа ме от чистене.. една вода да стоплиш на котлона, и хоп петното готово ..АААААААА!!!!! smile3513 smile3515
Иначе, изобщо вече не се връзвам да купувам разни препарати по 5-6лв, Фрош и Медикс за по 2-3лв са идеални...
За вентилаторната фурна не ми се говори smile3511
Аз пък ги чистя много лесно.Вярно,че е след всяко готвене.

# 42
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Моля ви да споделите с какво и как почиствате стъклокерамичния плот на печката си

Цък  Arrow
И аз съм с този и съм много доволна, става бързо, лесно и лъскаво  Peace

# 43
  • Мнения: 1 449
Аз и с фурната нямам ядове-направо ме хвърлихте в джаза с това лъскане. Crazy..уредите ми са инокс и ме уверяваха, че всеки пръст се вижда...ми аз или съм сляпа, или...де да знам-на мен белите уреди ми изглеждаха много по-трудоемки за поддържане-там вече наистина се вижда всяка капка...

Какви се уредите ти? Защото при мен на уредите от обиковен инокс - значи това са хладилник, абсорбатор и един шкаф- витрина, остават отпечатъци. Панела на миалната, фурната са специално обработени и много лесно се поддържат само с влажен парцал, но съответно са по-скъпи. От моделите на хладилника и абсорбатора нямаше с такова покритие... и сега лъскам, защото ме дразни.

# 44
  • Мнения: 9 990
Фурната ми е нормална явно-там детето като пипне-остава, но то инокса там е малко-по-голямата част е стъклото.И дръжката, но е толкова тънка, че не си личи там нищо-няма място за цял отпечатък... ThinkingТа за два пръста не се вживявам.Хладилника е явно гланциран, защото рядко на светлината на лампата да ми блесне нещо мръсничко.Да, само с парцал минавам там.Абсорбатора ми е само издърпващ се панел-една лента инокс се вижда-и там само с парцал минавам.

Общи условия

Активация на акаунт